تعمیرات

تعمیر چرخ گوشت زولینگن SOLINGEN | نمایندگی تعمیرات چرخ گوشت زولینگن در تهران

تعمیر چرخ گوشت زولینگن

با وجود گوشت چرخ شده و آماده در بازار، اما بیشتر افراد به دلایل بهداشتی، ترجیح می دهند در منزل خودشان گوشت را چرخ کنند. چرخ کردن گوشت به وسیله چرخ گوشت، کارها را بسیار آسان کرده است. در بازار انواع مختلفی از چرخ گوشت ها با برند های متفاوتی موجود است که عملکرد همه آنها شبیه هم می باشد و کار مشترکی نیز انجام می دهند. یکی از این برند ها «زولینگن» است. این مدل چرخ گوشت نیز مانند دستگاه های دیگر ممکن است در بعضی از مواقع دچار مشکل شود و ممکن است کار نکند، گوشت را درست چرخ نکند، روشن نشود و …. . در این مقاله ما می خواهیم در مورد پیدا کردن ایرادات چرخ گوشت زولینگن و تعمیر آن برای شما توضیح دهیم.

توضیح اجمالی در مورد برند زولینگن

زولینگن یک برند مشهور در آلمانی است که در سال ۱۹۰۶ میلادی توسط کارل آرتور ووس و کارل دور تاسیس شد. تمام محصولات زولینگن در کشور آلمان ساخته می شود و این برند با سابقه طولانی که دارد در تمام دنیا مورد توجه و محبوبیت قرار دارد. یکی از دلایل برتری این برند آلمانی نسبت به سایر رقبای آن، کیفیت و دوام بالای آنها می باشد. اگرچه برخی از برند ها برای تولید محصولات خود از قطعات تولیدی با کیفیت شرکت زولینگن استفاده می‌کنند، اما این برند برای بالا بردن کیفیت کالاهای خود همواره از مرغوب ترین و بهترین قطعات با نام تجاری زولینگن بهره می برد. یکی از محصولات مرغوب و با کیفت زولینگن، چرخ گوشت آن است.

مشکلات رایج در چرخ گوشت زولینگن

به وجود آمدن مشکلات ساده‌ای می‌تواند باعث شود که چرخ گوشت درست کار نکند. شما باید ضمن نگهداری درست و مناسب از چرخ گوشت که باعث زیاد شدن عمر دستگاه می شود، برخی از تکنیک هایی را که به پیدا کردن عیب دستگاه و نحوه بر طرف کردن آن عیب کمک می کند را نیز یاد بگیرید، که اگر چرخ گوشتتان خراب شد خودتان بتوانید آن مشکل را برطرف کنید، تا در هزینه تعمیر آن صرفه جویی شود. برخی از اشکالاتی که امکان دارد در چرخ گوشت زولینگن با آن روبه رو شوید عبارتند از:

درست چرخ نکردن گوشت توسط چرخ گوشت زولینگن

یکی از مهمترین و رایج ترین اشکالاتی که شاید در چرخ گوشت زولینگن با آن مواجه می شوید، این است که تیغه آن کند شود، که این خود باعث درست چرخ نشدن گوشت می شود. اما دلایل مختلفی وجود دارد که باعث خوب چرخ نکردن گوشت می شود. در پایین به بعضی از این موارد اشاره می کنیم.

چرخ گوشت زولینگن

اشتباه نصب کردن تیغه چرخ گوشت زولینگن

بعد از هر بار که از چرخ گوشت زولینگن استفاده کردید، باید تمامی اجزای آن را خوب بشویید و سپس خشک نمایید. همچنین باید فضای داخلی چرخ گوشت را نیز تمیز کرده و بعد از خشک شدن، تمام اجزای آن را به صورت درست سر جای خود نصب کنید. اگر قطعات آن منجمله تیغه را اشتباه نصب کنید، این کارایی دستگاه را با مشکل روبه رو می کند و چرخ گوشت قادر نیست گوشت را به خوبی تکه تکه و چرخ کند.

کند شدن پنجره و تیغه در چرخ گوشت زولینگن

با استفاده کردن از چرخ گوشت ها به مرور زمان، تیغه و پنجره آن ها کند می شوند که این امر کیفیت و سرعت خرد کردن گوشت را پایین خواهد آورد. برای بر طرف کردن این مشکل باید تیغه ها را تیز یا آنها را عوض کنید. البته تیز کردن آن ها هزینه کمتری دارد و مثل روز اولش خواهد شد.
نکته: اگر میوه و یا مواد اسیدی مثل پیاز را با چرخ گوشت چرخ کنید، این مواد  باعث کند شدن تیغه دستگاهتان می شوند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات مخلوط کن زولینگن | نمایندگی تعمیرات مخلوط کن زولینگن

چرخ گوشت زولینگن

مدت طولانی استفاده کردن از چرخ گوشت زولینگن

بعضی از افراد عادت دارند، همه گوشت ها را با هم چرخ کنند. این کار به دستگاه فشار وارد می کند و همچنین عمر مفید آن را نیز پایین می آورد. بنابر این بخاطر وارد شدن فشار زیاد به دستگاه، عملیات چرخ کردن نیز تحت تاثیر آن قرار گرفته و گوشت را به صورت خوب و با کیفیت چرخ نمی کند. برای این که جلوگیری کنید از درست چرخ نکردن گوشت، خوب است آن را در چند مرتبه چرخ کنید و ما بین کار به چرخ گوشت استراحت داده تا موتور خنک شود. زمان مناسب برای روشن ماندن چرخ گوشت بین ۲۵ تا ۳۵ دقیقه است. بنابراین بعد از این مدت دستگاه را خاموش کرده تا خنک شود.

موقع چرخ کردن گوشت از تکه های بزرگ استفاده کردن

مورد دیگری که می‌تواند به چرخ گوشت زولینگن فشار زیادی وارد کند و کیفیت گوشت چرخ شده را پایین بیاورد، این است که از قطعات بزرگ گوشت استفاده کنید. پس بهتر است که گوشت ها را به قطعات کوچک تری برش زده تا به خوبی چرخ شوند، تا فشار زیادی به چرخ گوشت وارد نشود.

چرخ گوشت زولینگن

گوشت را همراه استخوان چرخ کردن

یکی از کار هایی که می تواند صدمه جدی به چرخ گوشت زولینگن وارد کند، چرخ کردن گوشت ها با استخوان است. این کار باعث ایجاد فشار به دستگاه شده و قدرت چرخ گوشت را کم می کند، تیغه آن کند می شود، ممکن است باعث شکسته شدن تیغه یا پنجره دستگاه شود و عمر مفید آن را نیز پایین آورد. همچنین چرخ کردن استخوان همراه با گوشت، باعث به وجود آمدن صدای بیشتر از معمول نیز خواهد شد. بنابر این توصیه می‌کنیم از چرخ کردن گوشت همراه با استخوان خودداری کنید.

چرخ کردن گوشت گرم توسط چرخ گوشت زولینگن

قبل از اینکه قصد چرخ کردن گوشت را داشته باشید، چه خوب است آن را به مدت چند ساعت در یخچال یا فریزر نگه دارید تا کمی سرد شود. این کار سرعت چرخ کردن بالا برده و فرایند آن راحت تر می کند. بنابر این زمانی که گوشت را که هنوز گرم است بخواهید چرخ کنید، فشار زیادی را به چرخ گوشت وارد کرده و گوشت را هم خوب چرخ نمی کند.

چرخ کردن گوشت با چربی زیاد یا پوست

بعضی از قسمتهای گوشت حیوانات، بخصوص گوسفندان، رگ و پی زیادی دارند، که  موقع چرخ کردن گوشت، به دور قطعاتی که در داخل چرخ گوشت هستند می پیچند و با این کار عمل چرخ کردن را دچار مشکل می کنند. برای این که از این اتفاق جلوگیری کنید،  بهتر این است که از قسمت های رگ و پی دار گوشت برای چرخ کردن استفاده نکنید.

روشن نشدن چرخ گوشت زولینگن

از آن جایی که چرخ گوشت مصرف برق بالایی دارد، اگر از این دستگاه مدت طولانی استفاده کنید، ممکن است به خاطر فشار زیادی که به چرخ گوشت در طولانی مدت وارد می شود سیم های برق متصل به پریز دچار خرابی یا سوختگی شوند. اولین کاری را که قبل از هر چیزی باید بکنید این است مطمئن شوید برق در پریز جریان دارد. سپس دوشاخه و سیم دستگاه را بررسی کرده که قطعی نداشته باشند.
اگر از سالم بودن دوشاخه و سیم دستگاه خود و سیستم برق منزل، مطمئن هستید، گزینه بعدی کلید خاموش و روشن دستگاه است، که باید بررسی شود.
اگر همه موارد بالا را بررسی کردیم و باز هم دلیل روشن نشدن دستگاه تان  را پیدا نکردید، باید به دنبال علت خرابی در داخل چرخ گوشت باشید. یکی از رایج ترین دلیلی که چرخ گوشت زولینگن روشن نمی شود، خراب شدن موتور آن است.
خرابی زغال ها، قطر های هسته و خرابی آرمیچر، از جمله عللی هستند که به احتمال زیاد روشن نشدن دستگاه چرخ گوشت، از خرابی آن ها نشات می گیرد.
البته بررسی این موارد و پیدا کردن اشکالات نیازمند دانش و تخصص خاصی است که برای رفع آن باید چرخ گوشت را به مراکز تخصصی تعمیر لوازم خانگی ببرید تا مشکل را حل کنند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعمیر اتو زولینگن | راهنمای تعمیرات اتو زولینگن

صدای زیاد در هنگام کار در چرخ گوشت زولینگن

بسیاری از افراد از صدای زیادی که چرخ گوشت در موقع کار دارد شکایت می کنند. باید اعتراف کنیم، یکی از دستگاه های پر سر و صدای موجود در آشپزخانه، چرخ گوشت است که صدای زیادی را هنگام چرخ کردن گوشت ایجاد می‌کند. اگر در حین کار صدای ناهنجاری از دستگاه شنیدید یا صدای آن از حالت همیشگی بیشتر بود، در این صورت باید دستگاه مورد بررسی قرار گیرد. یکی از علل به وجود آمدن صدای بیشتر از حد معمول در چرخ گوشت، فاسد شدن گریس موجود در چرخ دنده ها یا نشت کردن گریس موجود در جعبه دنده ها می باشد، که این اتفاق می تواند هنگام کار کردن دستگاه ایجاد صدای غیر عادی کند. اما با عوض کردن گریس مشکل برطرف می‌شود.

البته باید چرخ دنده های دستگاه را هم قبل از عوض کردن گریس، بررسی کنید که اگر چرخ دنده ای بیش از حد ساییده شده یا شکسته  باشد، باید آن چرخ دنده را عوض کنید تا موقع کار با آن تولید صدا نکرده و کارکرد دستگاه را نیز مختل نکند.
اگر بعد از عوض کردن گریس و چرخ دنده ها، باز هم چرخ گوشتتان صدای غیر عادی داشت، باید موتور آن بررسی کنید. اگر یاتاقان های موتور گشاد شده باشند باز ایجاد صدای بیشتر از معمول در چرخ گوشت می کنند. برای بر طرف کردن این مشکل باید یاتاقان های خراب را عوض کنید. پیشنهاد می کنیم برای تعویض این قطعات، از تعمیرکار ماهر و با تجربه کمک بگیرید، تا از به وجود آمدن مشکلات دیگر جلوگیری شود.

چرخ گوشت زولینگن

خارج نشدن گوشت هنگام چرخ کردن از چرخ گوشت زولینگن

یکی از علل بیرون نیامدن گوشت از چرخ گوشت هنگام کار کردن، کند بودن تیغه آن است. همچنین یکی دیگر از علل بیرون نیامدن گوشت از داخل چرخ گوشت می تواند وجود رگ و پی به همراه گوشت باشد. یک راه حل های کاربردی برای جلوگیری از پدید  آمدن این مشکل، استفاده کردن از تکه های کوچک نان موقع چرخ کردن گوشت است. همچنین باید هر از چند مدت که از استفاده کردن با دستگاه چرخ گوشت تان گذشت، تیغه های آن را تیر کنید.

جرقه زدن موتور در چرخ گوشت زولینگن

گاهی اوقات موتور چرخ گوشت دچار جرقه زدن می شود، این اتفاق ممکن است به خاطر به وجود آمدن اتصالی در قسمت هایی از دستگاه باشد. پس بهتر است به تعمیرکار مراجعه کنید تا اجزای مختلف چرخ گوشت بررسی کرده و برای رفع مشکل به وجود آمده راه حلی پیدا کند. دلایلی که ممکن است باعث جرقه زدن چرخ گوشت زولینگن شوند، عبارتند از:

  1. اتصالی کردن سیم ها در دستگاه چرخ گوشت
  2. به وجود آمدن اصطکاک
  3. وجود داشتن رطوبت در داخل دستگاه
  4. به وجود آمدن جرم زیاد درون دستگاه

چرخ گوشت زولینگن

از بین بردن اصطکاک در چرخ گوشت زولینگن

یکی از بیشترین مشکلاتی که در همه دستگاه های چرخ گوشت ها، وجود داشتن اصطکاک درون آنها است. اگر متوجه اصطکاک در چرخ گوشت شدید، نگران نباشید. شما توانایی این را دارید تا خودتان به راحتی و بدون کمک یک تعمیرکار مشکل چرخ گوشت خود را رفع کنید. برای به وجود آمدن این مشکل دلایل زیادی وجود دارد، یکی از دلایل رایج‌ در  آنها تمیز نبودن گوشت است. بنابر این بهتر است گوشت را تمیز کنید و به مدت ۳۰ دقیقه در فریزر بگذارید تا این مشکل رفع شود.

نتیجه گیری

در این مقاله تلاش کردیم شما را با رایج‌ترین مشکلات چرخ گوشت زولینگن آشنا کنیم. البته پیشنهاد می کنیم اگر در مورد تعمیرات وسایل منزل تجربه کافی ندارید، خودتان تا حد امکان اقدام به تعمیر نکنید. زیرا برای رفع مشکلات چرخ گوشت نیاز به یک تعمیرکار ماهر دارید.

تعمیر چرخ گوشت زولینگن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلیل صدای زیاد در هنگام کار در چرخ گوشت زولینگن چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا