تعمیرات لباسشویی

بررسی انواع برنامه ‌های شستشوی ماشین لباسشویی ویرپول Whirlpool

امروزه با وجود لباسشویی های تمام اتوماتیک، کار شستن انواع لباس ها بسیار راحت شده است. لباس ها با توجه به موارد مصرف، از جنس های متنوعی تولید می شوند که از لحاظ بافت و دوام پارچه با یکدیگر متفاوت بوده و لازم است جهت حفظ کیفیت، برای شستشوی هرکدام از روش متفاوتی نیز استفاده نمود. در این مقاله از ایبک امداد قصد داریم به بررسی انواع برنامه‌ های شستشوی ماشین لباسشویی ویرپول بپردازیم تا مصرف کننده اطلاعات کافی درباره روند صحیح شستشو را یاد گرفته و بتواند به خوبی از امکانات لباسشویی خود استفاده کند.

معرفی کلمات روی ماشین لباسشویی ویرپول

در تمامی مدل های لباسشویی این دکمه ها روی پنل دستگاه وجود دارند که هر کدام دارای عملکرد متفاوتی بوده و جهت تنظیمات دلخواه شستشو استفاده می شوند.

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی کلمات روی ماشین لباسشویی
روشن / خاموش On/Off
نمایشگر باز و بسته بودن درب Door Open
نشان دهنده شیرهای ورودی به دستگاه Water Tap
پمپ آب شستشو چراغ Clean Pump
شروع / توقف Start/Pause
تنظیمات پیش فرض Reset
تاخیر در شروع برنامه شستشو Delay
قفل کودک Child Lock
سرعت چرخش لباسشویی Spin
نیمه بار Half Load
دما Temp
آبکشی Rinse
انتهای چرخش Cycle End
صفحه نمایش Display
شستشوی مراقبتی Easy Care
شستشوی ترکیبی Mix
لباس‌ های ظریف Delicate
پارچه ‌های مصنوعی Synthetic
شستشوی لباس ‌های سفید Whites
لباس‌ های پشمی Wool
لباس ‌های تیره Dark Wash
تخلیه و آبکشی Rinse/Spin
کتان Cotton
شستشوی سریع Quick Wash

ماشین لباسشویی ویرپول

معرفی عملکرد دکمه ‌های ماشین لباسشویی ویرپول

 • دکمه Start/Pause

این دکمه جهت شروع و پایان اجرای برنامه ها استفاده می شود.

 • دکمه Door Open

این دکمه بیانگر قفل بودن یا باز بودن درب لباسشویی می باشد.

 • دکمه Temp

در ماشین لباسشویی ویرپول تنظیم دما توسط این دکمه انجام می شود.

 • دکمه Spin

این دکمه سرعت چرخش دیگ در لباسشویی را نشان می دهد.

 • دکمه Cycle End

این دکمه جهت پایان عملیات شستشوی لباس استفاده می شود.

 • دکمه Half Load

این دکمه در مواقعی که حجم لباس های ریخته شده در لباسشویی کم باشد استفاده شده و موجب می شود حجم آب مصرفی دستگاه با توجه به مقدار لباس کاهش یابد.

 • دکمه Delay

چنانچه می خواهید روند شروع برنامه شستشوی لباسشویی با تاخیر انجام شود می توانید از این دکمه استفاده کنید.

 • دکمه Child Lock

اگر نگران دسترسی کودکتان به پنل لباسشویی هستید می توانید از این دکمه استفاده کنید. علاوه بر این با دکمه Child Lock می تواند موجب قفل کردن سایر دکمه های لباسشویی ویرپول نیز شوید.

 • چراغ Water Tap

ورود آب از طریق شیر ورودی به داخل لباسشویی توسط این چراغ نشان داده می شود.

 • چراغ Clean Pump

این چراغ پمپ شدن آب جهت اجرای برنامه های شستشو را نشان می دهد.

 • دکمه Reset

ممکن است برنامه های شستشوی لباسشویی عمدا یا سهوا دچار اختلال شده و جلوی اجرای عملیات شستشو را بگیرند. برای برطرف کردن این اختلال می توانید از دکمه Reset استفاده کنید. به این صورت که:

 • ابتدا دکمه Reset را فشار داده تا بوق آن به صدا در آید.
 • سپس دکمه پاور را به مدت ۳ ثانیه فشار داده و نگه دارید تا لباسشویی خاموش شود.
 • در انتها پریز لباسشویی را از برق کشیده و پس از حدود ۵ دقیق مجددا آن را به برق وصل نمایید. حال می توانید تنظیمات جدید را به لباسشویی خود بدهید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی یونیوا UNEVA

 

 • ولوم انتخاب برنامه های شستشو

تمام برنامه های شستشوی لباسشویی ویرپول در این قسمت قرار گرفته اند و شما می توانید به سادگی، با چرخاندن ولوم دستگاه برنامه ی شستشوی مورد نظر خود را انتخاب و اجرا کنید.

 • کلید تنظیمات ماشین لباسشویی ویرپول

این کلید جهت ورود به بخش تنظیمات قرار داده شده است که در هنگام بروز اختلال در عملکرد دستگاه، تکنسین متخصص نمایندگی برای تعیین خطاهای دستگاه از آن استفاده می کند.

معرفی عملکرد برنامه های شستشوی لباسشویی ویرپول

در ادامه به معرفی انواع برنامه های شستشوی لباسشویی ویرپول می پردازیم:

 • برنامه Cotton

لباس های کتان یا نخی از الیاف طبیعی نخ و پنبه ساخته شده اند و برای این که  برای مدت طولانی قابل پوشیدن باشند باید به صوت صحیح شسته شوند. برنامه Cotton مخصوص شستن این نوع از لباس ها بوده و موجب افزایش طول عمر لباسهای نخی و کتان می شود.

 • برنامه Mix

این برنامه شستشو مخصوص لباس های ترکیبی است. این نوع از لباس ها شامل انواع لباس با جنس های مختلف به غیر از لباس های نازک، ضخیم، مخمل و… می باشند. چنانچه شما از جنس لباس های خود اطلاعی ندارید می توانید از این برنامه فوق العاده برای شستشو استفاده کنید. البته باید این نکته را در نظر بگیرید که استفاده از این برنامه ممکن است برای شستن لباس‌های مجلسی و حساس مناسب نباشد.

 • برنامه Delicate

این برنامه برای شستن لباس های ظریف و حساس که ممکن است در اثر شستن دچار آسیب شوند طراحی شده است. شستن لباس هایی همچون حریر، ساتن و ابریشم که الیافی بسیار ظریف دارند با استفاده از این برنامه به راحتی امکان پذیر است، چرا که روند شستشو بسیار آرام بوده و بدون آسیب دیدن بافت پارچه انجام می شود. به هنگام استفاده از این برنامه باید در محل جای پودر، از مایع لباسشویی استفاده کنید و درون مخزن لباسشویی نیز از ریختن لباس های دیگر همراه با لباس های ظریف خودداری کنید.

 • برنامه Synthetic

این برنامه مخصوص لباس هایی با الیاف مصنوعی می باشد. این لباس ها  چون از الیاف پلاستیکی درست شده اند دمای بالای آب می تواند منجر به آسیب دیدن بافت پارچه آن ها شود. استفاده از برنامه Synthetic می تواند به سادگی از خراب شدن لباس های مصنوعی جلوگیری کند.

 • برنامه Whites

یکی از مشکلات اغلب کاربران به هنگام استفاده از انواع لباسشویی ها، تغییر رنگ لباس های سفید یا رنگ روشن است. برنامه Whites در لباسشویی ویرپول، مخصوص این نوع از لباس ها طراحی شده است. این برنامه دقت بالایی داشته و علاوه بر مراقبت از بافت لباس، مانع از تغییر رنگ لباس ها نیز خواهد شد.

 • برنامه Wool

این برنامه برای شستشوی لباس های پشمی و کاموایی استفاده می شود. بافت پارچه های زمستانه  همچون پشمی و کاموایی ممکن است در اثر شستشو  با لباسشویی شل شده و لباس از شکل طبیعی خود خارج شود. از این رو اکثر افراد برای حفظ لباس های پشمی خود از شستشوی دستی استفاده می کنند. برنامه Wool در لباسشویی ویرپول به طور اختصاصی جهت شستشوی لباس های پشمی و کاموایی طراحی شده است. چرخه شستشو در این برنامه بسیار آرام بوده و برای شستن لباس نیز از آب سرد استفاده می کند که مانع از شل و گشاد شدن لباس ها می شود. البته باید توجه کنید که برای نتیجه بهتر به هنگام استفاده از این برنامه توجه کنید که وزن لباس های درون مخزن لباسشویی بیشتر از ۲ تا ۳ کیلوگرم نشود.

 • برنامه Quick
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی بوش | ارور f۵۷

برای شستن سریع لباس های سبک می توانید از این برنامه استفاده کنید. این برنامه در عرض ۱۵ دقیقه لباس های شما را به طور کامل و با دقت زیاد شسته و برای زمان هایی که عجله دارید بسیار مناسب می باشد.  علاوه بر این، زمانی که لباس هایتان زیاد کثیف نشده و تنها دارای لکه ای جزئی می باشد نیز می توانید از این برنامه استفاده کنید. در سایر مدل های لباسشویی موجود در بازار، زمان این برنامه ۳۰ دقیقه می باشد.

 • برنامه Dark

شستشوی لباس های تیره در برخی از برندهای لباسشویی بسیار چالش برانگیز بوده و ممکن است کاربران را با مشکلاتی همچون باقی ماندن اثر پودر روی لباس و تغییر رنگ آن ها مواجه کند. برنامه Dark در لباسشویی ویرپول، ضمن این که از باقی ماندن اثر پودر روی لباس جلوگیری می کند، مانع از چروک شدن لباس ها نیز می شود. شما با این برنامه کاربردی می توانید انواع لباس های تیره، مخصوصا جین های تیره رنگ خود را با خیالی راحت شسته و هیچ نگرانی بابت آسیب دیدن لباس هایتان نداشته باشید.

 • برنامه Rinse/Spin

انتهای عملیات شستشو توسط ماشین لباسشویی ویرپول تخلیه آب و آبکشی لباس ها است که توسط این برنامه اجرا می شود.

ماشین لباسشویی ویرپول

شستن چه چیزهایی در ماشین لباسشویی ویرپول ممنوع است؟

در ادامه با لیست مواردی که شستن آن ها در لباسشویی ویرپول ممنوع است آشنا می شویم، چرا که ممکن است موجب آتش سوزی، برق گرفتگی، سوراخ شدن دیگ و گرفتگی فیلتر دستگاه شوند:

 • پارچه و یا لباسی که به مواد آتش زا آغشته شده است. زیرا منجر به آتش سوزی می شود.
 • لباس های گلدوزی و یا سنگدوزی شده. زیرا علاوه بر پاره شدن لباس سنگدوزی شده، موجب مسدود شدن فیلتر دیگ نیز می شوند.
 • پارچه یا لباس ترمه دوزی. زیرا موجب خراب شدن بافت پارچه و گرفتگی فیلتر لباسشویی می شوند.
 • لباس های بچگانه که دارای کیت برقی هستند. زیرا موجب برق گرفتگی و نوسان در لباسشویی می شوند.
 • پارچه های تولید شده از الیاف و فوم. چون تکه تکه شده و موجب مسدود شدن فیلتر می شوند.
 • شستن کیف یا یراق آلات و آویز. زیرا علاوه بر گرفتگی لوله تخلیه، به دیگ نیز آسیب می رسانند.
 • عروسک با باتری. زیرا منجر به برق گرفتگی می شوند.
 • انداختن وسایل نوک تیز در لباسشویی زیرا موجب سوراخ شدن دیگ و نشتی آن می شوند.

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد به بررسی انواع برنامه ‌های شستشوی ماشین لباسشویی ویرپول پرداختیم تا شما کاربران عزیزم بتوانید با مطالعه موارد گفته شده بهترین برنامه را برای شستشوی لباس خود انتخاب کرده و به حفظ کیفیت و دوام لباس های خود کمک نمایید. امیدواریم مطالب بیان شده برای شما کاربردی و مفید بوده باشد.

 

بررسی انواع برنامه ‌های شستشوی ماشین لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بررسی انواع برنامه ‌های شستشوی ماشین لباسشویی ویرپول Whirlpool

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا