تعمیرات تلویزیون

آشنایی با انواع صفحه نمایش تلویزیون|ویژگی‌های صفحه نمایش تلویزیون

آشنایی با انواع صفحه نمایش تلویزیون|ویژگی‌های انواع صفحه نمایش تلویزیون‌، تکنولوژی موجود در صفحه نمایش تلویزیون

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

برای اینکه بتوانید تلویزیون خود را با آگاهی انتخاب و خرید کنید بهتر است، که با انواع صفحه نمایش تلویزیون ها آشنا باشید. در این صورت می توانید تلویزیون با کیفیت را انتخاب کنید. صفحه نمایش تلویزیون از عوامل مهمی است، که موجب می شود برند های تلویزیونی معروف شوند. صفحه نمایش تلویزیون مهمترین و اصلی ترین قسمت تلویزیون است، که در کیفیت پخش تصاویر و نمایش رنگ ها نقش بسیار موثری دارد. به همین سبب کاربران باید در هنگام تهیه کردن تلویزیون به نوع صفحه نمایش آن و ویژگی هایی که دارد توجه کافی داشته باشند. در این مطلب قصد داریم، که انواع صفحه نمایش تلویزیون را مورد بررسی قرار دهیم، تا اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید.

معرفی انواع صفحه نمایش تلویزیون و تکنولوژی موجود در آن ها

امروزه مدل های گوناگونی از تلویزیون ها تولید می شوند. ویژگی مهم این تلویزیون ها کیفیت تصاویر آنها می باشد. تلویزیون هایی مثل OLED، LED، LCD به شدت با یکدیگر رقابت می‌کنند و با توجه به تکنولوژی هایی که در آنها به کار رفته است قیمت های متفاوتی دارند. به طور کلی می‌توان گفت که این تلویزیون ها از نظر امکانات اصلی مثل درجه رنگ، روشنایی، طول عمر و اندازه مشابه می‌باشند. چنانچه با انواع صفحه نمایش تلویزیون ها آشنا باشید، می توانید در بین مدل هایی که در بازار وجود دارند انتخاب مناسب تر و بهتری داشته باشید.

صفحه نمایش تلویزیون LCD

از قدیمی ترین و بهترین صفحه نمایش ها، صفحه نمایشگر تلویزیون ال سی دی می باشد و تا به امروز برای تولید تلویزیون استفاده می شود. در صفحه نمایشگر تلویزیون LCD از کریستال مایع برای تولید و نمایش تصویر استفاده می شود. این صفحه نمایش ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد دارد. به همین دلیل رقیب قدرتمند برای صفحه نمایش های پلاسما و crt محسوب می شود. تلویزیون هایی که صفحه نمایش LCD دارند، نازک بوده و فیلم ها و تصاویر را با کیفیت بالایی پخش می کنند.

صفحه نمایش تلویزیون

صفحه نمایش تلویزیون crt

Crt از دیگر مدل های صفحه نمایش تلویزیون می باشد، که نسبت به صفحه نمایش lcd و oled قدیمی تر می‌باشد. صفحه نمایش تلویزیونcrt نسبت به سایر صفحه نمایش های جدید از کیفیت پایین تری برخوردار است. به همین دلیل از این صفحه نمایش کمتر استفاده می شود. از صفحه نمایش crt در گذشته برای انواع تلویزیون و کامپیوتر استفاده می کردند. صفحه نمایش crt برای مانیتور ها و تلویزیون های غیر تخت قابل استفاده است. چون حجم و وزن بالاتری دارد، کمتر تولید می گردد. در صفحه نمایش crt لامپ اشعه کاتدی مورد استفاده قرار می گیرد. ساختن تلویزیون صفحه نمایش crt هزینه بالایی داشته و سخت تر است، به همین دلیل امروزه از صفحه نمایش های lcd و led برای تولید تلویزیون مورد استفاده قرار می‌گیرد.

صفحه نمایش تلویزیون OLED

صفحه نمایش مدل Oled از بهترین و جدیدترین صفحه نمایش های تلویزیون می باشد، که در اکثر تلویزیون های امروزی که صفحه تخت دارند، استفاده می شود. صفحه نمایش تلویزیون تصویر را با حداکثر کیفیت در تلویزیون پخش می‌کند. صفحه نمایش Oled قابلیت پخش زاویه دید خیلی بالایی داشته و انواع رنگ‌ها را می تواند با کیفیت خیلی خوب نشان دهد. با توجه به اینکه این صفحه نمایش از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است، در انواع تلفن همراه، تلویزیون، لپ تاپ و … مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مزیت های این صفحه نمایش این است، که وقتی که تمام پیکسل ها را خاموش می کنید، خالص ترین رنگ مشکی را می توانید در تلویزیون ببینید. با توجه به اینکه از صفحات اضافه در صفحه نمایش تلویزیون استفاده نشده است، تلویزیون ها در مدل های صاف و خم تولید می‌شوند. چنانچه صفحه نمایش Oled را انتخاب کنید، جدیدترین مدل تلویزیون را خواهید داشت.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهکارهایی برای افزایش طول عمر تلویزیون

صفحه نمایش تلویزیون پلاسما

تولید کننده های تلویزیون صفحه تخت از صفحه نمایش تلویزیون پلاسما بهره‌مند می‌شوند. برای تلویزیون هایی که بیشتر از سی اینچ و ۷۵ سانتیمتر اندازه دارند، از صفحه نمایش پلاسما برای آنها استفاده می شود. صفحه نمایش تلویزیون پلاسما با روشنایی بالا فیلم و تصاویر را پخش می‌کند. چون در ساختار آن از سلول های کوچک گاز یونیزه استفاده شده است، آنرا صفحه نمایش پلاسما نام گذاری کرده اند. صفحه نمایش پلاسما می تواند در ابعاد بزرگ تولید کند و در هر ثانیه ۶۰۰ بار تصویر را به روزآوری نماید. با توجه به اینکه این صفحه نمایش مصرف بالایی دارد و از کیفیت های بالاتر مثل full hd یا k۴ پشتیبانی نمی کند، امروزه از این صفحه‌ نمایش کمتر استفاده می کنند. همچنین در صفحه نمایش پلاسما احتمال سوختگی پیکسل نسبت به دیگر صفحه‌ نمایش‌های تلویزیون بیشتر می‌باشد.

صفحه نمایش تلویزیون

صفحه نمایش QLED

از جمله صفحه نمایش های جدید تلویزیون صفحه نمایش QLED می باشد، که ساختار مولکولی دارد و از اندازه های بسیار کوچک در حد نانو از سلیکون های نیمه رسانا تولید می گردد. بازتاب نور ذرات آن بسیار دقیق و زیاد می‌باشد و کیفیت تصاویر از این صفحه نمایش فوق العاده می باشد. این صفحه نمایش دقت زیادی در رنگ ها داشته و کنتراست بسیار بالایی دارد.

صفحه نمایش Super AMOLED

تلویزیون های امولد جدا از مزایایی که دارد ایراد بزرگی نیز دارد و آن کاهش دید در نور زیاد است. به همین سبب شرکت سامسونگ برای برطرف کردن این ایراد در صفحه نمایش های امولد نسل جدید تلویزیون های Super AMOLED را تولید و به بازار عرضه کرد. صفحه نمایش Super AMOLED به خاطر داشتن لایه هایی با فاصله بسیار کم ایراد کاهش دید در نور زیاد در صفحه نمایش امولد را رفع کرد.

صفحه نمایش AMOLED

صفحه نمایش AMOLD از حرفه ای ترین انواع صفحه نمایش تلویزیون می باشد، که مزیت های بیشتری نسبت به دیگر صفحه نمایش هایی مانند oled دارند. چون این صفحه نمایش شبکه فعال از پیکسل ها را دارد و حداقل دو لایه نازک ترانزیستور دارند، نمایش تصویر در آنها فوق العاده باکیفیت است. این تنها مزیت این صفحه نمایش نمی باشد، از ویژگی‌های مهم این صفحه‌نمایش مصرف انرژی کم نسبت به دیگر صفحه ‌نمایش‌های تلویزیون می باشد. این صفحه نمایش هم مصرف انرژی بسیار کمتری دارد و هم نمایش تصاویر با آن بسیار باکیفیت خواهد بود. بنابراین می‌تواند یکی از انتخاب های هوشمندانه کاربران باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت بهم ریختگی و قاطی شدن رنگ تلویزیون چیست | خرابی رنگ تلویزیون

راهنمای انتخاب نمایشگر مناسب

اطلاعات کاملی در مورد انواع صفحه نمایش تلویزیون به شما داده شد، تا بتوانید آگاهانه نمایشگر مناسب را انتخاب کنید. برای اینکه نمایشگر مناسبی انتخاب کنید، باید به چند مورد توجه داشته باشید:

  •  مقدار بودجه ای که برای خرید نمایشگر تلویزیون قصد دارید که اختصاص دهید در انتخاب و خرید صفحه نمایش تلویزیون بسیار حایز اهمیت است.
  • زمانی که می‌خواهید نمایشگر صفحه تلویزیون خود را انتخاب کنید و سایز مناسب تلویزیون را بدانید، متراژ منزل شما بسیار مهم است.
  •  کیفیت تصویر و زاویه دید مد نظر شما که انتظار دارید صفحه نمایش داشته باشد، در انتخاب صفحه نمایش مهم است.
  • مقدار مصرف انرژی و برق صفحه نمایش تلویزیون یکی از مواردی است که در زمان تهیه کردن آن باید مد نظر داشته باشید و همچنین طول عمر مفید دستگاه نیز در انتخاب و خرید صفحه نمایش تاثیر گذار می باشد.

صفحه نمایش تلویزیون

بهترین صفحه نمایش تلویزیون کدام است؟

امروزه بیشتر تلویزیون هایی که در بازار وجود دارند نمایشگر آن ها از نوع LED می‌باشد. تلویزیون های هوشمند و تلویزیون های LED در سایزهای مختلف تولید و به بازار عرضه می گردد. برای این که بتوانید نمایشگر مناسب انتخاب و خرید کنید، کیفیت صفحه نمایش را باید در اولویت خود قرار دهید. از نظر کیفیت تصویر باید هر کدام از صفحه نمایش ها را بشناسید و با توجه به آن انتخاب خود را انجام دهید. کیفیت تصویر در صفحه نمایش به رزولوشن بستگی خواهد داشت، که به طور عدد بیان می گردد و این عدد پیکسل های به کار رفته در تلویزیون را نشان می‌دهد. با توجه به اینکه صفحه نمایش های تلویزیونی که در بازار موجود می باشند از نظر کیفیت، اندازه و قیمت متفاوت هستند، شما باید با توجه به نیاز خود نمایشگر مناسب را انتخاب کنید. این روزها بیشتر شاهد افزایش بی رویه قیمت تولیدات خارجی تلویزیون و گران شدن دلار هستیم، به همین دلیل بیشتر افراد ترجیح می‌دهند که از برندهای تولید داخلی تلویزیون استفاده کنند. چون با تهیه کردن تلویزیون های ایرانی شما می توانید از خدمات پس از فروش این محصولات استفاده کنید و همچنین تلویزیون های ایرانی از نظر قیمت نیز مناسب تر هستند و سعی می کنند، که نیازهای مشتری را برآورده کنند.

سخن تکمیلی

در این مطلب شما را با انواع صفحه نمایش تلویزیون آشنا کردیم و ویژگی هایی که هر کدام از آنها دارد را معرفی کردیم. همچنین کیفیت هر کدام از آنها را مورد بررسی قرار دادیم. نوع صفحه نمایشی که توسط افراد انتخاب می شود با توجه به نیاز مصرف کننده و همچنین بودجه آنها متفاوت خواهد بود. بنابراین اگر می خواهید که تلویزیون خوب انتخاب کنید، در ابتدا باید نیاز و هدف خود از خرید این دستگاه را تعیین نمایید و با توجه به نوع نیازی که دارید و ویژگی های هر مدل صفحه نمایش تلویزیون مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید. صفحه نمایش تلویزیون مهمترین و اصلی ترین بخش این دستگاه می باشد و در کیفیت محتوای تصاویر در حال پخش تاثیر بسزایی خواهد داشت.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

آشنایی با انواع صفحه نمایش تلویزیون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

معرفی انواع صفحه نمایش تلویزیون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا