تعمیراتتعمیرات یخچال

روش تعمیر یخساز یخچال آاگ

آموزش گام به گام تعمیر کردن یخساز یخچال آاگ چگونه است

روش تعمیر یخساز یخچال آاگ چگونه است؟ یکی از مشکلاتی که بسیار آزاردهنده می باشد و احتمال دارد برای یخچال آاگ شما به وجود بیاید خرابی یخساز یخچال آاگ می باشد. موارد مختلفی می تواند باعث خراب شدن یخساز یخچال آاگ باشه که ما می‌خواهیم در این مقاله از ایبک امداد برای شما این مشکلات را بررسی کنیم و همچنین روش برطرف کردن آنها را هم برایتان بیان کنیم. اگه خودتان نتوانستید با استفاده از این مقاله، مشکل یخساز یخچال آاگ خود را برطرف کنید بهتر است که از تعمیرکار مجاز یخچال فریزر ساید بای ساید آاگ کمک بگیرید.

چگونه می توانیم یخساز یخچال آاگ را راه اندازی کنیم ؟

یخساز یخچال آاگ

در بیشتر مدل های یخچال ساید بای ساید آاگ، هنگامی که شما یخچال را به برق وصل می کنید یخساز هم فعال خواهد شد، ولی گاهی احتمال دارد که شما متوجه شوید که یخساز دستگاه شما روشن نشده در این صورت باید خودتان این سیستم را فعال کنید.

برای فعال کردن یخساز یخچال ابتدا باید دکمه on را که بر روی بدنه دستگاه قرار گرفته فشار دهید اگر این دکمه را روی دستگاه ندیدید احتمالاً  یخساز شما از نوع اهرمی می باشد و به وسیله اهرم می توانید یخساز را فعال کنید. اگر اهرم را پایین بکشید یخچال شما فعال خواهد شد و برعکس، با قرار دادن اهرم در زاویه ۹۰ درجه و یا بکمک دکمه off  می توانید  یخساز یخچال را غیر فعال کنید. اگر باز اینکارها موفق به راه اندازی یخساز یخچال آاگ خود نشدید بهتر است که از دفترچه راهنمای این یخچال استفاده کنید تا به راحتی بتوانید یخساز یخچال خود را فعال کنید.

چگونه می توانیم یخساز یخچال را غیرفعال کنیم؟

 

احتمال دارد گاهی شما نیاز به استفاده از یخساز یخچال ساید بای ساید خود نداشته باشید در این مواقع بهتر است یخساز یخچال را خاموش و غیرفعال کنید زیرا در این صورت هم در مصرف انرژی و برق صرفه جویی کرده اید و هم اینکه به یخساز شما آسیب وارد نخواهد شد. برای غیر فعال کردن یخساز یخچال خود می توانید از دکمه off استفاده کنید که در روی یخساز قرار داده شده است. البته همانطور که گفتیم بعضی از یخسازها اهرمی می باشند و شما می توانید برای غیرفعال کردن یخساز اهرم را کشیده و در زاویه ۹۰ درجه قرار دهید.

حتما بخوانید:   عیب‌یابی و مشکلات آبگرمکن بدون مخزن بوش | کد خطای آن

ریست کردن یخساز یخچال ساید بای ساید

گاهی امکان دارد یخساز در عملکرد خود دچار اختلال شود اگر با این مشکل روبرو شدید به هیچ وجه نگران نباشید زیرا می‌توانید با ریست کردن یخساز این مشکل را برطرف کنید فقط دقت داشته باشید که ریست کردن زیاد یخساز و در فواصل کوتاه، باعث می شود که به دستگاه شما آسیب وارد شود. زمان های مناسب برای ریست کردن یخساز موارد زیر می باشد:

 • اگر شما هنگام استفاده از یخساز یخچال متوجه شدید که صدای بلند از یخساز ایجاد می شود در این هنگام باید یخساز را ریست کنید.
 •  اگر یخساز شما درست و صحیح کار نکرد نیاز به ریست کردن دارد.

اگر خواستید یخساز یخچال به خود را ریست کنید و آن را به تنظیمات اولیه کارخانه برگردانید باید مراحلی را که برای شما می گوییم انجام دهید:

 • ابتدا در مرحله اول درب فریزر را در هنگام روشن بودن، باز کنید.
 • سپس محفظه بیرونی یخساز را خارج کنید.
 • بعد از اینکه محفظه را برداشتید گزینه ریست را خواهید دید.
 •  برای ریست کردن یخساز باید این دکمه را چند ثانیه نگه دارید.
 •  بعد از انجام این کار، یخساز یخچال ساید بای ساید آاگ شما ریست می شود.

چگونه می توانیم یخساز یخچال آاگ را تعمیر کنیم؟

گاهی امکان دارد که یخساز شما درست کار نکند برای اینکه مشکل را برطرف کنید ابتدا باید آن را عیب یابی کنید و ببینید که مشکل از کدام قسمت یخچال است؟ در این مقاله برای شما مشکلات متداولی را که احتمال دارد برای یخساز به وجود بیاید بررسی می کنیم و راهکارهایی را هم برای برطرف کردن این مشکلات بیان خواهیم کرد. اگر با راهنمایی های ما نتوانستید مشکل را برطرف کنید بهتر است که به تعمیر کاران مجاز یخساز یخچال آاگ تماس بگیرید.

چرا یخساز ساید آاگ یخ نمی سازد؟

اگر شما در هنگام استفاده از یخساز متوجه شدید که این دستگاه یخ نمی سازد برای اینکه مشکل را پیدا کرده و برطرف کنید باید به نکات زیر توجه کنید:

 • در مرحله اول از روشن بودن یخساز مطمئن شوید زیرا امکان دارد یخساز شما خاموش باشد و باعث نساختن یخ شود.
 •  اگر یخساز شما روی حالت pause یا همان مکث قرار داشته باشد یخ ساخته نمی شود.
 • در صورت وجود داشتن مشکل، در قسمت تامین آب یخساز، آبی را که برای ساخته شدن یخ لازم است، جمع نشده و باعث ساخته نشدن یخ خواهد شد.
 • گرفتگی و یا خرابی فیلتر آب می تواند باعث نساختن یخ در یخچال می شود. به این نکته توجه کنید که تقریباً هر ۶ ماه یکبار باید فیلتر آب را تعویض کنید تا باعث بروز مشکلاتی در یخساز آاگ شما نشود.
 •  اگر دمای یخچال بالا باشد باعث می شود که آب درون یخساز، یخ نزند و یخی هم تولید نشود پس به دمای یخچال فریزر خود دقت داشته باشید که در حد مجاز باشد.
حتما بخوانید:   آموزش کامل شارژ یخچال فریزر

چرا یخساز یخچال آاگ کار نمی کند؟

یخساز یخچال آاگ

اگر شما متوجه شدید که یخساز یخچال شما از کار افتاده است برای اینکه مشکل را عیب یابی و برطرف کنید باید موارد زیر را انجام دهید:

 • شکستن قالب یخ ساز و یا خرابی اهرم می تواند باعث بروز این مشکل شود و یخساز یخچال شما کار نکند.
 •  خرابی شیر برقی یکی از دیگر دلایل کار نکردن یخساز یخچال آاگ می باشد.
 • شیر برقی در صورت خرابی نمی‌تواند آبی را که برای یخساز لازم است تامین کند و باعث از کار افتادن این قسمت می شود.
 • بسته شدن راه ورودی آب دلیل دیگر کار نکردن یخساز می باشد و شما باید آن را بررسی کنید.
 •  خرابی و یا مشکل در قسمت های سنسور یخساز، موتور و برد فرمان یخساز می تواند باعث کار نکردن یخساز شود.
 • دقت داشته باشید اگر یخساز شما در این قسمتها  با مشکل روبرو شد، برای برطرف کردن مشکل باید با تعمیرکار مجاز یخچال ساید بای ساید آاگ تماس بگیرید. زیرا برطرف کردن این موارد تخصصی می باشد و برای حل مشکل نیاز به شخص متخصص دارید.

چرا یخساز یخچال آاگ یخ کمی تولید می کند؟

اگر شما هم در منزل خود از یخچال آاگ استفاده می کنید احتمال دارد با این مشکل روبرو شده باشید که یخساز یخچال شما یخ کمی تولید کند. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید به موارد زیر دقت کنید:

 • یخساز در هر بار تولید یخ، فقط مقدار ۹۰۰ گرم یخ تولید می کند. بعد از اینکه محفظه یخساز پر شود تولید یخ متوقف خواهد شد. پس انتظار یخ بیشتری از یخساز نداشته باشید
 •  اگر متوجه شدید که یخ ها نامنظم و کم از محفظه خارج می شود احتمال دارد که یخ ها داخل محفظه به همدیگر چسبیده باشد و قادر به خارج شدن نباشند.
 • هر چند وقت یکبار، یخساز یخچال را به طور کامل بررسی کنید و داخل محفظه را هم از یخ خالی کنید تا برای یخ های بیشتری جا باز شود و یخساز بتواند یخ بیشتری تولید کند.

چرا یخ از یخساز یخچال آاگ خارج نمی شود؟

گاهی احتمال دارد شما متوجه شوید که یخساز یخچال شما یخ تولید می کند ولی یخ از محفظه خارج نمی شود. دلایل مختلفی می تواند باعث بروز این مشکل شود که در ادامه برای شما بیان می‌کنیم:

 • اگر شما از یخساز یخچال خود برای مدت طولانی استفاده نکنید باعث می شود که یخ ها درون آن جمع و فشرده شده و خارج نشود برای این منظور بهتر است هرگاه از یخساز استفاده می‌کنید آن را خاموش کنید.تا با این مشکل روبرو نشوید.
 •  اگر دمای یخساز شما متغیر بوده و مناسب نباشد باعث می شود که یخ های داخل یخساز آب شده و به همدیگر بچسبد و این باعث می شود که یخ ها قادر به خارج شدن از محفظه نباشد.
 • برای جلوگیری  از بروز این مشکل، در صورت استفاده نکردن از یخساز بهتر این است که آن را غیر فعال کنید و دمای یخچال فریزر خود را هم همیشه کنترل کنید تا در حد مجاز باشد.
حتما بخوانید:   راهنمای نصب و راه اندازی یخچال فریزر بوش BOSCH و معرفی امکانات آن

وظیفه سنسور یخساز یخچال آاگ و محل قرارگیری آن

احتمال دارد برای عیب یابی کردن سنسور یخساز یخچال آاگ، شما هم با این سوال روبرو شده باشید که سنسور در کدام قسمت از یخساز یخچال قرار گرفته است و وظیفه آن چیست؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که سنسور وظیفه دارد که فرمان های لازم را برای یخساز صادر کند و به طور معمول در قسمت پنل داخلی یخساز و در مجاورت برد کنترلی یخساز قرار گرفته است.

 

ترمودیسک یخساز در کجا قرار گرفته و وظیفه آن چیست؟

اگر شما در یخساز خود با مشکل روبرو شدید باید ترمودیسک آن را بررسی کنید برای اینکه این کار را انجام بدهید ابتدا باید محل قرارگیری آن را بدانید. ترمودیسک می‌تواند دمای زیاد یخچال را تحمل کرده و از زیاد شدن دمای المنت جلوگیری کند محل قرارگیری ترمودیسک در کنار المنت و  اواپراتور یخچال می باشد.

شیر برقی یخساز در کجا قرار گرفته است و چه وظیفه ای دارد؟

یکی از قطعاتی که در یخچال بسیار مهم می باشد شیر برقی است که در هنگام خرابی یخساز، شما باید شیر برقی را بررسی کنید. شیر برقی یا همان شیر ورودی در پنل پشتی و در قسمت پایین یخچال آاگ قرار گرفته شده است و وظیفه آن این است که آب لازم را برای تولید یخ به وسیله لوله ها، به یخساز منتقل کند.

نتیجه گیری از روش تعمیر یخساز یخچال آاگ

ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما متداول ترین دلایل خراب شدن یخساز یخچال آاگ را توضیح دادیم و همچنین برطرف کردن این مشکلات را هم بیان کردیم. اگر با راهنمایی‌های ما موفق به برطرف کردن مشکل یخساز خود نشدید حتماً برای تعمیر یخساز یخچال خود به  تعمیرگاه مجاز یخچال مراجعه کنید.

 امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد

نحوه تعمیر یخساز یخچال آاگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

شیر برقی یخساز در کجا قرار گرفته است و چه وظیفه ای دارد

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا