تعمیرات سرمایش گرمایش

عیب‌یابی و تعمیر پکیج در پرند | مشکلات رایج پکیج

عیب‌یابی و تعمیر پکیج در پرند | مشکلات رایج پکیج، راهکار هایی برای رفع مشکل پکیج

پکیج ها برای گرم کردن آب گرم مصرفی و همچنین تأمین گرمای مورد نیاز ساختمان ها در منازل نصب می گردد. پکیج ها در انواع گوناگون و برندهای مختلف در بازار موجود هستند. امروزه پکیج ها به جای موتورخانه ها مورد استفاده قرار گرفته و جایگزین مناسبی برای آنها می باشند. در برخی مواقع امکان دارد، که پکیج با مشکلات و ایراداتی روبرو شود. در صورتی که با این موارد آشنا باشید، می‌توانید اقدامات مناسب و درست را انجام دهید.

خاموش شدن پکیج

از جمله مشکلات رایج در پکیج ها خاموش شدن آنها می باشد. ممکن است، که پس از چند دقیقه پکیج خاموش شود. خاموش شدن خود به خود پکیج می‌تواند به خاطر سوئیچ های ایمنی باشد، که در پکیج ها قرار دارد. اگر در هر کدام از آنها مشکلی به وجود آید، عملکرد پکیج مختل شده و برای اینکه از گازگرفتگی و دیگر خطرات مانند انفجار جلوگیری شود  پکیج را خاموش خواهند کرد، اما در صورت خاموش شدن یکباره پکیج باید این موارد را نیز مورد بررسی قرار دهید:

  • ممکن است، که فشار پکیج کاهش یافته باشد.
  • خراب بودن و یا نشتی داشتن پمپ نیز موجب بروز این مشکل می گردد.
  • در صورتی که ترموستات پکیج ایرادی داشته باشد پکیج به یکباره خاموش خواهد شد.
  • از دیگر مواردی که موجب بروز این مشکل می شود این است، که شیر های آب بسته می‌باشند.
  • نبود گاز یا کمبود گاز در پکیج نیز ممکن است، که موجب خاموش شدن ناگهانی دستگاه شود.

برای اینکه مشکل به وجود آمده را برطرف نمایید، باید این قطعه ها را یک به یک مورد بررسی قرار داده و در صورت داشتن ایراد و مشکل آنها را عوض کنید.

روشن نشدن پکیج

از مشکلات رایج دیگر پکیج ها روشن نشدن آنها می باشد، که علت های گوناگون می تواند داشته باشد. از دلایل اصلی و مهم این مشکل می‌توان به انسداد لوله ها با رسوب و یا هوا اشاره کرد. همچنین امکان دارد، که فشار پکیج به صورت درست تنظیم نشده باشد، در این صورت پکیج شما قادر به روشن شدن نخواهد بود. چنانچه در شمعک، مشعل و دمای آب پکیج مشکل وجود داشته باشد، پکیج روشن نخواهد شد. دمای آب در صورت زیاد بالا رفتن موجب خواهد شد، که پکیج روشن نشود.

افت پیدا کردن فشار پکیج

در برخی مواقع فشار پکیج کاهش پیدا می‌کند و این موجب می‌شود، که در سیستم مشکلاتی به وجود آمده و عملکرد آن مختل گردد. از دلایلی که موجب بروز این مشکل می شود، می توان به گرفتگی هوای سیستم، معیوب بودن گیج فشار و ایراد داشتن شیر اطمینان اشاره نمود.

برای برطرف کردن این مشکل باید شیر اطمینان را چک کنید و در صورت خراب بودن اقدامات لازم برای عوض کردن آن را انجام دهید.

پس از آن باید گیج فشار را مورد بررسی قرار دهید. اگر هیچ کدام از این موارد مشکلی نداشتند، باید اقدام به هواگیری رادیاتور ها کنید، تا اگر رادیاتور گرفتگی هوا داشته باشد برطرف گردد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل روشن نشدن پکیج و نحوه برطرف کردن آنها

پکیج نشتی دارد

یکی از مشکلات ساده‌ای که ممکن است برای پکیج به وجود آید، نشتی آنها می‌باشد. این مشکل را می توانید به راحتی برطرف کنید، اما در صورتی که در زمان مناسب اقدامات لازم برای تعمیر آن را انجام ندهید، موجب خسارات و مشکلات جدی برای پکیج خواهد شد.

در مبدل حرارتی ترک وجود داشته باشد، از پمپ آب نشت کند، نشتی داشتن اتصالات، شل بودن اتصالات و ایراد در شیر اطمینان از عواملی هستند، که موجب نشت پکیج می شوند. برای اینکه بتوانید این مشکل را برطرف کنید، در ابتدا محل نشت را به صورت دقیق پیدا کنید و دلیل آن را یافته و قطعه معیوب را عوض کنید.

پکیج

پکیج صدای غیر طبیعی دارد

با گذشت زمان و استفاده زیاد از پکیج امکان دارد، که مشکلاتی در آن به وجود آید. این مشکلات موجب می شوند، که صداهای غیر طبیعی و ناهنجار در پکیج به وجود آید. از دلایل رایج به وجود آمدن صدای غیر طبیعی و ناهنجار در پکیج می توان به وجود داشتن حباب هوا درون پمپ اشاره کرد. برای برطرف کردن این مشکل می توانید شیر باد پمپ را باز کنید، تا بادی که در پمپ وجود دارد به صورت کامل تخلیه گردد. برطرف کردن این مشکل راحت خواهد بود.

آب گرم است اما پکیج دیواری گرم نیست

در صورتی که آب گرم مصرفی شما گرم است، اما پکیج دیواری گرم نمی شود، احتمالاً مشکل مربوط به خراب بودن سوئیچ است. سوئیچ در پکیج قطعه ای است، که در لوله های مدار آب گرم را انتقال داده و موجب گرم شدن آب می گردد. وقتی که سوئیچ با مشکل و ایرادی مواجه شود باید آن را عوض کنید.

پکیج شوفاژ و آب را گرم نمی کند

وقتی که پکیج قادر به گرم کردن آب گرم مصرفی و شوفاژ نیست، باید دستگاه خود را مورد بررسی قرار دهید. چون دلیل به وجود آمدن این مشکل را نمی توان بدون بررسی کردن دستگاه به صورت قطعی اعلام نمود، اما به صورت کلی از دلایل رایج بروز این مشکل عدم گازرسانی یا برق رسانی پکیج و یا خراب بودن پروگرام و پمپ می باشد.

بالای رادیاتور سرد است

چنانچه قسمت بالای رادیاتور پکیج سرد است، قبل از این که اقدامی انجام دهید، اگر پیج خود را تازه نصب نمودید، باید چک کنید، که حتماً به صورت تراز قرار گرفته باشد. در صورتی که پکیج به صورت تراز نباشد، در همه قسمت های سیستم، آب به طور یکسان پخش نخواهد شد و در این شرایط رادیاتورها هوا خواهند داشت و نیاز به هواگیری رادیاتور ها خواهد بود.

کار نکردن دکمه‌های پکیج

ممکن است، که در برخی مواقع دکمه های پکیج به صورت کامل از کار بیافتند و کار نکنند، که این مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت. در صورتی که پکیج شما بی موقع روشن و خاموش شود، می تواند از علائم از کار افتادن کلید های دستگاه باشد یا در صورتی که دمای آن گرم‌تر یا سردتر شود یا از ترموستات صدای کلیک شنیده شود و آب خروجی بسیار داغ باشد، می توانید به از کار افتادن کلیدها پی ببرید.

وقتی که این مشکلات را مشاهده نمودید، قبل از این که اقدامی انجام دهید، باید کلید های پکیج را بررسی نموده و در صورتی که کار نمی کردند، آنها را عوض کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای انتخاب دستگاه تصفیه هوا | مزایای دستگاه تصفیه هوا

مشکلاتی که به برق پکیج مربوط هستند

چراغ ها، صفحه نمایش و کنترلر ها را مورد بررسی قرار داده و در صورتی که ایراد و مشکلی در آنها مشاهده نشد، وسایل برقی دیگر را بررسی نمایید. چنانچه همه این وسایل کار می‌کردند، جعبه تقسیم ساختمان را بررسی نمایید، تا اطمینان حاصل نمایید، که فیوز یا کلیدی نپریده باشد. اگر این مراحل را انجام دادید، اما تغییری در پکیج خود مشاهده نکردید، فیوز را چک کنید. در صورتی که ایرادی در آن وجود داشت آن را عوض کنید.

مشکلاتی که به تغذیه گاز پکیج مربوط است

چنانچه از لوله کشی ها و اتصالات بوی گاز استشمام شود یا اگر نشتی گاز مشاهده کردید، باید فوری برای برطرف کردن آن اقدامات لازم را انجام دهید. اولین اقدام این است، که شیر گاز را ببندید و پنجره‌ها و درب‌ها را باز کنید و با متخصص در این زمینه تماس حاصل کنید. برای این که بتوانید محل نشت گاز را بیابید، درون آب کمی صابون ریخته و خوب حل کنید. اگر کف و حباب ایجاد شود، نشان دهنده نشت می باشد.

اهمیت نصب صحیح پکیج

در صورتی که پکیج به صورت اصولی و صحیح نصب شود، از بروز بسیاری از مشکلات در آن جلوگیری خواهد شد. نصب درست پکیج تأثیر مستقیم بر روی مدت زمان خرابی و نحوه عملکرد دستگاه خواهد داشت. در نتیجه پیشنهاد می‌شود، که نصب پکیج توسط افراد با تجربه و متخصص که در این زمینه دانش و تجربه کافی دارند، انجام شود. این تکنسین ها با نصب اصولی و درست پکیج موجب می‌شوند، که پکیج شما کار کرد و عملکرد بسیار بهتری داشته باشد و کمتر با مشکلات و ایرادات مواجه گردد.

پکیج

سرویس دوره‌ای پکیج

یکی از موارد بسیار مهم که افراد زیادی به آن بی توجهی می کنند، سرویس پکیج است. برای اینکه پکیج شما با مشکلات و ایرادت مواجه نشود، باید به صورت مرتب و دوره ای اقدام به سرویس کردن آن نمایید. در صورتی که سرویس پکیج به صورت اصولی و صحیح انجام شود، هزینه های تعمیر دستگاه شما کاهش خواهد یافت و اگر مشکل جزئی برای پکیج به وجود آمده باشد، تشخیص داده شده و برطرف خواهد شد و به این ترتیب از مشکلات و آسیب های بیشتر جلوگیری خواهد شد.

سخن تکمیلی

عیب یابی دقیق و صحیح پکیج موجب می‌شود، که تعمیرات آن به صورت درست انجام شود و عیب های به وجود آمده در آن برطرف گردد. برای اینکه پکیج شما کمتر با مشکلات و خرابی ها مواجه شود، بهتر است، که به صورت مرتب و دوره ای اقدام به سرویس کردن آن کنید. توجه داشته باشید، که سرویس پکیج حتماً باید توسط افراد متخصص و باتجربه که مهارت لازم در این زمینه را دارند انجام شود.

در صورتی که برای پکیج شما مشکلی به وجود آمد، می توانید با استفاده از این مطلب برخی از آنها را برطرف نمایید، اما اگر نتوانستید از پس آن برآیید، از افراد تعمیرکار کمک بگیرید، تا عیب یابی و تعمیر پکیج شما به صورت صحیح و اصولی انجام شده و کارایی دستگاه کاهش پیدا نکند.

عیب یابی و تعمیر پکیج در پرند | مشکلات رایج پکیج

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

عیب یابی و تعمیر پکیج در پرند

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا