مجله لوازم خانگی

خدمات تعمیر چرخ گوشت شیائومی | مشکلات رایج در چرخ گوشت شیائومی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

بعضی از افراد علاقه به خریدن گوشت چرخ کرده و آماده ندارند و می خواهند خودشان گوشت را در منزل چرخ کنند. استفاده از چرخ گوشت شیائومی می تواند مشکل چرخ کردن گوشت را برطرف کند. در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با مشکلات متداول در چرخ گوشت شیائومی و همچنین بررسی دلایل این خرابی ها و رفع آنها آشنا کنیم.

ممکن است مشکلات ایجاد شده در چرخ گوشت شیائومی دلایل زیادی داشته باشد شاید شما با رعایت بعضی از نکات ساده بتوانید از خرابی چرخ گوشت خود جلوگیری کنید ولی در صورتی که خرابی چرخ گوشت شما در اثر خراب شدن قطعات آن باشد، باید از دستکاری کردن دستگاه خودداری کرده و به نمایندگی چرخ گوشت شیائومی مراجعه کنید.

مشکلات متداول در چرخ گوشت شیائومی

گاهی ممکن است مشکلات بسیار ساده بتواند باعث از کار افتادن چرخ گوشت شیائومی شود. با مطالعه این مقاله می توانید تکنیک های عیب یابی و همچنین رفع مشکل چرخ گوشت خود را یاد گرفته و با نگهداری صحیح از چرخ گوشت باعث افزایش طول عمر آن شوید و همچنین در هزینه تعمیر چرخ گوشت خود هم صرفه جویی کرده باشید.

بعضی از مشکلات رایج در چرخ گوشت شیائومی عبارتند از:

  • چرخ گوشت کند شده است و گوشت را به خوبی چرخ نمی کند.
  • چرخ گوشت شیائومی روشن نمی شود.
  • چرخ گوشت شیائومی در حین کار صدای زیادی می دهد.
  • در هنگام استفاده کردن از چرخ گوشت شیائومی، از داخل آن گوشت بیرون نمی آید.
  • کلیدهای چرخ گوشت شیائومی روشن می شود ولی دستگاه کار نمی کند.
  • موتور چرخ گوشت شیائومی جرقه می زند.
  • گوشتی که چرخ شده است خشک می باشد.

در ادامه می خواهیم موارد نام برده شده را برایتان توضیح داده و روش های رفع مشکل را هم به شما بیاموزیم با ما همراه باشید.

چرخ گوشت شیائومی

چرا چرخ گوشت شیائومی کند شده و گوشت را خوب چرخ نمی کند؟

یکی از متداول ترین مشکلات چرخ گوشت، کند شدن تیغه چرخ گوشت می باشد که باعث می شود گوشت به مقدار دلخواه چرخ نشده و یا گوشت له شود. موارد دیگری هم می تواند باعث چرخ نشدن گوشت در چرخ گوشت شیائومی شود که عبارتند از:

۱- نصب اشتباه تیغه چرخ گوشت شیائومی

بعد از هر بار استفاده از چرخ گوشت، اجزای آن را کاملاً شسته و خشک کنید و همچنین فضای داخلی چرخ گوشت را هم تمیز کنید. بعد از اینکه تمام قطعات خشک شد دوباره قطعات را درست در جای خود بگذارید. نصب اشتباه قطعات چرخ گوشت می تواند باعث از دست دادن کارایی چرخ گوشت شود.

۲- کند شدن پنجره و تیغه چرخ گوشت شیائومی

در اثر گذشت زمان ممکن است پنجره و تیغه چرخ گوشت کند شود و باعث کم شدن سرعت و همچنین از از بین رفتن کیفیت خرد شدن گوشت شود. برای رفع این مشکل باید تیغه های چرخ گوشت را تیز کرده و در صورت نیاز آنها را تعویض کنید. البته تیز کردن تیغه ها هزینه ی کمتری دارد.

نکته مهم: هیچگاه مواد اسیدی، میوه ها و یا پیاز را که باعث کند شدن تیغه می شود در چرخ گوشت نریزید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش تعمیرات جاروبرقی شیائومی

۳- استفاده طولانی از چرخ گوشت

بعضی از اشخاص عادت دارند که همه گوشت ها را یکجا چرخ کنند و این باعث فشار آمدن به دستگاه چرخ گوشت شیائومی خواهد شد. این کار نه تنها عمر مفید دستگاه را کم می کند بلکه به دلیل فشار زیاد باعث می شود عمل چرخ کردن گوشت هم تحت تأثیر قرار گرفته و چرخ گوشت نتواند با کیفیت بالا کار خود را انجام دهد.

برای جلوگیری از این مشکل حتماً باید گوشت ها را در صورت زیاد بودن، در چند نوبت چرخ کنید و در هنگام استفاده از چرخ گوشت، به دستگاه کمی استراحت دهید تا چرخ گوشت شما خنک شود. زمان مناسب برای کار با چرخ گوشت شیائومی حدود ۲۵ دقیقه می باشد که بعد از آن باید دستگاه را خاموش کنید تا کمی خنک شود.

۴- استفاده کردن از تکه های بزرگ گوشت

در صورتی که شما تکه های بزرگ گوشت را داخل چرخ گوشت بیاندازید باعث می شود به دستگاه فشار وارد شده و گوشت به خوبی چرخ نشود. توصیه می کنیم گوشت را به تکه های کوچک تری ببرید تا خوب چرخ شوند و به دستگاه چرخ گوشت فشار وارد نشود.

۵- چرخ کردن گوشت های استخوان دار

یکی دیگر از مواردی که باعث آسیب دیدگی چرخ گوشت می شود چرخ کردن گوشت های با استخوان است. این کار باعث خواهد شد فشار زیادی به چرخ گوشت وارد شده و دستگاه، قدرت چرخ کردن را از دست بدهد در این صورت ممکن است تیغه و یا پنجره چرخ گوشت بشکند و همچنین عمر مفید دستگاه هم کم خواهد شد.

بودن استخوان در گوشت باعث صدای زیاد در دستگاه هم می شود توصیه می کنیم ابتدا استخوان ها را از گوشت جدا کرده سپس گوشت را چرخ کنید.

۶- چرخ کردن گوشت گرم

بعضی از افراد عادت دارند بعد از اینکه گوشت را خریداری کردند آن را شسته و سریعاً چرخ می کنند. توصیه می کنیم گوشت را چند ساعت در یخچال یا فریزر قرار دهید تا کمی سرد شود، این کار باعث می شود گوشت راحت تر چرخ شود. اگر گوشت را در هنگام گرم بودن چرخ کنید باعث فشار زیاد به دستگاه چرخ گوشت شیائومی خواهد شد و همچنین گوشت هم به خوبی چرخ نمی شود.

۷- چرخ کردن گوشتی که پوست و چربی زیادی دارد.

بعضی از قسمت های گوشت ممکن است دارای رگ، پوست و چربی باشد که در هنگام چرخ کردن، این پوست ها بدور قطعات چرخ گوشت می‌پیچند و باعث می‌شوند گوشت به خوبی چرخ نشود. برای جلوگیری از این مشکل باید این قسمت ها را از گوشت جدا کنید.

دلایل روشن نشدن چرخ گوشت چیست؟

چرخ گوشت دستگاهی است که مصرف برق زیادی دارد و اگر از آن برای مدت طولانی استفاده کنید ممکن است به جریان برق فشار آورده و باعث سوختن سیم های برق در پریز شود اولین کاری که می‌کنید باید از وجود برق در پریز اطمینان پیدا کنید. سپس دوشاخه و سیم چرخ گوشت شیائومی را بررسی کنید. ممکن است دچار قطعی شده باشند.

بعضی از چرخ گوشت ها دو شاخه های فیوز داری دارند که احتمال دارد فیوز این دو شاخه ها قطع شده باشد. اگر از سلامت موارد گفته شده اطمینان پیدا کردید باید کلید پاور چرخ گوشت شیائومی را چک کنید. کلیدها معمولاً دارای چراغی می باشند که در صورت روشن بودن، چراغ آنها هم روشن است.

اگر موارد بیان شده را بررسی کردید و بازهم دلیل روشن نشدن چرخ گوشت را پیدا نکردید احتمالاً دلیل در داخل چرخ گوشت است. یکی از مشکلات رایج برای روشن شدن چرخ گوشت، خراب شدن موتور دستگاه است. قسمت های مختلفی از موتور دستگاه می تواند باعث شود که چرخ گوشت شیائومی روشن نشود. خراب شدن آرمیچر، قطب های هسته و زغال ها از جمله مواردی می باشند که باعث روشن نشدن چرخ گوشت می شوند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات جارو شارژی آاگ AEG | آموزش تعمیر جارو شارژی آاگ

دقت داشته باشید برای بررسی کردن این موارد حتماً باید از دانش و تخصص لازم برخوردار باشید. اگر خودتان مهارت فنی در این مورد ندارید حتماً به مراکز معتبری برای تعمیر چرخ گوشت مراجعه کنید.

چرا کلید های چرخ گوشت روشن می شود ولی چرخ گوشت کار نمی کند؟

دلایل زیادی می تواند باعث از کار افتادن چرخ گوشت شود. وقتی کلید چرخ گوشت روشن است یعنی برق در دستگاه وجود دارد پس مشکل کار نکردن دستگاه چرخ گوشت می تواند از قسمت های مختلف موتور باشد.

 زغال موتور تمام شده باشد: برای بررسی کردن زغال موتور، باید بدنه دستگاه را با احتیاط باز کنید و زغال خراب چرخ گوشت را هم از آن خارج کرده و زغال جدید را جایگزین کنید. این کار به هیچ وجه سخت نیست ولی اگر تصور می‌کنید نمی‌توانید آن را انجام دهید توصیه می کنیم با تعمیرکار چرخ گوشت تماس بگیرید. تعویض زغال چرخ گوشت زمان زیادی نمی خواهد و هزینه زیادی هم ندارد.

نکته مهم: کلید چرخ گوشت شیائومی را چک کنید شاید دلیل کار نکردن دستگاه، خرابی ترمینال کلید باشد. می‌توانید به وسیله فازمتر یا ولت متر ترمینال های کلید را بررسی کنید.

چرا چرخ گوشت در هنگام کار صدای زیادی می دهد؟

بعضی از افراد از صدای زیاد چرخ گوشت در هنگام کار، شکایت می کنند باید بگوییم که چرخ گوشت یکی از لوازم پر سر و صدا می باشد ولی اگر صدای ناهنجاری از آن به گوش تان رسید باید حتماً دلیل آن را پیدا کنید. صدای ناهنجار از چرخ گوشت ممکن است به دلیل فاسد شدن گریس در چرخ دنده های چرخ گوشت باشد یا احتمال دارد با گذشت زمان، گریس دچار نشتی شده باشد و جعبه دنده از گریس خالی باشد و این می تواند باعث سر و صدای ناهنجار در هنگام کار چرخ گوشت شود.

برای حل مشکل می توانید گریس را تعویض کنید تا مشکل برطرف شود. قبل از اینکه گریس را تعویض کنید ابتدا چرخ دنده ها را چک کنید اگر چرخ دنده ساییده و یا شکسته شده بود آن را عوض کنید. با این کار از تولید سر و صدا جلوگیری خواهید کرد.

اگر بعد از تعویض کردن چرخ دنده و همچنین گریس کاری، هنوز هم صدای غیر عادی به گوشتان می رسید باید موتور چرخ گوشت را بررسی کنید. اگر یاتاقان های موتور گشاد شده باشند، می توانند باعث سر و صدای غیر عادی در چرخ گوشت شود. باید یاتاقان های خراب شده را تعویض کنید. برای بررسی این قطعات توصیه می‌کنیم حتماً به تعمیرکار مراجعه کنید.

چرخ گوشت شیائومی

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد سعی داشتیم شما را با مشکلات متداول در چرخ گوشت شیائومی و بررسی دلایل این خرابی ها آشنا کنیم. هر گونه انتقاد و پیشنهاد و یا سؤالی در مورد مشکلات چرخ گوشت داشتید می توانید در بخش نظرات، در انتهای صفحه مطرح کنید تا کارشناسان ما در ایبک امداد پاسخگوی شما عزیزان باشند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

خدمات تعمیر چرخ گوشت شیائومی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا کلید های چرخ گوشت روشن می شود ولی چرخ گوشت کار نمی کند؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا