تعمیرات لباسشویی

علت قطع نشدن آب ماشین لباسشویی

علت قطع نشدن آب ماشین لباسشویی | تعمیرات لباسشویی، نحوه آبگیری لباسشویی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

برای اینکه در ماشین لباسشویی لباس ها شسته شوند، مراحل گوناگونی مانند چرخش، آبکشی، خالی کردن، اضافه کردن، خشک کردن و… در دستگاه انجام می شود، که هر کدام از آنها در مدت و زمان خاصی اجرا می شوند. برای اینکه چرخه شستشو در ماشین لباسشویی آغاز شود، باید دستگاه آبگیری کند. در برخی مواقع امکان دارد، که آبگیری ماشین لباسشویی قطع نشود. در این صورت مراحل دیگر نیز به خوبی پیش نخواهند رفت. چون برنامه ها در ماشین لباسشویی وقتی به صورت صحیح اجرا می شوند، که همه اجزای گوناگون دستگاه درست کار کنند و هماهنگ با یکدیگر باشند.

آبگیری ماشین لباسشویی

وقتی در ماشین لباسشویی لباس ها شسته می شوند، دستگاه در مرحله های خاصی آب را تخلیه می‌کند و این تخلیه آب در ماشین لباسشویی در چند مرحله انجام می شود، که هر کدام از آنها در زمان خاصی انجام می شود. چنانچه مدت پمپاژ آب بیش از اندازه کمتر یا طولانی تر باشد، ماشین لباسشویی در این فرآیند با مشکلاتی مواجه می‌شود، که شستشوی لباس ها مختل می گردد.

چنانچه دستگاه در زمان تخلیه کردن آب با خطایی مواجه گردد احتمال دارد، که سنسورهای ماشین لباسشویی مشکل داشته باشند. بنابراین باید آنها را بررسی نمایید، تا بتوانید مشکل ایجاد شده را بیابید.

لباسشویی

دلایل قطع نشدن آب لباسشویی

وقتی که ماشین لباسشویی با مشکل قطع نشدن آب روبرو می شود، دلایل گوناگونی می تواند داشته باشد که در ادامه هر کدام از آنها را مورد بررسی قرار داده و نحوه برطرف کردن آنها را توضیح خواهیم داد، تا بتوانید ماشین لباسشویی خود را در این شرایط به صورت صحیح عیب یابی کنید.

خرابی پمپ تخلیه

یکی از دلایل اصلی و مهم در بروز این مشکل در قطع نشدن آبگیری در لباسشویی این است، که پمپ تخلیه خراب است. در این شرایط راه تخلیه انسداد و گرفتگی ندارد، اما پمپ تخلیه به صورت صحیح عمل نمی کند و موجب می‌شود، که دستگاه دوباره آبگیری کند و عملکرد آن با اختلالاتی روبرو شود. در این حالت تعمیرکاران باید به صورت تخصصی پمپ تخلیه را ارزیابی کنند.

در این مواقع پمپ تخلیه باز می‌شود و مسیر نیز باز می‌باشد، ولی وقتی پمپاژ آب انجام نمی گردد، عملیات سیفون اجرا می‌شود. این موجب می شود، که آب لباسشویی تخلیه گردد و لباسشویی همچنان برای ورود آب تلاش می‌کند و ماشین لباسشویی در ورود و تخلیه آب مشکل دارد.

در برخی مواقع امکان دارد، که پمپ ایراد داشته باشد. در این مواقع جوراب یا لباس ممکن است موجب گیر کردن پمپ شوند و در این حالت عملیات اجرایی انجام نمی‌شود و یا در مکانیسم و ساختار پمپ تخلیه مشکل و اختلال به وجود می آید. به یاد داشته باشید، که اگر ایرادات پمپ تخلیه توسط افراد تعمیر کار انجام گردد، عملکرد بهتری خواهد داشت و بدون نقص عیب یابی و تعمیر می شود و در صورت لزوم عوض خواهد شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای انتخاب و خرید ماشین لباسشویی ال جی | مشخصات لباسشویی LG

خرابی برد الکترونیکی

فرمان هایی که به قسمت‌های گوناگون ماشین لباسشویی داده می‌شود، از برد الکترونیکی صادر می شود. این قطعه چنانچه ایرادی داشته باشد، ممکن است، که موجب گردد تخلیه آب در لباسشویی متوقف شود. بهتر است قبل از بررسی برد الکترونیکی دیگر موارد را مورد بررسی قرار دهید.

برد الکترونیکی ماشین لباسشویی قطعه‌ای حساس و گران قیمت است. بنابراین حتماً باید توسط تعمیرکار حرفه ای تعمیر و تعویض گردد.

هیدروستات لباسشویی ایراد دارد

هیدروستات در ماشین لباسشویی با فشار فعال  می‌گردد و سطح آب را درون مخزن لباسشویی تعیین می کند، که در قسمت پشتی صفحه کنترل قرار داده شده است و شلنگ هوایی دارد، که به مخزن وصل می باشد. این لوله از یک طرف به هیدروستات و از طرف دیگر به مکان تخلیه ای که در زیر مخزن لباسشویی است، متصل می باشد.

وقتی مخزن لباسشویی با آب پر می گردد، هوایی که درون لوله است فشرده می‌شود و این فشار موجب می‌شود، که هیدروستات آبی که به لباسشویی وارد می شود را کنترل نماید و وقتی به حد و اندازه معینی رسید، دستور می‌دهد، که شیر آب را قطع کند.

چنانچه شلنگ با مشکل نشتی مواجه شده باشد، فشار لازم برای اینکه هیدروستات کار کند، وجود نخواهد داشت و واشر به صورت مداوم مخزن را بیش از اندازه از آب پر کرده و تخلیه می‌کند. همچنین این احتمال نیز وجود دارد، که میکروسوئیچ آسیب دیده باشد و عملکرد صحیح نداشته باشد.

برای اینکه از سالم بودن شلنگ و لوله اطمینان حاصل کنید، باید نشت آب در اتصالات و لوله ها را پیدا کنید و همچنین می‌توانید لوله را خارج کرده و درون آب فرو کنید. یک طرف آن را نگه داشته و از طرف دیگر باد کنید، اگر در آب حباب مشاهده شود، باید برای عوض کردن لوله اقدامات لازم انجام شود. چنانچه لوله ایراد نداشت و سالم بود، میکروسوئیچ هیدروستات خرابی دارد و باید آن را عوض کنید.

از جمله قطعه های بسیار مهم در لباسشویی سنسور تعیین سطح آب می باشد، که وظیفه دارد مقدار آبی که به لباسشویی وارد می‌شود را تنظیم نماید. چنانچه این سنسور نقشی داشته باشد، احتمال دارد، که آب بیش از اندازه مصرف شود و فرمان نادرست صادر گردد.

کم بودن ارتفاع شلنگ تخلیه

لوله تخلیه از سطح زمین باید ارتفاعی بین ۵۰ الی ۵۵ سانتیمتر داشته باشد و پس از آن به مسیر تخلیه لباسشویی متصل گردد. در حالت عادی کارخانه قسمت پشت لباس شویی لوله ها را با گیره فیکس می کند، ولی زمانی که لباسشویی جابجا می گردد یا افرادی که لباسشویی نصب می کنند به طور اشتباه برای اینکه خروجی لوله تخلیه نزدیک تر باشد، ارتفاع شلنگ را کاهش داده و این بست را باز می‌کنند و وقتی که آب لباسشویی تخلیه می شود، چون ارتفاع کم است، آبی که وارد دستگاه می گردد از آن خارج خواهد شد.

همچنین استفاده کردن از مواد شوینده مناسب و مرغوب نیز در عملکرد سنسور سطح آب تأثیرگذار می‌باشد و ممکن است فشار آب با توجه به مواد شوینده مصرفی شما کم یا زیاد باشد.

لباسشویی

معیوب بودن شیر برقی

شیر برقی در لباسشویی موظف است، که مخزن دستگاه را از آب پر کند. در برخی مواقع که شیر برقی خراب است موجب می‌گردد، که تخلیه لباسشویی متوقف گردد. برای اینکه مطمئن شوید شیر برقی موجب می شود، که لباسشویی مدام تخلیه کند، کابل لباسشویی را از برق بکشید و جریان آب را در آن بررسی نمایید. احتمال دارد شیر برقی باز باشد و ایرادی داشته باشد. در این صورت وقتی لباسشویی خاموش است، همچنان آب وارد آن می گردد، برای اینکه این مورد را عیب یابی و برطرف نمایید از تعمیرکاران باید، کمک بگیرید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای ماشین لباسشویی هات پوینت Hotpoint

نکات مهم نگهداری لباسشویی

  • در ابتدا باید برای قرار دادن ماشین لباسشویی و خود مکان مناسبی را انتخاب کنید، که خنک و خشک باشد. چون گرما و رطوبت از عمر مفید دستگاه شما می کاهد. همچنین سطح مورد نظر باید تراز و صاف باشد. چون در صورتی که بدنه لباسشویی شما در روی سطح ناصاف قرار بگیرد، وقتی روشن می شود، با مشکلات زیادی مانند نشتی و شکستگی روبه‌رو خواهد شد.
  • از دیگر موارد بسیار مهم برای نگهداری از این دستگاه این است، که برای شستشوی لباس های مختلف با توجه به میزان کثیفی و جنس آنها از برنامه های مناسب استفاده کنید. در غیر اینصورت چون لباس های شما با دمای غیر مناسب و زمان نامناسب مورد شستشو قرار می‌گیرد، آسیب خواهد دید. این مورد همچنین موجب صدمه دیدن دستگاه شما خواهد شد.
  • از ماشین لباسشویی خود به صورت مداوم و طولانی مدت استفاده نکنید و لباس های خود را در چند نوبت مورد شستشو قرار دهید. بهتر است بین هر دفعه استفاده از لباسشویی حداقل یک ساعت فاصله باشد. اگر از برنامه های اشتباه برای شستشوی لباس در لباسشویی استفاده شود، برای دستگاه شما مشکلات زیادی مانند قطع نشدن آبگیری یا نیامدن آب به دستگاه به وجود می‌آید.
  • از نکات مهم دیگر این است که برای اینکه در مقابل نوسانات برق، لباسشویی شما و قطعه های آن آسیب نبیند بهتر است، که از محافظ برق استفاده کنید و همچنین از استفاده کردن در زمان هایی که مصرف انرژی زیاد است، خودداری نمایید.
  • در ماشین لباسشویی خود از مواد شوینده با کیفیت و مرغوب استفاده نمایید. چون شوینده هایی که غیر استاندارد هستند، لباس های شما را به خوبی تمیز نمی کنند و همچنین موجب خراب شدن قطعات مختلف لباسشویی می‌شوند.
  • هنگام باز و بسته کردن درب ماشین لباسشویی از آن مراقبت کنید و این کار را به آرامی انجام دهید. چون بسته نشدن درب دستگاه موجب اختلال عملکرد آنان خواهد شد.
  • به نظافت و تمیز کردن ماشین لباسشویی خود بیشتر اهمیت دهید. وقتی که فیلتر دستگاه کثیف باشد موجب می شود، که مسیر تخلیه دچار گرفتگی شود و آب داخل لباسشویی باقی بماند.

سخن تکمیلی

در این مقاله دلایلی که موجب می‌شود آب گیری ماشین لباسشویی متوقف نشود را مورد بررسی قرار داده و نحوه برطرف کردن آنها را بیان نمودیم. برای اینکه ماشین لباسشویی شما کمتر با ایرادات و خرابی ها مواجه شود بهتر است، که در زمان مناسب اقدامات لازم برای سرویس آن را انجام دهید، تا مشکلات جزئی در کمترین زمان برطرف شده و به مشکلات بزرگ تر تبدیل نشود. چنانچه مشکلات به وجود آمده فنی و پیچیده هستند بهتر است، که عیب یابی و تعمیر دستگاه شما توسط تعمیرکاران حرفه ای انجام گردد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

علت قطع نشدن آب ماشین لباسشویی | تعمیرات لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی دلایل قطع نشدن آب ماشین لباسشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا