تعمیراتتعمیرات لباسشویی

آشنایی با پد ضد لرزش دستگاه ماشین لباسشویی و روش استفاده

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

پد ضد لرزش دستگاه ماشین لباسشویی یکی از محصولاتی است که در مواقعی که ماشین لباسشویی دچار مشکلاتی مانند لرزش می‌شود باید از آن استفاده کرد و برای استفاده از این محصول بهتر است ابتدا در مورد موارد مهمی از جمله اینکه پد ضد لرزش چیست بحث شود.؟ در ادامه ی مقاله درباره ی موضوعاتی مانند انواع پد ضد لرزش ماشین لباسشویی، جنس پد ضد لرزش ماشین لباسشویی، علت لرزش ماشین لباسشویی و نحوه رفع آن و نحوه نصب پد ضد لرزش ماشین لباسشویی صحبت خواهیم کرد.

خلاصه توضیحاتی درباره ی پد ضد لرزش ماشین لباسشویی:

در ابتدای مقاله برای شما خلاصه ای از موضوعات مورد بحث در ادامه را آورده ایم:

پد ضد لرزش دستگاه ماشین لباسشویی چه می باشد؟
 • باعث از بین رفتن انواع لرزش ماشین های لباسشویی می شود.
انواع پد های ضد لرزش ماشین لباسشویی ؟
 • پایه ثابت
 • پیچ دار
جنس انواع پد ضد لرزش چیست؟
 • انواع پلاستیک فشرده
 • انواع پلاستیک سوربوتان
 • انواع فوم فشرده
چند دلیل لرزش ماشین لباسشویی چیست؟
 • ماشین لباسشویی تراز نشده و به درستی تنظیم نشده است
 • حداقل و حداکثر ظرفیت شستشوی ماشین لباسشویی را نادیده بگیرید
 • عدم تنظیم پایه‌های ماشین لباسشویی
 • مشکلات مانند فنی از دلیل های اصلی لرزش و همچنین صدای ماشین لباسشویی است
نحوه ی استفاده از پد ضد لرزش و جلوگیری از لرزش و انواع صدای آن
 • اگر مشکل از قطعات سخت افزاری نیست، می‌توانید از این نوع پد برای جلوگیری از لرزش های ماشین لباسشویی استفاده نمایید.
روش نصب پد ضد لرزش ماشین لباسشویی
 • اول از همه باید ماشین لباسشویی را به طور کامل بلند کنید.
 • پایه ها را با پد ها هماهنگ نمایید.
 • بررسی کنید که واشرهای لاستیکی به درستی در براکت‌ها نصب شده باشند.

پد ضد لرزش دستگاه ماشین لباسشویی چه می باشد؟

پد‌های ضد لرزش ماشین‌های لباسشویی باعث از بین رفتن لرزش‌های ماشین لباسشویی می‌شود. و امروزه در دو نوع خانگی و صنعتی طراحی و ساخته می‌شوند. این ضربه گیرها دارای یک نوع فیلتری در قسمت بالایی می‌باشند که گردش هوا را تضمین می‌کند و در قسمت پایین اتصال بسیار قوی با سطح کف ایجاد می‌نماید که باعث حفظ موقعیت ماشین لباسشویی می‌شود و همچنین باعث کاهش صدا و به کم شدن لرزش کمک می‌کند.

جنس پد‌ های ضد لرزش دستگاه ماشین لباسشویی از لاستیک فشرده می‌باشد. این محصول باعث جلوگیری از لغزش‌های بیش از حد ماشین لباسشویی در هنگام کار می‌شود همانطور که می‌دانید خیلی از این صداهای ماشین‌های لباسشویی به دلیل تکان خوردن‌های دستگاه می‌باشد از موثرترین راهکارها برای کاهش این صداها و لرزش‌ها استفاده از از پد‌های ضد لرزش در بین پایه ماشین لباسشویی و سطح زمین می‌باشد. این پایه‌ها علاوه بر اینکه جلوی حرکات ماشین لباسشویی را می‌گیرد این حرکات را جذب نیز می‌کند. به همین دلیل این محصول از رسیدن امواج صوتی به کف زمین در خانه شما جلوگیری می‌کند و بیشترین لرزش‌ها را جذب می‌نماید. پد‌های ضد لرزش دارای انواع مختلفی می‌باشد که باید با توجه به شرایط منزل و شرایط مالی یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

انواع پد های ضد لرزش ماشین لباسشویی ؟

پد های ضد لرزش دارای انواع مختلفی در بازار می باشند که شما باید با توجه به نوع دستگاه ماشین لباسشویی که خریداری کرده اید و با توجه با شرایط منزلتان یکی از انواع آن را تهیه نمایید. در ادامه انواع پد های ضد لرزش ماشین لباسشویی را برای شما آورده ایم:

 • نوع اول پد های ضد لرزش از نوع پایه ثابت می باشد
 • نوع دوم پد های ضد لرزش از نوع پیچ دار می باشد

پد ضد لرزش نوع پایه ثابت چیست:

پد‌های ضد لرزش پای ثابت انعطاف‌پذیری ندارند. در این نوع می‌توانید به طور مستقیم پایه‌های ماشین لباسشویی را به پد‌های ضد لرزش پایه ثابت نصب کنیم. برای این کار فقط کافیست پایه لباسشویی را روی پد‌های ضد لرزش قرار دهیم و بعد از آن دیگر ماشین لباسشویی لرزش نخواهد داشت.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  لوله جاروبرقی را چگونه تمیز کنیم؟

پد های ضد لرزش پایه پیچ چیست:پد ضد لرزش پیچ‌دار

همانطور که از نام آن پیداست، این نوع لنت‌ها دارای پیچ‌هایی می باشند که می‌توان از آن‌ها برای تنظیم ارتفاع واشر استفاده کرد. برای نصب کردن آن در ابتدا باید پایه‌های دستگاه ماشین لباسشویی را به طور کاملا باز کنید و سپس پد را با آن هماهنگ کنید.

 

انواع جنس پد های ضد لرزش ماشین لباسشویی چیست:

جنس پد های ضد لرزش در کارکرد آن ها بسیار اهمیت دارد. در هنگام خرید پد های ضد لرزش ماشین لباسشویی به دستگاه خود و نوع جنس خریداری شده دقت نمایید:

 • نوع اول پلاستیک های فشرده می باشد.
 • نوع دوم فوم های فشرده می باشد.
 • نوع سوم پلاستیک های سوربوتان می باشد.

پلاستیک فشرده چیست:

این نوع از پد ضد لرزش دارای قیمت ارزان است و به خوبی کار خود را انجام می دهد. پلاستیک سخت و فشرده یک جاذب ارتعاش بسیار موثر است. این باعث می‌شود که برای بسیاری از مصرف کنندگان جذاب باشد زیرا گزینه خوبی است برای کاهش لرزش های ایجاد شده توسط دستگاه ماشین های لباسشویی و همین طور خشک کن منزل شما می باشد. مولکول‌های آن بسیار انعطاف‌پذیر هستند. این به مولکول‌های پلاستیکی اجازه می‌دهد تا انرژی را برای مدت طولانی‌تری نسبت به مواد دیگر ذخیره کنند، با گذشت زمان کندتر آن را آزاد کنند و ارتعاشات را راحت‌تر و آرام تر کاهش بدهند.

فوم فشرده چیست:

فوم فشرده در واقع یک نوع پلاستیک خیلی نرم و اسفنجی می‌باشد که با عبور دادن گاز از لاستیکی در حین تولید ساخته می‌شود. هوا را در بین پلاستیک بسته نگهداری می‌کند و برای جذب شوک عالی می‌باشد. همچنین این محصول به کاهش انواع لرزش‌ها کمک بسیار زیادی می‌کند. اما باید گفت که دارای طول عمر بسیار کمتری نسبت به دو مدل دیگر از پد‌های ضد لرزش دارد.

پلاستیک سوربوتان چیست:

یک نوع دیگر از پلاستیک ها، سوربوتان می‌باشد که این نوع برای ضریب ارتعاش‌های بالا طراحی شده می‌باشد. در واقع این معنی را می‌دهد که این پد‌های ضد لرزش، لرزش بیشتری را نسبت به دو مدل دیگر جذب می‌نماید و اجازه می‌دهد لرزش کمتری را احساس کنید.
پلاستیک‌های سوربوتان یکی از بالاترین قیمت‌های پلاستیک در بازار می‌باشد ولی برای جذب ارتعاشات بسیار مناسب می‌باشد. در واقع اگر بخواهید بهترین پد‌های ضد لرزش را برای ماشین لباسشویی خود داشته باشید ما این محصول را به شما معرفی می‌کنیم. یکی دیگر از دلایل پیشنهاد این محصول طول عمر بالای آن می‌باشد و انعطاف‌پذیری و نرمی خود را برای زمان طولانی‌تری در خود حفظ می‌کند.

برخی از دلایل لرزش ماشین های لباسشویی چیست؟

صرف نظر از برند ماشین لباسشویی که در خانه استفاده می‌کنید، لرزش‌های قوی و صدای ماشین لباسشویی مشکلاتی هستند که ممکن است با آن مواجه شوید. مخصوصاً اگر ماشین لباسشویی شما سال هاست که در بازار موجود می باشد و مثل روز اول جدید نیست. و از مدل های قدیمی برند ماشین لباسشویی می باشد. اگرچه باید گفت که در بیشتر مواقع لرزش های ماشین لباسشویی در عملکرد های کلی ماشین های لباسشویی تاثیر منفی ندارد، اما آلودگی های صوتی و لرزش که ایجاد می کند باعث از بین رفتن آرامش خانه می شود.

با قرار دادن درست و صحیح لباس‌ها در دستگاه ماشین لباسشویی، نبستن انواع لباس‌ها و همینطور رعایت کردن استانداردهای که برای وزن ماشین لباسشویی وجود دارد. نکاتی می باشد که می‌توانند از لرزش های ماشین لباسشویی کم کند. البته اگر ماشین لباسشویی منزل شما دچار مشکل فنی است، دلایل بسیاری ممکن است وجود داشته باشد که ماشین لباسشویی منزل شما دارای لرزش است و صدا ایجاد می نماید. در ادامه بحث به دلایلی که باعث لرزش دستگاه ماشین لباسشویی می شود، می‌پردازیم:

 1. ماشین لباسشویی تراز نشده و به درستی تنظیم نشده است
 2. حداقل و حداکثر ظرفیت ماشین لباسشویی را نادیده بگیرید
 3. عدم تنظیم پایه‌های ماشین لباسشویی
 4. مشکلات فنی دلیل اصلی لرزش و صدای ماشین لباسشویی است
پیشنهاد آی‌بک امداد :  آیا می توان در ماشین لباسشویی وایتکس ریخت | نحوه استفاده از وایتکس در لباسشویی

ماشین لباسشویی تراز نشده و به درستی تنظیم نشده:تراز نبودن ماشین لباسشویی و عدم تنظیم صحیح

یکی از بیشترین دلایلی که باعث تکان‌های ماشین لباسشویی می‌شود تنظیم نامناسب پایه‌های ماشین لباسشویی می‌باشد. اگر ماشین لباسشویی شما در هنگام شستن و خشک کردن تکان دارد دلیل این اتفاق تراز نبودن پایه‌ها می‌باشد. اگر در خانه دستگاه تراز سنج دارید این دستگاه را روی ماشین لباسشویی قرار بدهید و با آن دستگاه ماشین لباسشویی را به صورت دقیق تراز کنید پایه‌های آن را تنظیم نماید برای این کار می‌توانید از تخته سه لایه نیز استفاده کنید.
کار دیگری که می‌توانید برای از بین بردن لرزش‌های ماشین لباسشویی استفاده کنید پد‌های ضد لرزش می‌باشد. این پد‌ها را زیر پایه‌های ماشین لباسشویی قرار دهید و لرزشش را به طور کامل از بین میبرد. البته پیشنهاد ما این است ابتدا از تراز بودن ماشین لباسشویی مطمئن شوید این کار باعث می‌شود سلامت فنی دستگاه شما نیز تحت تاثیر قرار بگیرد خرابی ماشین لباسشویی را کمتر کند.

حداقل و حداکثر ظرفیت ماشین لباسشویی را نادیده بگیرید:

هنگامی که از ماشین لباسشویی استفاده می کنید باید توجه کنید ظرفیت آن چقدر است. اگر بیشتر از ظرفیت ماشین لباسشویی در این دستگاه لباس بریزید در طولانی مدت باعث ایجاد مشکل در ماشین لباسشویی می شود.

همیشه کمتر از وزنی که روی دستگاه نشان داده شده است، لباس‌های کثیف را برای شسته شدن در مخزن قرار دهید تا چرخه تمیز کردن به آرامی انجام شود و ماشین لباسشویی بیش از حد حرکت نکند. قرار دادن وزن بیش از اندازه در ماشین لباسشویی باعث ایجاد فرسودگی در فنر های دستگاه می شود.

عدم تنظیم پایه‌های ماشین لباسشویی:

یکی دیگر از دلایل رایج لرزش شدید ماشین لباسشویی تنظیم نبودن پایه‌های ماشین لباسشویی است. تقریباً تمام ماشین لباسشویی‌ها دارای پایه‌هایی در زیر دستگاه می‌باشند که امکان تنظیم ارتفاع از کف را فراهم می‌کند. هنگامی که می‌خواهید پایه‌ها را تنظیم کنید اگر از پایه‌های ضد لرزش استفاده کنید می‌توانید از آسیب‌هایی که در آینده ممکن است پیدا کند جلوگیری کنید.

مشکلات فنی دلیل اصلی لرزش و صدای ماشین لباسشویی است:

از دیگر دلایلی که لرزش دستگاه می تواند داشته باشد مشکلات فنی در دستگاه است. بیشتر اوقات این مشکلات به دلایل فنر دیگ، تسمه و کمک فنر می باشد. در صورتی که تمامی موارد بالا را امتحان کردید و لرزش از بین نرفت باید دستگاه را از نظر عیب فنی بررسی نمایید.

پد ضد لرزش و جلوگیری از صدا و لرزش ماشین لباسشویی:

یکی از بهترین راه کار‌ها برای پیشگیری از لرزش‌های ماشین لباسشویی این است که از پدهای ضد لرزش استفاده کنید. در واقع وقتی از علت لرزش ماشین لباسشویی‌های برند سانوا، ماشین لباسشویی پاکشوما، ماشین لباسشویی بوش، ماشین لباسشویی سامسونگ یا برندهای دیگر مطمئن شدید، می‌توانید با استفاده از این پد‌ها لرزش دستگاه خود را از بین ببرید. این پد‌ها در مواقعی که مشکل فنی وجود نداشته باشد و تنها به دلیل مشکلاتی مانند ناآگاهی از حداقل و حداکثر ظرفیت شستشوی دستگاه ماشین لباسشویی بیشتر قابل استفاده هستند.

روش نصب پد ضد لرزش ماشین لباسشویی:

برای این کار پایه را باید زیر دستگاه ماشین لباسشویی خود قرار دهید و از بالا آمدن پایه اطمینان حاصل نمایید و باعث جلوگیری از حرکت و لرزش دستگاه ماشین لباسشویی خود در هنگام شستشو لباس و چرخش شوید.

 • در ابتدا ماشین لباسشویی را به طور کامل بلند کنید.
 • پایه های ماشین لباسشویی را با پد ها هماهنگ کنید.
 • بررسی کنید که واشرهای لاستیکی در جای خود در براکت‌ها قرار گرفته شده باشند.
تعمیر یخچال شبانه روزی

31

آشنایی با پد ضد لرزش دستگاه ماشین لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آشنایی با پد ضد لرزش دستگاه ماشین لباسشویی- روش نصب پد ضد لرزش ماشین لباسشویی- انواع پد های ضد لرزش ماشین لباسشویی- انواع جنس پد های ضد لرزش ماشین لباسشویی چیست

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا