خدمات دوربین مداربستهخدمات

تست آداپتور دوربین مداربسته با دو روش

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

آیا دلتان می‌خواهد بدانید آداپتور دوربینتان سالم یا سوخته است؟ ایبک امداد در این مقاله به شما روش تست آداپتور دوربین مداربسته، و دلایل سوختن آن و یا  اینکه خرابی منبع تغذیه دوربین را توضیح خواهیم داد. همراه ما باشید.

 

علت سوختن آداپتور دوربین مداربسته

هر قطعه‌ی الکتریکی‌، بعد از گذشت زمان ممکن است بسوزد و هیچ شکی در آن وجود ندارد. آداپتور دوربین شما نیز یک قطعه‌ی الکتریکی می باشد که به‌ منظور تهیه و تامین برق مورد نیاز در دوربین تعبیه شده است. اگر شما آداپتور ارزان‌قیمت، نامرغوب یا دست دوم گرفته باشید، احتمال این‌ که زودتر از زمان موعد هم بسوزد وجود دارد. در این شرایط شما باید فورا نسبت به تعمیر دوربین مداربسته خود اقدام کنید.

اگر آداپتور دوربین شما کیفیت نداشته باشد و آن را به دوربین مدار بسته وصل کنید، احتمال  وجود دارد، که به دوربین شما هم صدمه بزند و آن را بسوزاند. آداپتورها برای این که بتوانند به خوبی کار کنند، به آمپر و ولتاژ مشخصی احتیاج دارند و اگر از این مقدار، بیشتر یا کمتر باشد، امکان دارد بسوزند. از دیگر دلایلی  که ممکن است منبع تغذیه یا آداپتور را خراب کنند، در ادامه گفته شده است:

 • ضربه خوردن،
 • افتادن،
 • آسیب کابل ها و سیم ها،
 • خیس شدن آداپتور و شکستگی.

 

تست آداپتور دوربین مداربسته

اگر می خواهید مطمئن شوید که علت کار نکردن آداپتور یا دوربین چه می باشد،
یک آداپتور دیگر، با ولتاژ و مشخصات آداپتور خود پیدا کنید و به دوربین بزنید. و اگر دوربین شما فعال شده و مشکلی هم نداشته، معلوم می‌شود که آداپتور خودتان سوخته است.

یک روش ساده دیگر برای تست و بررسی آداپتور دوربین مداربسته، استفاده از اهم‌متر می باشد. جریان برقی که از آداپتور عبور می‌کند، اندازه مشخصی دارد. اگر جریانی که عبور می کند، با اندازه‌ی جریان  همیشگی‌ تفاوت داشته باشد، این احتمال وجود دارد که خراب شده باشد.اگر مطمئن شدید آداپتور شما سوخته است، برای بر طرف کردن این مشکل، احتیاج به این است، که آداپتور جدیدی خریداری کنید.دقت کنید، آداپتوری که تهیه می کنید باید حتما از نظر ولتاژ با آداپتور ی که خراب شده همخوانی داشته باشد وگرنه با انتقال دادن جریان کم یا زیاد به دوربین، آن را می‌سوزاند. سعی کنید قبل از اینکه مشکل را رفع کنید، با  روند خاموش کردن دوربین مداربسته، از ورود آسیب بیشتر به دستگاه جلوگیری کنید.

 

آشنایی با انواع آداپتور

انواع آداپتور

 • آداپتورهای مرکزی
 • آداپتورهای تکی

آداپتورهای تکی، از آن دسته آداپتور ها هستند که در برخی مغازه‌ها و خانه ها استفاده می شوند. دوربین مدار بسته همه چیز را فقط روی مانیتور نمایش می‌دهد. اگر چند عدد دوربین در جایی باشند که هر کدام از آنها بصورت تکی و مجزا کار می‌کنند، در صورتیکه یکی از آن‌ها  خراب شود، در کار بقیه آداپتورها مشکلی ایجاد نمی‌شود.

 

آداپتور های تکی چه ایرادی دارند؟

طول عمر این آداپتورها خیلی کم است.
اگر قرار باشد، از چندین دوربین استفاده شود، این آداپتور مقرون‌ به‌صرفه نمی باشند.

آداپتورهای صنعتی ، همان‌طور که از نامش مشخص است در جاهای بزرگ و عمومی  استفاده می‌شوند. مجتمع‌های تجاری، فروشگاه‌های بزرگ و بیمارستان ها که دوربین را در چند زاویه کار می‌گذارند، از این نوع آداپتور ها استفاده می کنند. در سیستم دوربین مدار بسته، می توان از یک آداپتور برای چندین دوربین استفاده کرد. این آداپتورها خطر برق‌گرفتگی را کم می‌کنند و اگر به‌ درستی و صحیح نصب شوند، هیچ گونه نویزی در مدار ایجاد نخواهد کرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  کناف چیست و چگونه از کناف در نمای داخلی استفاده می شود؟

 

آداپتور مرکزی چه ایراداتی دارند؟

انواع آداپتور

 

از آن‌ جایی که بهم متصل هستند، خرابی آداپتور، تمام دوربین‌ها را از کار می‌اندازد، و اگر کابل‌هایی که استفاده شده برای این منبع تغذیه بدون کیفیت باشند، ولتاژ برق نوسان خواهد داشت.

وقتی که قطعه‌ای می‌سوزد و خراب می شود، تعمیر آن دیگر امکان‌پذیر نیست و اگر هم باشد آن قطعه دیگر کارایی اولیه را نخواهد داشت، و در عرض مدت بسیار کوتاهی دوباره می‌سوزد و خراب می شود. از آن‌جا که آداپتورها قطعات خیلی گران‌ قیمتی نیستند و شما برای خریدن آداپتور اصل و باکیفیت زحمت و هزینه ی خاصی نخواهید داشت. بهترین کار این می باشد که حتما آداپتور جدیدی خریداری کنید.

اگر شما آداپتور را در فضای آزاد و یا کنار دوربین قرار داده اید، حتما با عایقی مثل پلاستیک بپوشانید که در صورت بارش باران و  برف آسیبی نبیند و نسوزد.
بهترین کار این است آداپتور را کمی دورتر از محل دوربین نصب کنید تا فضای اطراف دوربین  درهم ریخته و شلوغ نشود.
در صورتیکه منبع تغذیه را دور از دوربین گذاشته اید حتما از مبدل‌های نر و ماده استفاده کنید.
بهتر است آداپتوری را خریداری و نصب کنید که حتما مجهز به نویزگیر باشد تا در آینده شما را اذیت نکند.

 

منبع تغذیه دوربین مداربسته چیست؟

دوربین مداربسته

مواردی که باید در مورد منبع تغذیه دوربین  بدانید:

 1. منبع تغذیه مرکزی دوربین مدار بسته
 2. مزایای منبع تغذیه مرکزی سیستم
 3. عیوب منبع تغذیه مرکزی سیستم
 4. منبع تغذیه مجزای سیستم
 5. محسنات منبع تغذیه مجزای سیستم
 6. عیوب منبع تغذیه مجزای سیستم

نکاتی که شما باید برای انتخاب کردن یک منبع تغذیه مناسب برای دوربین مدار بسته در نظر بگیرید.

برای اتصال دوربین مدار بسته بسیار ضروری می باشد که از یک منبع تغذیه که جریان و ولتاژ  لازم را تأمین کند استفاده شود.

در این مطلب سعی داریم توضیحاتی را درباره انواع  گوناگون منبع تغذیه دوربین را به شما ارائه دهیم.

منبع تغذیه مرکزی

منبع تغذیه مرکزی

در اغلب دوربین‌های مدار بسته آنالوگ، یک منبع تغذیه مرکزی را نصب کرده و انرژی مورد نیاز برای تمام دوربین‌ها را آماده می‌کند.

منبع تغذیه مرکزی مناسب مکان‌هایی است که در آن‌ جا تعدادی دوربین مدار بسته را نصب کرده‌اند.
منبع تغذیه مرکزی، از منبع تغذیه می‌تواند بنا بر حداکثر جریانی که تولید می‌کند، به دوربین‌های زیادی متصل شود.

اتصال در این نوع، از منابع تغذیه بسیار آسان می باشد. زیرا که برچسب‌هایی روی هر کدام از کنتاکتور و یا نقاط اتصال نصب شده است. یک پریز به نقاط اتصال خنثی (Neutral) و گرم (Hot) موجود به منبع تغذیه وصل می‌شود. نقاط اتصال منفی و مثبت هم باید به دوربین‌ها وصل بشوند. و همینطور یکی از نقاط اتصال، برای متصل کردن به زمین در نظر گرفته شده است.

توصیه می‌کنیم که از ۸۰ درصد ظرفیت منبع تغذیه استفاده کنید زیرا از بروز مشکلات احتمالی مربوط به استفاده بیش از حد ظرفیت دستگاه جلوگیری شود. زمانی که منبع تغذیه را روشن می‌کنید، جریان اولیه در صورتیکه استفاده حداکثری از ظرفیت منبع تغذیه، ممکن است به آن آسیب برساند.

بسیار ضروری می باشد که شما بدانید هر دوربین به چه اندازه از جریان برق نیاز دارد. جریانی که  مورد نیاز دوربین است، روی خود دوربین و یا دستورالعمل محصولی که تهیه کرده‌اید درج شده است. گاهی اوقات اطلاعات مربوط به توان مورد نیاز دوربین با واحد اندازه‌گیری وات بر روی آن نوشته شده است.

 

مزایای منبع تغذیه مرکزی

 • برق در تمام دوربین‌ها، فقط توسط یک منبع تغذیه تأمین می‌شود.
 • صرفه جویی بسیار در هزینه‌های خرید کابل کشی و تجهیزات.

معایب منبع تغذیه مرکزی

اگر  زمانی منبع تغذیه مرکزی از کار بیفتد  یا خراب شود، تمام دوربین‌ها نیز خاموش می شوند.
اگر کابل کشی ها به درستی انجام نشود، ممکن است در مدت زمان دور با افت ولتاژ مواجه شویم.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ساخت کمد دیواری سفارشی / کمد لباس کمد کتاب

 

منبع تغذیه مجزا

آداپتور ها یکی دیگر از انواع منبع تغذیه دوربین مدار بسته، یا منابع تغذیه مجزا  می باشند.

همانطوری که از نام این منبع تغذیه مشخص است، با استفاده از آن‌ها فقط می‌توانید برق مورد نیاز یک دوربین را تأمین کنید.

جریان خروجی از منبع تغذیه مجزا شامل ۱ یا ۲ آمپر می شود.  این منابع تغذیه به شکل یک آداپتور عرضه شده است، که یک سر آن‌ها به دوربین و سر دیگر به پریز برق متصل می‌شود.

بیشترین مزیت منبع تغذیه مجزای، دوربین  این است که برای نصب آن احتیاجی به کابل کشی و صرف هزینه ندارید. اتصال منبع تغذیه مجزا کمتر از دو دقیقه زمان می‌برد.

این آداپتورها برای کسب‌وکارهای بسیار کوچک یا خانه‌هایی که به دوربین‌های زیاد و کابل‌کشی ‌طولانی احتیاج ندارند،  کاربرد زیادی دارد.

و اگر منبع تغذیه دوربین شما خراب شود، تنها دوربینی که به آن وصل است از کار می‌افتد و سایر دوربین‌ها اتفاقی برایشان رخ نمی دهد و به کار خود ادامه می‌دهند.اگر شما بخواهید برای چند دوربین مدار بسته از منبع تغذیه مجزا، استفاده کنید باید در  نزدیکی هر دوربین یک پریز برق نیز تعبیه کنید.

شما میدانید منابع تغذیه مرکزی و مجزا، هر کدام معایب و مزیت‌ها ی خود را دارند ولی هیچ کدام از آنها بر دیگری برتری ندارد چرا که باید مناسب با تعداد دوربین‌ها و یا مکانی که دوربین‌ها در آن نصب می‌شوند، مناسب‌ترین منبع تغذیه دوربین را برای خودتان انتخاب کنید.

بهتر است نکات زیر را هنگام تهیه و خرید منبع تغذیه مدنظر  خود قرار دهید:

در صورتیکه از منبع تغذیه مرکزی استفاده می کنید، از حداکثر ظرفیت منبع تغذیه آن استفاده نکنید.
اگر نمی‌خواهید در صورت خرابی یا نیاز به تعمیر کردن منبع تغذیه، کل سیستم شما کار  نکند، از منبع تغذیه مرکزی استفاده نکنید.
منبع تغذیه‌ای خریداری کنید که توانایی لازم را برای ایجاد  کردن، جریان مورد نیاز دوربین‌ها  داشته باشد.
در صورتیکه از منبع تغذیه مرکزی استفاده می کنید، کابل‌کشی را حتما با سیم‌های باکیفیت و مرغوب انجام دهید.
اگر فاصله در بین دوربین‌ها و منبع تغذیه دوربین خیلی زیاد باشد، باید از منبع تغذیه ایی که  ولتاژ بالایی دارد، استفاده کنید. باید
منبع تغذیه دوربین را حتما در جایی قرار دهید، که از نفوذ رطوبت و باران در امان باشد.

 

آداپتور چیست

آداپتور یک منبع تغذیه می باشد که این توانایی را دارد، که ولتاژ بالای برق را کاهش دهد. باید بدانید که ولتاژ و جریان گونه های مختلفی دارد که از این بحث خارج است.

کاربرد آداپتور ها

در دستگاه های  الکتریکی مختلف از آداپتور استفاده می شود، و این منبع تغذیه AC یا جریان متناوب و چرخشی برقی که ولتاژ بالا دارد را تبدیل می کند، به جریان خطی پایدار با ولتاژ بسیار پایین. وسایل الکتریکی که منبع تغذیه ندارند، و بصورت مستقل نمی توانند برق ۲۲۰ ولت که ولتاژ بالایی دارد را کنترل کند، نیاز به آداپتور دارند.

تفاوت آداپتور های ترانزیت و سوئیچینگ

آداپتور ها  در انواع سوئیچینگ و ترانس عرضه می شوند. آداپتور سوئیچینگ دارای اندازه و وزن کمتر از آداپتور ترانسی هستند، و از نظر ولتاژ سوئیچینگ عملکرد بهتری نسبت به ترانسی دارند، و ولتاژ پایدار تر و دقیق تری ارائه می دهند.

در این مقاله از ایبک امداد برای شما از آداپتورها و کارایی آن‌ ها و همچنین تست آداپتور دوربین مداربسته مطالبی آورده شد در جهت راهنمایی شما عزیزان.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

تست آداپتور دوربین مداربسته با دو روش

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

تست آداپتور دوربین مداربسته، منبع تغذیه دوربین مداربسته چیست، کاربرد آداپتور، انواع آداپتور دوربین مداربسته، تفاوت آداپتور های ترانزیت و سوئیچینگ، دوربین،

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا