دیجیتال

بازیابی رمز وای فای در صورت فراموشی | اهمیت رمز مودم

بازیابی رمز وای فای در صورت فراموشی | اهمیت رمز مودم، رفع مشکل فراموشی رمز مودم، پیدا کردن پسورد وای فای

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

امروزه افراد زیادی از مودم استفاده می کنند و ممکن است، که در برخی مواقع رمز مودم خود را فراموش کنند. با توجه به اینکه در اکثر خانواده ها همه اعضای خانواده از اینترنت بهره مند می شوند، نصب و راه اندازی مودم می تواند برای استفاده از اینترنت مناسب باشد. اما چون افراد دیگر نمی توانند بدون اجازه از اینترنت مودم افراد دیگر استفاده کنند، برای وای فای رمزگذاری می شود. این کار موجب خواهد شد، که فقط افرادی که رمز مودم را داشته باشند بتوانند از اینترنت آن استفاده کنند.

در برخی مواقع که رمز های پیچیده و سختی برای مودم انتخاب می‌شود، خود فرد که این رمز را گذاشته است نیز نمی‌تواند آن را به خاطر آورد. در این مواقع باید راهکاری برای بازیابی رمز وای فای وجود داشته باشد، تا این مشکل برطرف گردد. باید بدانید، که بازیابی رمز وای فای با توجه به نوع مودم و همچنین این که رمز بر روی کامپیوتر یا گوشی ذخیره شده است، متفاوت خواهد بود.

بنابراین برای برطرف کردن مشکل فراموشی کردن رمز وای فای شیوه‌های گوناگون و جداگانه‌ای وجود خواهد داشت. همچنین برای رفع این مشکل اپلیکیشن هایی نیز وجود دارد، که می‌توان از آنها بهره برد.

پیشنهاد می‌شود، که برای مودم وای فای خود رمز مناسبی انتخاب نمایید، تا آن را فراموش نکنید و یا حداقل باید رمزی را که انتخاب نمودید را در جایی یادداشت نمایید، که بعدها دسترسی به آن داشته باشید. اما اگر چنانچه به هر دلیلی رمز وای فای خود را فراموش نموده اید، می توانید از روش های زیر برای بازیابی رمز وای فای استفاده نمایید.

رمز وای فای

بازیابی رمز وای فای در کامپیوتر

چنانچه از لپ تاپ یا کامپیوتر استفاده می نمایید و رمز وای فای را در سیستم خود ذخیره نموده‌اید، جای نگرانی نیست. با استفاده از لپ تاپ یا رایانه می توانید رمز وای فای را بازیابی کنید. چنانچه وای فای را با استفاده از سیم به رایانه متصل نمود اید، باز هم می توانید رمز وای فای را از لپ تاپ یا رایانه بازیابی نمایید.

استفاده از رایانه برای بازیابی رمز وای فای

بازیابی کردن رمز وای فای به وسیله رایانه یا لپ تاپ به این صورت است، که وارد حافظه ذخیره سازی شده و رمز را از آن قسمت برمی‌دارید. البته این کار در صورتی امکان‌پذیر خواهد بود، که رمز وای فای را قبلاً در لپ تاپ یا رایانه خود ذخیره کرده باشید. در حالت عادی پس از اینکه اولین اتصال برقرار شد، رمز ذخیره خواهد شد یا کاربران خودشان می توانند آن را ذخیره کنند. برای بازیابی رمز وای فای با استفاده از لپ تاپ یا رایانه طبق مراحل زیر عمل کنید:

 1. با استفاده از منوی استارت کنترل پنل رایانه خود را باز کنید.
 2. از قسمت کنترل پنل باید گزینه Network status را برگزینید.
 3. در این قسمت وارد وای فای شده و بخش Network and Sharing Center را بزنید. با این کار پنجره ای باز خواهد شد، که می توانید وای فای که به آن متصل می باشید را مشاهده کنید.
 4. وقتی پنجره جدید باز می شود، باید وای فای که به آن وصل می‌باشید را برگزینید.
 5. سپس گزینه Wireless Properties را انتخاب نموده و در پنجره بعدی باید قسمت Security را بزنید. در این پنجره رمز را خواهید دید، که به حالت نقطه های سیاه رنگ تو پر وجود دارند.
 6. برای اینکه کاراکتر های رمز به شما نمایش داده شوند باید تیک قسمت Show Characters را انتخاب کنید. حالا می توانید رمز وای فای را ببینید و از آن استفاده نمایید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  بهترین مانیتور های مناسب برنامه نویسی

بازیابی رمز وای فای با اتصال سیمی

این گزینه نیز یکی از راهکارهای کاربردی برای فراموشی رمز وای فای می باشد. چنانچه برای متصل شدن به وای فای سیم مناسبی دارید، آن را به رایانه یا لپ تاپ خود بزنید و در ادامه این مراحل را پیش بروید:

 1. در مرورگر لپ تاپ یا رایانه خود آدرس آی پی مودم را وارد نموده و آن را جستجو نمایید.
 2. وقتی پنجره باز می‌شود، از شما رمز عبور و نام کاربری را می‌خواهد. در اکثر مودم ها برای هر دو عبارت admin است. مگر اینکه افراد خودشان آن را تغییر داده باشند.
 3. سپس می توانید در قسمت Wireless یا Wi-Fi اقدام به بازیابی رمز وای فای نمایید. رمز وای فای در حالت عادی مقابل عبارت Network Password قابل مشاهده است.

استفاده از گوشی برای بازیابی رمز وای فای

در برخی مواقع که رمز وای فای را فراموش می کنید، امکان دارد اصلاً با لپ تاپ یا رایانه به وای فای وصل نشده باشید و تنها با موبایل و گوشی به آن متصل شده باشید. در این شرایط می توانید با استفاده از گوشی یا موبایل خود رمز وای فای را بازیابی کنید. برای اینکه مشکل فراموشی رمز وای فای را با استفاده از موبایل برطرف کنید باید این مراحل را انجام دهید:

 1. به قسمت تنظیمات موبایل خود بروید و گزینه Network & internet را بزنید.
 2. دوباره صفحه‌ای به نمایش در می آید، که باید در آن قسمت Wi-Fi را برگزینید.
 3. لیستی باز می شود و در پایین آن Saved Network وجود دارد، که باید انتخاب نمایید.
 4. وقتی این گزینه را انتخاب می کنید، وای فای هایی که به آنها متصل بودید را مشاهده می‌کنید. باید بر روی وای فای مورد نظر خود کلیک نمایید. از روی صفحه باز شده قسمت Share را انتخاب نمایید.
 5. در این حالت از شما رمز گوشی خواسته می‌شود.
 6. وقتی رمز گوشی خود را زدید، پنجره ای باز می گردد، که یک پنل QR در آن وجود دارد، که در زیر این پنل رمز وای فای شما آمده است.

به این ترتیب به راحتی شما می توانید رمز وای فای خود را با استفاده از موبایل و گوشی بازیابی نمایید. البته استفاده از این راهکار نیز مستلزم این خواهد بود، که در گوشی خود رمز وای فای را ذخیره داشته باشید، که اکثر افراد این کار را انجام می‌دهند.

رمز وای فای

استفاده از برنامه برای بازیابی رمز وای فای

با توجه به اینکه اکثر افراد امروزه دچار این مشکل شوند، در این حوزه فراموشی رمز وای فای از جمله مشکلات مهم محسوب می شود. افرادی که در این زمینه تخصص دارند تلاش نموده‌اند، که برنامه هایی برای بازیابی رمز وای فای تولید نمایند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چرا وای فای هک می شود | راه های جلوگیری از هک شدن وای فای

شما می توانید بر روی ورژن رایانه یا گوشی خود از این برنامه های بازیابی رمز وای فای استفاده نمایید، تا بتوانید رمز وای فای خود را مجدداً بدانید. برای انجام دادن این کار در حال حاضر برنامه های بسیار فراوان و متنوعی وجود دارد. این برنامه ها به وای فای شما متصل شده و رمز آن را می یابند.

البته در این حوزه برنامه های زیادی وجود دارد که ممکن است برخی از آنها بی مصرف باشند و شما با آنها به نتیجه خوبی نرسید. از جمله برنامه های خوب برای حل مشکل فراموشی رمز وای فای برنامه Wifi password recovery pro می باشد، که با استفاده از آن می توانید به راحتی رمز وای فای خود را بازیابی نمایید.

چه زمانی رمز وای فای نیاز است؟

همانطور که گفته شد در صورتی که برای مودم و وای فای رمز سختی انتخاب شود ممکن است، که فراموش گردد. چنانچه از وای فای در گذشته برای دستگاه های مختلف مانند تبلت، کامپیوتر، لپ تاپ و تلفن استفاده نموده‌اید، برای استفاده از وای فای و مراجعه بعدی نیازی به وارد کردن رمز نخواهد بود، اما اگر بخواهید یک دستگاه جدید را به وای فای وصل نمایید، به رمز نیاز خواهد بود.

چنانچه رمز پیچیده و سختی انتخاب کرده باشید و آن را فراموش نموده اید، نمی توانید این دستگاه جدید را به وای فای وصل نمایید. با استفاده از راهکارهایی که بیان شد، می توانید رمز وای فای را بازیابی کنید، تا بتوانید مجدداً دستگاه های جدیدی را به وای فای خود متصل نمایید.

ریست کردن مودم

در نهایت اگر نتوانستید رمز عبور وای فای خود را با هیچ کدام از روش های بیان شده رفع نمایید، باید به صورت دستی مودم خود را ریست نمایید. وقتی مودم ریست می‌شود به تنظیمات کارخانه باز می گردد و دوباره باید رمز انتخاب کنید. در قسمت پشت مودم دکمه ریست وجود دارد. با استفاده از وسیله نوک تیز باید آن را برای مدت ده ثانیه فشار دهید، تا مودم شما ریست گردد و به تنظیمات کارخانه برگردد.

وقتی این کار را انجام دادید، باید در مرورگر آدرس ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ بزنید و با وارد کردن پسورد و نام کاربری دستگاه به تنظیمات مودم خود بروید. در این قسمت برای مودم وای فای خود رمز عبور جدید را انتخاب نمایید. برای اینکه امنیت افزایش یابد و از هک شدن وای فای جلوگیری کنید، باید پسورد قوی انتخاب نمایید. اما رمزی را انتخاب کنید، که آن را فراموش نکنید. پیشنهاد می‌شود رمز انتخاب شده را در جایی یادداشت نمایید.

وای فای

سخن تکمیلی

به طور حتم افراد دوست ندارند، که دیگران از اینترنت آنها بدون اجازه استفاده کنند، چون علاوه بر اینکه از حجم اینترنت کاسته می شود، پهنای باند خط نیز مشغول خواهد شد. به همین خاطر برای وای فای رمز های پیچیده تری در نظر گرفته می شود، که ترکیبی از اعداد و حروف مختلف می‌باشد. به همین علت امکان دارد، که این رمز فراموش شود. برای بازیابی رمز وای فای راهکارهای کاربردی مختلفی وجود دارد، که می توانید از آنها استفاده نمایید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

بازیابی رمز وای فای در صورت فراموشی | اهمیت رمز مودم

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش نحوه بازیابی رمز وای فای

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا