خدمات دوربین مداربسته

ویژگی های تلویزیون مناسب برای دوربین مداربسته

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

پیشرفت تکنولوژی باعث شده که استفاده کردن از تلویزیون فقط برای تماشای سریال و فیلم نباشد و برای اهداف دیگری هم از این وسیله استفاده کنند. کاربرد مهم تلویزیون‌ها در دنیای امروز بررسی و تماشای قسمت‌های مختلف ساختمان، مغازه و خانه است که به کمک استفاده از دوربین‌های مدار بسته انجام می‌گیرد. باید بدانید که برای این کار هر نمایشگری هم مناسب نمی‌باشد. اگر می‌خواهید تلویزیون مناسب دوربین مداربسته را خریداری کنید ولی با ویژگی‌های آن آشنایی ندارید، بهتر است تا انتهای این مقاله از آی بک امداد با ما همراه باشید.

ویژگی‌های مهم تلویزیون دوربین مداربسته

شاید فکر کنید که می‌توانید از یک تلویزیون معمولی برای دوربین‌های مداربسته استفاده کنید ولی این تصور کاملاً اشتباه است. اگر می‌خواهید نمایشگر مناسبی برای دوربین مدار بسته خود خریداری کنید، باید به موارد استفاده و نیاز خود از دوربین مدار بسته توجه کرده و سپس گزینه مورد نظر را انتخاب کنید تا مجبور به پرداخت هزینه‌های بیشتر برای تلویزیون نشوید. هنگامی که می‌خواهید تلویزیون مناسبی برای دوربین مداربسته خود خریداری کنید به موارد زیر توجه کنید:

 1. اندازه
 2. کیفیت تصویر
 3. رنگی یا سیاه سفید بودن تلویزیون
 4. کیفیت بلندگو
 5.  نوع نمایشگر
 6. استفاده آسان
 7. قیمت مناسب
 8. امکان اتصال ورودی
 9. امکان نصب تلویزیون دوربین مداربسته در روی دیوار
 10. نرخ تازه سازی

در ادامه مقاله این ویژگی‌ها را به طور کامل برایتان توضیح خواهیم داد:

۱- اندازه تلویزیون دوربین مداربسته

تلویزیون‌های امروزی معمولاً اندازه بزرگی دارند، شاید شما تصور کنید که اگر تلویزیون مدار بسته انتخابی‌تان اندازه بزرگتری داشته باشد بهتر است، زیرا می‌توانید تمام محیط را به وسیله دوربین مشاهده کنید ولی باید بدانید که بیشتر مواقع شما نیازی به بررسی جزئیات فیلم ندارید و یک تصویر کوچک هم نیازتان را برطرف خواهد کرد.

اگر شما دوربین‌های مختلفی را در مکان مورد نظرتان نصب کرده‌اید و می‌خواهید که تصویر در تلویزیون به چند قسمت تقسیم شود و بتوانید در یک لحظه تمام دوربین‌ها را بررسی کنید، آنگاه لازم است که تلویزیون بزرگی برای دوربین مدار بسته خود خریداری کنید. باید بدانید که این دوربین‌ها معمولاً دارای کیفیت بالایی نیستند و اگر اندازه آنها خیلی بزرگ باشد باعث خواهد شد تصویر تار شود و گاهی سایز بزرگ نمایشگر باعث می‌شود شما نتوانید درست از آن استفاده کنید.

حتما بخوانید:   مزایای دوربین مداربسته | لزوم و مزایای استفاده از دوربین مدار بسته

برای اینکه تلویزیون مناسبی را برای دوربین مداربسته خود انتخاب کنید، باید ابتدا نیازتان را مشخص کنید و با توجه به نیاز خود اندازه و ابعاد تلویزیون را مشخص کنید در این مورد توجه به موارد زیر ضروری است:

 • اگر می‌خواهید از تلویزیون دور بنشینید، بهتر است تلویزیونی انتخاب کنید که صفحه نمایش آن بزرگتر باشد.
 • صفحه نمایش های بزرگتر این امکان را به شما می‌دهند که جزئیات را دقیق‌تر دیده و تصاویر را با وضوح بهتری مشاهده کنید.
 • اگر صفحه نمایش کوچکتر باشد، این مزیت را دارد که بدون اینکه شما چشمی را تکان بدهید دوربین‌های بیشتری در میدان دیدتان باشد.
 • اگر شما به دیدن جزئیات به وسیله دوربین مداربسته نیاز ندارید، بهتر است که تلویزیون کوچک‌تری برای این منظور انتخاب کنید.

نکته مهم: اگر می‌خواهید از تلویزیون استفاده معمولی کنید، توصیه می‌شود از تلویزیون ۳۲ الی ۶۵ اینچی استفاده کنید. البته اندازه تلویزیون بر اساس بودجه مورد نظر و ابعاد جایی که می‌خواهید آن را قرار دهید باید انتخاب شود.

دوربین مداربسته

۲- کیفیت تصویر تلویزیون دوربین مداربسته

در هنگام خریدن نمایشگر دوربین‌های مداربسته نکته دیگری را که باید به آن توجه کنید کیفیت تصویر تلویزیون می‌باشد. این مسئله برای دیدن پلاک ماشین‌ها و یا شناسایی چهره افراد اهمیت زیادی دارد. به همین علت اگر شما می خواهید دوربین مداربسته‌تان به صورت دقیق چهره افراد را نشان داده و یا اینکه پلاک ماشین‌ها را ببینید، بهتر است تلویزیونی انتخاب کنید که کیفیت تصویر آن بالا باشد تا به این وسیله جزئیات هم در نمایشگر به صورت واضح نشان داده شود.

۳- رنگی یا سیاه و سفید بودن تلویزیون دوربین مداربسته

امروزه بیشتر تلویزیون‌های معمولی رنگی هستند ولی باید بدانید که شما برای دوربین‌های مدار بسته نیازی به استفاده از تلویزیون رنگی ندارید. این کار فقط باعث می‌شود که مجبور به پرداخت هزینه اضافی باشید دوربین‌های مداربسته در شب معمولاً سیاه و سفید بوده و شما قادر نخواهید بود که رنگ ها را به خوبی تشخیص بدهید.

حتما بخوانید:   چگونه هارد دوربین مدار بسته را ریکاوری کنیم؟

شما باید برای دوربین مداربسته خود یک تلویزیون سیاه و سفید مناسب را انتخاب کنید که بتوانید با پرداخت هزینه کمتر، بهترین استفاده را از آن کنید ولی اگر می‌خواهید رنگ ماشین‌ها و یا رنگ لباس‌ها را تشخیص بدهید، باید کمی بیشتر هزینه کرده و برای دوربین مداربسته تان تلویزیون رنگی خریداری کنید.

۴- کیفیت بلندگو در تلویزیون دوربین مداربسته

معمولاً دوربین‌های مداربسته کار انتقال صدا را انجام نمی‌دهند و کیفیت بلندگوی این تلویزیون ها برای شما کارایی خاصی ندارد پس پیشنهاد می‌کنیم تلویزیونی انتخاب نکنید که کیفیت صدای دالبی داشته باشد زیرا در این صورت فقط مجبور به پرداخت هزینه‌های اضافه خواهید بود.

۵- نوع نمایشگر تلویزیون‌های دوربین مداربسته

امروزه تلویزیون‌هایی که در بازار هستند دارای نمایشگر LCD, LED, OLED و یا QD-OLED هستند. این نمایشگرها بر اساس تکنولوژی که در آنها مورد استفاده قرار گرفته ممکن است قیمت بیشتری داشته باشند. توصیه می‌کنیم برای دوربین مدار بسته خود تلویزیون خریداری کنید که دارای نمایشگر ال ای دی باشد زیرا این نمایشگر نسبت به مدل‌های دیگر دارای قیمت کمتری است و می‌تواند جوابگوی نیاز شما برای دیدن تصویرهای ارسال شده به وسیله دوربین مداربسته، باشد.

در هنگام خرید تلویزیون دوربین مداربسته به این نکته مهم توجه کنید که تلویزیون انتخابی شما نباید صفحه نمایش بازتابنده داشته باشد زیرا ممکن است برای مشاهده صفحه نمایش با مشکل مواجه شوید و نتوانید جزئیات را کاملاً واضح در روی صفحه تلویزیون به خوبی ببینید.

۶- استفاده آسان از تلویزیون دوربین مداربسته

یکی از مهمترین ویژگی‌های تلویزیون دوربین مداربسته این است که شما بتوانید راحت از آن استفاده کنید. هر چه ویژگی‌ها و قابلیت‌های تلویزیون شما بیشتر باشد استفاده از آن پیچیده‌تر شده و به راحتی نمی‌توان با آن کار کرد. به همین علت در هنگامی که نمایشگر دوربین مداربسته را خریداری می‌کنید، باید توجه داشته باشید که تلویزیونی انتخاب کنید که چند ورودی داشته باشد و شما بتوانید راحت دوربین مداربسته را به آن وصل کنید.

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کنید اتصال تلویزیون به اینترنت، و اتصال کامپیوتر یا لپ‌تاپ به تلویزیون وایرلس می‌باشد که باید تلویزیون دوربین مدار بسته این ویژگی را داشته باشد تا بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید.

۷- دارا بودن قیمت مناسب

نکته با اهمیت دیگری که در هنگام خریدن تلویزیون دوربین مدار بسته باید به آن توجه کنید، قیمت آن است. امروزه تکنولوژی پیشرفت زیادی در زمینه‌های نمایشگر OLED، رزولوشن 4K و صدای دالی وجود دارد. تلویزیون‌های آخرین مدل دارای قیمت بالایی بوده و شما نیازی به استفاده از این قابلیت‌ها ندارید. پس توصیه می‌کنیم تلویزیونی را خریداری کنید که به ویژگی‌ها و امکاناتی که در آن به کار رفته، نیاز داشته باشید. تلویزیون هایی وجود دارند که ساده‌تر و ارزان‌تر بوده و راحت‌تر تعمیر می‌شوند و اگر تلویزیون شما به تعمیر نیاز پیدا کند دیگر مجبور به پرداخت هزینه گزاف برای تعمیر نیستید.

حتما بخوانید:   نکات مهم و کلیدی جهت شناخت و نصب انواع دوربین مداربسته | بهترین دوربین مداربسته در ایران

۸- امکان اتصال ورودی

مناسب‌ترین تلویزیون برای دوربین مدار بسته تلویزیونی می‌باشد که بتوان آن را به سیم‌های ورودی و همچنین خروجی وصل کرد. در اصل تلویزیونی برای شما مناسب است که دارای انواع پورت‌های لازم برای مدل‌های مختلف دوربین مداربسته باشد تا تا بتواند به راحتی به آنها وصل شده و تصاویر را خوب نشان بدهد. مهمترین پورت هایی که باید در نمایشگر دوربین مداربسته باشد، پورت های VGA, HDMI, CVBS هستند که به بیشتر دوربین‌هایی که در بازار وجود دارند، وصل می‌شوند.

۹- امکان نصب تلویزیون دوربین مداربسته در روی دیوار

معمولاً این تلویزیون‌ها را در روی میز نصب می‌کنند ولی اگر شما جای کافی برای گذاشتن تلویزیون دوربین مداربسته ندارید می‌توانید در هنگام خرید، تلویزیونی را انتخاب کنید که قابلیت نصب در روی دیوار را داشته باشد.

۱۰- نرخ تازه سازی مناسب

در هنگام خرید تلویزیون برای دوربین‌های مدار بسته باید به نرخ تازه‌سازی آن توجه کنید. نرخ تازه سازی یعنی تعداد دفعاتی که صفحه نمایش در ثانیه به روز می‌شود. شما باید مطمئن باشید دستگاهی که می‌خرید دارای نرخ تازه‌سازی مناسبی است.

دوربین مداربسته

سخن پایانی

اگر می‌خواهید تلویزیون مناسبی برای دوربین مداربسته خود خریداری کنید، توصیه می‌کنیم به مواردی مانند اندازه تلویزیون، نرخ تازه سازی، قیمت تلویزیون و… توجه کنید و متناسب با موارد گفته شده، بهترین تلویزیون را برای دوربین مداربسته خود انتخاب کنید.

دقت داشته باشید که تلویزیون باید دارای رزولوشن بالایی باشد و همچنین قابلیت وصل شدن به شبکه را هم دارا باشد تا بتوانید به صورت زنده از اینترنت تصاویر را مشاهده کنید.

تلویزیونی که خریداری می‌کنید باید تصویر آن کیفیت بالایی داشته باشد تا بتوانید تصاویر را به خوبی در روی آن مشاهده کنید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

ویژگی های تلویزیون مناسب برای دوربین مداربسته

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نوع نمایشگر تلویزیون‌های دوربین مداربسته

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x