دیجیتال

چگونه از گوشی به عنوان ریموت کنترل تلویزیون استفاده کنیم؟

چگونه از گوشی به عنوان ریموت کنترل تلویزیون استفاده کنیم؟ | تبدیل گوشی به ریموت کنترل تلویزیون

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

با افزایش هوشمندی گوشی‌های موبایل و پیشرفت تکنولوژی امروزه برای سیستم عامل‌های گوناگون اپ‌های زیادی ارائه گردیده است. با نصب این اپ‌ها بر روی گوشی خود می‌توانید وسایل داخلی منزل خود را تحت کنترل داشته باشید. از گوشی خود می‌توانید به عنوان ریموت کنترل تلویزیون استفاده نمایید.

اکثر موبایل‌ها می‌توانند قابلیت کنترل وسایل مختلفی مانند تلویزیون را داشته باشند، ولی برای اینکه این کار را انجام دهید، نیاز به برخی سخت‌افزارها و همچنین تنظیمات خاص خواهد بود که باید برای استفاده از گوشی به عنوان ریموت تلویزیون آنها را اعمال نمایید. همچنین بهتر است بدانید که این کار را می‌توانید با شیوه‌های مختلف انجام دهید:

 • استفاده از مادون قرمز برای تبدیل گوشی به ریموت کنترل تلویزیون
 • استفاده از وای فای به صورت مستقیم برای تبدیل گوشی به ریموت کنترل تلویزیون
 • استفاده از وای فای به صورت غیر مستقیم برای تبدیل تلفن همراه به کنترل تلویزیون

طریقه تبدیل گوشی به ریموت کنترل تلویزیون

برای اینکه بتوانید گوشی موبایل خود را به کنترل تلویزیون تبدیل کنید، باید نرم‌افزارهایی را نصب کنید. اگر گوشی تلفن همراه شما از مادون قرمز پشتیبانی می‌کند، نرم‌افزارهای Any Mote Smart Remot و Smart IR remote را می‌توانید انتخاب کنید. این نرم‌افزار‌های کنترل ریموت معروف‌ترین نرم‌افزارها می‌باشند که می‌توانید با استفاده از آنها وسایلی که از مادون قرمز پشتیبانی می‌کنند، مانند تلویزیون، کولر گازی، سوئیچر و… را کنترل نمایید.

برای گوشی‌های فاقد مادون قرمز برای تبدیل به ریموت کنترل باید چیزی که کار مادون قرمز را انجام می‌دهد را تهیه نمایید. برای اینکه بتوانید این قطعه را بسازید به دو لامپ ال ای دی کوچک و یک سوکت سوزنی برای اتصال به موبایل نیاز دارید.

 • در اولین مرحله پایه منفی ال ای دی اول باید به پایه مثبت ال ای دی دوم و پس از آن پایه مثبت ال ای دی اول به پایه منفی ال ای دی دوم با استفاده از دستگاه لحیم کاری و لحیم به هم متصل نمایید.
 • سپس باید سوکت سوزنی را به دو پایه ال ای دی متصل نمایید. در این مرحله نرم‌افزاری که بر روی موبایل خود نصب نمودید را باز کنید و قسمت add remote را فعال نمایید.
 • پس از آن باید نوع دستگاه را برگزیده و دستگاه خود را بیابید.
 • وقتی که دستگاه را پیدا کردید، سوکت را به موبایل وصل کرده و می‌توانید به جای ریموت کنترل استفاده نمایید.

کنترل تلویزیون

تبدیل گوشی تلفن همراه به ریموت کنترل تلویزیون با وای فای مستقیم

برای اینکه از این شیوه استفاده کنید، به مودم نیازی نخواهد بود و دستگاه به تلویزیون به صورت مستقیم وصل می‌گردد.

 • در مرحله اول باید برنامه‌ای که مخصوص تلویزیون شما است و کمپانی سازنده آن این برنامه را ساخته است را بر روی تلفن همراه خود نصب نمایید.
 • پس از آن wifi direct و wifi تلویزیون را روشن نمایید.
 • وای فای تلفن همراهی که بر روی آن نرم‌افزار نصب شده است را روشن کرده و به wifi direct تلویزیون وصل شوید.
 • هم اکنون وقتی نرم‌افزار را باز می‌کنید، می‌توانید از گوشی تلفن همراه خود به عنوان ریموت کنترل تلویزیون استفاده نمایید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  حل مشکل باز نشدن بازی ها در xbob

تبدیل گوشی تلفن همراه به ریموت کنترل با وای فای غیر مستقیم

برای استفاده از این شیوه باید گوشی تلفن همراه به وای فای مشترک متصل گردد. اگر وای فای ندارید، شما می‌توانید hotspot موبایل دیگر را روشن کرده و به آن به عنوان وای فای وصل گردید.

 • در اولین مرحله نرم‌افزار Any Mote Remote را بر روی تلفن همراه نصب نمایید.
 • گوشی و تلویزیون را به وای فای مشترک متصل کنید.
 • بهتر است بدانید که در این شرایط از حجم اینترنت مصرف نخواهد شد.
 • پس از آن نرم‌افزار نصب شده را باز کرده و مدل و برند تلویزیون خود را انتخاب نمایید.
 • در این حالت گوشی تلفن همراه شما به ریموت کنترل تلویزیون تبدیل می‌گردد.

طریقه تبدیل موبایل آیفون به ریموت کنترل تلویزیون

 • برای اینکه بتوانید گوشی آیفون خود را به ریموت کنترل تلویزیون تبدیل کنید، به نرم‌افزار مخصوصی مانند Jast ABIip نیاز خواهد بود که آن را می‌توانید از اپ استور به راحتی دانلود و نصب نمایید.
 • در این مرحله گوشی و تلویزیون باید به شبکه وای فای مشترک وصل شوند.
 • پس از آن نرم‌افزار را باز کرده و قسمت Find TV را انتخاب کنید تا نرم‌افزار بتواند همه دستگاه‌هایی که با موبایل شما سازگار هستند را نشان دهد.
 • وقتی که دستگاه را پیدا کردید، گزینه Connect را انتخاب کنید. در این شرایط روی صفحه نمایش یک پیغام نمایش داده می‌شود که باید آن را تأیید کنید تا گوشی تلفن آیفون شما به ریموت تلویزیون تبدیل گردد.
 • اگر دستگاه شما اجازه دسترسی به گوشی آیفون را نداد، باید به قسمت منو رفته و گزینه Allow را زده و پس از آن به ترتیب گزینه‌های All share setting و Network را انتخاب کنید و به این ترتیب بخش Allow را فعال نمایید. با استفاده از این نرم‌افزار شما قادر خواهید بود که ریموت کنترل تلویزیون را با سلیقه خود بسازید.

تبدیل گوشی شیائومی به کنترل تلویزیون

در صورتی که گوشی شما شیائومی است، برای اینکه بتوانید آن را به ریموت کنترل تلویزیون تبدیل کنید نیاز به برنامه ای نخواهد بود. چون بر روی گوشی شما خود شرکت به صورت پیش فرض برنامه کنترل تلویزیون را نصب کرده است. گوشی‌های شیائومی این امکان را دارند که دستگاه‌های گوناگون مانند کولر گازی و تلویزیون را کنترل کنند و به ریموت کنترل دوم آنها تبدیل گردند.

برای اینکه به این قابلیت دسترسی داشته باشید در ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که گوشی مورد نظر از اینفراد بهره می‌برد. برای اطمینان از این موضوع باید مدل گوشی را در اینترنت جستجو نموده و جزئیات آن را بیابید، اما به صورت کلی بر روی این گوشی برنامه به صورت پیش فرض نصب گردیده است و از اینفرارد بهره‌مند می‌باشد. بنابراین می‌توانید از این قابلیت استفاده نمایید.

وارد این برنامه شده و محصول مورد نظر را انتخاب نمایید. از لیست دستگاه‌هایی که وجود دارد دستگاه مورد نظر را انتخاب کرده و گوشی خود را به ریموت کنترل آن تبدیل نمایید. وقتی تلویزیون را انتخاب کردید برنامه‌ای که در گوشی تلفن همراه شما وجود دارد، برند تلویزیون را از شما می‌خواهد. در این مرحله امکان دارد که بعضی از برندهای ایرانی در لیست وجود نداشته باشند و باید برای نمونه برای تلویزیون جی پلاس برند ال جی و برای تلویزیون سام برند سامسونگ را انتخاب کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  اجرای نرم افزار های اندروید روی لپ تاپ

البته باید بدانید که این انتخاب به معنای این نیست که برند جی پلاس همان برند ال جی یا برند سام همان برند سامسونگ است، فقط گیرنده‌های این برندها مشابه به هم می‌باشند. وقتی که برند را انتخاب نمودید، برنامه دکمه‌های گوناگون دستگاه تلویزیون را نشان می‌دهد که هر کدام از آنها را امتحان نمایید.

اگر دکمه بر روی تلویزیون کار کرد، قسمت yes و اگر کار نکرد، قسمت No را انتخاب نمایید. اگر این گزینه را بزنید برنامه دکمه‌های دیگر را به شما نشان می‌دهد و  این کار تا وقتی که همه دکمه‌های نشان داده شده با تلویزیون سازگاری داشته باشند ادامه خواهد داشت. پس از آن می‌توانید به راحتی با ورود به برنامه و انتخاب تلویزیون از گوشی شیائومی به عنوان کنترل ریموت تلویزیون استفاده کرده و کارهای مختلفی مانند کم و زیاد کردن صدا یا عوض کردن کانال تلویزیون را انجام دهید.

نکات مهم تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون

وقتی که از گوشی شیائومی استفاده می‌کنید برای تبدیل آن به کنترل تلویزیون با مشکلی مواجه نمی‌شوید. اگر مراحل را به صورت صحیح طی کنید، این برنامه برای تلویزیون‌های قدیمی‌تر نیز کار خواهد کرد و چون نیاز به بلوتوث و وای فای ندارد اتصال آن بسیار ساده و راحت برقرار خواهد شد.

اما اگر از روش‌های اتصال بلوتوث و وای فای استفاده کنید، باید یکی از برنامه‌ها را بر روی گوشی مورد نظر نصب نمایید و در مرحله بعدی اگر فرایند به صورت درست انجام نشد، باید تنظیمات تلویزیون را ریست نمایید و اگر اختلال و مشکلی وجود دارد آن را از بین ببرید.

در اپ استور و گوگل پلی برنامه‌های زیادی برای تبدیل گوشی به ریموت کنترل تلویزیون وجود دارد. بنابراین وقتی که یکی از برنامه‌ها عملکرد خوبی نداشته باشد، می‌توانید به راحتی از برنامه‌های مشابه دیگر استفاده نمایید.

کنترل تلویزیون

سخن تکمیلی

امروزه با استفاده از گوشی‌های هوشمند و تکنولوژی‌های جدید می‌توان کارهای بسیاری را انجام داد. چون قابلیت‌های زیادی در آنها وجود دارد. ویژگی‌هایی مانند استفاده از برنامه‌های خاص برای کرایه ماشین یا سفارش دادن غذا، سرگرمی و بازی. در برخی مواقع که ریموت کنترل تلویزیون گم می‌شود و یا عملکرد درستی ندارد و به صورت درست کار نمی‌کند، می‌توانید گوشی خود را به کنترل دوم تبدیل کرده و برای کنترل تلویزیون از آن استفاده نمایید.

اگر گوشی دارید که بدون استفاده در منزل است، می‌توانید آن را به کنترل تلویزیون تبدیل کنید تا در مواقعی که به آن نیاز دارید به راحتی از آن استفاده نمایید. در بعضی از گوشی‌ها مانند گوشی‌های شیائومی برنامه کنترل تلویزیون به صورت پیش فرض در آنها نصب شده است و برای استفاده از این قابلیت بسیار کم با مشکل مواجه خواهید شد. در دیگر برندها باید برنامه کنترل تلویزیون را از اپ استور یا گوگل پلی باید دانلود نمایید تا از این قابلیت گوشی تلفن همراه خود بتوانید استفاده نمایید. برای انجام دادن این کار می‌توانید از چند طریق که در این مطلب توضیح داده شد استفاده نمایید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

چگونه از گوشی به عنوان ریموت کنترل تلویزیون استفاده کنیم؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

نحوه تبدیل گوشی به ریموت کنترل تلویزیون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا