تعمیرات لباسشویی

ماشین لباسشویی درب از جلو بهتر است یا لباسشویی درب از بالا

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

ماشین‌های لباسشویی معمولاً در دو مدل سطلی یعنی مدل درب از بالا و مدل درب از جلو، در بازار وجود دارند. ممکن است وقتی شما قصد خرید ماشین لباسشویی دارید، نام‌های مثل ماشین لباسشویی سطلی (درب از بالا) و یا ماشین لباسشویی درب شیشه‌ای (درب از جلو) به گوش شما خورده باشد. هر کدام از این لباسشویی‌ها دارای معایب و مزایای خاصی هستند که آنها را با یکدیگر متمایز می‌کند. باید در هنگام خرید لباسشویی به این تفاوت‌ها توجه کنید تا بهترین گزینه را برای خرید انتخاب کنید. این تفاوت‌ها ممکن است هزینه تعمیر، قیمت، بو دهی، کارایی، عمر دستگاه، مقدار تمیزی، سرعت عمل شستشو ، مقدار مصرف انرژی و… باشد که شما را با آن آشنا می‌کنیم.

مصرف آب و انرژی در ماشین‌های لباسشویی

همانطور که می‌دانید ماشین لباسشویی یک وسیله پر مصرف می‌باشد ولی در بین ماشین لباسشویی سطلی و ماشین لباسشویی درب از جلو می خواهیم بدانیم که کدام مصرف انرژی و آب کمتری دارند. طبق آزمایشات انجام شده، محققان گفته‌اند که لباسشویی‌ هایی که درب از جلو دارند دارای مصرف آب و برق کمتری هستند.

قدرت تمیزی و شستشو در ماشین های لباسشویی

در مورد قدرت تمیزی و شستشو، باید بگوییم که سرعت و قدرت در این لباسشویی‌ها با یکدیگر رابطه کاملاً برعکسی دارد. لباسشویی‌های سطلی دارای سرعت شستشوی بسیار بالایی هستند ولی تمیز کنندگی آنها از ماشین لباسشویی درب از جلو کمتر می‌باشد. البته این در حالی است که ماشین لباسشویی درب از جلو دارای تمیزی بیشتر و سرعت کمتری است. بودن برنامه‌های شستشوی متنوع در لباسشویی‌های درب از جلو می‌تواند مشکل سرعت را هم در این لباسشویی‌ها برطرف کند و همچنین وسیله ای به نام همزن هم در لباسشویی‌های درب از بالا می‌تواند مشکل تمیزی آنها را تا حدودی برطرف کند.

کپک زدگی و بو دهی هم یکی از مشکلات رایج در ماشین لباسشویی های درب از جلو است که بیشتر کاربران از آن گله می کنند.

ماشین لباسشویی

کارایی بالا در ماشین لباسشویی

وقتی می گوییم کارایی بالا، یعنی اینکه ماشین لباسشویی تا چه اندازه قادر است آسایش و راحتی را برای شما به ارمغان بیاورد. باید بگوییم که هر دو ماشین لباسشویی دارای کارایی بسیار خوبی هستند ولی اگر بخواهیم بین خوب و خوب‌ تر انتخاب کنیم، مسلماً باید گزینه خوب‌ تر را انتخاب کنیم. ممکن است شما زانو درد داشته باشید و نتوانید روی زانوهای خود دولا شده و لباس‌ها را در داخل لباسشویی بیندازید. ماشین لباسشویی درب از بالا این مشکل را به راحتی حل می‌کند و شما نیازی نیست که خم شده و روی زانوهای خود بنشینید. پس در این مورد ماشین لباسشویی درب از بالا می‌تواند کارایی بهتری داشته باشد.

کپک زدگی و بودهی در ماشین لباسشویی

در لباسشویی های درب از جلو، وجود آب در قسمت شیشه درب، می‌تواند باعث ایجاد کپک و بو کند ولی این مشکل معمولاً در ماشین‌های لباسشویی درب از بالا به ندرت دیده می‌شود و این می‌تواند یکی از مزیت‌های بسیار مهم لباسشویی‌های درب از بالا باشد.

قیمت ماشین های لباسشویی

قیمت ماشین لباسشویی به عوامل بسیاری بستگی دارد و اگر ما بخواهیم این عوامل را برای شما نام ببریم باید بگوییم تکنولوژی، سال تولید، مصرف انرژی، ظرافت، زیبایی و کارایی می‌تواند در قیمت این دستگاه تأثیر بگذارد. ماشین لباسشویی درب از جلو و درب از بالا، هر کدام در مورد خاصی پیشتاز می‌باشند ولی باید بگوییم که ماشین‌های لباسشویی درب جلو محبوبیت و قیمت بهتری دارند. دلیل آن هم می‌تواند استفاده از تکنولوژی به روزتر، شستشوی تمیزتر، زیبایی بیشتر و همچنین مصرف آب و انرژی کمتر باشد، ولی همانطور که برایتان توضیح دادیم ماشین‌های لباسشویی درب از بالا دارای کارایی بهتری بوده و فقط در مورد بعضی موارد از رقیب خود عقب می‌باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای خرید ماشین لباسشویی پارس خزر pars khazar

بهترین برند ماشین لباسشویی سطلی یا درب از بالا

کارخانه‌های زیادی امروزه در حال تولید ماشین‌های لباسشویی سطلی هستند ولی نکته مهمی که وجود دارد این است که بهترین برند که بتوان به آن اطمینان کرد چیست؟ برندهایی مثل توشیبا، بوش و پاکشوما جزو بهترین سازنده‌های این ماشین‌های لباسشویی هستند. شرکت‌هایی که نام بردیم در لباسشویی‌های خود از همزن استفاده می‌کنند و همزن باعث می‌شود که آب به طور کامل به همه قسمت‌های لباس‌ برسد و لباس‌ بیشتر تمیز شود. اگر قصد دارید ماشین لباسشویی سطلی خریداری کنید، توصیه می‌کنیم از برندهای نام برده شده استفاده کنید.

مشکلات متداول در ماشین‌های لباسشویی

معمولاً بعد از استفاده از ماشین لباسشویی ممکن است بعد از مدتی با مشکل روبرو شده و ماشین لباسشویی شما ایراد پیدا کند. بعضی از این مشکلات که در بیشتر برندهای لباسشویی مشترک هستند عبارتند از:

۱- چرا لباسشویی روشن نمی شود؟

اگر ولوم دستگاه لباسشویی را چرخاندید و هیچ واکنشی از آن ندیدید و حتی لامپ خبر هم روشن نشد، می‌توانید موارد زیر را بررسی کنید:

 •  ممکن است پریز، برق نداشته باشد: امکان دارد که پریز برق نداشته و مشکل از پریز برق باشد. می‌توانید وسیله برقی دیگری را به پریز زده و آن را امتحان کنید.
 • کابل برق و یا دو شاخه مشکل داشته باشد: یکی از مشکلات بسیار رایج در ماشین‌های لباسشویی خرابی دو شاخه و یا کابل رابط است. در این صورت می‌توانید دو شاخه را باز کرده و اگر مشکلی نداشت کابل رابط را عوض کنید.
 • کلید ماشین لباسشویی شما خراب شده باشد: اگر کلید خراب شده بود باید صفحه کنتاکت تایمر در ماشین لباسشویی را باز کنید و بعد از برطرف کردن مشکل دوباره تایمر را به صورت اول برگردانید.
 • میکروسوئیچ درب خراب شده است: برای برطرف کردن این مشکل باید سیم‌ هایی را که از تایمر به طرف درب ماشین لباسشویی کشیده شده است، پیدا کنید و وقتی درب بسته است سیم‌ها را به اهم متر وصل کنید اگر میکروسوئیچ سالم باشد، عقربه اهم متر منحرف می شود.

۲- چرا آب در داخل ماشین لباسشویی نیامده و لباسشویی آبکشی نمی‌کند؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است در ماشین لباسشویی با آن روبرو شوید، آبکشی نکردن لباس‌ها است. این مشکل دلایل زیادی دارد که عبارتند از:

 • خراب بودن شیر ورودی آب
 • خراب بودن پمپ ماشین لباسشویی
 • خراب بودن برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی
 • خرابی هیدروستات
 • خرابی میکروسوئیچ
 • باز ماندن درب ماشین لباسشویی

۳- چرا آب وارد لباسشویی می‌شود، ولی عملیات شستشو انجام نمی‌گیرد؟

وقتی ماشین لباسشویی شما شروع به کار نمی‌کند، می‌تواند به دلایل زیر باشد:

 • هیدروستات در ماشین لباسشویی خراب شده باشد.
 • موتور تایمر سوخته است.

۴- ماشین لباسشویی دائماً آبگیری می‌کند و قطع هم نمی‌شود؟

اگر در هنگام آبگیری متوجه شدید که آب در داخل ماشین لباسشویی زیاد شده به شکلی که شما از شیشه آب را می‌بینید، ممکن است که شیر ورودی آب دچار مشکل شده باشد. باید با یک تعمیرکار تماس گرفته تا مشکل را برطرف کند.

۵- چرا ماشین لباسشویی شستشو را انجام داده، ولی آب کثیف تخلیه نمی‌شود؟

اگر آب کثیف از لباسشویی شما تخلیه نشد، احتمالاً به دلیل گرفتگی و مسدود بودن مجاری تخلیه و شاید هم به دلیل خراب شدن پمپ تخلیه باشد. شاید به ظاهر مشکل جدی نیاید ولی اگر پمپ تخلیه مشکل داشته باشد، حتماً باید آن را عوض کنید. برای این کار بهتر است به تعمیرکار مراجعه کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای ماشین لباسشویی هات پوینت Hotpoint

۶- چرا ماشین لباسشویی در هنگام کار حرکت می‌کند؟

یکی مشکلات بسیار رایج در تمام لباسشویی ها، جابجایی و لرزش زیاد در هنگام کار است. برای اینکه از جابجا شدن ماشین لباسشویی خود جلوگیری کنید، باید ابتدا بست ها را چک کنید و از باز نبودن آنها مطمئن شوید.  یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث حرکت ماشین لباسشویی می شود تراز نبودن لباسشویی است، پس باید از تراز بودن لباسشویی خود مطمئن شوید.

۷- چرا لباسشویی در هنگام کار صدای زیادی دارد؟

گاهی صدای لباسشویی در هنگام کار سرسام آور است. دلایل این سر و صدای زیاد به موارد زیر مربوط می‌شود:

 • احتمال دارد بلبرینگ ها خراب شده باشند در این صورت بلبرینگ‌ها را عوض کنید.
 • شاید لاستیک دور درب لباسشویی شما از جای خود بیرون آمده است، می‌توانید آن را به جای اولیه خود برگردانید.
 • خرابی تسمه باعث سر و صدای زیاد لباسشویی می شود. اگر متوجه خرابی تسمه شدید به راحتی آن را با یک تسمه سایز خود عوض کنید.

۸- چرا پودر در ماشین لباسشویی حل نمی‌شود؟

دقت داشته باشید پودری که در لباسشویی می‌ریزید ممکن است به قسمت شلیک وارد نشود و به همین دلیل مقداری از این پودر حل نشده باقی خواهد ماند. دلیل حل نشدن پودر ممکن است به موارد زیر مربوط شود:

 • ممکن است جا پودری لباسشویی شما کثیف باشد.
 • استفاده از پودرهای نامناسب و یا زیاد می‌تواند باعث حل نشدن پودر لباسشویی شود.

۹- چرا ماشین لباسشویی در هنگام کار خاموش می‌شود؟

کار نکردن و خاموش شدن ماشین لباسشویی در هنگام کار می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد و یا ممکن است به تایمر ماشین لباسشویی هم مربوط شود. اگر در وسط کار شستشو، متوجه شدید که لباسشویی شما ناگهان خاموش شده، می‌تواند به دلیل موارد زیر باشد:

 • خراب شدن موتور ماشین لباسشویی
 • ایجاد مشکل در شیر برقی
 • خراب شدن تایمر الکترونیک
 • خراب شدن قفل و زبانه درب ماشین لباسشویی
 • خراب شدن میکروسوئیچ درب

۱۱- چرا دیگ ماشین لباسشویی نمی‌چرخد؟

در صورتی که دیگ ماشین لباسشویی شما نمی چرخد، باید به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید. بعضی از دلایلی که می‌تواند باعث نچرخیدن دیگ لباسشویی باشند عبارتند از:

 • خراب شدن قفل درب لباسشویی
 • خراب شدن تسمه محرک
 • ایجاد مشکل در موتور و اجزای آن
 • سوختن برد

برد در ماشین لباسشویی یک قطعه بسیار حیاتی و حساس است که از تعدادی خازن و فیوز تشکیل درست شده است. برد در ماشین لباسشویی یک قطعه الکترونیکی است که دلایل سوختن آن می‌تواند رسیدن آب به برد و یا نوسانات برق باشد. اگر برد لباسشویی شما سوخت حتماً باید آن را عوض کنید. توصیه می‌کنیم ابتدا دلیل سوختن برد لباسشویی را چک کنید.

ماشین لباسشویی

۱۲- دلایل برق داشتن ماشین لباسشویی چیست؟

یکی از مشکلات در ماشین لباسشویی برق داشتن بدنه ی آن است. برق داشتن لباسشویی می‌تواند بسیار خطرناک باشد زیرا آب رسانای الکتریکی بوده و ممکن است باعث برق گرفتگی و یا سوختگی شما شود پس در صورتی که بدنه لباسشویی برق داشت، دو شاخه را از پریز برق جدا کنید و موارد زیر را بررسی کنید:

 • قسمت‌های مختلف لباسشویی را چک کنید و از نداشتن نشتی آنها مطمئن شوید زیرا آب برق گرفتگی را تشدید می‌کند و ممکن است قسمتی دچار نشتی شده باشد.
 • سیم اتصال به زمین و یا همان سیم ارت را چک کنید و مطمئن شوید که درست به زمین متصل شده است.
 • سیم کشی‌های الکتریکی و یا فیش‌های برق را در لباسشویی خود بررسی کنید، ممکن است روکش این سیم‌ها خراب و یا فاسد شده باشد. اگر سوختگی در آن‌ها دیدید حتماً سیم‌ها را عوض کنید.
 • پریز، دو شاخه و کابل برقی را که لباسشویی به آن متصل شده بررسی کنید. علائمی مثل زنگ زدگی دو شاخه و یا بوی سوختگی از پریز، می تواند بدلیل سوختگی باشد.
تعمیر یخچال شبانه روزی

31

ماشین لباسشویی درب از جلو بهتر است یا لباسشویی درب از بالا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا لباسشویی روشن نمی شود؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا