تعمیرات یخچال

دلیل قرمز شدن چراغ فیلتر یخچال|کاربرد فیلتر یخچال

دلیل قرمز شدن چراغ فیلتر یخچال|کاربرد فیلتر یخچال، زمان عوض کردن فیلتر یخچال

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

قرمز شدن چراغ فیلتر یخچال دلایل گوناگونی می تواند داشته باشد. در برخی مواقع چنانچه فیلتر یخچال شما آلوده و کثیف باشد و زمان تعویض آن فرا رسیده باشد، برای آگاهی افراد چراغ فیلتر یخچال روشن می‌شود. عوض کردن فیلتر یخچال باید در زمان مناسب و مشخص انجام گردد.

فیلتر یخچال

به فیلتر یخچال که به آن فیلتر ساید بای ساید فیلتر ساید نیز گفته می شود، یک نوع فیلتر ساده می باشد، که عمل تصفیه آب را در یخچال انجام می دهد. فیلتر یخچال در انواع مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شود و افراد می توانند در یخچال یا بیرون از یخچال آن را نصب کنند. فیلتر درونی یخچال با توجه به مدل یخچال شما متفاوت خواهد بود و از نظر اندازه و شکل منحصر به فرد می باشد، اما فیلتر پشت یخچال معمولا به صورت عمومی بوده و می توانید از آن در همه یخچال ها استفاده کنید. فیلتر یخچال ممکن است از نظر عملکرد یک مرحله ساده داشته باشد. اما فیلتر های ترکیبی و پیچیده در یخچال برای رسیدن به حداکثر تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرند. توصیه می‌شود برای اینکه سلامت یخچال شما و همچنین سلامت خودتان به خطر نیفتد از فیلتر اصلی و اورجینال و مرغوب استفاده کنید.

فیلتر یخچال

کاربرد فیلتر یخچال

یخچال های جدید و مدرنی که تولید می شوند دارای این قابلیت هستند، که می توانید آن را به صورت مستقیم به آب شهری متصل نمایید و آب تصفیه شده را از آن برداشت کنید. همچنین محلی برای گرفتن یخ نیز در آنها قرار داده شده است. یخچال هایی که به آب شهری متصل می‌شوند، دارای فیلتر هستند. چون آب لوله کشی مشکلاتی مانند موارد زیر را دارد:

 • وجود گل و لای معلق در آب
 •  وجود خزه، لجن و جلبک در سیستم آبرسانی
 •  برای ضدعفونی کردن در آب کلر وجود دارد.
 •  وجود آفت کش، سموم و مواد شیمیایی که به آب وارد شده است.
 •  بو، رنگ و مزه که احتمال دارد در آب وجود داشته باشد.

این مشکلات موجب می گردد، که سیستم لوله کشی آب یخچال با مشکلاتی روبرو شود. لوله های درونی یخچال معمولاً با آلودگی های موجود در آب مسدود می گردد و فشار آبی که از یخچال خارج می شود دچار کاهش می گردد و همچنین شیر برقی یخچال ممکن است، که بسوزد. یخی که در یخچال درست می شود بسیار بد مزه و کدر خواهد بود. به همین دلیل ها باید از فیلتر آب در یخچال مورد استفاده قرار بگیرد. بنابراین پیشنهاد می‌شود، که از یخ و آب یخچال بدون فیلتر استفاده نکنید.

چراغ فیلتر یخچال روشن می‌شود

وقتی که چراغ های فیلتر یخچال شما روشن می شود، نشان دهنده این است، که شما باید اقدام به عوض کردن فیلتر یخچال خود کنید و زمان تعویض آن فرا رسیده است. پیشنهاد می‌گردد، که فیلتر یخچال خود را هر شش ماه یکبار عوض کنید، تا عملکرد و کارکرد درستی داشته باشد. در غیر این صورت بود و نبود آن فرقی نخواهد کرد و عمل تصفیه آب را انجام نمی‌دهد. در صورتی که فیلتر سالم باشد، به راحتی رسوبات و ناخالصی های دیگر را از آب بیرون می کند. چراغ قرمز فیلتر یخچال زمان تعویض فیلتر را نشان می دهد، اما در برخی مواقع بدان معنا نیست، که حتماً فوری فیلتر را عوض نمایید. اما توصیه می گردد، که برای حفظ سلامتی اعضای خانواده و همچنین پیشگیری از طعم نامطلوب در کمترین زمان ممکن برای عوض کردن فیلتر یخچال خود از تکنسین متخصص کمک بگیرید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  عوامل مؤثر در افزایش طول عمر یخچال و فریزر

زمانی که فیلتر یخچال عوض می گردد احتمال دارد، که به تنظیم مجدد چراغ نیاز باشد. وقتی فیلتر یخچال خود را عوض می‌کنید و چراغ همچنان روشن می ماند، چراغی که روی نمایشگر است، باید ریست گردد. بنابراین به صورت کلی دلیل قرمز شدن چراغ فیلتر یخچال را می‌توان دو مورد دانست:

 • وقت عوض کردن فیلتر یخچال شما رسیده است.
 •   بعد از عوض کردن فیلتر یخچال، ریست دوباره انجام نگردیده است.

فیلتر یخچال

رفع مشکل قرمز شدن چراغ فیلتر یخچال

قبل از هر اقدامی پیشنهاد می شود، که برای این که دستگاه شما کمتر با چنین مشکلاتی روبرو شود، هر شش ماه یکبار به صورت مرتب فیلتر یخچال خود را عوض نمایید. اگر چراغ فیلتر یخچال شما روشن شده است، این موارد را بررسی نمایید:

فیلتر یخچال را چک کنید

اولین اقدامی که در صورت روشن بودن چراغ فیلتر یخچال باید انجام دهید این است، که فیلتر دستگاه خود را مورد بررسی قرار دهید و در صورتی که کثیفی و آلودگی دارد و رسوبات و ذرات ریز ماسه و شن در آن جمع شده است، برای عوض کردن فیلتر یخچال خود اقدامات لازم را انجام دهید. زمانی که فیلتر یخچال خود را عوض کردید، باید مطمئن شوید، که فیلتر را به صورت صحیح در محل خود قرار دهید و ترک و نشتی نداشته باشد.

از نصب درست فیلتر یخچال اطمینان حاصل کنید

در برخی مواقع امکان دارد، که دلیل روشن بودن چراغ قرمز فیلتر یخچال نصب غیر اصولی و نادرست آن و عدم قرارگیری فیلتر در جایگاه ویژه خود باشد. برای اینکه از نصب صحیح فیلتر یخچال خود اطمینان حاصل کنید، به این طریق عمل نمایید:

 •  درب یخچال خود را باز کنید و بررسی کنید، که فیلتر به صورت صحیح نصب شده باشد.
 •  در صورتی که فیلتر به درستی نصب شده باشد، باید به صورت کامل درون محفظه در سمت راست پایین یخچال شما قرار گرفته باشد.
 •  فیلتر قدیمی را خلاف جهت عقربه های ساعت نود درجه بچرخانید و بیرون آورید.
 •  پس از آن فیلتر جدید را در محل خودش قرار دهید و در جهت عقربه های ساعت نود درجه بچرخانید.
 •  چنانچه فیلتر به صورت درست در محل خود قرار نمی گیرد، نشان دهنده این است، که یخچال شما فیلتر جدید را تشخیص نداده و چراغ آن روشن می‌شود.

فیلتر یخچال

فیلتر یخچال را بشویید

در برخی مواقع امکان دارد، که بعد از عوض کردن فیلتر تکه‌های یخ و لکه های سیاه در آب دیده شود. این موارد مضر نیستند، اما موجب می شود، که طعم و بوی آب ناخوشایند شود. برای از بین بردن این مشکل باید فیلتر یخچال خود را شستشو دهید. وقتی فیلتر یخچال مورد شستشو قرار می گیرد، تا حدی می توان از قرمز شدن چراغ فیلتر آب یخچال جلوگیری نمود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل خنک نکردن یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

فیلتر یخچال باید ریست شود

از راهکارهای ساده دیگر برای برطرف کردن روشن شدن چراغ فیلتر یخچال، ریست کردن فیلتر است. دکمه ریست در مدل های مختلف یخچال گوناگون و متفاوت می باشد. برای اینکه فیلتر را ریست کنید، باید دکمه مربوط به آن را برای سه تا پنج ثانیه فشار داده و نگه دارید.

وقت عوض کردن فیلتر یخچال

در اکثر مواقع دلیل روشن شدن چراغ فیلتر یخچال مربوط به فرا رسیدن زمان عوض کردن آن می باشد. زمان عوض کردن فیلتر یخچال شما به موارد گوناگونی مانند میزان مصرف آب شما، مدل فیلتر و مدل یخچال شما بستگی خواهد داشت.

عوض نکردن فیلتر یخچال و مشکلاتی که به وجود می‌آید

وقتی که فیلتر یخچال خود را به موقع عوض کنید، عملکرد تصفیه آب در یخچال شما به صورت صحیح انجام خواهد شد و عملکرد و کارکرد فیلتر دستگاه شما بسیار بهتر خواهد بود. فیلتری که در یخچال مورد استفاده قرار می‌گیرد، عمر مشخصی دارد. چنانچه فیلتر یخچال شما به موقع عوض نشود، موجب خواهد شد، که شلنگ ها و منبع آب یخچال شما رسوب بگیرند. در این صورت شلنگ مجاری درونی یخچال شما قابل عوض کردن نیستند و دیگر با عوض کردن فیلتر نمی توانید بوهای به وجود آمده را برطرف کنید. این مشکلات را می‌توانید با عوض کردن به موقع فیلتر آب یخچال خود برطرف کنید. مشکلاتی که در اثر عوض نکردن به موقع فیلتر یخچال به وجود می آید هزینه های بسیار بیشتری از تعویض فیلتر خواهند داشت و یخچال دیگر تصفیه آب و تمیز کردن آن را عملاً انجام نخواهد داد.

مهمترین نکته‌ای که در زمان عوض کردن فیلتر یخچال باید به آن اهمیت دهید این است، که از فیلتر اصلی استفاده کنید. در صورت استفاده از فیلتر های بی کیفیت سلامت خانواده شما به خطر خواهد افتاد. فیلترهای اصلی و مرغوب دارای قیمت بیشتری از فیلتر های غیر اصلی می باشند. نوشیدن آب بدون آلودگی و سالم برای بزرگسالان و کودکان امری ضروری می باشد. فیلتر هایی که در یخچال تعبیه شده اند، آب آشامیدنی را خوش طعم تر و خوشمزه تر می‌کنند. فیلترهای آب یخچال، کولر و فلوراید را حذف کرده و به صورت چشمگیری در طعم آب تاثیر گذار می باشند. چنانچه آب دارای بوی نامطبوعی باشد، این فیلتر بوها را از بین می‌برد.

سخن تکمیلی

در این مقاله به بررسی نحوه عملکرد فیلتر آب یخچال پرداخته و دلیل روشن شدن چراغ قرمز فیلتر یخچال را به صورت کامل توضیح دادیم. همان طور که گفته شد، فیلتر یخچال دارای عمر مشخص و محدودی است و باید هر شش ماه یکبار آن را عوض کنید. در غیر این صورت عملکرد و کارایی خود را نخواهد داشت. استفاده از فیلتر یخچال موجب می شود، که شما از نوشیدن آب سالم و خوش طعم لذت ببرید و به نوشیدن آب تشویق شوید. با توجه به اینکه امروزه در بازار انواع فیلتر یخچال وجود دارد، باید در زمان تهیه کردن فیلتر به این نکته توجه داشته باشید، که حتما از نوع اورجینال و اصلی آن استفاده کنید، تا از عملکرد آن راضی باشید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

دلیل قرمز شدن چراغ فیلتر یخچال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی دلایل قرمز شدن چراغ فیلتر یخچال

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا