تعمیرات لباسشویی

دلایل ارور e10 در ماشین لباسشویی بوش چیست ؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

ارور e۱۰ در ماشین لباسشویی بوش احتمال دارد به دلیل خراب شدن شیر برقی و یا خرابی برد الکتریکی و یا حتی اتصالات داخلی دستگاه لباسشویی بوش باشد در این مقاله از ایبک امداد می‌خواهیم برای شما دلایل ارور e۱۰ در ماشین لباسشویی بوش و روش های برطرف کردن آن را برایتان توضیح دهیم.

دلیل ارور e۱۰ در ماشین لباسشویی بوش چیست؟

اگر شما هم با این کد خطا در روی نمایشگر ماشین لباسشویی بوش خود روبرو شدید باید بدانید که حتماً مشکلی در ماشین لباسشویی شما به وجود آمده است. کد خطای e۱۰ و همه کدهای خطا نشان دهنده بروز مشکل در دستگاه لباسشویی می باشند که باید سریع برطرف شود. دلایل نمایش ارور e۱۰ در روی نمایشگر ماشین لباسشویی بوش به دلیل موارد زیر است:

 •  شیر آب ورودی بسته باشد.
 • خرابی شیر برقی دلیل کد خطای e۱۰ در ماشین لباسشویی بوش
 •  خراب شدن هیدروستات
 •  خرابی برد یکی از دلایل کد خطای e۱۰ در ماشین لباسشویی بوش

 بسته بودن شیر آب ورودی دلیل کد خطای e۱۰ در ماشین لباسشویی بوش

یکی از دلایل کد خطای e۱۰ در ماشین لباسشویی بوش می تواند بسته بودن شیر ورودی آب باشد اگر شما با این خطا روبرو شدید ابتدا از وصل بودن منبع آب اطمینان پیدا کنید و شیر آب را بررسی کنید و از باز بودن آن هم مطمئن شوید اگر فشار آب کم باشد و یا اصلاً شیر آب باز نباشد، شما این کد خطا را در روی نمایشگر ماشین لباسشویی بوش مشاهده خواهید کرد.

خرابی شیر برقی دلیل کد خطای e۱۰ در ماشین لباسشویی بوش

همانطور که می دانید شیر برقی در ماشین لباسشویی بسیار اهمیت دارد و اگر خراب شود حتماً باید آن را تعمیر کنید یکی از دلایل خراب شدن شیر برقی و بوجود آمدن کد خطای e۱۰ می تواند وجود سنگ ریزه و رسوبات در آب باشد.

خراب شدن هیدروستات دلیل کد خطای e۱۰ در ماشین لباسشویی بوش

یکی از قطعات مهم در ماشین لباسشویی هیدروستات می باشد که اگر خراب شده و از کار بیفتد می تواند مشکلات زیادی را به وجود بیاورد دلایل مختلفی می تواند باعث خراب شدن هیدروستات شود از بیشتر وسایل الکترونیکی باید خوب مراقبت کنید تا آسیب نبیند هیدروستات هم یکی از وسایلی است که نیاز به مراقبت دارد.

خرابی برد دلیل کد خطای e۱۰ در ماشین لباسشویی بوش

همان‌طور که می‌دانید برد ماشین لباسشویی مانند مغز دستگاه می ماند و وظیفه دارد که قسمتهای دیگر دستگاه را کنترل کند و دستورات را به قسمت های مختلف لباسشویی برساند اگر برد دچار مشکل شود عملکرد دستگاه مختل شده و گاهی دستگاه روشن نمی شود.

خراب شدن برد باعث می شود شما کد خطای e۱۰ را روی نمایشگر ماشین لباسشویی بوش مشاهده کنید .

ماشین لباسشویی بوش

روش عیب یابی ارور e۱۰ در ماشین لباسشویی بوش

برای اینکه شما کد خطای e۱۰ در ماشین لباسشویی بوش را عیب یابی کنید باید موارد زیر را انجام دهید:

 • اگر شیر آب ورودی دستگاه بسته باشد می‌تواند باعث نمایش کد خطای e۱۰ در نمایشگر ماشین لباسشویی شود برای برطرف کردن این مشکل باید شیر ورودی را باز کنید و یا گرفتگی را برطرف کنید.
 • خرابی شیر برقی می تواند باعث نمایش کد خطای e۱۰ در نمایشگر ماشین لباسشویی بوش شود باید شیر برقی به وسیله تعمیرکار بررسی شود.
 • خراب شدن هیدروستات می تواند دلیل ارورe۱۰ در ماشین لباسشویی بوش باشد. باید هیدروستات به وسیله یک تعمیرکار بررسی شود.
 • اگر برد دستگاه لباسشویی شما خراب شود شما ارور e۱۰ را مشاهده خواهید کرد در این صورت باید برد دستگاه به وسیله متخصص بررسی شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیرات ماشین لباسشویی بوش | دلیل ارور f۲۳

روش برطرف کردن کد خطای e۱۰ در ماشین لباسشویی بوش

اگر با کد خطای e۱۰ در ماشین لباسشویی بوش روبرو شدید برای برطرف کردن این کد خطا موارد زیر را انجام دهید:

 • برای اینکه این کد خطا را برطرف کنید باید تمام شیرهای آب ورودی و ورودی های دیگر لباسشویی را بررسی کنید و و در صورت نیاز آنها را تعویض کنید.
 • خرابی شیر برقی می تواند باعث کد خطای e۱۰ در ماشین لباسشویی شود برای برطرف کردن این مشکل باید آن را بررسی کرده و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض کنید.
 • اگر کد خطای e۱۰ به دلیل خراب شدن هیدروستات به وجود آمده بود باید به تعمیرکار مراجعه کنید تا مشکل را برطرف کند.
 • خراب شدن برد دلیل دیگر کد خطای e۱۰ می باشد که باید حتماً به وسیله متخصص بررسی شده و تعمیر یا تعویض شود.

نحوه نگهداری از ماشین لباسشویی

یکی از مهمترین لوازم خانگی ماشین لباسشویی می باشد که می تواند پارچه های سبک و لباس ها را به راحتی بشوید دستگاه لباسشویی عمر زیادی دارد ولی قطعات آن دارای عمر محدود بوده و بعد از مدتی دچار خرابی خواهد شد اگر شما از دستگاه لباسشویی خود درست استفاده نکنید و در نگهداری آن کوتاهی کنید احتمال دارد قطعات آن دچار خرابی شده و شما با مشکلات زیادی در دستگاه لباسشویی رو به رو شوید در ادامه می خواهیم برای شما مواردی را که باید برای نگهداری اصولی از ماشین لباسشویی رعایت کنید برایتان توضیح دهیم.

مکان قرار گرفتن ماشین لباسشویی از موارد نگهداری ماشین لباسشویی بوش

توصیه می کنیم که دستگاه خود را در محل خنک و خشک قرار دهید تا در اثر رطوبت و گرما عمر قطعات کمتر نشود. همچنین به این نکته توجه کنید که سطح زمینی که ماشین لباسشویی خود را بر روی آن قرار می دهید باید کاملاً صاف و سفت باشد تا دستگاه تراز شود. در صورتی که دستگاه لق باشد موقع روشن بودن دستگاه دیگ می شکند و از کف دستگاه آب به بیرون می ریزد.

روش استفاده درست از برنامه ها از موارد نگهداری ماشین لباسشویی

یکی از اصلی ترین مواردی که شما برای نگهداری از ماشین لباسشویی باید آن را رعایت کنید انتخاب برنامه درست می باشد اگر برنامه را به درستی انتخاب نکنید احتمال دارد که تأثیر بدی بر روی الیاف لباس ها بگذارد و در طولانی مدت باعث خراب شدن بعضی از قطعات داخل دستگاه شود. به این نکته توجه کنید که برنامه را بر اساس جنس پارچه انتخاب کنید و برنامه هایی که دمای زیادی دارند را انتخاب نکنید.

یکی دیگر از نکات دیگری که شما باید آن را رعایت کنید این است که اگر نیاز بود ماشین لباسشویی را چند بار روشن کنید حتماً شما این کار را باید با فاصله یک ساعت انجام دهید تا کل قطعات دستگاه خنک بشود. اگر این کار را انجام ندهید احتمال دارد به موتور فشار زیادی وارد شود. یکی از مشکلاتی که در اثر استفاده نادرست از برنامه ها احتمال دارد اتفاق بیفتد وارد نشدن آب در داخل ماشین لباسشویی می باشد. این مشکل احتمال دارد که باعث به وجود آمدن آسیب جدی در دستگاه شما بشود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیرات ماشین لباسشویی بوش BOSCH خطای f43

انتخاب شوینده با کیفیت بالا از موارد نگهداری ماشین لباسشویی

یکی دیگر از نکاتی که در باره نگهداری از ماشین لباسشویی باید بدانید این است که شما باید از مواد شوینده با کیفیت استفاده کنید، اگر شما از شوینده های بی کیفیت و غیر استاندارد استفاده کنید، علاوه بر آسیب دیدن لباس های شما، باعث می شود که قطعاتی مثل هیتر، سنسور دما و… زودتر خراب می شود.

بعضی اوقات مواد شوینده به طور جامد در درون دیگ باقی می ماند و این باعث می شود که فیلتر پمپ و مسیر تخلیه مسدود شود. این اتفاق برای دستگاه بسیار بد می باشد. احتمال دارد که مشکلاتی مانند نشتی آب در دستگاه به وجود بیاید. علاوه بر اینکه شما باید از شوینده با کیفیت استفاده کنید باید دقت داشته باشید که مقدار شوینده زیاد نباشد اگر بیش از حد در داخل دستگاه مواد شوینده بریزید باعث می شود کف زیادی درون دیگ تولید شود.

ماشین لباسشویی بوش

تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی از موارد نگهداری ماشین لباسشویی

فیلتر ماشین لباسشویی اولین قطعه ای است که در مرحله تخلیه آب درگیر خواهد شد. فیلتر لباسشویی در بخش پایین دستگاه قرار گرفته است که وظیفه دارد از ورود آشغال و موادی که می تواند مسیر تخلیه را مسدود کند جلوگیری کند. اگر شما فیلتر ماشین لباسشویی خود را به موقع تمیز نکنید فیلتر دستگاه مسدود می شود و آب درون دیگ باقی می ماند.

پیشنهاد می کنیم که قبل از انداختن لباس ها در داخل دیگ ماشین لباسشویی، از نبودن آشغال و اشیای ریز در داخل جیب لباس هایتان اطمینان حاصل کنید، به این نکته توجه کنید که به هیچ وجه دستمال کاغذی در لباس ها نباید وجود نداشته باشد، چون الیاف دستمال کاغذی درون آب حل می شود و در دیوارهای فیلتر نیز گیر می کند.

بهتر است که هر ۶ ماه یکبار دستگاه خود را با استفاده کردن از جرمگیر، جرم گیری کنید در ادامه مقاله نحوه استفاده کردن از این مواد را برایتان بیان می کنیم:

 1. در مرحله اول باید درب دستگاه خود را باز کنید و قرص جرم گیر را در درون دیگ بگذارید.
 2. در این مرحله درب دستگاه را ببندید و ماشین لباسشویی خود را روشن نمایید.
 3.  سپس برنامه ای انتخاب کنید که لباس ها را با بالا ترین دما و در طولانی ترین زمان می شوید.
 4. شما باید دور موتور خشک کن را پایین بیاورید زیرا لباسی درون دیگ وجود ندارد.
 5. حالا برنامه را استارت کنید تا دستگاه شروع به کار کند.
 6. بعد از اینکه برنامه شستشو تمام شد و درب را باز کردید، درب دستگاه خود را باز بگذارید تا به طور کامل خشک شود.

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد دلایل ارور e10 در ماشین لباسشویی بوش را برایتان بیان کردیم و همچنین نکاتی درباره نگهداری از ماشین لباسشویی را برایتان توضیح دادیم، اگر با خواندن این مقاله نتوانستید که ارور دستگاه خود را رفع کنید می توانید از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید. اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

دلایل ارور e10 در ماشین لباسشویی بوش چیست ؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

روش استفاده درست از برنامه ها از موارد نگهداری ماشین لباسشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا