تعمیرات پکیج و آب گرمکن

دلیل روشن نشدن پکیج بوتان و ایران رادیاتور

امروزه کمتر خانه ای وجود دارد که مجهز به سیستم گرمایشی پکیج نباشد راحتی که پکیج برای استفاده کنندگان از آن ایجاد می کند  بیشتر مردم را ترغیب به راه اندازی پکیج در منازل میکند. پکیج ها در مدل ها و برندهای مختلفی در بازار موجود است که شما میتوانید بسته به بودجه خود نسبت به خرید پکیج مورد نیاز خود اقدام کنید.

علل روشن نشدن پکیج و بررسی عواملی که باعث خاموش شدن پکیج میشوند

در قدم اول باید دستگاه را به طور کلی بررسی کنید تا متوجه شویم علت خاموش شدن دستگاه به چه علت است یعنی وضعیت کلی دستگاه را در نظر بگیرید. بررسی این موضوع که دستگاه پکیج برای دفعات مداوم خاموش و روشن می شود یا فقط همین یک بار اتفاق افتاده است در روند رفع خرابی آن تاثیر گذار است. مشکل روشن و خاموش شدن پی در پی بیشتر در سری پکیج های ایران رادیاتور گزارش میشود.

کم بودن آب مخزن پکیج از دلایل روشن نشدن پکیج

یکی از دلایل پر تکرار در روشن نشدن پکیج کم بودن میزان آب مخزن پکیج می باشد در ل های پکیج های دیواری این مشکل بیشتر از پکیج های دیگر بروز پیدا میکند در این هنگام ممکن است آب موجود در دستگاه به علت نشتی مخزن یا شیر مرتبط با  مخزن آب کاهش پیدا کند. کم شدن میزان آب موجود در مخزن دستگاه به هر علتی که باشد باعث روشن شدن پکیج میشود در پکیج ها صفحه نمایش وجود دارد که به کمک عقربه فشار آب موجود در پکیج را نشان می دهد . این فشار اگر بین عدد یک و دو قرار بگیرد یعنی پکیج به حالت نرمال است و مشکلی ندارد اما زمانی که عقربه به عدد نیم برسد پکیج احساس خطر کرده و خود به خود خاموش میشود و تا زمانیکه فشار موجود در دستگاه را به حالت نرمال نرسانیم دستگاه روشن نمیشود پس پس باید میزان آب موجود در دستگاه را به حد نرمال برسانیم تا فشار آب به حد نصاب مجاز به فرد و دستگاه به حالت عادی روشن شود.

حتما بخوانید:   معرفی و اجزا قطعات مختلف پکیج به زبان ساده

کاهش فشار گاز، از علل روشن نشدن پکیج

اگر میزان گازی که به پکیج می رسد از حد نصاب کمتر باشد دستگاه روشن نمیشود. برای بررسی میزان گاز موجود در دستگاه میتوانیم شعله یکی از از گازهای موجود در خانه را روشن کنیم اگر شعله ضعیف بود یعنی میزان گاز موجود در کل ساختمان کاهش پیدا کرده و باید به طور کلی بررسی گردد اما اگر شعله گاز ضعیف نبود باید به خود دستگاه پکیج را جو کنیم در این زمان بهتر است ورودی شیر گاز دستگاه را به خوبی چک کنیم ممکن است کاهش فشار به دلیل بسته شدن شیر اتفاق بیفتد یکی از نشانه های بسته شدن شیر روشن شدن چراغ پکیج است این چراغ به عنوان خوش داری برای قطعی گاز پکیج به شمار می رود اما اگر چراغ پکیج در حالت چشمک زدن یا خاموش و روشن شدن قرار بگیرد یعنی بازی که به دستگاه وارد میشود متعادل نیست لحظه های زیاد و لحظه کم میشود و به طور کلی شاهد نوسان گاز هستیم.

ورود هوا به لوله های داخلی پکیج از علل روشن نشدن آن

حتماً شما هم اصطلاحی مانند هواگیری پکیج را شنیده اید اما هواگیری در چه زمانی اتفاق می‌افتد می دانیم که در لوله های پکیج جریان آب وجود دارد و همین جریان آب باعث کارکرده  صحیح دستگاه میشود آن تصور کنید به جای آبی که در دست وجود دارد هوا در جریان باشد در این زمان پکیج توسط سنسور هایی که به مقدار آب حساس هستند کمبود آب را به دستگاه ان میدهد بنابراین پکیج خاموش میشود در این هنگام نیاز است تا با یک هواگیری ساده نسبت به رفع این مشکل اقدام شود.

روشن نشدن پکیج

انسداد مدار های گرمایشی از علل خاموش شدن پکیج

اگر از نصب پکیج شما چند سال میگذرد ممکن است خاموش شدن ناگهانی  دستگاه به دلیل  انسداد مدار های گرمایشی آن رخ دهد در مدار ها و لوله های پکیج آب در جریان است اما هنگامی که لوله ها به واسطه رسوبات مسدود شوند عبور جریان آب در آن با مشکل مواجه می شود در این هنگام نیاز است تا توسط فردی ماهر پکیج رسوب زدایی شود و این مشکل رفع گردد.

خراب شدن پمپ آب از علل روشن نشدن پیکج

در پکیج ها پمپ آب از مهمترین انگیزه های آن به شمار می روند چون وظیفه پمپاژ آب به دستگاه را برعهده دارند و برای پکیج عبور مناسب جریان آب از اهمیت بالایی برخوردار است اگر این پمپ دچار مشکل یا آسیب می شوند آب به خوبی در پکیج جریان پیدا نمیکند و این مسئله توسط سنسورهای دستگاه تشخیص داده می شوند و به عنوان علامت و هشداری برای دستگاه به شمار می روند تا خود را خاموش کند مسئله ای که باید به آن توجه کنیم این است که پمپ آب دستگاه از اجزایی نیست  که به طور ناگهانی  خراب شود بلکه خرابی آن در ابتدا به صورت نیم سوز شدن پمپ پکیج نمایان می شود و در صورتی که در مراحل ابتدایی نتوانیم نیم سوز شدن پمپ آب را تشخیص دهیم منجر به سوختن کامل پمپ میشود بنابراین اگر دستگاه پکیج را به طور دوره ای سرویس کاری انجام دهیم می توانیم از بروز مشکلات این چنینی جلوگیری کنیم یا با فهمیدن زودتر مشکلات نسبت به رفع آنها اقدام نمایید تا تبدیل به مشکلی بزرگتر و پرداخت هزینه های بیشتر نشوند.

حتما بخوانید:   راهنمای آبگرمکن برفاب | ایرادات و خرابی های رایج آبگرمکن

خرابی دودکش پکیج از علل دیگر خاموش شدن

از دیگر بخش های مهم در پکیج ها دودکش ها میباشند نصب آن ها در جای مناسب از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا در صورتی که به درستی نصب نشوند مشکلاتی را به همراه می آوردند. دودکش ها باید در جایی قرار بگیرند که بتوانند به راحتی دود های جمع شده توسط دستگاه را از آن خارج نمایند. به طور کلی خرابی در دودکش ها یا خارج نکردن مناسب دود از آنها بیشتر در مدل های پکیج بوتان رخ میدهد.

آسیب به الکترود از علل خاموش شدن پکیج

در بخشی از پکیج که تحت عنوان تشخیص شعله نام گذاری شده است الکترود ها قرار دارند. اهمیت الکترود ها به قدری است که در صورتی که خراب شده باشند یا کثیف باشند دستگاه پکیج روشن نمیشود. یکی از علل خرابی الکترود ها این است که در هنگام تنظیم کردن پکیج  برای الکترود تنظیم مناسبی در نظر گرفته نشده یعنی در تنظیم فاصله آن با جرقه زدن دچار اشتباه شده ایم. برای تنظیم کردن الکترود ها باید شخصی متخصص اقدام به انجام کار نماید یا اگر الکترود ها کثیف هستند به وسیله سمباده آن ها را تمیز کند.

خراب شدن شمعک پکیج از علل روشن نشدن آن

پکیج ها بخشی به نام سیستم جرقه زنی دارند که این بخش در گذر زمان ممکن است خراب شود. خرابی شمعک ها باعث میشود گاز رسانی به پکیج با اختلال مواجه شود. اما روشی وجود دارد که با انجام آن میتوانید پی به خراب بودن یا نبودن شمعک دستگاه ببرید. یکی از شیرهای آب گرم موجود در منزل را باز کنید حال به وسیله فندک تلاش کنید به صورت دستی اقدام به روشن کردن شمعک پکیج نمایید. اگر موفق به روشن کردن شدید پس مشکل در این بخش وجود ندارد.

حتما بخوانید:   شیر سه راهی پکیج چیست | چگونگی تعویض شیر سه راهه پکیج دیواری

جوش آوردن پکیج از علل روشن نشدن آن

پکیج همانند اتومبیل هایی که روزانه از آن ها استفاده میکنیم ممکن است جوش بیاورند و به طور ناگهانی خاموش شوند. این خاموش شدن ناگهانی به علت بالا رفتن بیش از حد دما در پکیج اتفاق می افتند. در همه دستگاه ها بخش هایی وجود دارند که وظیفه اصلی آن ها تعدیل دما میباشند مانند ترموستات، حال اگر به هر نحوی در این بخش ها اختلالی ایجاد شود دما به طور ناگهانی افزایش پیدا میکند و نمیتواند در میزان متعادل قرار بگیرد و در نتیجه پکیج خاموش میشود. ممکن است بعد از ساعتی با به تعادل رسیدن دما در پکیج، دستگاه روشن شود اما چون اختلال موجود در آن برطرف نشده است مجدد با بالا رفتن دما خاموش میشود پس باید از تعمیرکار ماهر برای حل مشکل کمک بگیریم.

روشن نشدن پکیج

خرابی برد دستگاه پکیج از علل دیگر روشن نشدن دستگاه 

میدانیم که در ابزارآلات برقی بردها اهمیت ویژه ای دارند و به نوعی کنترل کننده دستگاه به شمار میروند و خرابی آنها منجر به بروز مشکلات جدی در دستگاه میشود. پکیج ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و ممکن است بردهای آن در گذر زمان و بر اثر مشکلات داخلی دستگاه آسیب دیده باشند. برای اطمینان از خرابی یا صحت بردها باید دستگاه توسط تعمیرکاری ماهر بررسی شود تا بتواند با اطمینان از صحت یا خرابی بردها اطلاع یابد.

سخن پایانی

پکیج ها همانطور که برای استفاده کنندگان راحتی های فراوانی را فراهم کرده اند در صورت آسیب یا خرابی هم ممکن است باعث وجود دردسر هایی شوند اما  چون نمایندگی های اغلب پکیج ها در شهرها وجود دارد و مجهز به افرادی متخصص برای رفع مشکلات هستند جای نگرانی ندارد. کافیست هر گونه تغییر رویه در پکیج را تحت نظر داشته باشید و با این حرف که مشکل خود به خود رفع میشود باعث نشوید مشکلی کوچک تبدیل به مشکلات زیادی شود که حل آن زمان و هزینه زیادی را طلب میکند.

31

دلیل روشن نشدن پکیج بوتان و ایران رادیاتور

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلیل روشن نشدن پکیج بوتان و ایران رادیاتور

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x