تعمیرات یخچال

صفر تا صد مزایای یخچال فریزر ساید بای ساید

یخچال فریزرهای ساید بای ساید با طراحی خاص خود تفاوت زیادی با یخچال‌های سنتی دارند. این یخچال فریزر معمولاً از وسط به شکل طولی به دو قسمت تقسیم شده که در یک طرف یخچال و در طرف دیگر فریزر قرار گرفته است. این یخچال‌ها دو درب دارند که از وسط باز می‌شود. اکثر مواقع با باز شدن درب یخچال، درب فریزر بسته مانده و بالعکس.

یخچال فریزر ساید بای ساید در قسمت راست یخچال قرار داشته و در سمت چپ هم فریزر قرار داده شده است. به این طریق دسترسی بیشتری به مواد غذایی تازه وجود داشته و فریزر هم به راحتی سازماندهی می‌شود. این دستگاه دارای پخش کننده یخ و آب در بیرون درب فریزر بوده و از طراحی خاصی برخوردار است. معمولاً این یخچال فریزرها باریک بوده و قرار دادن وسایل بزرگ در آنها کمی دشوار است.

این سبک یخچال فریزر در دهه ۱۹۸۰ محبوبیت زیادی پیدا کرد ولی در سال های اخیر تقریباً می‌توان گفت محبوبیت آن کمی کاهش پیدا کرده است زیرا بعضی از کاربران تمایل دارند از مدل های درب فرانسوی استفاده کنند. البته هنوز هم اشخاصی هستند که یخچال های ساید بای ساید را برای خرید انتخاب می‌کنند زیرا گزینه های متنوعی از یخچال های ساید بای ساید به وسیله برندهای لوازم خانگی ارائه شده است.

مزایای یخچال فریزر ساید بای ساید

یخچال فریزرهای ساید بای ساید می‌توانند انتخاب خوبی برای اشخاصی باشند که تصمیم گرفته‌اند یخچال جدید خریداری کنند. این یخچال فریزرها در گنجایش و ابعاد متفاوتی تولید می‌شوند. یکی از فواید مهم آنها زیبایی ظاهر و طراحی شکیل است که علاوه بر آن امکانات متنوعی هم دارند. مزایای یخچال فریزر ساید بای ساید باعث شده که محبوبیت زیادی بین کاربران پیدا کند.

در این مقاله از ایبک تصمیم گرفتیم شما را با مزایای مهم یخچال فریز ساید بای ساید آشنا کنیم تا در هنگام خرید تحت تأثیر تبلیغات کالا از طرف فروشنده قرار نگیرید و بتوانید بین انواع برندها و مدل‌های یخچال فریزر، بهترین گزینه را انتخاب کنید. اگر شما با مزایا و معایب یخچال فریزر ساید بای ساید آشنا شوید، می‌توانید خریدی آگاهانه داشته باشید.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر یخچال فریزر بیشل Bishel/نمایندگی یخچال فریزر بیشل

معمولاً افرادی که از یخچال فریزر ساید بای ساید استفاده می‌کنند، کارایی و مفید بودن یخچال فریزر برایشان اهمیت بیشتری دارد. آنها می‌خواهند یخچال فریزری خریداری کنند که دارای عمر مفید زیادی باشد. عواملی مثل قیمت، شکل ظاهری، ابعاد، ظرفیت و کیفیت هم جزو ویژگی‌های مهم یخچال فریزر است که باید در هنگام خرید، توجه خاصی به آن داشته باشید. مزایای مهم یخچال فریزرهای ساید بای ساید عبارتند از:

 1. زیبایی ظاهر
 2. امکانات متنوع
 3. ظرفیت بالا برای ذخیره کردن مواد غذایی
 4. قابلیت تغییر دادن ارتفاع طبقات
 5. مصرف بهینه انرژی
 6. ظرفیت زیاد فریزر‌های ساید بای ساید
 7. قابلیت متصل شدن به آب شهری
 8. دارای سیستم دیجیتال هوشمند
 9. و…

یخچال فریزر ساید بای ساید

۱- زیبایی ظاهری

یخچال فریزرهای ساید بای ساید با نمای ظاهری بسیار لوکس و شیکی طراحی شده‌اند تا نظر خریدار را به طرف خود جلب کنند. مهم ‌ترین مزیت این یخچال فریزرها ظاهر زیبای آنها می‌باشد. این مورد باعث شده تا سازندگان یخچال فریزر تلاش کنند هر روز مدل‌های منحصر به فرد و طراحی زیباتری به بازار عرضه کنند.

۲- یخچال فریزرهای ساید بای ساید دارای امکانات متنوعی هستند.

این یخچال فریزرها امکانات متنوعی مثل آبسردکن، یخساز، فیلتر تصفیه آب و لامپ های ال ای دی دارد:

 • فیلتر تصفیه آب: یکی از فواید مهم یخچال‌های ساید بای ساید فیلتر تصفیه آب است زیرا همانطور که می‌دانید آب‌های شهری املاح زیادی دارند که این فیلتر املاح را از آب و آشامیدنی حذف خواهد کرد. حذف املاح باعث می‌شود آب گواراتر شود.
 • تولید قالب‌های یخ: یکی دیگر از مزایای مهم یخچال فریزرهای ساید بای ساید، قابلیت یخ ساز بودن است. این قابلیت باعث شده که شما بدون اینکه فضایی برای گذاشتن قالب یخ اختصاص بدهید، در هر زمانی که نیاز دارید بتوانید از یخ‌های قالبی زیبا و منظم استفاده کنید.
 • استفاده از لامپ‌های ال ای دی در داخل یخچال: همانطور که می‌دانید قدرت روشنایی در لامپ‌های ال ای دی بیشتر از لامپ‌های معمولی است و در یخچال‌های فریزر ساید بای ساید هم از لامپ ال ای دی استفاده شده تا روشنایی بیشتری داشته باشد. لامپ ال ای دی نه تنها نور بیشتری دارد بلکه انرژی کمتری مصرف می‌کند و گرمای کمتری هم در داخل یخچال ایجاد می‌شود.

البته امروزه در بیشتر یخچال فریزرها از لامپ‌های ال ای دی استفاده می‌شود و استفاده از این لامپ‌ها فقط مختص به یخچال فریزرهای ساید بای ساید نیست.

۳- ظرفیت بالا برای ذخیره کردن مواد غذایی

یخچال فریزرهای ساید بای ساید در مدل‌های مختلف، نسبت به یخچال‌هایی که دارای دو درب از بالا و پایین هستند، بسیار جادارتر است و هر مقدار حجم یخچال فریزر بر حسب فوت بیشتر باشد، یخچال فریزر ساید بای ساید بزرگتر و جادارتر خواهد بود و به شما امکان ذخیره سازی مواد غذایی بیشتری را می‌دهد.

حتما بخوانید:   عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید در تهرانپارس

۴- قابلیت تغییر دادن ارتفاع طبقات

در یخچال فریزر ساید بای ساید شما می‌توانید به راحتی ارتفاع طبقات را تغییر بدهید و این جزو مزایای این یخچال فریزر محسوب می‌شود. قابلیت تغییر دادن ارتفاع باعث می‌شود شما بتوانید تمام مواد غذایی مورد نیاز خود مانند پارچ های بلند، قابلمه‌ها و ظروف مختلف را در فضای یخچال جای بدهید و فضای لازم را برای ذخیره کردن مواد غذایی خود فراهم کنید.

۵- مصرف بهینه انرژی

مزیت دیگر یخچال فریزرهای ساید بای ساید که در بازار موجود هستند این است که برچسب مصرف انرژی دارند. شما می‌توانید به وسیله برچسبی که در روی بدنه دستگاه قرار داده شده است، مقدار مصرف انرژی را مشاهده و بررسی کنید. معمولاً یخچال فریزرهای ساید بای ساید برچسب انرژی A و A+ دارند. این مصرف بهینه انرژی باعث شده تا یخچال فریزر ساید بای ساید سازگاری بیشتری با محیط زیست داشته و علاوه بر راندمان بیشتر، مصرف برق کمتری داشته باشد.

۶- فریزر ساید بای ساید دارای ظرفیت بالایی است.

در مدل‌های مختلف این یخچال فریزر، نسبت به یخچال فریزرهای بالا و پایین، فریزر ظرفیت بیشتری دارد. شما می‌توانید با خریدن یخچال فریزر ساید بای ساید انواع حبوبات، سبزی، مواد پروتئینی، ماهی و گوشت را در فریزر نگهداری کرده و به راحتی در طول ماه از آنها استفاده کنید و کمتر نیاز به خرید این مواد پیدا کنید.

۷- قابلیت متصل شدن به آب شهری

یکی دیگر از مزایای یخچال فریزر ساید بای ساید این است که به آب شهری متصل می‌شود و نیازی نیست شما مخزن آب دستگاه را به صورت دستی پر کنید. مخزن آب این یخچال فریزر به شکل خودکار و دائمی پر می‌شود.

۸- دارای سیستم دیجیتال هوشمند

این یخچال فریزرها نسبت به یخچال فریزرهای معمولی مزیت مهم دیگری هم دارند و آن این است که دارای سیستم دیجیتال هوشمند هستند، به این صورت که یخچال فریزر ساید بای ساید شما دمای یخچال فریزر را به شکل بهینه تنظیم کرده و نمی‌گذارد تا مواد غذایی بیش از حد سرد و یا گرم شوند. این سیستم در داخل یخچال گردش هوا را هم کنترل می‌کند.

بررسی معایب یخچال فریزر ساید بای ساید

وقتی شما تصمیم به خریدن یخچال فریزر ساید بای ساید می‌گیرید، معمولاً فروشندگان فقط مزایای آن را برایتان توضیح می‌دهند و از گفتن معایب این یخچال فریزر خودداری می‌کنند تا بتوانند کالای خود را به شما بفروشند، ولی بهتر است قبل از خرید این یخچال فریز، با معایب آن هم آشنا شوید تا بتوانید با دیدی بازتر یخچال فریزر مناسبی را برای خود خریداری کنید. مهمترین معایب یخچال فریزر ساید بای ساید عبارتند از:

حتما بخوانید:   راهنمای رفع بوی بد گاز یخچال

۱- یخچال فریزر ساید بای ساید دارای وزن سنگینی بوده و جابجایی آن سخت است.

یخچال فریزر های ساید بای ساید دارای وزن سنگینی هستند و هرچه ابعاد و حجم آن بیشتر باشد، مسلماً وزن آن هم اضافه می‌شود. یخچال و فریزر از هم جدا نمی‌شوند و این ویژگی باعث شده تا به راحتی نتوان آن را حمل کرد. در هنگام اسباب کشی بیشتر کاربران با مشکل جابجایی یخچال فریزر روبرو می‌شوند، زیرا در بعضی از خانه‌ها در آسانسور و حتی راهرو محدودیت جا وجود دارد و جابجا کردن وسایل بزرگ امکان‌پذیر نیست.

۲- یخچال فریزر ساید بای ساید از قیمت بالایی برخوردار است.

قیمت این یخچال فریزرها نسبت به یخچال فریزرهای دیگر بیشتر است. اگر شما خانواده کم جمعیتی دارید بهتر است یخچال فریزر بالا و پایین و یا تک درب خریداری کنید و نیازی نیست هزینه زیادی برای خریدن یخچال فریزر ساید بای ساید پردازید. می‌توانید از بین یخچال فریزرهای کم ظرفیت، گزینه مناسبی را انتخاب کنید.

۳- پرداخت هزینه برای خریدن فیلتر تصفیه آب

شما باید در یخچال فریزرهای ساید بای ساید حداقل هر ۶ ماه یک بار فیلتر تصفیه آب را عوض کنید. عوض کردن و همچنین نصب دوباره فیلتر، برای شما هزینه بر است و شاید از نظر بعضی کاربران مقرون به صرفه هم نباشد.

یخچال فریزر ساید بای ساید

۴- هزینه بالا برای تعمیر یخچال فریزر ساید بای ساید

این یخچال فریزرها قطعات پیچیده و مختلفی دارند و این باعث شده که هزینه تعمیر و یا حتی تعویض قطعات در این یخچال‌ها بالا باشد، پس هنگامی که قصد خرید این یخچال فریزر را دارید به هزینه تعمیر و یا تعویض قطعات آن توجه کنید.

سخن پایانی

یخچال فریزر ساید بای ساید از طراحی و زیبایی خاصی برخوردار است و معمولاً همین طراحی زیبا، کاربران را تشویق می‌کند تا برای خرید آن اقدام کنند ولی قبل از خرید یخچال فریزر ساید بای ساید، توصیه می کنیم با مزایا و معایب آن آشنا شوید تا بتوانید برای خرید، انتخاب مناسبی داشته باشید. یخچال فریزرهای ساید بای ساید در کنار مزایای فراوانی که دارند، دارای معایبی هم هستند که مهمترین آنها وزن سنگین و ابعاد بزرگ آن است که ممکن است در هنگام جابجایی با مشکل برخورد کنید، پس بهتر است قبل از اینکه برای خرید یخچال فریزر اقدام کنید به این نکته مهم توجه داشته باشید.

31

صفر تا صد مزایای یخچال فریزر ساید بای ساید

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مزایای یخچال فریزر ساید بای ساید

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x