تعمیرات مایکروفر

ارور مایکروفر زیمنس | رفع انواع ارور در مایکروفر زیمنس در محل شما

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

مایکروفر زیمنس یکی از محصولات پرطرفدار و با کیفیت کمپانی آلمانی است که با استفاده از تکنولوژی پیشرفته و طراحی زیبا، تجربه پخت و پز را برای کاربران خود لذتبخش می کند. اما ممکن است در هنگام استفاده از این دستگاه، با برخی از ارورها یا خطاهایی روبرو شوید که نشان دهنده وجود مشکل در عملکرد دستگاه یا نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات آن می باشد. در این مقاله، قصد داریم به بررسی انواع ارور مایکروفر زیمنس و راه های رفع آنها بپردازیم. ابتدا به طور خلاصه در جدولی انواع ارورها را معرفی می کنیم سپس به نحوه رفع هر یک خواهیم پرداخت.

جدول لیست ارور مایکروفر زیمنس

ارور یا کد خطا علت ایجاد آن
Er1 خرابی در سنسور حرارتی دستگاه
Er2 عملکرد نادرست اتصالات الکتریکی
Er3 دمای بیش از ۱۰۰ درجه در سنسور ماژول الکتریکی
Er4 بالا بودن بیش از اندازه دمای مایکروفر
Er5 عدم اتصال برنامه مایکروفر با ماژول
Er6  و  Er7 وجود خرابی در قطعات درب و میکروسوئیچ دستگاه
Er8 عدم عملکرد درست فیوز ماژول
Er9 خرابی در برد اصلی دستگاه یا حافظه نرم افزاری
Er10 عملکرد نادرست نسخه نرم افزاری
Er11 گیر کردن دکمه های دستگاه
Er12 تنظیمات غلط
Er14 خرابی در منبع تغذیه مایکروفر
Er18 وجود نقایص فنی در دستگاه
H95 بسته نشدن درب دستگاه به طور کامل
E 305 ایرادات فنی مایکروفر
E 723 خراب بودن میکروسوئیچ دستگاه و در نتیجه بسته نشدن درب آن

ارور Er1 مایکروفر زیمنس و نحوه رفع آن

ارور Er1 مایکروفر زیمنس یکی از ارورهای رایج این دستگاه است که نشان دهنده خرابی سنسور حرارتی مایکروفر است. این سنسور مسئول کنترل دمای داخل دستگاه است و در صورت ایراد، دما را به درستی تنظیم نمی کند.

برای رفع این ارور، باید سنسور حرارتی را تعویض یا تعمیر کنید. برای این کار، بهتر است از یک تعمیرکار ماهر و مجاز کمک بگیرید.

ارور Er2 مایکروفر زیمنس

از دیگر ارورهای رایج مایکروفر زیمنس ارور Er2 است که در مواقع وجود مشکل در اتصالات الکتریکی دستگاه ایجاد می شود. این ارور معمولا با پیام incorrect mains connection همراه است و باعث می شود دستگاه گرم نشده و صدای زنگ نیز قطع نمی شود.

برای رفع این ارور، باید ابتدا دستگاه را از برق جدا کرده و سپس اتصالات برق را بررسی کنید. اگر اتصالات برق آسیب دیده باشند، باید آنها را تعمیر یا تعویض کنید.

ارور Er3 مایکروفر زیمنس

ارور Er3 مایکروفر زیمنس در شرایطی نشان داده می شود که دمای برد ماژول الکترونیکی در دستگاه بیش از حد بالا برود. این ارور معمولا با پیام overheat protection همراه است و موجب می شود دستگاه به طور خودکار از کار بیفتد و برای خنک شدن، فن ها با سرعت زیادی کار کنند.

در صورت مواجهه با این ارور باید ابتدا دستگاه را از برق جدا کرده و به مدت چند دقیقه صبر کنید تا دمای آن کاهش یابد. سپس دستگاه را مجدداً به برق وصل کرده و بررسی کنید که آیا ارور برطرف شده است یا خیر. اگر ارور همچنان وجود داشت، ممکن است علت آن خرابی در سنسور دما یا ماژول الکترونیکی باشد. در این صورت باید از یک تعمیرکار ماهر و مجاز کمک بگیرید تا مشکل را برطرف کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات مایکروفر بایترون Bitron

ارور Er4 مایکروفر زیمنس

هر گاه مایکروفر بیش از حد گرم شود، این ارور روی صفحه نمایشگر آن ظاهر می شود. در صورتی که به آن بی توجه باشید، ممکن است دستگاه آتش بگیرد یا خراب شود. برای رفع این ارور، باید سریعا دستگاه را از برق جدا کرده و با یک تعمیرکار ماهر و مجاز تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کند.

ارور Er5 مایکروفر زیمنس

ارور Er5 مایکروفر زیمنس یکی از ارورهایی است که نشان دهنده قطع شدن ارتباط مایکروفر با ماژول برنامه است. این ارور باعث می شود دستگاه کار نکند و ساعت آن هم تنظیم نشود.

برای رفع این ارور، باید ابتدا دستگاه را از برق جدا کرده و سپس رابط ماژول را بررسی کنید. اگر رابط ماژول آسیب دیده یا قطع شده باشد، باید آن را تعمیر یا تعویض کنید.

ارور Er6 و Er7 مایکروفر زیمنس

ارور Er6 و Er7 مایکروفر زیمنس دو اروری هستند که ثابت می کنند در قفل درب و میکروسوئیچ دستگاه مشکلی وجود دارد. این دو ارور ممکن است باعث شوند دستگاه کار نکند و یا دمای داخل دستگاه نادرست باشد.

برای رفع این دو ارور، باید ابتدا درب مایکروفر را دوباره باز و بسته کنید و بررسی کنید که آیا ارور برطرف شده است یا خیر. اگر ارور همچنان وجود داشت، ممکن است علت آن خرابی در میکروسوئیچ یا قفل درب باشد.

روش رفع ارور مایکروفر زیمنس

ارور Er8 مایکروفر زیمنس

یکی دیگر از ارورهای مایکروفر زیمنس ارور Er8 است که در صورت بروز خرابی در فیوز ماژول ایجاد می شود.

فیوز ماژول یک قطعه الکترونیکی است که مسئول حفاظت دستگاه در برابر افزایش ولتاژ یا جریان برق است. اگر فیوز ماژول سوخته یا قطع شده باشد، دستگاه کار نمی کند و ارور Er8 را روی صفحه نمایش می دهد.

برای رفع این ارور، باید ابتدا دستگاه را از برق جدا کرده و سپس فیوز ماژول را بررسی کنید. اگر فیوز ماژول آسیب دیده یا سوخته باشد، باید آن را تعویض کنید. البته این کار حتما باید توسط افراد کاربلد و حرفه ای انجام شود.

ارور Er9 مایکروفر زیمنس

ارور Er9 مایکروفر زیمنس از دیگر ارورهایی است که نشان می دهد مشکلی در حافظه نرم افزاری یا برد اصلی دستگاه وجود دارد. این ارور معمولا با پیام software error همراه است و باعث می شود دستگاه کار نکند و تنظیمات آن از بین بروند.

برای رفع این ارور، باید علت را در خرابی برد اصلی یا نرم افزار آن جستجو کنید. در این صورت باید از یک تعمیرکار کاربلد و حرفه ای کمک بگیرید تا به کمک شما بیاید.

ارور Er10 مایکروفر زیمنس

یکی دیگر از ارورهای مایکروفر زیمنس ارور Er10 است. این ارور در شرایطی روی صفحه نمایشگر دستگاه ظاهر می شود که نسخه نرم افزاری دستگاه با مشکل مواجه شده باشد. یا ممکن است نسخه نرم افزاری که بر روی دستگاه نصب شده است، با مدل و سریال دستگاه همخوانی نداشته باشد و عملکرد دستگاه با اخلال مواجه گردد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل خرابی و نحوه تعمیر سولاردام الکترولوکس Electrolux

برای رفع این ارور، باید دستگاه را به یک تکنسین ماهر و مجاز بسپارید تا نسخه نرم افزاری مناسب برای دستگاه نصب نماید.

ارور Er11 مایکروفر زیمنس

ارور Er11 مایکروفر زیمنس نشان می دهد که دکمه های مایکروفر عملکرد درستی ندارند. برای رفع این ارور، باید ابتدا دکمه ها را چندین بار فشار دهید و سپس با استفاده از یک پارچه خشک، آنها را تمیز کنید. سپس درب ماکروفر را باز و بسته کنید و بررسی کنید که آیا ارور برطرف شده است یا خیر. البته می توان احتمال داد که علت آن خرابی در میکروسوئیچ یا برد اصلی باشد.

ارور Er12 مایکروفر زیمنس

ارور Er12 مایکروفر زیمنس از جمله ارورهایی است که نشان دهنده تنظیمات نادرست دستگاه می باشد. این ارور ممکن است باعث شود دستگاه کار نکند و یا عملکرد آن ناپایدار باشد. جهت رفع این ارور، باید ابتدا دستگاه را از برق جدا کرده و سپس تنظیمات دستگاه را بررسی کنید. اگر تنظیمات دستگاه نادرست یا نامناسب باشند، باید آنها را تغییر یا بازنشانی کنید. برای این کار، می توانید از دفترچه راهنمای دستگاه یا سایت رسمی زیمنس استفاده کنید. اگر ارور همچنان وجود داشت، ممکن است علت آن خرابی در برد اصلی یا نرم افزار باشد. در این صورت باید از یک تعمیرکار ماهر و مجاز کمک بگیرید تا مشکل را برطرف کند.

ارور Er14 مایکروفر زیمنس

ارور Er14 مایکروفر زیمنس نشان می دهد که ایرادی در منبع تغذیه مایکروفر وجود دارد. این ارور ممکن است باعث شود دستگاه کار نکند و یا دمای داخل دستگاه نادرست باشد.

برای رفع این ارور، باید منبع تغذیه آن بررسی شود. اگر منبع تغذیه خراب یا آسیب دیده باشد، باید تعویض یا تعمیر شود که فقط توسط تعمیرکاران متخصص امکان پذیر می باشد.

ارور Er18 مایکروفر زیمنس

ارور Er18 مایکروفر زیمنس نیز ثابت می کند که در این دستگاه نقص فنی ایجاد شده است. جهت رفع آن باید از خدمات تخصصی تعمیرکاران باتجربه استفاده کنید.

ارور H95 مایکروفر زیمنس

در صورتی که دستگاه بعد از شروع به کار بلافاصله خاموش شود، ارور H95 در آن ظاهر می شود. اولین چیزی که در مواجهه با این مشکل باید بررسی کنید، این است که درب دستگاه را کامل بسته باشید. برای اطمینان از آن بهتر است درب را باز و سپس دوباره ببندید.

حال می توانید دستگاه را مجدداً روشن کنید و اگر ارور همچنان وجود داشت، ممکن است علت آن خرابی در میکروسوئیچ یا برد اصلی باشد. در این صورت باید از یک تعمیرکار ماهر و مجاز کمک بگیرید تا مشکل را برطرف کند.

ارور مایکروفر زیمنس

ارور E 723 مایکروفر زیمنس

ارور E 723 مایکروفر زیمنس نشان می دهد که درب دستگاه به درستی بسته نشده است.

برای رفع این ارور، باید درب مایکروفر را باز کرده و سپس آن را به صورت صحیح ببندید. سپس دستگاه را مجدداً روشن کرده و بررسی کنید که آیا ارور برطرف شده است یا خیر.

جمع بندی

در این مطلب از آی بک امداد به بررسی انواع ارور مایکروفر زیمنس پرداختیم. در صورت نیاز به خدمات تعمیرات و رفع ارور مایکروفر زیمنس یا هر برند دیگری با ما تماس بگیرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

ارور مایکروفر زیمنس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

ارور مایکروفر زیمنس و رفع آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا