مجله لوازم خانگی

خدمات تعمیرات توستر تکنو Tacno

✅ خدمات تعمیر توستر تکنو در تهران | تعمیرات توستر تکنو در محل با لوازم اورجینال ✅

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

توستر ها جزو یکی از پرکاربرد ترین وسایل آشپزخانه به حساب می آیند که در صورت خرابی باید سریعاً تعمیر شود اگر شما از جمله کسانی هستید که هر روز برای گرم کردن نان از توستر استفاده می‌کنید در صورت خرابی آن حتماً برای صبحانه با مشکل رو به رو خواهید شد در این مقاله می خواهیم شما را با رایج ترین مشکلاتی که امکان دارد برای توستر تکنو پیش بیاید آشنا کنیم و روش برطرف کردن آن را هم برایتان بیان کنیم.

نمایندگی تعمیر توستر تکنو در تهران

تکنو یکی از برندهای مطرح و نام آشنا در تولید لوازم خانگی می باشد که محبوبیت زیادی بین مصرف کنندگان دارد هر چند که محصولات تکنو از کیفیت بالایی برخوردارند ولی امکان دارد با مشکلاتی روبرو شوند و نیاز به تعمیر پیدا کنند در صورت نیاز به تعمیر توستر تکنو، به نمایندگی های تعمیرات تکنو مراجعه کنید و از خدمات در محل این نمایندگی ها استفاده کنید.

شما می‌توانید در صورت نیاز از خدمات ایبک امداد استفاده کنید. برای این منظور با واحد پشتیبانی ایبک امداد تماس بگیرید.

در ادامه مزایای وجود نمایندگی تکنو را برای توستر تکنو بیان می کنیم:

 • برای خدمات انجام شده به شما فاکتور ارائه می شود.
 • تمام قطعات تعویض شده دارای گارانتی می باشند.
 • دارای خدمات در محل
 • صرفه‌جویی در هزینه‌ها
 •  قطعات تعویض شده در توستر از گارانتی برخوردار می‌باشد.
 • قطعاتی که در توستر تعویض می شود همگی اصل و فابریک هستند.
 • هزینه تعمیر دستگاه توستر تکنو توسط استانداردهای اتحادیه تعیین می شود.

توستر تکنو

توستر تکنو چگونه کار می کند؟

توستر را می توان در گروه وسایل تولید گرما طبقه بندی کرد روش کار همه توستر ها مانند هم می باشد به طور کلی توستر تکنو از قسمت های زیر تشکیل شده است:

 • قسمت گیره که نگهدارنده نان می باشد.
 • قسمت اهرم که مخصوص پایین آورنده نان است.
 • بخشی برای تولید گرما
 • بخش کالیبراسیون دما

وقتی شما نان منجمد را در شکاف قسمت بالای توستر می گذارید نان را در قسمت گیره نگهدارنده قرار می دهید و با فشار دادن اهرم پایین آورنده می‌توانید آن را به داخل توستر بفرستید بعد از اینکه نان منجمد وارد توستر شد المان گرمایشی داغ خواهد شد و آن را به برشته خواهد کرد برشته شدن نان بستگی به تنظیم کننده دما توسط خود شما دارد شما با پیچاندن کلید تعیین می کنید که چه مقدار جریان در المنت حرارتی وجود داشته باشد.

بعد از اینکه توستر به دمای مورد نظر رسید به طور خودکار به جای اول خود باز خواهد گشت آنگاه نان از دستگاه بیرون می آید با اینکه توستر شکل و ساختار ساده ای دارد ولی اگر یکی از قسمت های آن خراب شود باعث می شود که در عملکرد کل دستگاه اختلال ایجاد شود.

اگر توستر تکنو شما نان را برشته نمی کند باید برای تعمیر آن اقدام کنید و گاهی ممکن است توستر درست کار کند ولی بوی دود و سوختگی از آن به مشام برسد و یا در هنگام کار کردن جرقه بزند در این حالت باید مشکل برطرف شود.

در ادامه می خواهیم شما را با مشکلات متداول در توستر تکنو آشنا کنیم:

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از اسپرسوساز بوش BOSCH | آموزش نصب و راه اندازی

چرا توستر تکنو روشن نمی شود؟

دلایل متفاوتی می تواند باعث بروز این مشکل شود که عبارتند از:

 • خراب شدن پریزی که توستر تکنو را به آن وصل کرده اید.
 • خراب شدن دوشاخه توستر و یا سیم رابطه دستگاه
 •  خراب شدن و یا قطع شدن المنت توستر
 •   سوختن و یا خراب شدن فیوز محافظ

۱- خراب شدن پریزی که توستر تکنو به آن وصل شده است

اگر شما با مشکل روشن نشدن توستر روبرو شدید در مرحله اول پریز را به وسیله فازمتر چک کنید راه های دیگری هم برای بررسی کردن پریز وجود دارد و آن استفاده از یک وسیله برقی دیگر است که می توانید با وصل کردن وسیله برقی به پریز از سلامت آن اطمینان پیدا کنید. اگر مشکل از پریز نبود حتماً دستگاه توستر شما دچار مشکل شده است می توانید به وسیله ولت متر هم پریز را چک کنید اگر ولت متر ولتاژ برق ۲۲۰ متر را نشان داد معلوم می شود پریز مشکل نداشته و توستر دچار خرابی شده است.

۲- خراب شدن دوشاخه توستر و یا خرابی سیم رابط

بعد از اینکه پریز را بررسی کردید و مشکلی نداشت باید اتصالات بیرونی دستگاه خود را چک کنید ابتدا دوشاخه را بررسی کرده و از سلامت آن اطمینان پیدا کنید اگر دوشاخه مشکلی نداشت سیم رابط را بررسی کنید که دچار له شدگی و یا شکستگی نشده باشد می‌توانید از یک اهم متر کمک بگیرید اهم متر را به دو سر دوشاخه وصل کنید اگر عقربه اهم متر تکان می خورد معلوم می‌شود که دوشاخه مشکلی ندارد ولی اگر تکان نخورد دوشاخه و یا سیم رابط دچار مشکل شده است.

۳- خراب شدن و یا قطع شدن المنت ها

همانطور که گفتیم توستر تکنو ساختار ساده ای دارد ولی همه المنت های آن با هم خراب نمی شود خراب شدن المنت ها می تواند در اثر ضربه دیدن دستگاه باشد گاهی اوقات روشن نشدن توستر می‌تواند به دلیل خراب شدن و یا قطع شدن المنت ها و یا مدارهای آن باشد بعد از اینکه المنت ها را بررسی کردید می توانید متوجه خرابی المنت ها شوید.

۴- سوختن و یا خراب شدن فیوز محافظ

گاهی امکان دارد روشن نشدن توستر تکنو به دلیل خراب شدن فیوز محافظ باشد فیوز محافظ قطعه ی شیشه ای می باشد که برای محافظت از توستر در آن قرار داده شده است برای اینکه از خراب شدن فیوز محافظ اطمینان پیدا کنید باید از یک متر آوومتر کمک بگیرید یکی از سیم های آوومتر را به یکی از پایه های فیوز محافظ متصل کنید و دیگری را هم به پایه دیگر وصل کنید اگر آوومتر شما عدد صفر را نشان داد معلوم می شود فیوز محافظ سالم است و اگر غیر از این باشد فیوز محافظ سوخته است باید برای برطرف کردن مشکل یک فیوز محافظ که شبیه به قبلی باشد بخرید و جایگزین کنید.

یکی دیگر از راه هایی که می توانید تشخیص دهید که آیا فیوز محافظ سالم است یا نه؟ سیاه شدن فیروز محافظ است اگر فیوز محافظ بسوزد سیاه خواهد شد.

چرا وقتی توستر را روشن می کنیم برق قطع می شود ؟

اگر هنگامی که توستر را روشن می کنید فیوز برق قطع می شود می تواند به دو دلیل باشد که هردو دلیل هم به سیم کشی دستگاه توستر تکنو مربوط می شود:

 1. سیم کشی داخل توستر، عایق محافظ دارد که امکان دارد به دلیل گرم شدن محیط داخل توستر از بین رفته و باعث اتصال کوتاه در سیستم شود بعد از اینکه شما دستگاه توستر را روشن می کنید فیوز برق قطع می شود با عوض کردن سیم ها و یا عوض کردن عایق های جریان برق می توانید مشکل را رفع کنید.
 2. امکان دارد توستر شما دچار ضربه شدید شده باشد مثلاً از بالا به زمین افتاده باشد در اثر ضربه شدید سیم های اصلی به سیم دیگر متصل شده باشد و باعث پریدن فیوز برق بشود در این صورت شما باید دستگاه توستر تکنو را باز کنید و سیم کشی آن را چک کنید و سیم ها را در جای خود متصل کنید تا مشکل قطع شدن فیوز برق برطرف شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی وست پوینت westpoint

دلایل دود از توستر تکنو چیست؟

اگر متوجه شدید که از توستر تکنو شما دود خارج می شود دلیل این دود می تواند سوختن نان داخل توستر باشد البته به این موضوع توجه کنید که توستر دارای ترموستات می باشد و هیچ گاه نان را نمی سوزاند سوختن نان در دستگاه توستر می تواند دلایل دیگری داشته باشد برای اینکه مشکل را برطرف کنید باید سینی زیر توستر را هر چند وقت یکبار تمیز کنید زیرا اگر خرده های نان داخل سینی بریزد باعث تولید دود از دستگاه می شود.

برای اینکه مشکل را برطرف کنید سینی را به طور مرتب تمیز کنید اگه سینی توستر شما خالی بود ولی باز هم دود از توستر بلند میشد امکان دارد یک تکه از نان به قسمت المنت چسبیده شده باشد در این صورت توستر را خاموش کرده و المنت ها را به آرامی تمیز کنید تا مشکل برطرف شود.

دلیل بوی سوختن لاستیک از توستر تکنو چیست؟

یکی از سوالات متداول مصرف کنندگان توستر این است که دلیل بوی سوختگی لاستیک از توستر چیست؟ بوی سوختن لاستیک می‌تواند به دلیل سوختن سیم و عایق سیم باشد وقتی داخل دستگاه زیاد داغ شود می تواند باعث بروز این مشکل شود برای اینکه این مشکل را برطرف کنید در صورت بوی سوختگی لاستیک، دستگاه توستر تکنو خود را خاموش کرده و آن را باز کنید اگر در این زمینه مهارتی دارید می توانید سیم‌های آن را عوض کنید.

نکات مهمی که برای استفاده از توستر باید رعایت کنید

در ادامه می خواهیم برای شما نکاتی را نام ببریم که درصورت رعایت آن، توستر شما دیگر نیازی به تعمیر کردن ندارد:

 • بعد از اینکه از دستگاه توستر استفاده کردید سینی توستر را تمیز کرده و تکه های نان داخل دستگاه را از آن خارج کنید.
 • نان ها را مناسب با سایز دستگاه برش بدهید و داخل توستر بگذارید.
 • تکه های نان بزرگ را داخل دستگاه توستر قرار ندهید.
 •  قبل از کشیدن اهرم دستگاه به طرف پایین درجه دمای توستر را تنظیم کنید.
 • اگر از توستر خود بوی لاستیک به مشامتان رسید حتماً دستگاه را چک کنید و اتصالات کوتاه آن را جدی بگیرید.
 • وقتی دستگاه توستر تکنو روشن است جسم خارجی مثل قاشق یا چاقو را در آن وارد نکنید زیرا این کار خطرناک است.

توستر تکنو

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد شما را با مشکلات متداول در توستر تکنو آشنا کردیم هرچندکه توستر تکنو از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است ولی امکان دارد با مشکلاتی روبرو شود اگر با راهنمایی های ما موفق به برطرف کردن مشکل توستر تکنو خود نشدید حتماً با نمایندگی های تعمیرات توستر تکنو تماس بگیرید.

اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

خدمات تعمیرات توستر تکنو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلیل بوی سوختن لاستیک از توستر تکنو چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا