تعمیرات لباسشویی

راهنمای ارورe1 لباسشویی سامسونگ SAMSUNG

ارور ای وان ماشین لباسشویی سامسونگ SAMSUNG | آموزش رفع عیب ارور و کدخطا

ماشین لباسشویی یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین لوازم خانگی در منزل همه افراد جامعه می باشد، همچنین زندگی بدون ماشین لباسشویی برای مردم خیلی سخت و دشوار می شود. بروز خرابی و مشکل در ماشین لباسشویی روند زندگی کاربران را مختل می کند. در این مقاله از ایبک امداد با شما دلایل ارور e1 در ماشین لباسشویی سامسونگ و نحوه رفع این خطا را  مرور می کنیم:

خطای e1 ماشین لباسشویی سامسونگ

چنانچه ارور e1 را در ماشین لباسشویی سامسونگ تجربه کرده باشید می دانید که این هشدار مشکل پیچیده ای در دستگاه می باشد که باید بدقت بررسی و رفع شود. چنانچه این کد خطا و یا سایر ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ را مشاهده کردید، باید سریع خطا را بررسی کرده و برطرف کنید. به دلایل بروز ارور e1 توجه کنید:

 1. ارور e1 در لباسشویی بدلیل خرابی شیر تأمین آب دستگاه
 2. ارور e1 در لباسشویی سامسونگ خرابی سیم کشی دستگاه
 3. ارور e1 در لباسشویی سامسونگ ایراد سوئیچ سطح آب دستگاه
 4. ارور e1 در لباسشویی سامسونگ ایراد در آبگیری

ایراد شیر تأمین آب دلیل ارور e1 لباسشویی سامسونگ

یکی از دلایل این ارور بسته بودن یا خرابی شیر آب ورودی لباسشویی سامسونگ است. شیر باید کامل باز باشد و خوب عمل کند. اگر دریچه آب باز نشود آب به درستی وارد دستگاه نمی شود. باید از سالم بودن شیر آب اطمینان پیدا کنید و در صورت خرابی باید شیر آب باید تعویض شود.

ایراد و خرابی سیم کشی از دلایل ارورe1 ماشین لباسشویی سامسونگ

ممکن است در سیم کشی مشکلی به وجود آمده باشد. سنسور ها، هیدروستات و شیر برقی لباسشویی از قطعات مربوط به تخلیه آب دستگاه می باشند که با سیم کشی های مشخص شده روی برد الکترونیکی مدار، هر وقفه یا خطایی در سیم کشی را کنترل می کند. بررسی این خطا در قسمت سیم کشی ماشین لباسشویی سامسونگ باید توسط متخصص ماهر انجام شود و در صورت نیاز قطعه خراب تعویض شود.

ماشین لباسشویی سامسونگ

مشکل سوئیچ سطح آب در ارور e1 ماشین لباسشویی سامسونگ

ایجاد تغییر در سطح آب موجب تغییر فشار آب می شود. همچنین ولتاژ ورودی در شیر الکترومغناطیسی کنترل شده می باشد. جریان از برد الکترونیکی یا تایمر به شیر برقی و سوئیچ می رود. زمانی که حجم آب ماشین به مقدار لازم رسید، تغییر فشار آب موجب کم شدن جریان شیر و قطع شدن آب می شود. جریان به سمت موتور دستگاه هدایت می شود و فاز اسپین در ماشین لباسشویی سامسونگ شروع می شود. چنانچه سوئیچ آب دستگاه مشکل داشته باشد امکان دارد، مقدار آب شیر قبل از اینکه آب جمع شود بلافاصله کاهش پیدا کند. باید وضعیت سوئیچ بررسی شود و در صورت خرابی باید تعویض شود. بهتر است از تکنسین کمک بگیرید.

ایراد آبگیری دلیل ارور e1 ماشین لباسشویی سامسونگ

بعد از بررسی سوئیچ دستگاه، سیم کشی دستگاه و شیر تأمین آب ماشین لباسشویی سامسونگ و اطمینان پیدا کردن از سالم بودن آن ها، قسمت دیگری در دستگاه وجود دارد که باید مورد بررسی قرار بگیرد. چون ممکن است باعث شود ماشین لباسشویی کار نکند. در این بخش به دلایلی که باعث گرفتگی فیلتر ماشین لباسشویی سامسونگ می شود می پردازیم:

 • ماشین لباسشویی سامسونگ به لوله آب شهری متصل می شود و آب شهری دارای املاح و رسوب می باشد.
 • رسوبات جمع شده در فیلتر از ورود و خروج آب به داخل واشر جلوگیری می کند.
 • همه ماشین های لباسشویی فیلتر ورودی آب ندارند.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای ارور le یا e9 در ماشین لباسشویی سامسونگ SAMSUNG

رفع ارور e1 ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور e1 هشداری است که دلایل متعددی باعث بوجود آمدن این مشکل می شود. باید سریع بررسی و رفع شود. جهت برطرف کردن این مشکلات به نکات زیر توجه کنید:

 • یکی از دلایل این ارور می تواند خرابی در شیر تأمین آب در دستگاه باشد و برای برطرف کردن آن باید شیر تأمین آب چک شود و در صورت نیاز تعویض شود.
 • ارور e1 احتمال دارد به علت وجود مشکل در سیم کشی دستگاه باشد. بعد از بررسی توسط متخصص باید ارور e1 را با تعویض قطعه معیوب رفع کنید.
 • ارور e1 می تواند بدلیل خرابی سوئیچ سطح آب به وجود آمده باشد. با تعویض سوئیچ توسط متخصص مشکل را برطرف کنید.
 • وجود مشکل در آبگیری دستگاه می تواند باعث ایجاد ارور e1 در ماشین لباسشویی سامسونگ شود. برای رفع این مشکل باید تمام شیر های ورودی آب را بررسی کنید. اگر مشکلی داشت برای تعویض یا تعمیر آن ها از متخصص کمک بگیرید.

نکات مهم نگهداری از ماشین لباسشویی سامسونگ

نگهداری از ماشین لباسشویی سامسونگ می تواند به مصرف بی‌رویه آب کمک کرده و از خرابی های احتمالی دستگاه جلوگیری کند. کاربران انتظار دارند که ماشین لباسشویی همیشه مانند روزهای اول کارآیی صد در صد داشته باشد. ولی گاهی ممکن است بخاطر املاح موجود در آب مشکلاتی در ماشین لباسشویی شما به وجود بیاید. چنانچه بخوبی از دستگاه نگهداری کنید می توانید از بروز این مشکلات جلوگیری کنید. باید بیشتر حواستان به ماشین لباسشویی باشد و دوره ای دستگاه را تمیز کنید. در ادامه به نحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی سامسونگ می پردازیم:

بررسی شلنگ های آب ماشین لباسشویی

شلنگ ها را از نظر پارگی، نشتی، برآمدگی و ترک خوردگی بررسی کنید. توجه داشته باشید بین دیوار و ماشین لباسشویی باید ۱۰ سانتی متر فاصله باشد تا شلنگ ها پیچ خوردگی نداشته باشند.

سطحی که لباسشویی روی آن قرار دارد

ممکن است دستگاه در مرحله خشک کن لرزش داشته باشد. این مشکل باعث می شود ماشین لباسشویی شما آسیب ببیند. باید پایه های دستگاه را طوری تنظیم کنید که دستگاه کوچک ترین حرکتی نداشته باشد. سطح زیر دستگاه موکت یا فرش پهن نکنید. باید سطح زیر دستگاه هموار و صاف باشد.

تمیز کردن فیلتر پرز

تمام ماشین های لباسشویی نیمه اتوماتیک، یک فیلتر پرز گیر دارند. در فرایند شستشوی دستگاه ذرات و پرزها در کیسه فیلتر جمع می شوند. این فیلتر هر چند وقت یکبار باید تمیز شود چون وقتی پرزها در فیلتر انباشته شوند، فیلتر دیگر قادر نیست پرز جمع کند در نتیجه پرز و ذرات جدید وارد ماشین لباسشویی می شود و لباس های شما تمیز نمی شوند و پر از پرز خواهند شد. همچنین این موضوع باعث کاهش عمر دستگاه شما می شود.

بعضی اوقات هم باعث می شود به قطعات دستگاه آسیب وارد شود. بنابر این سعی کنید هر ماه فیلتر پرز گیر را باز و تمیز کنید.

رسوب زدایی و جرم گیری ماشین لباسشویی

شیر آب ورودی ماشین لباسشویی به لوله آب شهری متصل شده است. املاح موجود در آب دارای عناصری مانند فلوراید، کلسیم و پتاسیم می باشد و این عناصر در لوله ها و دیگ ماشین لباسشویی تبدیل به جرم و رسوب شده و به ماشین لباسشویی آسیب می رساند.

باید دستگاه را بصورت دوره ای جرم گیری و رسوب زدایی کنید. برای این کار باید از مواد شوینده مخصوص رسوب زدایی در ماشین لباسشویی استفاده کنید.

می توانید از محلول سرکه و جوش شیرین برای جرم گیری استفاده کنید.

بعد از ریختن این محلول ماشین لباسشویی را روی برنامه طولانی مدت تنظیم کنید و اجازه دهید یک دور کامل با آب داغ دستگاه شسته شود. سپس درب ماشین لباسشویی سامسونگ را باز بگذارید تا داخل ماشین خشک شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بررسی مدل های مختلف ماشین لباسشویی از نظر تکنولوژی روز

 مواد شوینده مناسب در ماشین لباسشویی سامسونگ

مواد شوینده خوب و مناسب در ماشین لباسشویی خود استفاده کنید.

شوینده های غیر استاندارد با گذشت زمان درون دستگاه جمع می شوند و باعث بوجود آمدن جرم و رسوب در ماشین لباس‌شویی شما می شوند.

اگر می خواهید ماشین لباسشویی سامسونگ شما همیشه مانند روزهای اول لباس ها را خوب شستشو دهد از شوینده های خوب و استاندارد در ماشین لباسشویی استفاده کنید.

باید از شوینده های مخصوص ماشین لباسشویی استفاده کنید. ماده شوینده نباید خیلی قلیایی و خشن باشد، چون به دستگاه آسیب وارد می کند.

مقدار مواد شوینده را متناسب با اندازه حجم لباس ها و آب انتخاب کنید.

شستشوی ماشین لباسشویی با آب داغ

ممکن است ماشین لباسشویی سامسونگ شما به مرور دچار آلودگی، قارچ و باکتری شوند. برای پاکیزه و ضد عفونی کردن دستگاه بهتر است هر چند وقت یکبار بدون ریختن لباس، روی درجه بالا با آب داغ و مواد شوینده، ماشین لباسشویی سامسونگ را روشن کنید تا داخل دیگ ماشین ضد عفونی شود.

ظرفیت ماشین لباسشویی سامسونگ

ظرفیت هر مدل ماشین لباسشویی مشخص می باشد. بعضی از مدل ها ۷ کیلویی هستند. شما باید با توجه به ظرفیت دستگاه لباس داخل دیگ ماشین لباسشویی بریزید. چنانچه لباس های زیادی داخل دستگاه انباشته کنید به ماشین لباسشویی فشار وارد می شود و عمر دستگاه کاهش پیدا می کند و همچنین البسه شما تمیز شسته نمی شوند. در اینصورت پودر های شوینده هم بخوبی در آب حل نمی شوند و به شکل لکه روی لباس های شما باقی خواهد ماند.

هنگام استفاده از ماشین لباسشویی اولین کاری که انجام می دهید باید این باشد که حجم لباس ها را اندازه بگیرید. به صورتی که حدود یک وجب، قسمت بالای دیگ باید خالی باشد.

وزن لباس هایی که خشک می باشند را حساب نکنید چون لباس ها با آبی زیادی که رویشان ریخته شده، وزن و حجم آن ها چند برابر می شود.

چنانچه به این نکته توجه نداشته باشید و لباسشویی را بیش از اندازه مجاز پر کنید، دستگاه از حالت بالانس خود خارج شده و خیلی زود خراب می شود.

خالی کردن جیب لباس ها به هنگام شستشو

همیشه بیاد داشته باشید قبل از اینکه لباس ها را داخل دیگ دستگاه بریزید، جیب ها را بررسی کنید تا کلید و چیزی داخل آن ها نمانده باشد. چنانچه سکه، کلید یا شی نوک تیز داخل آن ها باشد به دیگ دستگاه و واشر ماشین لباسشویی آسیب وارد می کند.

نکته: به هنگام شستن پرده در ماشین لباسشویی حتما گیره های فلزی آن ها را باز کنید تا به دیگ و واشر دستگاه آسیبی وارد نشود.

ماشین لباسشویی سامسونگ

تنظیم کردن برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی سامسونگ

به هنگام شستن هر لباسی شما باید دستگاه را روی برنامه مناسب جنس پارچه لباس تنظیم کنید. لباس های ظریف و حساس را باید روی برنامه مختص لباس های ظریف تنظیم کنید. یا لباس های پشمی را روی برنامه لباس های حساس نمی توانید شستشو دهید.

شستشوی محفظه مواد شوینده

بهتر است هر چند وقت یکبار محفظه شوینده را بیرون بیاورید و با مسواک و آب گرم بخوبی شستو دهید تا از ایجاد رسوبات و مواد سخت در محفظه جلوگیری شود.

سخن پایانی

در این مقاله ایبک امداد از دلایل ارور e1 ماشین لباسشویی سامسونگ و همچنین نحوه رفع این مشکل برایتان مطالبی را بیان کردیم. چنانچه مشکلی در این مورد داشتید می‌توانید در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید تا کارشناسان ایبک امداد شما را راهنمایی کنند.

دلایل ارور e1 ماشین لباسشویی سامسونگ

مجموع امتیاز

نحوه ایراد آبگیری دلیل ارور e1 ماشین لباسشویی سامسونگ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا