دیجیتال

معرفی و راهنمای خرید بهترین پرینتر های خانگی

معرفی و راهنمای خرید بهترین پرینتر های خانگی | انواع پرینتر های خانگی

امروزه پرینترها در قابلیت‌ها و مدل‌های متنوعی در بازار وجود دارند. قیمت‌ها، برندها و ویژگی‌های گوناگون موجب می‌شوند که مشتریانی که می‌خواهند پرینتر خانگی تهیه کنند، هنگام انتخاب دچار سردرگمی شوند. در صورتی که با نحوه عملکرد و قابلیت ها و ویژگی های هر کدام از این پرینتر ها آشنایی کافی داشته باشید، می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

پرینتر جوهری VS پرینتر لیزری

در هنگام انتخاب پرینتر خانگی باید به استفاده و نیازی که از پرینتر دارید را در نظر داشته باشید. پرینتر ها از لحاظ عملکرد به دو گروه لیزری و جوهری تقسیم بندی می شوند. در صورتی که از اینترنت خانگی برای چاپ اشکال گرافیکی و عکس استفاده می‌کنید، توصیه می شود، پرینتر های جوهری را انتخاب کنید. پرینتر های جوهری یا جوهر افشان عکس ها را با کیفیت بالاتری چاپ می‌کنند.

مواد لازم برای پرینترهای جوهر افشان، کارتریج جوهری می باشد. این پرینتر برای چاپ کردن با استفاده از سوزن نازل جوهر را به شکل قطرات ریز به کاغذ می پاشد. پرینتر جوهر افشان علاوه بر این که می تواند چاپ عکس را انجام دهد، قادر خواهد بود سند ها و متون را نیز با کیفیت قابل قبول به چاپ برساند.

وقتی که برای تهیه کردن پرینتر به بازار می‌روید، متوجه خواهید شد که پرینتر جوهر افشان در مقایسه با پرینتر لیزری قیمت کمتری دارد. حداقل قیمت پرینتر جوهر افشان در بازار دستگاه اداری تقریباً یک میلیون و حداکثر قیمت آن حدود چهل میلیون است. به دلیل قیمت مناسب پرینترهای جوهر افشان، این دستگاه ها بیشتر مورد انتخاب افراد قرار می‌گیرند.

ولی خریداران باید به این نکته نیز توجه داشته باشند که پرینتر جوهر افشان قیمت خرید پایینی دارد. اما قیمت مواد مصرفی و ملزومات آن پایین نبوده و گران است. هر بار که کارتریج خریداری می شود تقریباً یک چهارم قیمت پرینتر باید پرداخت شود. همچنین یکی دیگر از نکات بسیار مهم در هنگام انتخاب دستگاه این است که کارتریج جوهری در مقایسه با دستگاه لیزری ظرفیت کمتری دارد و  نمی‌توان آن را شارژ کرد. در صورتی که از پرینتر برای مدت طولانی استفاده نکنید، احتمال خرابی هد و خشک شدن کارتریج وجود دارد. البته تعمیر کارتریج های خشک شده به شیوه های گوناگون امکان پذیر است.

حتما بخوانید:   بهترین مانیتور اقتصادی | مانیتور مناسب برای دانشجویان

پرینتر چند کاره و تک کاره

پرینترهای چند کاره به جز گرفتن پرینت، فرآیندهای فکس، اسکن و کپی را هم می توانند انجام دهند. اما پرینترهای تک کاره فقط برای پرینت گرفتن مورد استفاده قرار می گیرند. وقتی که پرینتر چندکاره تهیه می‌کنید، صرفه جویی زیادی در هزینه ها خواهید کرد و دیگر به وسایل اضافه نیازی نخواهید داشت. اما باید بدانید که فکس و کپی و اسکن پرینتر چندکاره به اندازه کیفیت دستگاه های جداگانه نمی رسد.

همچنین وقتی که یکی از این ویژگی ها در پرینتر چندکاره از کار بیفتد، دیگر دستگاه عملکرد درستی نخواهد داشت. قبل از اینکه پرینتر را تهیه کنید، باید به این نکته توجه داشته باشید و حجم کاری خود را در نظر بگیرید. آیا نیاز به کپی، فکس و اسکن دارید یا خیر. در صورتی که جواب شما منفی است، برای خرید پرینتر هزینه اضافه نکنید.

پرینتر رنگی و تک رنگ

در مورد انتخاب پرینتر تک رنگی و رنگی نیز باید به نیاز خود توجه داشته باشید و سپس انتخاب درست را انجام دهید. در صورتی که می‌دانید با دستگاه پرینتر فقط متون سیاه و سفید را چاپ می‌کنید، ضرورتی ندارد برای خرید پرینتر رنگی هزینه اضافه کنید. اما در صورتی که اطمینان از این موضوع ندارید پیشنهاد می شود، که با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید از بین پرینترهای رنگی انتخاب خود را داشته باشید. با انتخاب پرینترهای رنگی می توانید به راحتی از دستگاه خود در مواقع ضروری استفاده کرده و محدودیتی نداشته باشید.

پرینتر

نکات مهم در انتخاب پرینتر

جدا از اینکه پرینتر با چه کارکرد و ویژگی و با کدام برند انتخاب می‌کنید، ویژگی های مشترکی در زمان تهیه و انتخاب پرینتر وجود دارد که باید به آنها توجه داشته باشید. نکته اول این است که به سرعت چاپ دستگاه توجه داشته باشید. سرعت چاپ در پرینتر با نام PPM شناخته می‌شود و به کاربران می گوید که پرینتر چند برگ رنگی یا تک رنگ در یک دقیقه می تواند چاپ کند. به صورت کلی میانگین چاپ سیاه و سفید در هر دقیقه پانزده الی بیست برگ می باشد و برای چاپ رنگی در هر دقیقه تقریبا ده الی پانزده صفحه می باشد.

دومین مورد این است که به وضوح تصویر یا رزولوشن پرینتر توجه کنید. این ویژگی در دستگاه های پرینتر به نام DPI شناخته شده و هر چقدر که عدد بالاتر باشد، وضوح تصاویر چاپ شده بیشتر بوده و چاپ تصاویر با جزئیات بالا خواهد بود.

حتما بخوانید:   نقاط کور یا dead zone وای فای | راه های فرار از نقاط کور وای فای

پرینتر خانگی مناسب

در صورتی که برای منزل خود به دنبال چاپگر مناسبی هستید و در خانه کار می‌کنید، باید چاپگری که نسبت به پرینتر های دیگر سرعت و قدرت بیشتری دارد و شما را از دیگر پرینتر ها بی نیاز می کند را انتخاب نمایید. پرینتر های بزرگ برای حجم کاری بالا مناسب تر هستند. پرینتر هایی با ابعاد کوچکتر در این شرکت‌ها پاسخگوی حجم کاری بالا نخواهد بود.

برای اینکه بتوانید پرینتر خانگی مناسب انتخاب نمایید، بهتر است که با مدل های مختلف پرینتر خانگی آشنایی داشته باشید.

Canon PIXMA TS9120

این پرینتر جوهر افشان در هر دقیقه می تواند پانزده برگ سیاه و سفید و ده برگ رنگی چاپ کند. وزن این دستگاه در حدود شش و نیم کیلوگرم می باشد. این پرینتر با قابلیت اسکن، کپی، پرینت و چاپ دو رو به صورت خودکار، به هیچ عنوان کاربران را محدود نمی کند.

همچنین از طریق شش مخزن جوهر عکس ها و تصاویر بسیار باکیفیت را چاپ خواهد کرد. در هنگام انتخاب پرینتر خانگی مناسب، باید به این نکته توجه داشته باشید که اندازه دستگاه مورد نظر مناسب باشد.

HP Laser Jet Pro M15w Printer

این پرینتر جزو دسته پرینترهای لیزری بوده و سرعت چاپ مشکی آن در هر دقیقه ۱۹ برگ و وزن دستگاه در حدود چهار کیلوگرم است. ظرفیت دستگاه در حدود صد برگ است. اندازه و ابعاد جمع و جوری دارد و برای افرادی که با مشکل کمبود فضا مواجه هستند انتخاب مناسبی خواهد بود. این پرینتر قابلیت چاپ دورو را ندارد، اما چاپ اسناد را بسیار باکیفیت انجام می‌دهد و یک دستگاه تک کاره می باشد.

HP Envy 5055 Printer

این چاپگر از جمله پرینترهای چند کاره جوهری می‌باشد و سرعت چاپ رنگی آن در هر دقیقه هفت برگ و سرعت چاپ مشکی آن در هر دقیقه ده برگ می باشد. این دستگاه ظرفیتی برابر صد برگ دارد و وزن آن برابر با پنج و نیم کیلوگرم می باشد. در صورتی که به دنبال پرینتر چند کاره و جوهری برای منزل خود هستید، این پرینتر می تواند بهترین انتخاب باشد. یکی از معایب این دستگاه این است که سرعت چاپ تک رنگ و رنگی این پرینتر پایین می‌باشد.

Brother MFC-J895DW

این پرینتر در دسته پرینترهای جوهر افشان قراردارد و ۴ کاره می باشد. سرعت چاپ مشکی آن در هر دقیقه ۱۲ برگ بوده و سرعت چاپ رنگی در هر دقیقه ده برگ می باشد. این پرینتر دارای قابلیت چاپ دو رو به صورت خودکار و با امکان پرینت، کپی و فکس می باشد. به این ترتیب شما دیگر به دستگاه‌های اداری دیگر نیازی نخواهید داشت. صفحه نمایش لمسی و رنگی این دستگاه موجب می‌شود که به عملیات انجام شده دید وسیع تری داشته باشید.

حتما بخوانید:   استخراج بیت کوین | درآمد استخراج بیت کوین

Canon PIXMA G4210

این دستگاه پرینتر خانگی چهار کاره از نوع پرینترهای جوهر افشان است. سرعت چاپ آن در هر دقیقه پنج برگ رنگی و هشت برگ مشکی می باشد. این پرینتر دارای قابلیت چاپ دورو است و بدون نیاز به برنامه خاص چاپ دوطرفه را انجام می‌دهد و به این ترتیب در هزینه های مواد مصرفی و ملزومات صرفه جویی زیادی می شود.

قیمت پرینتر های سیاه و سفید خانگی

قیمت پرینتر ها با توجه به ویژگی ها و مدل های آن ها متفاوت است. در صورتی که انتخاب شما جزو پرینترهای رنگی است، باید بدانید که این پرینتر ها نسبت به پرینتر های تک رنگ قیمت بیشتری دارند. قیمت پرینترهای خانگی سیاه و سفید نیز متنوع می باشد و افراد با توجه به بودجه ای که دارند، می توانند انتخاب خود را داشته باشند. قیمت پرینتر خانگی سیاه و سفید از ۲ میلیون شروع می‌شود و تا ۳۰ میلیون نیز در بازار وجود دارد.

در هنگام انتخاب پرینتر مناسب برای منزل خود باید به خدمات پس از فروش و گارانتی آن نیز دقت کنید تا در صورتی که ایرادی برای دستگاه شما به وجود آمد، بتوانید تعمیرات آن را به راحتی انجام دهید. پرینتر ها با قیمت ها و ویژگی های متنوعی در بازار وجود دارند.

پرینتر

سخن تکمیلی

پرینترهای خانگی دستگاه هایی می باشند که عکس ها و اسناد شما را با بالاترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن چاپ می کنند. در هنگام انتخاب پرینتر خانگی باید توجه داشته باشید که دستگاهی را انتخاب نمایید که بتوان از آن به راحتی استفاده کرد و نگهداری از آن آسان باشد. برای انتخاب پرینتر باید به مواردی مانند سرعت، ظرفیت، ابعاد و کیفیت دستگاه توجه داشته باشید و پس از آن با توجه به بودجه و نیاز خود دستگاه مورد نظر را انتخاب و تهیه کنید.

31

معرفی و راهنمای بهترین خرید پرینتر های خانگی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای خرید پرینترهای خانگی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

1 1 رای
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x