تعمیرات تلویزیون

بهترین سایز تلویزیون | تلویزیون چند اینچ بخرم ؟

تلویزیون چند اینچی بخرم ؟ خرید تلویزیون با سایز مناسب

معمولا برای انتخاب تلویزیون به اولین موضوعی که توجه خواهید کرد، سایز آن است که امروزه در سایزهای متنوعی در بازار وجود دارد. شما با در نظر داشتن یک سری عوامل می توانید سایز دلخواه تلویزیون خود را خریداری نمایید. با توجه به شرایط محیطی خود بهترین سایز تلویزیون را می توانید انتخاب کنید. وجود تلویزیون های بزرگ در خانه های بزرگ سبب زیبایی و شیک شدن محیط و همچنین در کیفیت و وضوح تصاویر نقش بزرگی دارد. البته انتخاب سایز تلویزیون به محیط مدنظر نیز بستگی دارد، زیرا در محیط های کوچک باید از سایزهای تلویزیون کوچک تر استفاده کنید تا سبب زیبایی محیط خود شوید. متراژ خانه یکی از عوامل موثر برای انتخاب سایز تلویزیون به شمار می رود. در هنگام خرید تلویزیون حتما به نکات لازم توجه فرمایید تا در محیط مدنظر احساس خستگی و فشردگی نکنید.

بهترین سایز تلویزیون

در هنگام خرید تلویزیون به مهم ترین فاکتوری که باید توجه فرمایید این است که نسبت به متراژ محیط، سایز دلخواهی را انتخاب نمایید. به عنوان مثال برای یک اتاق ۶ الی ۹ متری یک تلویزیون ۲۴ اینچی بهترین گزینه محسوب می شود.

زمانی که قصد خرید تلویزیون های بزرگ را دارید باید دقت کنید تا اتاق مورد استفاده برای تلویزیون نیز بزرگ باشد. مثلا برای محیط ها و سالن های بسیار بزرگ استفاده از تلویزیون ۶۵ اینچ بهترین انتخاب به شمار می رود.

شما با توجه متراژ محیط و سلیقه خود می توانید بهترین سایز تلویزیون را خریداری نمایید. البته در هنگام خرید تلویزیون به میزان بودجه خود توجه فرمایید، زیرا هرچه سایز تلویزیون افزایش پیدا کند قیمت محصول نیز مقداری افزایش پیدا می کند.

همچنین یادتان باشد تلویزیون های بزرگ برای محیط های کوچک مناسب نخواهند بود و البته تلویزیون های کوچک هم برای سالن های بزرگ انتخاب مناسبی به حساب نمی آیند. تلویزیون ها امروزه از برندهای متفاوتی در بازار وجود دارند که تمامی برندهای موجود در بازار از سایزهای متفاوتی نیز برخوردار هستند.

در هنگام خرید تلویزیون حواستان باشد بزرگ بودن تلویزیون دلیل بر با کیفیت بودن تصاویر نخواهد بود. از این رو در انتخاب سایز تلویزیون به کیفیت آن توجه نفرمایید.

چگونگی انتخاب تلویزیون برای اتاق پذیرایی

قبل از اینکه اقدام به خرید تلویزیون برای اتاق پذیرایی نمایید بهتر است با توجه به یک سری محاسبات از سایز دلخواه خود خرید لازم را انجام دهید. در صورتی که محیط کوچک است و شما از تلویزیون بزرگ خریداری نمایید. هر چند پردازش تصاویر راحت تر صورت می گیرد. اما به مرور زمان چشم های شما دچار آسیب خواهد شد.

با انتخاب درست از سایز تلویزیون می توانید زیبایی و سلامتی را برای خود و اعضای خانواده به وجود آورید. در مواقعی که محیط پذیرایی شما بسیار بزرگ است می توانید از تلویزیون های ۵۰ اینچ به بالا خریداری کنید. تلویزیون های ۲۴ تا ۳۶ از قابلیت های HDR  و ۴K  برخوردار نیستند پس لازم است طبق سلیقه خود تلویزیون مناسب را انتخاب کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تقویت آنتن تلویزیون| انواع آنتن تلویزیون

همچنین برای افزایش فضای پذیرایی می توانید تلویزیون را به دیوار نصب کنید که امروزه با وجود هنرهای زیاد طراحی های مختلفی در قسمت پشت تلویزیون اجرا خواهد شد که از زیبایی بالایی برخوردار است.

البته تلویزیون های منحنی قابلیت نصب بر روی دیوار را ندارند. بر این اساس اگر فضایی کم در پذیرایی دارید، بهتر است از تلویزیون های منحنی خریداری نکنید.

سایز مناسب تلویزیون

انتخاب زاویه و فاصله ای درست برای نصب تلویزیون

زمانی که قصد نصب تلویزیون را دارید باید به نکاتی همچون فاصله و زاویه نصب توجه فرمایید تا خیالتان از بابت تراز بودن تلویزیون آسوده خاطر باشد. تلویزیون به طور کلی باید در فاصله ۳ متری چشم انسان قرار گیرد، که زاویه دید آن نیز حدودا ۴۰ درجه خواهد بود.

در صورتی که فاصله و زاویه نصب تلویزیون دقیق نباشد، ممکن است تصویر را به شکل صحیح و درست مشاهده نکنید. در هنگام انتخاب تلویزیون به متراژ محیط دقت کنید تا بتوانید با زاویه ای درست و فاصله ای مناسب تلویزیون را نصب کنید.

در صورتی که زاویه نصب تلویزیون دقیق نباشد، ممکن است بعد از مدتی در قسمت ناحیه کاسه سر و چشمان خود احساس خستگی شدیدی کنید. خستگی بیش از اندازه چشم ها در صورت تماشا کردن تلویزیون به دلیل این است که زاویه دید مناسبی از تلویزیون برای شما فراهم نیست.

زمانی که زاویه دید شما نسبت به تلویزیون مناسب نباشد نور صفحه نمایش از نقطه ای بسیار نزدیک به چشمان شما بازتاب می شود که در این صورت قرنیه چشم بازتر شده و احساس خستگی برای شما ایجاد خواهد شد.

زمانی که تلویزیون دلخواه خود را خریداری کرده اید بهتر است در فاصله ای مناسب آن را قرار دهید. به صورت کلی بهتر است قبل از اینکه به خرید تلویزیون بپردازید. ابتدا ابعاد و اندازه اتاق پذیرایی را در نظر داشته باشید تا راحت تر بتوانید از سایزهای موجود تلویزیون خریدی مطمئن را انجام دهید.

اندازه تلویزیون به سانتی متر چقدر است؟

زمانی که برای خرید تلویزیون به فروشگاه های لوازم خانگی مراجعه می کنید، فروشنده برندهای مختلفی از تلویزیون را با سایزهای اینچ به شما نشان خواهد داد. در این مواقع برای شما سوال پیش خواهد آمد که تلویزیون در اندازه سانتی متر چقدر است و چگونه می توان اینچ را به سانتی متر تبدیل نمود.

برای اینکه بتوانید اطلاعاتی دقیق از سایز تلویزیون دلخواه خود داشته‌ باشید، باید به یک سری نکات توجه فرمایید. به صورت کلی هر اینچ حدود ۵۴/۲ سانتی متر است که با در نظر داشتن عرض و ارتفاع تلویزیون به اینچ می توانید اعداد را در ۵۴/۲ ضرب کنید تا اینچ به سانتی متر تبدیل شود.

زمانی که اندازه ای دقیق از تلویزیون را به دست آورده اید، می توانید برای انتخاب قاب نیز از همین اندازه سانتی متر استفاده کنید. با تبدیل اینچ به سانتی متر به راحتی می توانید ابعاد تلویزیون را برای محیط در نظر بگیرید.

به عنوان مثال تلویزیون ۵۵ اینچ از عرض ۹/۴۷ و ارتفاع ۰/۲۷ برخوردار است که بر این اساس لازم است این دو عدد را در ۵۴/۲ ضرب کنید تا به راحتی بتوانید اینچ را به سانتی متر تبدیل گردانید. به صورت کلی برای تبدیل اینچ به سانتی متر باید ارتفاع و عرض تلویزیون را بر اساس اینچ در اختیار داشته باشید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  عوض کردن بک لایت های تلویزیون ایکس ویژن

فاصله مناسب چشم از تلویزیون ۴K و ۱۰۸۰p

زمانی که از تلویزیون فورکی خرید کرده اید، باید طبق شرایط محیط در فاصله ای مناسب از چشم ها آن را قرار دهید تا سبب ایجاد خستگی در شما نشود. تلویزیون های فورکی از کیفیت و وضوح بسیار بالایی برخوردار هستند که از این رو نگاه کردن این نوع تلویزیون در فاصله ای بسیار کم ممکن است عوارض جبران ناپذیری را ایجاد گرداند.

بنابراین برای نگاه کردن به تلویزیون فورکی دیگر نیاز نیست به تلویزیون نزدیک شوید. با نزدیک شدن بیش از اندازه به این نوع تلویزیون ممکن است تراکم پیکسلی بالای آن برای چشم های شما آزاردهنده و در مواردی نیز خطرناک باشد. شما طبق سایز تلویزیون های فورکی می توانید از فاصله ای مناسب آن را نصب کنید.

تلویزیون های فورکی معمولا در ابعاد مختلفی در بازار وجود دارند که بهتر است برای خرید این محصول از اطلاعات دقیق برای نصب آن آگاه باشید. طبق متراژ محیط مدنظر برای نصب تلویزیون می توانید بهتری سایز تلویزیون را خریداری کنید و از زیبایی و نشستن در مقابل آن لذت ببرید. علاوه بر زیبایی محیط بهتر است به سلامت خود و اعضای خانواده نیز اهمیت دهید.

راهنمای خرید تلویزیون

زمانی که قصد خرید تلویزیون را دارید، بهتر است از افراد با تجربه در این زمینه کمک بگیرید، زیرا در صورت انتخابی نادرست ممکن است مشکلاتی ایجاد گردد. قبل از اینکه به خرید تلویزیون بپردازد بهتر است از افراد متخصص در این زمینه اطلاعات لازم و مشاوره ای دقیق را دریافت کنید تا با خیالی آسوده بتوانید سایز مناسبی از تلویزیون را خریداری کنید.

امروزه برندهای مختلفی از تلویزیون در بازار وجود دارند که تمامی برندها سایزهای متنوعی نیز دارند بر این اساس با داشتن اطلاعات دقیق در این حرفه بدون هیچ نگرانی می توانید خریدی تضمینی را برای خود انجام دهید و از کیفیت و کارایی محصول خود لذت ببرید.

البته برای خرید تلویزیون مناسب بهتر است از فروشگاه های معتبر اقدام به خرید کنید، زیرا اعتبار و اعتماد فروشگاه یکی از عوامل موثر برای خرید تلویزیون با کیفیت محسوب می شود.

بهتر است در هنگام خرید اطلاعات دقیقی را از فروشنده درمورد کارایی، سایز، قابلیت های تلویزیون و … دریافت کنید تا با میزان بودجه و سلیقه خود تلویزیون با کیفیتی را خریداری نمایید.

تلویزیون چه سایزی بخرم

نتیجه گیری

برای خرید تلویزیون دلخواه خود باید به عوامل مختلفی همچون متراژ محیط توجه نمایید تا با خیالی آسوده بتوانید خرید خود را انجام دهید. با انتخاب بهترین سایز تلویزیون می توانید از زیبایی و کیفیت آن در محل کار و یا منزل لذت ببرید.

در هنگام خرید تلویزیون بهتر است با افراد با تجربه در این زمینه مشورت کنید تا با اطلاعاتی دقیق محصولی مطمئن را خریداری نمایید. شرکت ایبک امداد از جمله شرکت هایی به حساب می آید که با داشتن تیم مشاوره ای مجرب توانسته بهترین خدمات را به کاربران خود ارائه دهد.

بنابراین قبل از خرید تلویزیون با مشورت از مشاوران این شرکت می توانید تلویزیونی با سایز و ابعاد مناسبی را خریداری نمایید.

بهترین سایز تلویزیون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مناسب ترین سایز برای تلویزیون

امتیاز کاربر: ۴.۳ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا