مجله ساختمان

قیمت ایزوگام | مقایسه قیمت ایزوگام و قیرگونی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

از عوامل اصلی تخریب سازه‌ها رطوبت می‌باشد که یکی از راهکارهای قدیمی برای این جلوگیری از این مشکل استفاده از ایزوگام است. به جای اسم ایزوگام می‌توان از عایق پوشش ضد رطوبت نیز استفاده کرد. با توجه به خسارتی که امکان دارد بارندگی بر سقف منازل به وجود آورد و قیمت ایزوگام، بهتر است که تا فرا نرسیدن فصل سرد سال و آغاز نشدن بارندگی، سقف ساختمان خود را در کمترین مدت زمان ممکن عایق کاری نمایید. برای عایق کاری حرارتی نیز می‌توان اقدام به نصب پشم سنگ یا پشم شیشه نمود.

مقایسه قیمت ایزوگام و قیرگونی

در سال‌های گذشته از قیرگونی برای عایق کردن سقف استفاده می‌کردند که این راهکار دارای معایب زیادی است، اما امروزه معمولاً از ایزوگام استفاده می‌کنند. ایزوگام از ترکیباتی مانند پلیمر، الیاف و قیر تشکیل شده است. قیری که مورد استفاده قرار گرفته است از انواع قیرهای اصلاح شده پالایشی می‌باشد. برای تقویت ساختارهای ایزوگام از عایق‌های دو لایه پشم شیشه پیش ساخته استفاده می‌گردد. اولین لایه از جنس نخ پشم شیشه بوده و دومین لایه پلی‌استر از نوع سوزنی است.

عوامل گوناگونی مانند نحوه نصب، نوع و ترکیبات در قیمت ایزوگام تأثیرگذار هستند اما به صورت کلی می‌توان گفت که قیمت ایزوگام در مقایسه با قیرگونی بسیار به صرفه‌تر است.

ایزوگام

تعیین قیمت ایزوگام

در حال حاضر قیمت ایزوگام با کیفیت و تقریباً ۲۴ الی ۳۶ هزار تومان برای هر متر مربع می‌باشد. در صورتی که هزینه نصب هم به آن اضافه شود، قیمت آن در هر متر برابر با ۳۰ الی ۴۰ هزار تومان خواهد شد. بهتر است، بدانید که قیمت ایزوگام که بیان می‌شود، به صورت میانگین است و با توجه به تعداد لایه‌ها و برند و… متغیر خواهد بود. برای نمونه قیمت ایزوگام دانا، ایزوگام دلیجان، ایزوگام شرق و… با یکدیگر متفاوت است.

برای نمونه می‌توان ایزوگام دلیجان را مثال زد که برای اجرا و نصب آن برای هر متر مربع ۴۳ الی ۴۶ هزار تومان قیمت خواهد داشت. امکان دارد که بتوانید در بازار قیمت پایین‌تری نیز پیدا کنید، اما بهتر است، بدانید که حتماً دلیلی برای این ارزانی وجود دارد و در صورتی که ایزوگام شما کارایی لازم را نداشته باشد عملاً هزینه بیهوده کرده‌اید.

حتما بخوانید:   راهنمای جامع انتخاب دستگیره کابینت | توجه به قیمت، شکل، جنس و رنگ

قیمت ایزوگام با نصب

هزینه اجرای ایزوگام در بازه‌ای بین ۱۰ الی ۲۰ هزار تومان است. معمولاً سفارش مشتری توسط شرکت‌ها پذیرش می‌شود و محصول به همراه نصاب ایزوگام ارسال می‌گردد. قیمت ایزوگام با نصب و بدون نصب در شهرهای مختلف با یکدیگر متفاوت است.

پس از بازدید از محل، دستمزد نصاب تعیین می‌گردد. در مورد پوشش ایزوگام در دستمزد نصاب یکی از عوامل تأثیرگذار ارتفاع دیوار مورد نظر است. به گونه‌ای که هرچه ارتفاع دیوار زیادتر باشد، هزینه نیز بالاتر خواهد بود. همچنین وقتی که مساحت پشت بام از صد متر بیشتر باشد، همراه با تخفیف خواهد بود و هزینه نصب کاهش پیدا می‌کند. علاوه بر این یکی از عواملی که موجب بیشتر شدن قیمت ایزوگام می‌شود، افزایش ضخامت آن است.

تعیین دستمزد نصاب ایزوگام

در زمان نصب ایزوگام ابزاری مثل کپسول گاز، مشعل ایزوگام، قرقره و طناب‌ها و… به همراه لوازم ایمنی مثل عینک و دستکش و… مورد استفاده قرار می‌گیرند که هزینه هر کدام از آنها به همراه هزینه نصب محاسبه می‌گردد. یکی دیگر از مواردی که در دستمزد نصاب تأثیرگذار است، شرایط زیرسازی می‌باشد. به همین علت است که قیمت ایزوگام با نصب، پس از بازدید از محل مورد نظر تعیین می‌گردد. هزینه نصب با توجه به متراژ خواهد بود.

وقتی که از محل مورد نظر بازدید انجام می‌شود، به شما گفته خواهد شد که چند رول ایزوگام نیاز است. معمولا از مساحت پشت بام مقدار بیشتری خریداری می‌شود که بتوان با آن لبه‌ها را نیز به خوبی پوشش داد. هرچه برای عایق از لایه‌های بیشتری استفاده شود، هزینه نصاب نیز بیشتر خواهد بود.

حتی کیفیت قیری که در ایزوگام وجود دارد، در دستمزد نصاب تأثیر مستقیم خواهد داشت. چون هر قیر را با دمای ویژه‌ای نصب می‌کنند و در صورتی که کیفیت قیری که در ایزوگام وجود دارد، مرغوب نباشد، زحمت نصاب افزایش پیدا خواهد کرد.

یکی دیگر از عواملی که بر قیمت نصب ایزوگام تأثیر دارد، ارتفاع کار می‌باشد. همچنین بیمه حوادث و گارانتی نیز از جمله عواملی می‌باشند که بر دستمزد نصب ایزوگام تأثیر خواهند گذاشت.

چنانچه نیاز به زیرسازی باشد، هزینه زیرسازی به صورت جداگانه اخذ می‌شود. یکی از عوامل بسیار مهم در تعیین دستمزد نصاب متراژ می‌باشد. برای متراژ‌های کمتر از ۳۰ متر به صورت توافقی دستمزد تعیین خواهد شد و هرچه متراژ بالاتر باشد، دستمزد کمتر می‌شود. چون با تخفیف محاسبه می‌گردد.

حتما بخوانید:   حفاظ درب آکاردئونی چیست؟ | مزایا و معایب حفاظ درب آکاردئونی

افزایش قیمت ایزوگام با تضمین خدمات

در صورتی که خدمات انجام شده همراه با تضمین باشد، روی قیمت ایزوگام تأثیر خواهد داشت. بعضی از نصاب‌ها پس از پایان کار آب‌بندی سطح را انجام می‌دهند و خیال مشتری از بابت نفوذ رطوبت راحت می‌شود. این تضمین بدین معنا است که کار نصاب بسیار با کیفیت است و در نتیجه دستمزد آنها نیز بیشتر خواهد بود.

شرکت‌هایی نیز هستند که برای کار خود بیمه صادر می‌کنند. چنانچه از ایزوگام یک قطره آب نفوذ کند، مهم نخواهد بود مشکل از جنس ایزوگام باشد یا مشکل از نصب باشد، چون بیمه در این شرایط خسارت را به مشتری پرداخت خواهد کرد و به این ترتیب مشتری اطمینان کافی خواهد داشت.

شرکت‌هایی هستند که کار خود را برای ده سال تضمین می‌کنند. حتی در صورتی که قیمت و دستمزد کار آنها بیشتر شود، حداقل برای مدت ده سال از نصب دوباره ایزوگام بی‌نیاز خواهید بود. این افزایش هزینه به علت جلوگیری از هزینه‌های مجدد به علت نصب ایزوگام بی‌کیفیت، ارزش پرداخت خواهد داشت.

قیمت ایزوگام با توجه به نوع عایق

پوشش عایق با توجه به قیمت به دو دسته متفاوت تقسیم بندی می‌شوند. پوشش عایق رطوبت پلیمری و پوشش عایق رطوبت دمنده. پوشش عایق رطوبت دمنده قدیمی‌تر می‌باشد و تشکیل شده از غیر جامد است. این پوشش با توجه به ساختاری که دارد برای نصب حرارت بیشتری نیاز دارد و کارایی آن به اندازه عایق پلیمری نخواهد بود.

قیمت عایق رطوبت دمنده نسبت به عایق رطوبت پلیمری، کمتر است. ایزوگام پلیمری ۳۰ الی ۴۰ درصد از مواد پلیمر و ۶۰ الی ۷۰ درصد از قیر تشکیل می‌شود و معمولاً گران‌تر هستند.

قیمت انواع ایزوگام پلیمری

قیمت ایزوگام جدید بسیار بیشتر است و معمولاً دوام آنها بیشتر از ۱۵ سال خواهد بود و نسبت به انواع دمنده وزن سبک‌تری دارد و انعطاف بیشتری هم دارد. به همین علت قیمت آن بالاتر است. آنچه در قیمت ایزوگام پلیمری تغییر ایجاد می‌کند، جنس پوشش آن می‌باشد که به سه دسته تقسیم بندی می‌شود.

اولین دسته ایزوگام پلیمری بدون پوشش است، که بیشتر برای محیط‌هایی که نور خورشید به صورت مستقیم به آنها نمی‌رسد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. دومین دسته پوشش عایق رطوبت لایه آلومینیومی دارد. این دسته از ایزوگام‌ها بسیار مقاوم هستند و مقابل نور خورشید دوام بسیار خوبی دارند.

با توجه به اینکه آلومینیوم نور را بازتاب می‌دهد، آسیب ناشی از نور آفتاب به حداقل خواهد رسید. اگر در پشت بام از این نوع ایزوگام استفاده شده باشد، در فصل‌های گرم سال ‌خنک‌تر خواهند بود و به ساختمان گرمای کمتری می‌رسد. هرچه آلومینیوم بیشتری استفاده شده باشد، قیمت ایزوگام نیز بیشتر خواهد بود.

حتما بخوانید:   چند اشتباه در رنگ کردن کابینت آشپزخانه که نباید انجام دهید

سومین دسته عایق رطوبتی تزیینی است. این پوشش‌ها ظاهر بسیار زیبایی دارند و در جاهایی که در معرض دید عموم هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. یافتن این پوشش‌ها در بازار معمولاً سخت‌تر بوده و کاربرد آنها نیز کمتر است. البته اگر بتوانید در بازار این پوشش‌ها را پیدا کنید، قیمت آنها بالاتر خواهد بود.

قیمت ایزوگام با توجه به ضخامت

ضخامت ایزوگام از دیگر عواملی است که بر قیمت آن تأثیرگذار است. ایزوگام‌هایی که در بازار وجود دارند، معمولاً ضخامتشان بین ۲ الی ۵ میلی‌متر است. بعضی از انواع پوشش‌ها دارای دو یا چند لایه هستند که در این صورت با بیشتر شدن ضخامت و چند لایه شدن آنها قیمت نیز بیشتر خواهد بود.

بهتر است بدانید که پوشش ایزوگام نازک انعطاف بهتری دارد و در کناره دیوارها و سطوح ناهموار راحت‌تر نصب می‌گردد، اما پوشش‌هایی که ضخیم‌تر هستند، استحکام بیشتری خواهند داشت.

مهارت نصاب و استاندارد محصول

حداقل کاری که باید بکنید، این است که ایزوگام استاندارد انتخاب نمایید. برای بالا بودن کیفیت، استاندارد بودن ملاک کاملی نخواهد بود اما حداقل‌هایی در آن رعایت شده است. بنابراین در صورتی که نصابی را یافتید که ادعا می‌کند، می‌تواند ایزوگام بدون علامت استاندارد را با هزینه پایین نصب کند، باید بدانید که هرچه قدر که مهارت اون زیاد باشد، در کمتر از یک سال پوشش دچار آسیب خواهد شد.

نکته بعدی این است که باید به مهارت نصاب نیز باید توجه کافی داشته باشید. جالب است که ۷۰ درصد موفقیت یک ایزوگام به مهارت نصاب بستگی خواهد داشت و اگر بهترین ایزوگامی که در بازار وجود دارد، توسط افراد غیرحرفه‌ای نصب شود، کارایی لازم را نخواهد داشت. بنابراین در انتخاب نصاب نیز باید وسواس باشید.

ایزوگام

سخن تکمیلی

عوامل گوناگونی روی قیمت ایزوگام تأثیرگذار هستند که از جمله می‌توان به متراژ سطح مورد نظر، کیفیت محصولی که استفاده می‌شود و… اشاره نمود. بهتر است که خرید خود را از شرکت‌هایی انجام دهید که سابقه خوبی دارند و به استاندارد بودن محصول نیز توجه کافی داشته باشید. بهتر است بدانید که بهترین نتیجه را در مواقعی خواهید گرفت که ایزوگام شما توسط نصاب حرفه‌ای نصب گردد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

قیمت ایزوگام | مقایسه قیمت ایزوگام و قیرگونی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

عوامل موثر بر قیمت ایزوگام

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x