تعمیرات لباسشویی

علت آبگیری نکردن آب ماشین لباسشویی سامسونگ samsung

چگونگی وارد شدن آب به ماشین لباسشویی و بررسی آبگیری نکردن آن

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

از دلایل آبگیری نکردن آب ماشین لباسشویی سامسونگ می تواند مربوط به مواردی مانند خرابی شیر تامین آب ماشین لباسشویی سامسونگ و یا اشکال در سیم کشی آن باشد. در این مقاله از مجله ایبک به علت آبگیری نکردن آب ماشین لباسشویی و نحوه حل کردن این مشکل خواهیم پرداخت. همچنین به نحوه  وارد شدن آب به ماشین لباسشویی سامسونگ نیز خواهیم پرداخت.

آب چگونه وارد ماشین لباسشویی می شود؟

به جهت اینکه بهتر متوجه آبگیری نکردن ماشین لباسشویی شوید، بهتر است بدانید که آب چگونه وارد ماشین لباسشویی می شود که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

 • اولین مرحله شستشو در ماشین لباسشویی، آبگیری است.
 • فرآیند شستشو هنگامی آغاز می شود که میکروسوئیچ بسته بودن درب را به برد الکترونیکی اطلاع دهد.
 • برد الکترونیکی برای آبگیری، شیر برقی را در مدار قرار می دهد.
 • آب از شیر ورودی پشت ماشین لباسشویی وارد شلنگ های متصل به شیر برقی می شود.
 • هنگامی که شیر برقی فعال می شود، بوبین های آن باز و آب وارد می شود.
 • شیر برقی از طریق شلنگ به جا پودری متصل شده است و آب ابتدا وارد جا پودری می شود.
 • آب توسط خرطومی از جا پودری ماشین لباسشویی به دیگ ریخته می شود.
 • وظیفه هیدروستات که تشخیص میزان آب است، به برد الکتریکی اطلاع می دهد که آبگیری کافی است.
 • پس از آبگیری برد الکترونیکی شیر برقی را خاموش می کند و بوبین های شیر برقی به پایین بر می گردند.

علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی سامسونگ

کمبود آب در ماشین لباسشویی به معنای شستن لباس نیست و دلایل اصلی تری دارد که سبب عدم آبگیر ماشین لباسشویی  می شود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 • اگر شیر ورودی آب بسته باشد آبگیری در ماشین لباسشویی انجام نمی شود.
 •  شیر برقی ماشین لباسشویی مهم ترین قطعه ای است که باید هنگام به وجود آمدن مشکل در آبگیری ماشین لباسشویی مورد بررسی واقع شود. احتمال خرابی در این قطعه مربوط به بوبین های آن است و شیر برقی نیز قابل تعمیر کردن نیست و باید تعویض شود.
 • این امکان نیز وجود دارد که شلنگ های آب ورودی به ماشین لباسشویی شما در قسمتی دچار پارگی شده باشد که در این صورت آبگیری ماشین لباسشویی با مشکل مواجه می شود. همچنین این احتمال نیز وجود دارد که شلنگ ورودی به ماشین لباسشویی دچار خمیدگی شده باشد که در این هنگام کافی است ماشین لباسشویی را کمی جلو بیاورید و شلنگ را بررسی نمایید.
 • یک فیلتر بر روی شیر آب ورودی به ماشین لباسشویی نصب شده است که در اثر ایجاد رسوبات در این قطعه ممکن است آبگیری در ماشین لباسشویی شما انجام نشود. در این صورت کافی است اتصالات شلنگ را باز نمایید و پس از بیرون آوردن فیلتر اقدام به تمیز نمودن آن نمایید.
 • برد الکترونیکی یا تایمر که شیر برقی را در زمان آبگیری در مدار قرار می دهد اگر دچار خرابی یا مشکل بشود آبگیری انجام نمی شود.
 • به درستی عمل نکردن میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی سبب می شود فرآیند شستشو آغاز نشود و آبگیری نیز انجام نشود.
 • در برخی از مدل های ماشین لباسشویی سوختن دینام نیز باعث مشکل در آبگیری می شود.
 • اگر اتصالات سیم های قطعات مربوط به آبگیری به برد الکترونیکی  دچار پارگی و یا جدا شدن بشوند، آبگیری در ماشین لباسشویی انجام نمی شود.
 • تمامی قطعات از طریق سیم رابط و سوکت به برد الکترونیکی متصل هستند و هرگونه قطعی ارتباط سبب کار نکردن آن قطعات می شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای قفل کودک در ماشین لباسشویی برند سامسونگ samsung

علت آبگیری نکردن آب ماشین لباسشویی سامسونگ

خرابی شیر تامین آب ماشین لباسشویی سامسونگ و مشکل در آبگیری

شیر تامین آب در ماشین لباسشویی اولین قسمتی است که هنگامی که ماشین لباسشویی آبگیری نمی شود باید مورد بررسی قرار بگیرد زیرا ماشین های لباسشویی دستگاه هایی هستند که پس از روشن شدن نیازمند ورود آب به داخل مخزن و خیس خوردن لباس ها جهت شستشو هستند. اما گاهی ممکن است شیر برقی ماشین لباسشویی دچار خرابی و معیوب شدن بشود که در این صورت تامین آب در ماشین لباسشویی با مشکل مواجه خواهد شد. در ادامه به بررسی تاثیر شیر تامین آب در مشکل آبگیری  نکردن ماشین لباسشویی سامسونگ خواهیم پرداخت.

 • این امکان وجود دارد که شیر ورودی آب به ماشین لباسشویی دچار گرفتگی و یا شکستگی در لوله های داخلی آن شود.
 • همچنین ممکن است محل اتصال شیر آب به ماشین لباسشویی دچار مشکل شده باشد.
 • احتمال بسته بودن شیر آب متصل به ماشین لباسشویی شما نیز وجود دارد.

مشکل در آبگیری به علت گرفتگی فیلتر های ماشین لباسشویی سامسونگ

پس از بررسی و اطمینان حاصل کردن از سالم بودن شیر آب ورودی به ماشین لباسشویی، قطعه دیگر که اگر دچار گرفتگی و اشکال بشود عملیات آبگیری انجام نمی شود فیلتر ها هستند. در ادامه به علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی در اثر گرفتگی فیلتر ها خواهیم پرداخت.

 • به علت اینکه ماشین های لباسشویی به شیر آب شهری متصل هستند و آب شهری نیز شامل رسوبات و ذرات معلق است.
 • افتادن این رسوبات در محل فیلترها می تواند سبب جلوگیری از ورود آب به ماشین لباسشویی شود.
 • توجه داشته باشید که فیلتر ها در مسیر ورودی آب تمام ماشین لباسشویی ها تعبیه نشده اند.

آیا اشکال در سیم کشی ماشین لباسشویی باعث عدم آبگیری می شود؟

پس از بررسی موارد گفته شده باز هم ممکن است شاهد عدم آبگیری ماشین لباسشویی باشیم که در این هنگام مشکل می تواند از سیم کشی ماشین لباسشویی باشد. زیرا  هر کدام از قطعات مربوط به آبگیری ماشین لباسشویی مانند شیر برقی، سنسور ها و هیدروستات ماشین لباسشویی به وسیله سیم کشی از مسیر هایی که در برد ماشین لباسشویی مشخص شده است فرمان می گیرد و هرگونه خطا و یا قطع شدن در سیم کشی های این قسمت منجر به عدم آبگیری در ماشین لباسشویی می شود. البته بررسی این قسمت از ماشین لباسشویی تخصصی است و باید با دقت و احتیاط همراه باشد.

مشکل در سوئیچ سطح آب و عدم آبگیری ماشین لباسشویی سامسونگ

کلید سطح آب یک سوئیچ فشاری است و ولتاژ ورودی را به شیر برقی کنترول می کند. در واقع جریان از تایمر یا برد الکترونیکی به سوئیچ جریان می یابد و به شیر برقی می رود. هنگامی که آب ماشین لباسشویی به مقدار مناسب برسد سوئیچ فشار جریان آب را کاهش می دهد و سبب متوقف شدن آب ورودی می شود. سپس جریان به موتور هدایت می شود و مرحله چرخش آغاز می شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای ماشین لباسشویی نف | روش نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی NEFF

در صورتی که سوئیچ تنظیم سطح آب با مشکل مواجه شود، این امکان وجود دارد که قبل از رسیدن آب، جریان شیر را به مقدار مناسب کاهش دهد یا کمی بعدتر این کار صورت گیرد و در این هنگام باید اقدام به تعویض آن نمود.

علت آبگیری نکردن آب ماشین لباسشویی سامسونگ

نحوه حل کردن مشکل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی سامسونگ

برطرف نمودن عواملی که مانع از آبگیری ماشین لباسشویی می شود می تواند این مشکل را برطرف کرده و دیگر شاهد به وجود آمدن این مشکلات نباشیم. جهت برطرف نمودن این مشکل کافی است نکاتی را که در ادامه خواهیم گفت را با دقت بررسی و انجام دهید.

 • در اولین گام اقدام  به بررسی شیر آب ورودی و شلنگ های متصل به ماشین لباسشویی خود بپردازید.
 • این امکان نیز وجود دارد که در محل اتصالات شیر آب به ماشین لباسشویی و یا شلنگ ها پارگی و یا نشتی ایجاد شده باشد که این سبب می شود فشار آب به میزان مناسب به ماشین لباسشویی نرسد و آبگیری با مشکل مواجه گردد.
 •  گرفتگی در فیلتر های شیر آب ورودی ماشین لباسشویی نیز باعث مشکل در آبگیری ماشین لباسشویی خواهد شد که در این صورت باید اتصالات شلنگ را باز کنید و پس از بیرون آوردن فیلتر اقدام به تعمیر نمودن آن نمایید.
 • همچنین ممکن است جا پودری ماشین لباسشویی شما کثیف باشد که در این صورت مانع از حرکت آب بعد از این قطعه می گردد زیرا آب پس از عبور از جا پودری وارد دیگ ماشین لباسشویی می شود و اگر جا پودری کثیف باشد مانع از گردش آب به سمت دیگ خواهد شد.
 • جهت تمیز کردن جا پودری آن را به صورت کشویی بیرون آورده و با استفاده از یک فرچه اقدام به تمیز نمودن داخل آن نمایید.

کلام پایانی

ماشین لباسشویی ها از جمله مهم ترین و ضروری ترین لوازم خانگی محسوب می شود و وجود این وسیله در تمامی خانه ها الزامی است. در این مقاله به علت آبگیری نکردن آب ماشین لباسشویی سامسونگ پرداختیم و بطور کامل به شرح این مشکل به همراه رفع آن پرداختیم.

سامسونگ جزو برترین برند های ساخت لوازم خانگی و الکترونیک است و در این زمینه مدت زمان زیادی تجربه دارد. سعی این برند کره ای هموار تولید و عرضه محصولات رده بالا و با کیفیت به بازار است و به همین دلیل طرفداران زیادی دارند. ماشین لباسشویی های سامسونگ به دلیل امکانات زیادی که در آن فراهم شده است، جزو برترین های بازار هستند زیرا امکانات و قابلیت های ارائه شده در محصولات این برند حتی در بهترین و معرف ترین برند های بازار نیز به سختی یافت می شود. که با استفاده از این امکانات سبب می شود لباس ها به راحتی هر چه تمام تر شسته شوند. برخی از امکانات ماشین لباسشویی سامسونگ شامل شستشوی سریع، شستشوی انواع لباس ها، فناوری حباب ساز، کم صدا بودن، سیستم عیب یابی خودکار و قفل کودک است.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

علت آبگیری نکردن آب ماشین لباسشویی سامسونگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

چگونگی وارد شدن آب به ماشین لباسشویی، علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی سامسونگ، بررسی عواملی که سبب عدم آب گیری در ماشین لباسشویی سامسونگ می شوند،

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا