آموزش لوازم خانگی

سوالات متداول در مورد نحوه استفاده از دستگاه بخارشو

سوالات متداول در مورد نحوه استفاده از دستگاه بخارشو | راهنمای استفاده از بخارشو

افرادی که از دستگاه بخارشو استفاده می‌کنند امکان دارد که با سوالات و چالش‌هایی مواجه شوند. دستگاه بخارشو برای ضدعفونی و نظافت وسایل خانه بسیار مفید و کارآمد می‌باشد. از جمله موارد مثبت استفاده از دستگاه بخارشو این است که برای تمیز کردن با این وسیله از هیچ مواد شوینده‌ای استفاده نمی‌شود و نظافت وسایل خانه با فشار بخار آب انجام می‌گردد.

با استفاده از دستگاه بخارشو شما قادر خواهید بود که از سقف تا زمین منزل خود را براق و تمیز نمایید. بخارشوهای چند منظوره برای بخار دادن پرده‌ها و لباس‌ها نیز استفاده می‌شوند. حتی با آنها می‌توانید شیشه‌های منزل خود را نیز تمیز کنید. در حین استفاده از دستگاه بخارشو ممکن است که سوالات متداولی برای کاربران به وجود آید که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

دستگاه بخارشو

بخارشو چیست؟

دستگاه‌های بخارشو یک دیگ خالی دارند که آب معمولی را گرم می‌کند تا بخار لازم برای کارکرد آن ایجاد گردد. این بخار تحت فشار با استفاده از نازل و ابزار متصل پخش می‌گردد تا بر روی سطوح، بخار ایجاد شده به صورت یکنواخت هدایت شود.

هیچ مواد شوینده و شیمیایی لازم نیست که در این دستگاه استفاده کنید. چون بخار تحت فشار می‌تواند سطوح را به خوبی ضد عفونی کند و کثیفی‌ها را از بین ببرد. بخارشو ها در انواع گوناگونی مانند بخارشوی دستی، معمولی و چند منظوره وجود دارند و دارای مجموعه‌ای از ابزارها می‌باشند.

بخارشو های که بزرگتر هستند برای کارهای تجاری و سخت به کار برده می‌شوند. همچنین سیستم‌های دیگری وجود دارد که جاروبرقی بخار نامیده می‌شوند و تمیزکاری با بخار را با عملکرد جاروبرقی ترکیب می‌کند.

نحوه عملکرد دستگاه بخارشو چگونه است؟

دستگاه بخارشو های چند منظوره با استفاده از آب لوله کشی بخار مورد نیاز را ایجاد می‌کند و به سطح مورد نظر گرما و بخار می‌دهد و آن را تمیز می‌کند. گرما به همراه فشار زیاد بخار آب، موجب می‌شود که سطوح مورد نظر در عرض چند ثانیه تمیز و خشک شوند و سطوح مرطوب نمانند.

حتما بخوانید:   سیستم نمایش خانگی چی بخریم ؟ | راهنمای خرید سینمای خانگی

همچنین برای انجام دادن این کارها آب بسیار کمی مصرف می‌گردد. تقریباً می‌توان گفت که در هر ساعت یک و نیم لیتر آب مصرف می‌شود و استفاده از این دستگاه بدون دردسر خواهد بود. دستگاه بخارشو قابل حمل و بی‌صدا می‌باشد. به همین دلیل در هر مکان و زمان می‌توانید از مدل‌های مختلف دستگاه بخارشو استفاده نمایید.

در مدل‌های جدید دستگاه بخارشو لوازم جانبی مختلفی وجود دارد که می‌توانید با آنها از برنامه‌های مختلفی استفاده کنید و این ابزار را به کار ببرید. در این صورت می‌توانید از دستگاه بخارشو برای تمیزکاری سطوح مختلف استفاده نمایید. این فرایند موجب خواهد شد که سطوح مورد نظر به خوبی ضدعفونی شده و آلودگی‌ها از بین برود.

دستگاه بخارشو

تمیز کردن سری پارچه‌ای دستگاه بخارشو

یکی از سوالاتی که در حین استفاده از دستگاه بخارشو ممکن است که به ذهن کاربران آید، این است که چگونه می‌توان سری پارچه‌ای دستگاه بخارشو را تمیز کرد؟ از سری پارچه‌ای برای تمیز کردن فرش، کف و… استفاده می‌شود. برای اینکه سری پارچه‌ای دستگاه بخارشو خود را تمیز کنید، باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • با استفاده از سری پارچه‌ای دستگاه بخارشو ابتدا سطوحی که کثیفی کمتری دارند را تمیز کنید و پس از آن به تمیز کردن بخش‌های کثیف تر بپردازید.
  • حوله‌ها و سری‌های استفاده شده دستگاه بخارشو را پس از هر بار استفاده باید با دقت و با آب گرم مورد شستشو قرار دهید، برای استفاده بعدی پاکیزه و آماده باشد.
  • از مواد شوینده بسیار قوی مانند وایتکس برای شستن سری‌های دستگاه بخار شو نباید استفاده نمایید.

استفاده از الکل و مواد شوینده در دستگاه بخارشو‌

یکی دیگر از سوالاتی که در مورد استفاده از بخارشو به وجود می‌آید این است که آیا می‌توان از مواد کمک کننده برای تمیز کردن در دستگاه بخارشو استفاده نمود؟ در اولین مرحله باید گفته شود که دفترچه راهنمای دستگاه خود را باید مطالعه نمایید و ببینید که آیا می‌توانید در دستگاه بخارشو خود از مواد شوینده و الکل برای تمیز کردن استفاده نمایید یا خیر.

اما همانطور که از اسم این دستگاه مشخص است، با بخار آب می‌تواند تمیزی را انجام دهد و مهم‌ترین قابلیت و ویژگی این دستگاه این می‌باشد که بدون استفاده از مواد شوینده شیمیایی می‌تواند تمیزکاری را برای شما انجام دهد. بنابراین برای تمیز کردن بیشتر در آن لازم نخواهد بود که از مواد شوینده شیمیایی استفاده نمایید.

وقتی که به صورت غیر مجاز از مواد شوینده شیمیایی در این دستگاه استفاده می‌کنید، موجب خواهد شد که ایرادها و خرابی‌هایی در این دستگاه به وجود آید. وقتی که از نرم کننده و مواد شوینده در دستگاه بخارشو استفاده می‌کنید، در آن رسوب ایجاد می‌شود و عملکرد آن بسیار پایین خواهد آمد.

حتما بخوانید:   مقایسه اتو پرس و اتو معمولی

دستگاه بخارشو

در بخارشو از چه آبی می‌توان استفاده نمود؟

یکی از سوالات بسیار مهم که در حین استفاده از بخارشو به وجود می‌آید این است، که در این دستگاه از چه آبی می‌توان استفاده کرد؟ با توجه به اینکه دستگاه‌های بخارشو فقط با آب کار می‌کنند، پیشنهاد می‌گردد که از آب مقطر تصفیه شده و یا آب جوشیده و سرد شده در مخزن دستگاه بخارشو استفاده نمایید.

آب معمولی دارای میزان سختی بیشتری است و در آن مواد معدنی زیادی مانند منیزیم، کلسیم، سدیم و… وجود دارد و این‌ها موجب می‌شوند که در حین بخار در اتصالات و مخزن دستگاه بخارشو رسوب‌های آهکی به وجود آیند. وقتی که رسوب در بخش‌های مختلف دستگاه بخارشو به وجود می‌آید. تنها دلیل کاهش قدرت و مکش دستگاه بخارشو رسوب گرفتگی در بخش‌های مختلف آن نیست، بلکه ایرادات و خرابی‌های دیگری نیز ممکن است که موجب بروز این مشکل در بخارشو شود.

آیا نازل و یا فیلتر دستگاه بخارشو باید مرتب تمیز شود؟

تمیز کردن مرتب و دوره ای نازل و فیلتر بخارشو از جمله مواردی می‌باشند که حتماً باید انجام دهید. یکی از نکات بسیار مهمی که موجب می‌گردد کیفیت دستگاه بخارشوی شما مانند روز اول بماند و طول عمر مفید آن کاهش پیدا نکند، جرم‌گیری دستگاه بخارشو می‌باشد.

وقتی که نازل و فیلترهای دستگاه بخارشو به صورت مرتب تمیز می‌شوند، بخارشوها کیفیت لازم و قدرت کافی را خواهند داشت. فیلتر در دستگاه بخارشو وظیفه دارد که از ورود آب آلوده، رسوب‌ها و… به درون دستگاه بخارشو جلوگیری نماید. تمیز کردن دوره‌ای نازل و یا فیلتر دستگاه بخارشو موجب بالا رفتن عمر دستگاه شما خواهد شد.

آیا شستشوی مبل با دستگاه بخارشو امکان پذیر است؟

همانطور که گفته شد دستگاه بخارشو کاربردهای متنوعی دارد. از این دستگاه می‌توانید برای نظافت و پاکیزه کردن وسایلی مانند مبل و فرش نیز استفاده نمایید.

بهتر است که در ابتدا مبل‌های خود را تمیز نمایید و با استفاده از جاروبرقی گرد و غبار روی آن را بگیرید. لکه‌های مبل را با شامپو فرش و مواد شوینده تمیز نمایید و پس از آن برای تمیزکاری نهایی می‌توانید از دستگاه بخارشو استفاده کنید.

کف خانه را چگونه با دستگاه بخارشو تمیز کنیم؟

در صورتی که دستگاه بخارشو شما از مدل‌های چند کاره باشد، می‌توانید از آن برای شست و شو و تمیز کردن دیوار فرش، مبل، اجاق گاز، شیشه، کابینت، کاشی، شیرآلات، سرویس بهداشتی و… استفاده نمایید. کاربردهای دستگاه بخارشو بسیار کارآمد و متنوع می‌باشد.

حتما بخوانید:   مقایسه لباسشویی پاکشوما و اسنوا | معرفی لباسشویی پاکشوما و اسنوا

در واقع کاربران می‌توانند با استفاده از دستگاه بخارشو منزل خود را خانه تکانی کنند و همواره خانه خود را عاری از باکتری‌ها و مواد شوینده نگه دارند. همچنین از دستگاه بخارشو چند منظوره می‌توانید برای بخار دادن پرده‌ها و لباس‌ها نیز استفاده کنید. بنابراین دستگاه بخارشو فقط برای تمیز کردن کف سطوح مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و کاربردهای زیادی علاوه بر آن دارد.

آیا استفاده از دستگاه بخارشو می‌تواند به حساسیت‌ها و آلرژی‌های شیمیایی کمک کند؟

همانطور که گفته شد در دستگاه بخارشو فقط از آب استفاده می‌شود و درون آن مواد شیمیایی و یا شوینده مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. درون دستگاه بخارشو چیزی وارد نمی‌شود که دارای بوهای بد باشد و یا شیمیایی باشد. این موضوع در رفاه حال کاربران بسیار تأثیرگذار است.

تمیز کردن با استفاده از بخار موجب می‌شود که اگر بر روی سطوح مورد نظر مواد شیمیایی که از محصولات تمیز کننده قبلی باقی مانده است به طور کامل از بین بروند و همچنین تمیز کردن با استفاده از بخار موجب می‌شود که بوهایی مانند اسانس‌ها و عطرهای مواد شوینده از پارچه‌ها و لباس‌ها به طور کامل از بین بروند.

آلرژن‌هایی مثل شوره حیوانات خانگی و گرد و غبارهای ریز با استفاده از بخار دستگاه بخارشو از بین خواهند رفت. سطوح زیادی که در سلامتی شما حائز اهمیت هستند مانند سطح مبل، کابینت و… بدون اینکه از مواد ضدعفونی کننده و شیمیایی قوی استفاده کنید، ضدعفونی خواهند شد. در صورتی که از حساسیت‌های شدید و مزمن رنج می‌برید، استفاده از این دستگاه برای شما بسیار کمک کننده خواهد بود.

سخن تکمیلی

امروزه افراد با توجه به اینکه با کمبود وقت مواجه هستند، به دنبال وسایلی هستند که در مدت زمان کوتاه‌تری کارهای نظافت را با آن انجام دهند‌ دستگاه بخارشو از جمله این وسایل می‌باشد که می‌تواند در مدت زمان کمتری تمیزکاری و ضدعفونی سطوح مختلف را انجام دهد. استفاده از دستگاه بخارشو برای کاربران دارای مزایای زیادی می‌باشد. به همین علت افراد زیادی از این دستگاه استفاده می‌کنند و در حین استفاده ممکن است که سوالاتی برای آنها به وجود آید. به همین دلیل در این مطلب از ایبک امداد به پاسخ به سوالات رایج در مورد دستگاه بخارشو پرداخته شد.

31

سوالات متداول در مورد نحوه استفاده از دستگاه بخارشو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

سوالات متداول در مورد استفاده از بخارشو‌

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x