تعمیرات لباسشویی

دلیل ارور oe در ماشین لباسشویی سامسونگ samsung

یکی از اصلی ترین علت های ارور در ماشین لباسشویی سامسونگ ورود بیش از اندازه آب به ماشین لباسشویی می باشد , در این مقاله از ایبک امداد به نحوه تعمیر این خطا در ماشین لباسشویی سامسونگ اشاره کرده ایم اگر که با این خطا در دستگاه مواجه شدید و دنبال راه و روش برای رفع آن هستید این مقاله می تواند برای شما کاربرد زیادی داشته باشد.

علت ارور oe در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

ارور oe امکان دارد دلایل مختلفی داشته باشد، که در این مقاله چند دلیل که باعث به وجود آمدن ابن ارور در ماشین لباسشویی سامسونگ می شود، را برایتان بیان می کنیم پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید:

 1. خراب شدن هیدروستات ماشین لباسشویی
 2.  استفاده کردن بیش از حد از مواد شوینده در دستگاه
 3. خراب شدن شلنگ آب ورودی ماشین لباسشویی
 4. وجود خرابی در برد ماشین لباسشویی
 5. وجود خرابی در اتصالات ماشین لباسشویی

خراب شدن هیدروستات از دلایل ارور oe در ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از اصلی ترین مشکلاتی که امکان دارد باعث به وجود آمدن ارور oe در ماشین لباسشویی سامسونگ شود آسیب دیدن یا شکسته شدن هیدروستات می باشد. وظیفه اصلی این قطعه تنظیم کردن مقدار آب خروجی و ورودی از دستگاه و تنظیم کردن سطح مصرفی آب است . در صورتی که سنسور های هیدروستات به خوبی نتوانند مقدار آب مورد نیاز را تشخیص بدهند در دستگاه آب زیادی وجود خواهد داشت و در نتیجه خطای oe برای شما نمایش داده می شود . اگر که مشکل جدی در سطح آب به وجود آمد و سنسورهای این قطعه سطح آب را به درستی تشخیص نداده باشد سیگنال سطح بالای آب به برد ارسال می شود و باعث نشان دادن خطای oe بر روی نمایشگر می شود.

استفاده کردن بیش از اندازه از مواد شوینده از دلایل ارور oe در ماشین لباسشویی سامسونگ

هنگامی که آب یا پودر زیادی می ریزید کف زیادی به وجود خواهد آمد و امکان دارد که کف به درون لوله سنسور سطح آب و یا لوله آکواستاپ برود، واکنش برد بعد از اینکه این سیگنال را دریافت می کند جذب آب اضافی می باشد . در صورتی که خطا به این دلیل است، برای حل کردن آن شما می توانید برنامه Drain را استفاده کنید. تا کف های اضافی که درون دستگاه قرار دارد، تخلیه شده و لباسها هم خارج بشوند بعد از اینکه دیگ ماشین لباسشویی تخلیه شد شما باید حالت آبکشی را روشن کنید تا کف از ماشین لباسشویی شما خارج بشود.

خراب شدن شلنگ آب ورودی از دلایل ارور oe در ماشین لباسشویی سامسونگ

شلنگ آبرسانی در دستگاه شلنگی است که آبگرمکن را به هیدروستات وصل می کند و اگر که مسدود شود یا سوراخ و خم شود مسیر آب و فرایند ارسال آب به دیگ دستگاه مختل خواهد شد و باعث نمایش دادن ارور oe در ماشین لباسشویی سامسونگ می شود.

ماشین لباسشویی سامسونگ

وجود خرابی در برد از دلایل ارور oe در ماشین لباسشویی سامسونگ

برد الکترونیکی همان مغز دستگاه می باشد و در اجرای عملکرد ها و عملیات ماشین لباسشویی نقش مهمی دارد و فرقی ندارد وسیله الکتریکی شما چه وسیله ای باشد اما در بعضی اوقات این برد یا مغز دستگاه هم دچار خطا خواهد شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل بوی سوختگی در ماشین لباسشویی چیست؟

اول از همه دستگاه را خاموش کنید و پس از ۱۵ دقیقه آن را روشن نمایید اگر دستگاه مشکل فنی نداشته باشد همین ۱۵ دقیقه استراحت برای رفع کردن این ارور کافی می باشد. اما اگر دستگاه دوباره هنگام استفاده ارور را نمایش داد باید این کار را به تعمیرکار حرفه ای و متخصص بسپارید.

وجود اشکال در اتصالات از دلایل ارور oe در ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از دلایلی که باعث نمایش دادن خطای oe در ماشین لباسشویی سامسونگ می شود وجود مشکل در اتصالات می باشد در صورتی که هیدرواستات و دوشاخه آسیب دیده باشد و یا فرسوده شده باشد هیدروستات به درستی تنظیم نخواهد شد و باعث می شود آب جاری نشود و دستگاه پیغام oe را نمایش بدهد. برای حل کردن این مشکل باید از یک تعمیرکار متخصص و حرفه ای ماشین لباسشویی کمک بگیرید.

روش عیب یابی خطا oe در ماشین لباسشویی

عیب یابی خطای oe در ماشین لباسشویی سامسونگ کار بسیار راحتی می باشد، در ادامه مقاله چند روش برای عیب یابی این ارور را برایتان بیان می کنیم پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید:

 • برای چک کردن مشکلات برد، هیدروستات و اتصالات پیشنهاد می کنیم از یک تعمیرکار کمک بگیرید.
 • اگر مشکل از سمت شلنگ ورودی آب است شما می توانید با یک میله بلند چک کنید که آیا مسیر مسدود شده است یا نه؟
 • در صورتی که بیش از اندازه از مواد شوینده استفاده می کنید سعی کنید که راهنمایی دستگاه خود را مطالعه کنید و بر اساس آن از مواد شوینده نیز استفاده کنید.

چگونه می توانیم ارور oe در ماشین لباسشویی سامسونگ را برطرف کنیم؟

رفع کردن کد خطای oe در ماشین لباسشویی کار نسبتاً راحتی می باشد و در ادامه مقاله به نحوه رفع آن خواهیم پرداخت:

 • برای تعمیر کردن هیدروستات و اتصالات پیشنهاد می کنیم که از تعمیرکار حرفه‌ای کمک بگیرید.
 • در صورتی که شلنگ ورودی به مشکل برخورده باشد شما باید آن را بیرون بیاورید و کاملاً آن را تمیز کنید.
 • حتماً به این نکته توجه کنید که به اندازه کافی و لازم از مواد شوینده در ماشین لباسشویی سامسونگ استفاده کنید.

نکات مهم درباره نگهداری از ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از نگران کننده ترین اتفاقاتی که احتمال دارد بیفتد خراب شدن ماشین لباسشویی می باشد به همین دلیل در ادامه مقاله به نحوه نگهداری از ماشین لباسشویی خواهیم پرداخت پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

یکی از مهم ترین لوازم خانگی ماشین لباسشویی می باشد، این دستگاه اگرچه عمر زیادی دارد اما به عنوان یک ماشین قطعاتش عمر محدودی دارند و پس از گذشت مدتی خراب می شود اگر که به خوبی از دستگاه خود استفاده نکنید احتمال دارد که قطعات آن زودتر از حالت عادی خراب بشود. در ادامه مقاله مهمترین نکاتی که در نگهداری از ماشین لباسشویی باید رعایت کنید را برایتان بیان می کنیم:

مکان قرار گیری ماشین لباسشویی برای نگهداری از ماشین لباسشویی سامسونگ

بهتر است که ماشین لباسشویی را در مکانی خنک و خشک قرار دهید و از قرار دادن ماشین لباسشویی در مکان هایی که رطوبت و گرمای زیادی دارند خودداری نمایید همچنین به این نکته توجه کنید که سطح زمینی که ماشین لباسشویی را بر روی آن قرار می دهید باید کاملاً صاف باشد تا دستگاه تراز شود چون اگر دستگاه لق باشد موقع روشن بودن دستگاه احتمال دارد دیگ دستگاه شکسته می شود و از کف دستگاه آب بیرون می آید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ارور مایکروفر سامسونگ Samsung و بررسی انواع آن

روش استفاده کردن از برنامه ها برای نگهداری از ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی دیگر از عواملی که برای نگهداری درست از ماشین لباسشویی باید به آن توجه کنید این است که برنامه اشتباه انتخاب نکنید چون امکان دارد تأثیر بدی بر روی لباسها داشته باشد و باعث خواهد شد که خرابی زود هنگام در بعضی از قطعات داخلی دستگاه به وجود بیاید، پیشنهاد می کنیم که برنامه را بر اساس جنس پارچه و زمان کافی انتخاب نمایید سعی کنید برنامه هایی که با دمای زیادی کار می کنند را انتخاب نکنید.

همچنین توجه داشته باشید اگر می خواهید چند دور دستگاه را روشن کنید حتماً روشن کردن دستگاه را با فاصله یک ساعت انجام دهید، تا باعث شود تمامی قطعات ماشین لباسشویی خنک بشود و فشار بیش از حد به موتور دستگاه وارد نشود .همچنین پیشنهاد می کنیم که لباس ها را در ماشین لباسشویی با حداکثر صد دور بر ثانیه نیز خشک کنید و بیشتر از آن به هیچ وجه استفاده نکنید چون احتمال دارد که فشار اضافه به دستگاه وارد شود.

انتخاب شوینده مناسب برای نگهداری از ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی دیگر از مهمترین نکاتی که برای نگهداری از ماشین لباسشویی خود باید بدانید این است که شما باید از مواد شوینده با کیفیت استفاده کنید. اگر از شوینده های غیر استاندارد استفاده می کنید، باعث خواهد شد که کف بیش از حد به وجود بیاید علاوه بر آن امکان دارد که آسیب های زیادی به لباس ها وارد شود و باعث خراب شدن بعضی از قطعاتی مثل هیتر و سنسور دما می شود.

پر شدن ماشین لباسشویی بیش از اندازه برای نگهداری از ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی سامسونگ در ظرفیت های مختلفی در بازار وجود دارد این ظرفیت‌ها شامل ۷ کیلویی، ۱۱ کیلویی و ۱۴ کیلویی می باشد برای اینکه شما از فشار وارد نشدن به ماشین خود مطمئن شوید باید ظرفیتی را که روی ماشین لباسشویی نوشته شده مطالعه کنید و بیشتر از آن مقدار درون ماشین لباسشویی لباس نریزید.

تمیز کردن محفظه کشویی مواد شوینده برای نگهداری از ماشین لباسشویی سامسونگ

اگر پودر لباسشویی در مدت طولانی درون سینی مواد شوینده بماند امکان دارد که باعث به وجود آمدن رسوبات و مسدود شدن لوله ها شود بنابراین همیشه باید بعد از کار کردن با ماشین لباسشویی این محفظه را به خوبی تمیز کنید.

ماشین لباسشویی سامسونگ

نتیجه گیری

در این مقاله دلیل ارور oe در ماشین لباسشویی سامسونگ را برایتان بیان کردیم و همچنین نکاتی برای نگهداری از ماشین لباسشویی سامسونگ را برایتان توضیح دادیم اگر با خواندن این مقاله نتوانستید اشکال و ارور دستگاه خود را رفع کنید می توانید از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید. اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید با پشتیبانی ایبک امداد تماس بگیرید.

دلیل ارور oe در ماشین لباسشویی سامسونگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش استفاده کردن از برنامه ها برای نگهداری از ماشین لباسشویی سامسونگ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا