تعمیراتتعمیرات یخچال

تعمیر یخ ساز یخچال سام و امرسان چگونه انجام می‌شود؟

تعمیر یخ ساز یخچال همواره یکی از مشکلات افرادی که دارای یخ ساز هستند محسوب می‌شود. تعمیر یخ ساز یخچال دارای مراحل و استراتژی‌هایی است که در ادامه به آن پرداخته می‌شود. ما در این مقاله از سایت ایبک قصد داریم تا به نحوه تعمیر دو نوع یخ ساز یخچال سام و امرسان بپردازیم. همچنین در رابطه با ویژگی‌های این دو برند بحث خواهیم کرد. با ما تا پایان این مقاله منحصر به فرد همراه باشید.

تعمیر یخ ساز یخچال

تعمیر یخ ساز یخچال امرسان و سام در محل

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد و عالی این دو برند در خدمات پس از فروش می‌باشد. شما می‌توانید بعد از خرید یخ ساز یخچال این دو برند، درصورت هرگونه خرابی فورا با نمایندگی این دو شرکت تماس بگیرید. تعمیر کاران برند سام و امرسان با تجهیزات کامل در محل حضور پیدا می‌کنند و هر گونه خرابی که صورت گرفته باشد به طور کامل برطرف می‌نمایند.

دلایل یخ زدن یخساز سام و امرسان

باور کنید یا نه، اما یخ در واقع می‌تواند به یخ ساز شما آسیب برساند. تعمیر یخ‌ ساز یخچال امرسان و سام، اگر به دستگاه یخ‌ ساز شما آسیب برساند، می‌تواند بسیار پرهزینه باشد. یخ می‌تواند به حدی رشد کند که اجزای حیاتی را بشکند. خوشبختانه راه‌ حل‌هایی برای شناسایی زمان یخ زدن دستگاه یخ‌ ساز وجود دارد. بنابراین می‌توانید از آسیب بیشتر به دستگاه جلوگیری کنید.

Ice Maker Freeze Up چیست؟

زمانی که یخ نتواند از صفحه اواپراتور خارج شود، یخ سازها یخ می‌زنند. همان‌طور که آب همچنان بر روی یخ گیر کرده جریان می‌یابد، به شکل گیری ادامه می‌دهد. تا جایی که به یک بلوک یخ عظیم تبدیل می‌شود. یخ زدگی می‌تواند مانع از افتادن یخ، یخ ساز شما شود. یا آنقدر بزرگ می‌شود که به صفحه اواپراتور آسیب برساند. همچنین منجر به تعمیر دستگاه یخ ساز گران قیمت سام و امرسان شود.

تعمیر یخ ساز یخچال

تعمیر یخ ساز یخچال امرسان و سام در هنگام یخ زدن

دلایلی که یخ ساز یخچال سام و امرسان یخ می‌زند شامل موارد زیر می‌باشد:

مقیاس در تعمیر یخ ساز یخچال چه کاربردی دارد؟

مقیاس نتیجه آب سخت در یخ ساز شماست. کلسیم و منیزیم با هم تشکیل می‌شوند و به سطحی که آب به طور مداوم در آن جریان دارد می‌چسبند. اگر در منطقه‌ای با آب سخت زندگی می‌کنید، احتمالاً دیده‌اید که در اطراف شیر آب یا روی کاشی‌های دوش شما رسوب تشکیل شده است.

یخ سازهای امرسان و سام با جریان دادن آب بر روی صفحه تبخیر کننده یخ، یخ می‌سازند. با جریان یافتن آب، کم کم شروع به یخ زدن به صفحه اواپراتور می‌کند تا اینکه به شکل مکعب درآید. وقتی یخ به اندازه کافی بزرگ شد، دستگاه با افزایش دمای صفحه تبخیر کننده یخ را جمع آوری می‌کند. علاوه بر این، جریان آب به آزاد شدن یخ کمک می‌کند و به آن اجازه می‌دهد به سطل ذخیره سازی برود.

هنگامی که رسوب صفحه اواپراتور شما را می‌پوشاند، یخ به سختی رها می‌شود. اگر یک مکعب یخ نتواند در طول چرخه‌های انجماد مداوم از صفحه اواپراتور آزاد شود، یک مکعب می‌تواند به یک تکه یخ بزرگ تبدیل شود. همچنین می‌تواند به یخ ساز شما آسیب برساند. بهترین راه برای جلوگیری از این امر، تمیز کردن معمولی حرفه‌ای برای از بین بردن رسوب در دستگاه شما است. اگر در منطقه‌ای با آب سخت زندگی می‌کنید، یک نرم کننده آب یا فیلتر فسفات می‌تواند به کاهش میزان رسوب در دستگاه شما کمک کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  روشن نشدن مشعل گازی ایران رادیاتور و 5 دلیل اصلی آن

خرابی کنترل سطل

کنترل‌های سطل بر میزان یخ در سطل‌های یخ نظارت می‌کنند. وقتی یخ ساز به حداکثر ظرفیت برسد خاموش می‌شود. بدون کنترل سطل، یخ ساز شما به تولید یخ در تمام ساعات شبانه روز ادامه می‌دهد. همچنین زمانی که کنترل سطل خراب می‌شود، دقیقاً همین اتفاق می‌افتد.

اگر دستگاه یخ‌ ساز نتواند خاموش شود، یخ تولید می‌کند تا زمانی که در نهایت در منطقه ریزش جمع شود و به دستگاه یخ‌ ساز برگردد. پس از وصل شدن ناحیه سقوط، یخ نمی‌تواند رسوب کند و یخ ساز امرسان و سام می‌زند. در صورتی که متوجه شدید دستگاه یخ ساز شما پس از پر شدن سطل خاموش نمی‌شود، دستگاه را به صورت دستی خاموش کنید و در اسرع وقت با نمایندگی این دو برند تماس بگیرید.

تعمیر یخ ساز یخچال

مشکلات سوئیچ شناور

اگر سوئیچ شناور خراب شود، ممکن است باعث شود دستگاه یخ بزرگ‌تر از حد معمولی بسازد، که در طول چرخه برداشت سخت‌تر از صفحه اواپراتور آزاد می‌شود. این عامل می‌تواند منجر به یخ زدگی نیز شود. اگر یخ بزرگ‌تر در سطل ذخیره سازی مشاهده کردید، باید با نمایندگی این دو برند تماس حاصل فرمایید.

مسدود شدن خطوط آب

خط آب شما مسئول تامین آب تجهیزات یخ شما است. خطوط آب نمی‌توانند جریان مناسب آب را به دستگاه یخ‌ ساز شما برسانند. اگر خط آب به دلیل محتوای مواد معدنی خیلی کم جریان داشته باشد، در فصل زمستان می‌تواند منجر به خطوط آب یخ زده شود. که یکی از رایج‌ترین مشکلات یخ ساز ناشی از هوای سرد است که مبرد به مشکل برخواهد خورد.

چرا یخ ساز یخچال سام و امرسان کار نمی‌کند؟

در بیشتر موارد، کار نکردن یخ ساز یخچال اغلب به دلیل یک مشکل بیرونی است و نه نقص یخ ساز. به علت شباهت ساختار این دو یخچال موارد زیر همگی چند مورد از رایج‌ترین خرابی‌ها در رابطه با تعمیر یخ ساز یخچال امرسان و سام می‌باشد:

برای تعمیر یخ ساز یخچال خود دما را بررسی کنید

اگر دمای فریزر خیلی بالا تنظیم شود، یخ ساز یخ تولید نمی‌کند. همچنین یخ، یخ زده نمی‌ماند. زیرا خیلی گرم است. اطمینان حاصل کنید که دمای فریزر امرسان و سام شما بین ۰-۵ درجه سانتیگراد برای تولید بهینه یخ تنظیم شده است.

آیا دمای فریزر شما به درستی تنظیم شده است اما همچنان گرم است؟ کویل‌های کندانسور ممکن است نیاز به تمیز کردن داشته باشند. با این حال، اگر تمیز کردن کویل دمای فریزر را کاهش نمی‌دهد، نمایندگی این دو برند باید مشکلات کمپرسور یا نقص سیستم یخ زدایی را ارزیابی کند.

تعمیر یخ ساز یخچال

در تعمیر یخ ساز یخچال به شیر آب توجه کنید

دریچه ورودی آب یخچال در صورت نیاز باز و بسته می‌شود تا آب از منبع خانه شما به سمت یخ ساز جریان یابد. اگر شیر به صورت الکترونیکی از کار بیفتد یا یک قطعه معیوب باشد، شیر ممکن است فقط تا حدی باز شود یا بسته بماند. وقتی این اتفاق می‌افتد، به دلیل کمبود آب، یخ‌ ساز به اندازه کافی یا اصلاً یخ نمی‌سازد. اگر تست مولتی متر شیر ورودی آب عدم تداوم یا آسیب دیده به نظر می‌رسد، باید به طور حرفه‌‎ای تعویض شود.

بررسی کردن فشار آب جهت تعمیر یخ ساز یخچال

علاوه بر این که یخ ساز یخچال امرسان و سام کار نمی‌کند، سینک آشپزخانه و آب سردکن نیز جریان آب را کاهش می‌دهند؟. کمبود فشار آب به دریچه ورودی آب ممکن است منبع آب را کاهش دهد. شیر ورودی آب برای باز و بسته شدن صحیح به فشار حداقل ۲۰ psi نیاز دارد. اگر نمی‌توانید فشار آب را بر روی منبع آب خانه خود افزایش دهید، نیاز به یک ارزیابی لوله کشی حرفه‌ای دارد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیر کولر گازی فریجیدر FRIGIDAIRE | عیب یابی و تعمیر

فیلتر آب را برای تعمیر یخ ساز یخ چال چک کنید

خرابی فیلتر آب نیز می‌‍تواند منجر به تولید محدود یخ به دلیل کاهش جریان آب شود. آب منبع خانه شما از طریق فیلتر جریان می‌یابد. جایی که آلاینده‌ها قبل از تامین یخ ساز از بین می‌روند.

مشکلات فیلتر آب زیر می‌تواند منجر به عدم کارکرد صحیح دستگاه یخ‌ ساز شود :

گرفتگی فیلتر

اگر فیلتر مرتبا تعویض نشود، ممکن است با رسوبات معدنی مسدود شود. که این عامل جریان آب به یخ ساز را مسدود می‌کند. تعویض فیلتر هر ۶ ماه می‌تواند از انسداد جلوگیری کند.

فیلتر اشتباه نصب شده است

نصب نادرست می‌تواند باعث نشتی شود یا جریان آب را به یخ ساز محدود کند. برای اطمینان از نصب صحیح فیلتر، به دستورالعمل‌های راهنمای کاربر یخچال خود مراجعه کنید.

نام تجاری اشتباه فیلتر

استفاده از فیلتر غیر OEM می‌تواند منجر به تناسب نامناسب یا کاهش عملکرد شود. که این عامل جریان آب را به یخ ساز محدود می‌کند. همیشه هنگام تعویض فیلتر از مارک توصیه شده توسط امرسان و سام استفاده کنید.

قطعه یخ ساز معیوب

اگر بعد از امتحان این نکات عیب یابی متوجه شدید که یخ ساز یخچال شما کار نمی‌کند، ممکن است یکی از اجزای آن از کار افتاده باشد. یک ماژول یخ ساز معیوب ممکن است بازوهای اجکتور یا سینی یخ را برای پخش یخ نچرخاند. اگر برد کنترل سطح یخ از کار بیفتد، زمانی که به یخ بیشتر یا کمتر نیاز است، به یخ ساز سیگنال نمی‌دهد.

از آنجایی که این قطعات معمولاً به طور جداگانه فروخته نمی‌شوند، ممکن است یک سرویس تعمیر یخچال نیاز به تعویض کل مجموعه یخ ساز داشته باشد.

تعمیر یخ ساز یخچال

نحوه ریست کردن یخ ساز یخچال سام

شما به راحتی هرچه تمام‌تر می‌توانید یخ ساز یخچال سام خود را ریست کنید. ریست کردن یخ ساز یخچال سام برای برخی از افراد مشکل می‌باشد. نحوه ریست کردن یخ ساز یخچال سام به صورت زیر است:

  • زمانی که فریزر روشن است درب یخچال را باز کنید.
  • بعد از اینکه درب یخچال را باز کردید نوبت به درب یخ سار می‌رسد.
  • مشاهده می‌کنید که یک دکمه قرمز رنگ بر روی یخ ساز سام وجود دارد که بر روی آن ریست نوشته شده است. دکمه را بفشارید و صبر کنید تا یخ ساز ریست شود.

نحوه ریست یخ ساز یخچال امرسان

ریست یخ ساز یخچال امرسان می‌تواند به شما در تعمیر یخ ساز یخچال کمک بسیار کند. ریست این یخ ساز مانند یخ ساز یخچال سام ساده است. کافیست طبق مراحل زیر عمل کنید:

  • محفظه درب یخچال را در زمان روشن بودن فریزر باز کنید.
  • دکمه‌ای را مشاهده خواهید کرد که روی آن ریست سوئیچ نوشته شده است. دکمه را به مدت چند ثانیه نگه دارید تا یخ ساز به طور کامل ریست شود.

تعمیر یخ ساز یخچال

سخن پایانی

امیدواریم که از خواندن این مقاله استفاده و بهره کافی را برده باشید. ما در این مقاله سعی بر این کرده‌ایم تا شما را با نحوه تعمیر یخ ساز یخچال امرسان و سام آشنا کنیم.

تعمیر یخساز یخچال سام و امرسان

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مقاله ای برای آموزش تعمیر یخساز یخچال سام و امرسان

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا