مجله سلامت پوست

لیزر کیوسوییچ چیست، کاربرد آن چیست

در برهه ای از زمان انجام خالکوبی و تاتو در بین مردم بسیار رایج بوده اما در خیلی از موارد بعد از مدتی به دلیل از مد افتادن، تغییر سلیقه و بسیاری موارد دیگر افراد به دنبال راهی جهت پاک نمودن آن هستند و ممکن است از روش هایی چون سوزاندن، محلول های شیمیایی و عمل جراحی استفاده کنند که این روش ها نه تنها کارآمد نبوده بلکه ممکن است عوارضی روی پوست برجای بگذارند. از طرفی دیگر بالا رفتن سن، عوامل ژنتیکی و تغذیه ای و در معرض نور خورشید قرار گرفتن سبب ایجاد لک هایی روی پوست می گردد که قطعا برای شخص خوشایند نیست، بروز این مشکلات روی پوست موجب ایجاد راهکارهای بسیاری جهت درمان آن ها شده است. اما بسیاری از این راهکارها نه تنها هزینه ی زیادی به شخص تحمیل می کند بلکه وقت زیادی نیز از او تلف می کند و نتیجه مطلوب حاصل نمی گردد. اما امروزه با پیشرفت های صورت گرفته و پیدایش لیزر بسیاری از این مشکلات پوستی درمان می شوند، یکی از بهترین و بی خطرترین روش های از بین بردن لک و تاتو استفاده از لیزر کیوسوییچ می باشد.

لیزر کیوسوییچ چگونه عمل می کند؟ 

این روش یکی از جدیدترین روش های جوانسازی پوست به شمار می آید که مدت زیادی از عمر آن نمی گذرد به همین دلیل ممکن است برای برخی افراد شناخته شده نباشد اما کسانی که از لیزر کیوسوییچ استفاده کرده اند رضایت کافی را از این روش داشته اند. لیزر کیوسوییچ یک روش سریع و کم عارضه است که نیازی به جراحی و بیهوشی ندارد و بدون هیچ گونه آسیب رساندن به بافت های پوست موجب از بین رفتن لک های پوستی می شود.

new theme

 

این لیزر جهت از بین بردن لک های پوستی امواج نوری با شدت بالا و طول موج های ۵۳۲ و ۱۰۶۴ تولید می کند، لیزر کیوسوییچ علاوه بر از این بردن لک ها قادر بوده حتی قارچ های پوستی را از بین ببرد و نیز تولید کلاژن را به میزان زیادی افزایش دهد. از آنجایی که این دستگاه کمترین تماس را با پوست داشته و عوارض جانبی آن نیز بسیار کم است از این رو توانسته محبوبیت زیادی کسب کند و یکی از بهترین روش های پاک کردن تاتو به شمار می آید، نحوه عملکرد لیزر کیوسوییچ اینگونه است که ذرات رنگ موجود در پوست را متلاشی می کند با این کار اندازه این ذرات کوچک تر شده در نتیجه سلول های لاشه خوار به راحتی این ذرات کوچک را از بین می برند، از این رو می توان‌ گفت سلول های ایمنی بدن کار پاک شدن رنگ تاتو را انجام می دهند و آن ها را از بین می برند.

حتما بخوانید:   مراقبت از پوست در فصل تابستان

 

با وجود اینکه استفاده از این لیزر یک حس داغی روی پوست ایجاد می کند اما سیستم خنک کننده دستگاه تا حد زیادی این حس داغی را از بین می برد، جهت از بین بردن تاتو با لیزر کیوسوییچ پیش از اقدام محل مورد نظر را بی حس نمایید چرا که بدون بی حسی مقداری دردناک می باشد.

مزایا و موارد استفاده لیزر کیوسوییچ 

 • جهت از بین بردن کک و مک، لک های قهوه ای صورت، لک های جای جوش، رگ های عنکبوتی و بسیاری موارد دیگر یک روش مناسب و کم خطر به شمار می آید.
 • حذف و پاک کردن تاتو و خالکوبی صورت و بدن
 • از بین برنده خال های مادرزادی بدن و صورت
 • سفت نمودن پوست، برطرف کننده افتادگی صورت، بهبود چین و چروک ها و از بین برنده لک های تیره
 • لیزر کیوسوییچ با برطرف نمودن جای آکنه و ترمیم بافت های پوستی موجب شفافیت و صافی پوست می گردد.
 • کاهش سلول های مرده پوست
 • با درمان رنگدانه های پوست موجب از بین رفتن تغییر رنگ پوست می شود.
 • کمک به جوانسازی پوست و افزایش تولید کلاژن
 • درمان کراتوز سبورئیک
 • درمان لنتیگو سیمپلکس
 • درمان ملاسما و هیپرپیگمانتاسیون پس از التهاب
 • تمیز و روشن کردن پوست
 • درمان قارچ ناخن

چگونه با لیزر کیوسوییچ تاتو پاک می گردد؟ 

با وجود اینکه روش های بسیاری چون درم ابریژن، فریز، لیزر Co2 و جراحی برای از بین بردن تاتو وجود دارد اما بسیاری از این روش ها عوارضی برای شخص در پی دارند از این رو استفاده از لیزر کیوسوییچ یک روش کم خطر بوده و دارای بیشترین تاثیر گذاری در از بین بردن تاتو می باشد.

 

این روش به کمک امواج نوری بسیار قوی خود سبب متلاشی شدن دانه های رنگی زیر پوست می شود و این رنگ های خرد شده به صورت طبیعی از بدن دفع می گردند و همین امر سبب شده تا رنگ پوست به مرور به حالت طبیعی خود برگردد و شبیه به رنگ سایر نواحی بدن گردد.

حتما بخوانید:   فواید و عوارض وازلین برای پوست صورت

لیزر کیوسوییچاستفاده از لیزر کیوسوییچ برای چه افرادی مناسب است؟  

کسانی که دارای تعدادی لکه رنگی بزرگ یا کوچک و جدا جدا از هم باشند این روش برای آن ها مناسب است اما چنانچه نقاط دارای لکه های زیاد و پراکنده باشند بهتر است از سایر روش ها جهت از بین بردن لک ها استفاده کنید، همچنین جهت از بین بردن لک های خورشیدی که روی قفسه سینه، بازو یا پاها دیده می شوند نیز می تواند روش موثری باشد.

 

از طرفی دیگر استفاده از لیزر کیوسوییچ مانند هر روش درمانی دیگر نیازمند داشتن سلامت عمومی می باشد و در صورتی که فرد مبتلا به بیماری های پوستی یا خود ایمنی بوده نمی تواند از این روش استفاده کند. استفاده از لیزر کیوسوییچ جهت رفع لک های صورت تنها در صورتی ممکن است که فرد تب خال نداشته باشد همچنین در صورتی که مدت زیادی از بهبودی تب خال شخص نمی گذرد و ویروس تبخال هنوز در بدن او وجود دارد باید مدتی صبر کنید تا بهبودی کامل حاصل گردد و سپس از این روش بهره مند شوید. علاوه بر این زنانی که تحت درمان برای بارداری قرار دارند نیز نمی توانند از لیزر کیوسوییچ استفاده کنند و روش مناسبی برای آن ها نمی باشد.

 

کسانی نیز که در محل تحت درمان دارای حساسیت پوستی بوده و یا عفونت و زخم بازی وجود دارد ابتدا باید مشکل برطرف گردد و بعد از لیزر استفاده کنند، افرادی که سیستم لنفاوی آن ها دچار مشکل بوده این روش برای آن ها مناسب نیست چرا که دفع رنگدانه های پوست بر عهده سیستم لنفاوی می باشد. با این حال استفاده از لیزر کیوسوییچ برای افرادی که لک های پوستی دارند و یا می خواهند خالکوبی و تاتو خود را پاک نمایند روش مناسبی به شمار می آید.

تعداد جلسات لیزر کیوسوییچ 

نمی توان تعداد جلسات یکسانی برای همه افراد در نظر گرفت چرا که شرایط فردی بیمار، نوع خال یا خالکوبی، لک های پوستی، نوع پوست، رنگ پوست و بسیاری موارد دیگر تعیین کننده تعداد جلسات لیزر می باشد که پزشک بسته به نوع شرایط بیمار تعداد جلسات را تعیین می کند. با این حال در حالت کلی می توان گفت برای لک های کمرنگ که سطح کمتری در برگرفته اند به ۳ جلسه لیزر نیاز است اما لک هایی که پررنگ تر بوده و سطح وسیع تری در برگرفته اند به ۵ یا ۶ جلسه لیزر نیاز می باشد، معمولا جلسات لیزر با فاصله یک ماه از هم انجام می شوند اما با نظر پزشک می تواند این زمان بیشتر یا کمتر گردد.

حتما بخوانید:   پیرسینگ چیست | انواع پیرسینگ کدامند؟

new theme

 

چنانچه لیزر توسط پزشک متخصص صورت گیرد و توصیه های او به طور کامل اجرا گردد هیچ گونه عارضه ای به دنبال ندارد و می توانید اثرات این درمان را برای همیشه مشاهده نمایید، بنابراین در طول دوره درمان از نور خورشید دوری کنید و کرم های ضد آفتاب که پزشک تجویز نموده است را مصرف نمایید تا همواره پوستی صاف و یکدست و بدون لک داشته باشید.

توصیه هایی قبل از لیزر کیوسوییچ 

 • پیش از لیزر در صورت وجود بیماری یا حساسیت و یا مصرف داروی خاصی حتما به پزشک اطلاع دهید.
 • بهتر است از یک ماه قبل از لیزر از گرفتن حمام آفتاب یا سولاریوم اجتناب نمایید، همچنین از کرم های برنزه کردن پوست نیز استفاده نکنید.
 • یک روز پیش از لیزر موهای ناحیه مورد نظر را بتراشید.
 • در روز انجام لیزر از هیچ گونه کرم آرایشی و ضد آفتاب استفاده نکنید و تعریق و آلودگی های موجود را به خوبی بشویید.
 • توصیه می شود از سه روز پیش از لیزر استفاده از مرطوب کننده را شروع نمایید.
 • از دو هفته پیش از لیزر مصرف داروی آسپرین و دیگر محصولات حاوی آن را قطع کنید.

لیزر کیوسوییچمراقبت های بعد از لیزر کیوسوییچ 

 • تا یک روز بعد از درمان از حمام رفتن و شستن ناحیه مورد نظر اجتناب کنید.
 • در صورت تجویز کرم یا پمادی از طرف پزشک آن را به موقع مصرف نمایید.
 • در صورت وجود زخم های روی پوست بعد از لیزر از کندن آن ها خودداری کنید چرا که باعث پیدایش لک های ماندگار روی پوست می گردد.
 • بعد از لیزر در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید و در صورت بیرون رفتن حتما از کرم های ضد آفتابی که پزشک تجویز کرده است استفاده کنید.
 • تا چند ساعت بعد از لیزر قرمزی و تورم روی پوست مشاهده می گردد که با از بین رفتن آن ها می توانید جهت آبرسانی پوست از کرم مرطوب کننده استفاده کنید‌.

 

31

لیزر کیوسوییچ چیست، کاربرد آن چیست

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

لیزر کیوسوییچ چیست، کاربرد آن چیست

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x