تعمیرات تلویزیون

علت بهم ریختگی و قاطی شدن رنگ تلویزیون چیست | خرابی رنگ تلویزیون

به هم ریختگی رنگ تلویزیون | علت آبی شدن صفحه نمایشگر تلویزیون

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

علت به هم ریختگی رنگ تلویزیون می تواند متفاوت باشد و این مسئله یکی از مشکلات رایجی است که برای تمامی تلویزیون ها ممکن است رخ دهد. در این صورت باید عیب یابی دقیق انجام شود تا علت اصلی این مسئله ریشه یابی شود. چرا که اقدامات و کارهای زیادی ممکن است باعث ایجاد این مشکل شود که جهت جلوگیری از آن باید نکات مهم استفاده از تلویزیون را بدانید.

علت به هم ریختگی رنگ تلویزیون

از آنجایی که تلویزیون یکی از پرکاربرد ترین وسایل زندگی بشر محسوب می شود، خرابی آن می تواند دردسرساز باشد. دیدن برنامه های آموزشی، سریال، اخبار و بسیاری از موارد دیگر از طریق تلویزیون انجام می شود و تلویزیون ها در سال های اخیر به طور ویژه تحت تاثیر تکنولوژی پیشرفت کرده اند.

تلویزیون هایی که امروزه در بازار وجود دارند، دارای کیفیت تصویری و صوتی فوق العاده بالایی هستند. اما در صورتی که استفاده مناسبی از آن نشود، به سرعت خراب خواهد شد و ممکن است صفحه نمایشگر آن و رنگ های آن به هم بریزد. در صورتی که بخواهید علت به هم ریختگی رنگ تلویزیون را ریشه یابی کنید، می توانید با شماره های مندرج در صفحه تماس بگیرید یا به صورت آنلاین درخواست اعزام تعمیرکار از مجموعه‌ ایبک امداد به محل خود را ثبت کنید تا سریعا نسبت به رفع این مشکل اقدامات لازم صورت گیرد.

اما اگر تمایل دارید خودتان اطلاعاتی در خصوص علت به هم ریختگی رنگ تلویزیون داشته باشید، در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید.

خراب شدن پنل تلویزیون

یکی از دلایل ایجاد اختلال در عملکرد تلویزیون خراب شدن پنل آن است. پنل جزو قطعات اصلی تلویزیون محسوب می شود. در صورتی که دچار خرابی شود، به طور کل تلویزیون را از کار می‌ اندازد. یکی از پیامدهای خرابی پنل می تواند ترکیب شدن رنگ صفحه نمایشگر تلویزیون با یکدیگر باشد. البته توجه داشته باشید که تعمیر و تعویض پنل نیاز به تخصص و مهارت بسیار بالایی دارد و در صورتی که بدون آگاهی و مهارت کافی اقدام به تعمیر آن نمایید، ممکن است هزینه سنگینی را برای خود رقم بزنید.

ایجاد خطوط عمودی و افقی روی صفحه نمایشگر تلویزیون

یکی دیگر از پیامدهای خرابی پنل، ایجاد خط افقی یا عمودی در کنار صفحه نمایشگر تلویزیون است. البته این مسئله صرفاً مربوط به تلویزیون نیست. بلکه تمامی نمایشگرها از جمله لپ تاپ، کامپیوتر، تبلت، گوشی موبایل و … نیز می ‌توانند دچار این مشکل شوند. معمولاً این خطوط آزاردهنده به جهت قرار گرفتن دستگاه در گرما ایجاد می شود.

البته ایجاد ضربه نیز می ‌تواند علت دیگر خط افتادن روی نمایشگر باشد. تنها روشی که می توان به واسطه آن از وجود خط روی نمایشگر خلاص شد، تعویض پنل است.

علت آبی شدن صفحه نمایشگر تلویزیون

آبی شدن صفحه نمایشگر تلویزیون مشکلی است که ممکن است بسیاری از کاربران با آن مواجه شده باشند. از جمله دلایلی که باعث ایجاد چنین مشکلی می شوند، عبارتند از:

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از تلویزیون هایسنس Hisense

خرابی در پیکسل ها

یکی از دلایل رایج آبی شدن صفحه نمایشگر خرابی پیکسل ها می باشد که می تواند هنگامی ایجاد شود که یک تصویر به صورت ثابت و بی حرکت مانده و بر روی صفحه نمایشگر به طور مداوم نمایش داده می شود.

وجود نقص و ایراد در بک لایت

از دیگر دلایل آبی شدن صفحه نمایشگر تلویزیون نقص فنی در بک لایت آن است. این مسئله زمانی ایجاد می ‌شود که تلویزیون به طور مداوم و بدون استراحت روشن باشد. در این صورت متوجه خواهید شد که رنگ های تصویر نمایشگر کمی به سمت آبی متمایل می شوند.

ایجاد ضربه در پنل

ایجاد ضربه در پنل نیز می‌ تواند باعث تغییر رنگ تلویزیون شود. چرا که پنل قطعه ای بسیار حساس در تلویزیون است و کوچکترین ضربه ای به آن می تواند سیستم نوردهی نمایشگر را با مشکل مواجه کند.

البته برای اینکه بتوانید به صورت دقیق علت آبی شدن صفحه تلویزیون را تشخیص دهید، باید از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید. ناگفته نماند که هر نوع ضربه و آسیب به پنل، قرار گرفتن دستگاه در سرما و گرمای بیش از حد و یا کشیدن وسایلی که دارای بار مغناطیسی هستند به صفحه نمایش، می تواند چنین مشکلاتی را ایجاد کند.

علت به هم ریختگی رنگ تلویزیون

علت دو رنگ شدن تصاویر

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که تلویزیون خود را روشن کردید. اما تصاویر به صورت دو رنگ ظاهر می شوند. به این صورت که بخشی از تصویر نور بیشتری دارد و بخش دیگر تیره تر است.

در این صورت باید احتمال بدهید که بک لایت پنل تلویزیون شما مشکل پیدا کرده است. البته با تعویض بک لایت مشکل حل می ‌شود و نیازی نیست به طور کلی پنل را تعویض کنید. اما اگر نتوانستید قطعه بک لایت تلویزیون خود را پیدا کنید مجبور به تعویض کل پنل خواهید بود.

دلیل بنفش شدن نمایشگر تلویزیون

یکی از رایج ترین دلیل ایجاد رنگ بنفش روی صفحه نمایشگر تلویزیون، عدم اتصال درست کابل hdmi می باشد. بنابراین در صورتی که با چنین مشکلی مواجه شدید، ابتدا تلویزیون را خاموش کرده و کلیه کابل های آن مخصوصاً کابل hdmi را بررسی کنید و توجه داشته باشید که هر دو طرف کابل باید به صورت کامل وصل باشند.

سپس تلویزیون را روشن کرده و در صورتی که هنوز مشکل رفع نشده است، باید کابل اچ دی ام آی را تعویض کنید. چنانچه بعد از تعویض کابل hdmi همچنان صفحه نمایش تلویزیون به رنگ بنفش است، باید از تعمیرکار متخصص در این خصوص کمک بگیرید.

دلیل نگاتیوی شدن نمایشگر

معمولاً نگاتیو شدن تصویر تلویزیون کاملا به صورت ناگهانی اتفاق می‌افتد و دستگاه قبل از آن هیچ گونه علائمی ندارد. اما چند دلیل اصلی برای ایجاد مشکل نگاتیو شدن تلویزیون وجود دارد که عبارتند از:

  • اتصال کابل ها به صورت اشتباه
  • ایجاد ضربه محکم به دستگاه
  • تغییر تنظیمات تلویزیون
  • خرابی در مدار GAMMA و برد تیکان

در صورتی که مشکل از تنظیمات و اتصال اشتباه کابل به تلویزیون باشد، با چند بار خاموش و روشن کردن و بررسی کابل ها می توانید مشکل را رفع کنید. علاوه بر این باید به قسمت تنظیمات تلویزیون رفته و و آن را به حالت عادی برگردانید. در صورتی که مشکل از مدار GAMMA و برد تیکان باشد، لازم است برد تیکان دستگاه تعویض شود که البته این کار صرفاً بر عهده تعمیرکاران متخصص می باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت قطع شدن و برعکس شدن تصویر تلویزیون

دلیل قرمز شدن رنگ صفحه نمایشگر

در مواردی لکه های قرمز رنگ روی نمایشگر تلویزیون ایجاد شده است، باید مشکل را در پیکسل ها جستجو کنید. چرا که قرمز شدن رنگ تلویزیون به خاطر روشن بودن یک پیکسل است. به طور کلی ترانزیستورها وظیفه کنترل پیکسل را برعهده دارند. در مواقعی ممکن است هیچ جریان برقی در ترانزیستورها وجود نداشته باشد و همین مسئله باعث می شود که نور به خود اجازه دهد از لایه RGB عبور کند و رنگ پیکسل را به شکل قرمز درآورد.

در صورتی که این اتفاق بیفتد، نقطه های قرمز رنگ روی صفحه نمایشگر را شاهد خواهیم بود. یکی از روش های رفع این مشکل گرم کردن پیکسل قرمز است. برای این کار لازم است یک دستمال را با آب داغ مرطوب کنید. آن را داخل یک کیسه پلاستیکی نازک قرار دهید. حال دستمالی که داخل کیسه قرار دارد را روی لکه های قرمز تلویزیون بگذارید. گرمای داخل پلاستیک باعث می شود مایع کریستال در سایر نقاط پنل به خوبی به حرکت درآید.

دلیل سبز شدن صفحه نمایشگر

ضربه خوردن پنل تلویزیون می تواند در حین جابجایی و سهل انگاری ایجاد شود. در این صورت رنگ های صفحه نمایشگر با هم ترکیب می شوند و به اصطلاح به شکل رنگین کمان در می آید. در چنین شرایطی رنگ غالبی که روی صفحه نمایشگر تلویزیون شاهد خواهیم بود، سبز است.

بنابراین هنگامی که با سبز شدن صفحه نمایشگر تلویزیون مواجه شدید، باید احتمال بدهید که پنل دستگاه ضربه خورده است.

دلیل سیاه شدن یک بخش از صفحه نمایشگر

سیاه شدن تصویر تلویزیون ارتباط مستقیمی با خرابی یکی از اجزای اصلی آن دارد. سوختگی پیکسل، خراب شدن پنل، ایراد در بک لایت از جمله دلایلی هستند که می توانند باعث سیاه شدن صفحه نمایشگر تلویزیون شوند. معمولاً جهت رفع این مشکل اقدام به تعویض لامپ بک لایت می کنند. اما اگر با این کار مشکل رفع نشد، لازم است از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

علت به هم ریختگی رنگ تلویزیون

سخن پایانی

علت به هم ریختگی رنگ تلویزیون مبحثی بود که در این مقاله آن را مورد بررسی قرار دادیم و گفتیم که ترکیب رنگ های صفحه نمایشگر به دلیل مشکلاتی است که در اجزای مختلف تلویزیون ایجاد می شود که یکی از اصلی ترین آنها پنل است. تعویض پنل کار آسانی نیست و در صورتی که اطلاعات کافی در مورد آن ندارید، پیشنهاد می کنیم به هیچ عنوان اقدام به انجام این کار نکنید. چرا که با کوچکترین اشتباهی ممکن است به طور کل تلویزیون از کار بیفتد.

در صورت نیاز به تعمیر تلویزیون در محل می توانید با شماره های موجود در صفحه تماس بگیرید و از کارشناسان مجموعه ایبک امداد کمک بخواهید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

علت به هم ریختگی رنگ تلویزیون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

علت به هم ریختگی رنگ تلویزیون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا