تعمیرات لباسشویی

سیر تحول ماشین لباسشویی از گذشته تا امروز | معرفی تکنولوژی بکار رفته در ماشین لباسشویی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

استفاده از تکنولوژی و فناوری‌ های روز دنیا برای خریداران لباسشویی اهمیت بسیاری دارد. همه به خوبی می‌ دانیم تکنولوژی که امروزه در ماشین لباسشویی‌ ها و دیگر لوازم خانگی به کار رفته توانسته قابلیت‌ ها و ویژگی‌ های آنها را نسبت به گذشته چندین برابر کند. تکنولوژی دارای انواع مختلفی است و این تفاوت در مدل‌ های گوناگون ماشین لباسشویی هم دیده می‌ شود. بیشتر خریداران این دستگاه هنگام خرید آشنایی زیادی با این قابلیت‌ ها و ویژگی‌ های جدید ندارند که همین عدم اطلاع می‌ تواند موجب کم شدن عمر دستگاه و پرداخت هزینه‌ های اضافی شود.

آشنایی با تکنولوژی و فناوری‌ های ماشین لباسشویی

در سال‌ های گذشته تکنولوژی در ماشین لباسشویی پیشرفت خیلی زیادی داشته است. در روزگاران قدیم بیشتر وقت خانم‌ های خانه‌ دار به صورت روزانه با شست و شوی لباس‌ ها هدر می‌ رفت. آنها مجبور بودند که لباس‌ های همه اعضای خانواده خود را با آب سرد و با دست بشویند در نتیجه افراد زمان کمتری داشتند که بتوانند در کنار خانواده سپری نمایند و حتی خستگی ناشی از انجام این کارها آنها را از انجام دیگر امور روزانه خود باز می‌ داشت. ولی به مرور زمان لوازم خانگی از جمله ماشین لباسشویی دستخوش تغییراتی شد و تکنولوژی‌ های جدیدی در آن به کار رفت. این وسایل که ابتدا خیلی ساده و به صورت تک کاره بودند با گذر زمان و اعمال تکنولوژی‌ های جدید تغییر کردند و پیشرفته شدند. در ادامه مطلب چند نمونه از این فناوری‌ ها و تکنولوژی‌ های به کار رفته در ماشین لباسشویی را معرفی می‌ کنیم.

صفحه نمایشگر دیجیتالی در ماشین لباسشویی

در گذشته ماشین لباسشویی‌ ها دارای دکمه‌ های ساده‌ ای بودند اما امروزه پنل‌ های لمسی ظهور کردند و پای این تکنولوژی به ماشین لباسشویی باز شده است.سیر تحول ماشین لباسشویی از گذشته تا امروز | معرفی تکنولوژی بکار رفته در ماشین لباسشویی بیشتر برندهای ماشین لباسشویی در تولیدات خود از نمایشگرهای دیجیتالی که به صورت لمسی هستند استفاده می‌ کنند و این قابلیت را به ماشین لباسشویی‌ های خود اضافه کرده‌ اند. این ویژگی علاوه بر آنکه امکان کنترل شست و شوی لباس‌ ها را فراهم کرده است، زیبایی بسیاری هم به دستگاه داده و با به کار گرفتن این ویژگی شما می‌ توانید به آسانی همه تنظیمات دستگاه و اطلاعات زمان آن را در دسترس داشته و به تغییرات آن بپردازید. همچنین می‌ توانید وضعیت کنونی چرخه شست و شو را در صفحه نمایشگر مشاهده کنید. این تکنولوژی با در اختیار قرار دادن رابط کاربری لمسی و همچنین کنترل هوشمند به شخصی‌ سازی بیشتر کاربران کمک می‌ کند.

تکنولوژی Quick Drive در ماشین لباسشویی

از بین همه فناوری‌ هایی که در ماشین لباسشویی‌ ها قرار داده شده است یکی از فناوری‌ هایی که برای نخستین بار در لباسشویی سامسونگ به کار گرفته شد و زمان لازم جهت عملکرد دستگاه را کاهش داد تکنولوژی Quick Drive بود. با این روش بود که صرفه‌ جویی در زمان عملاً انجام شد و این خواسته بسیاری از مشتریان بود و این افزایش سرعت هیچ لطمه‌ای به کارایی مصرف انرژی و کیفیت عملکرد ماشین لباسشویی وارد نکرد. همچنین این روش به دوام لباس‌ ها نیز هیچ آسیبی وارد نمی‌ کند. این تکنولوژی باعث می‌ شود که آب بسیار سریع بر روی لباس‌ ها بریزد و ماده شوینده به لایه‌ های عمیق لباس نفوذ پیدا کرده و شست و شوی آنها در کوتاه‌ ترین زمان انجام شود. در این تکنولوژی برعکس فناوری‌ های قدیمی که لباس‌ ها به طرف بالا و پایین پرت می‌ شدند به سمت عقب و جلو حرکت داده می‌ شوند و در زمان کوتاه‌ تر لباس‌ ها را هم تمیزتر می‌ کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ۱۲ نکته مهم برای افزایش عمر لباسشویی در تمام مدل ها

تکنولوژی True Steam

عملکرد تکنولوژی True Steam به گونه‌ ای است که جهت شست و شو، آب را به بخار تبدیل کرده و انرژی کمتری مصرف می‌ کند و در نتیجه کیفیت شست و شو هم بهتر خواهد شد. در این فناوری ذرات بخار به لباس‌ ها نفوذ پیدا کرده و بدون آنکه ایجاد حساسیت کنند باکتری‌ های مضر بدون آسیبی به تار و پود پارچه از لباس خارج خواهند شد. ماشین لباسشویی LG به علت استفاده از فناوری True Steam توانسته از ASL و AAFA گواهینامه دریافت کند.سیر تحول ماشین لباسشویی از گذشته تا امروز | معرفی تکنولوژی بکار رفته در ماشین لباسشویی از طرف دیگر تکنولوژی بخارشوی با انتشار بخار می‌ تواند طراوت و تازگی را به لباس‌ ها ببخشد و چروک‌ های آنها را در کمتر از ۲۰ دقیقه از بین ببرد.

تکنولوژی Eco bubble

فناوری ECO bubble یکی از تکنولوژی‌ های موجود در لباسشویی سامسونگ می‌ باشد. این ویژگی پیش از آغاز چرخه شستشو جهت ساخت حباب به ترکیب آب و شوینده می پردازد و آن را با هوا ترکیب می‌ نماید. حباب به عمیق‌ ترین نقطه لباس نفوذ پیدا کرده و آنها را ضدعفونی می‌ کند. همچنین تکنولوژی دیگری به نام Soap bubble وجود دارد که سر سخت‌ ترین لکه‌ ها را در لباس‌ ها از بین می‌ برد. این تکنولوژی با خیس کردن کامل لباس‌ ها در حباب لکه‌ ها را سست کرده و به صورت قطعی آنها را از بین می‌ برد.

این تکنولوژی ویژگی‌های کار آمدی هم دارد که از آن جمله می‌توانیم موارد زیر را نام ببریم.

Laundry Recipe: این قابلیت بر اساس اطلاعاتی مانند نوع و رنگ پارچه پیشنهادات اتوماتیک در رابطه با شست و شوی مطلوب و بهینه لباس‌ ها ارائه می‌ کند و به این صورت دیگر نیازی نیست که کاربر بهترین چرخش و مناسب‌ ترین شست و شو را انتخاب نماید.

Home Care Wizard: این قابلیت به ارزیابی ماشین لباسشویی می‌ پردازد و مشکلات بالقوه آن را به کاربر هشدار می‌ دهد. پس از آن به سرعت جهت رفع مشکل مربوط به ماشین لباسشویی راهکارهایی پیشنهاد می‌ دهد.

فناوری ترمو جت

این فناوری از مدرن‌ ترین تکنولوژی‌ های موجود در لباسشویی می‌ باشد که عملکرد آن به گونه‌ ای است که مصرف انرژی و آب را کاهش داده و کیفیت شست و شوی لباس‌ ها را افزایش می‌ دهد. علاوه بر آن این فناوری زمان شست و شو را تا حد زیادی کاهش می‌ دهد. ماشین لباسشویی‌ هایی که ترمو جت ندارند آبگیری از قسمت پایین دیگ انجام می‌ شود. پس از آن بر حسب نوع برنامه ای که تنظیم شده است آب گرم به دیگ وارد می‌ گردد. آب گرم در قسمت پایینی دیگ و آب سرد در قسمت بالایی دیگ جمع می‌ شود. لباس‌ ها به نرم کننده و مواد شوینده آغشته می‌ شوند و به همین خاطر زمان شستن لباس‌ ها نیز افزایش پیدا می‌ کند. تکنولوژی ترمو جت در ماشین لباسشویی جهت برطرف نمودن مشکلات و همچنین بهینه کردن کارکرد ماشین لباسشویی مفید می‌ باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ | دلایل ارور ۵e

تکنولوژی منطق فازی در ماشین لباسشویی

از دیگر تکنولوژی‌ هایی که در ماشین لباسشویی به کار گرفته شده است منطق فازی می‌ باشد. با این فناوری ماشین لباسشویی به طور اتوماتیک بر اساس جنس و وزن لباس‌ ها مقدار آب لازم برای شست و شو، نوع ماده شوینده و همچنین برنامه شست و شوی مناسب را تشخیص داده و انتخاب می‌ نماید.

برنامه شست و شو با تاخیر

یکی از تکنولوژی‌ های پرکاربرد که امروزه در بیشتر ماشین لباسشویی‌ ها به کار گرفته شده است، شست و شوی لباس‌ ها با تاخیر می‌ باشد. ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که منزل نباشید و دوست داشته باشید که وقتی به منزل می‌ رسید لباس‌ های شما شسته و آماده باشد و یا ممکن است کاری خارج از خانه برایتان پیش آمده باشد ولی نمی‌ توانید منتظر پایان یافتن فرایند شست و شوی لباس‌ ها و بیرون آوردن آنها شوید. در این شرایط تکنولوژی شست و شو با تاخیر می‌ تواند به شما کمک کند تا زمان دلخواه برای شستن لباس ها را تنظیم نمایید. با این تکنولوژی همچنین می‌ توانید شروع چرخه شست و شو را در ساعت‌ هایی قرار دهید که اوج مصرف برق نباشد تا به این صورت بتوانید در مصرف برق هم صرفه‌ جویی نمایید.

تکنولوژی VRT پلاس در ماشین لباسشویی

یکی از جدیدترین فناوری‌ ها در ماشین لباسشویی سامسونگ تکنولوژی VRT پلاس می‌ باشد. برند سامسونگ یکی از بهترین سازندگان ماشین لباسشویی در دنیاست که هر ساله پیشرفته ترین دستگاه‌ ها را به بازار روانه می‌ کند. سیر تحول ماشین لباسشویی از گذشته تا امروز | معرفی تکنولوژی بکار رفته در ماشین لباسشوییفناوری VRT پلاس از مدرن‌ ترین تکنولوژی‌ های شرکت سامسونگ می‌ باشد که این فناوری لرزش و سروصدا را در دستگاه به کمترین حد خود می‌ رساند.

تکنولوژی Vario Perfect

یکی از برترین سازندگان لوازم خانگی در دنیا برند بوش می‌ باشد. این شرکت هم از رقیبان خود عقب نمانده و یک تکنولوژی جدید به نام Vario Perfect را به ماشین لباسشویی‌ ها اضافه نموده است. این ویژگی با تاثیر گذاشتن بر روی برنامه‌ های شست و شو می‌ تواند تا ۶۵ درصد مدت زمان و تا ۵۰ درصد مصرف انرژی را کاهش دهد.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم همه تکنولوژی‌ ها و فناوری‌ هایی که در ماشین لباسشویی از گذشته تا به امروز اضافه شده اند را معرفی کنیم. این تکنولوژی ها باعث شده که کار شما آسان تر شود و ماشین لباسشویی ها عملکرد بهتری داشته باشند. همچنین در مصرف انرژی صرفه جویی می گردد. در این مطلب به معرفی تکنولوژی های جدید ماشین لباسشویی مانند تکنولوژی VRT پلاس، True Steam، تکنولوژی Vario Perfect، تکنولوژی ECO bubble، تکنولوژی Quick Drive، شست و شوی لباس ها با تاخیر و …. پرداخته شد. سپاسگزاریم که تا پایان مقاله با ما همراه بودید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

سیر تحول ماشین لباسشویی از گذشته تا امروز

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

سیر تحول ماشین لباسشویی از گذشته تا امروز، معرفی تکنولوژی بکار رفته در ماشین لباسشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا