تعمیرات لباسشویی

راهنمای مشکلات رایج ماشین لباسشویی آبسال | لباسشویی مدل الگانس

راهنمای مشکلات رایج ماشین لباسشویی آبسال مدل الگانس | تعمیرات لباسشویی، مشکلات رایج لباسشویی الگانس

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

امروزه استفاده از ماشین های لباسشویی موجب شده است، که در زمان و هزینه های افراد صرفه زیادی شود. ماشین لباسشویی آبسال مدل الگانس از جمله برندهایی می باشد، که بیشتر افراد از آن استفاده می کنند. چون از لباسشویی زیاد استفاده می شود و یکی از وسایل پرکاربرد می باشد، احتمال به وجود آمدن خرابی ها و ایرادات در آن غیر طبیعی و غیر منتظره نخواهد بود.

ماشین لباسشویی آبسال مدل الگانس آبگیری نمی‌کند

ماشین لباسشویی آبسال مدل الگانس با استفاده از شلنگ هایی به آب شهری متصل هستند، تا آب ماشین لباسشویی تأمین گردد. در برخی مواقع امکان دارد، که طول این شلنگ ها زیاد تر باشد. در محلی که شلنگ ها به شیر متصل می‌شوند و در انتهای شلنگ، فیلترها و صافی های کوچکی قرار داده می شود، که از ورود رسوبات به شیر برقی و درون محیط لباسشویی جلوگیری شود. احتمال دارد، که این صافی ها و فیلتر ها با رسوبات مسدود شده باشند. بنابراین باید شلنگ های تأمین آب و صافی ها را بررسی نمایید.

در ماشین لباسشویی آبسال سوییچی وجود دارد، که برقی که به شیر برقی وارد می‌شود را کنترل می‌کند. یعنی جریان برق از برد الکترونیکی یا تایمر به سوئیچ سطح آب یا همان سوئیچ فشار و از آن به شیر برقی می رسد. اگر ایرادی در این قطعه وجود داشته باشد، امکان دارد، که وقتی که آب هنوز به سطح مناسب نرسیده است، از شیر برقی جریان را قطع کند. در این شرایط باید سوئیچ سطح آب عوض شود. برای اینکه از سالم بودن سوئیچ سطح آب مطمئن شوید، می توانید از مولتی متر استفاده کنید، اما این کار از جمله کارهای تخصصی می باشد و باید افرادی که با تجربه و ماهر هستند، اقدام به تست سوئیچ سطح آب کنند.

در صورتی که برد الکترونیکی یا تایمر لباسشویی و سلکتور ایرادی داشته باشند موجب می‌شوند، که این مشکل در دستگاه به وجود آید. در مدل های قدیمی تر تایمر مکانیکی مورد استفاده قرار گرفته است و در مدل‌های جدیدتر به جای تایمر مکانیکی، برد الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد، که جریان الکتریکی را به قسمت های مختلف مثل شیر برقی هدایت می کند. این کار در حین آبگیری انجام می شود. چنانچه برد یا تایمر لباسشویی آبسال مدل الگانس ایرادی داشته باشد، ولتاژی که برای عملکرد شیر برقی لازم است به آن نخواهد رسید و در نتیجه آبگیری را ماشین لباسشویی نمی تواند انجام دهد. بنابراین برای رفع این مشکل باید برد یا تایمر لباسشویی آبسال مدل الگانس خود را عوض کنید.

لباسشویی آبسال

تخلیه نکردن آب لباسشویی آبسال مدل الگانس

از جمله مشکلات رایج که ممکن است برای ماشین لباسشویی آبسال مدل الگانس به وجود آید، تخلیه نکردن آب می باشد، که دلایل گوناگونی دارد. در ادامه هر کدام از این موارد را توضیح می دهیم:

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تفاوت ماشین لباسشویی‌ درب از بالا و درب از جلو چیست؟

در لباسشویی الگانس پمپ تخلیه آب برای تخلیه کردن آب دستگاه تعبیه شده است، که در حین انجام شستشو در چند مرحله تخلیه آب را انجام می‌دهد. برای اینکه به پمپ آسیب نرسد، قبل از پمپ فیلتری نصب گردیده است، تا رسوبات و آلودگی ها به پمپ نرسند و آسیب نبیند. چنانچه این فیلتر انسداد داشته باشد، پمپ نمی تواند تخلیه آب را به صورت صحیح انجام دهد.

چنانچه شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی آبسال مدل الگانس گرفتگی داشته باشد، تخلیه آب در این دستگاه انجام نخواهد شد. بنابراین شلنگ تخلیه را بررسی کرده و در صورت گرفتگی آن را برطرف نمایید.

چنانچه تایمر یا بردهای الکترونیکی لباسشویی که مثل مغز این دستگاه عمل می‌کند، ایرادی داشته باشد موجب می شود، که عملکرد لباسشویی مختل شود. از جمله مشکلاتی که خرابی تایمر به دنبال دارد تخلیه نکردن آب لباسشویی می باشد.

لرزش زیاد لباسشویی آبسال مدل الگانس

احتمال دارد، که کمک فنر ماشین لباسشویی آبسال مدل الگانس خرابی داشته باشد یا محل قرار گرفتن ماشین لباسشویی شما تراز نباشد. این دو دلیل از دلایل بسیار مهم و اصلی لرزش بیش از اندازه ماشین لباسشویی آبسال مدل الگانس می‌باشند.

اگر لرزش زیاد این دستگاه با سروصدای زیاد به همراه است، احتمال دارد، که نقص فنی در دستگاه شما وجود داشته باشد.

همچنین اگر لباس ها به صورت نامنظم در لباسشویی قرار داده شده باشند و لباسشویی به صورت تراز نصب نشده باشد، می‌تواند این مشکل به وجود آید.

اگر برخی از قطعاتی که در مخزن لباسشویی وجود دارد ایرادی پیدا کنند، موجب خواهد شد، که بلبرینگ دستگاه از کار افتاده و در نتیجه لباسشویی لرزش زیادی خواهد داشت.

نشتی لباسشویی آبسال مدل الگانس

وقتی که ماشین لباسشویی آبسال شما نشتی دارد برای یافتن محل دقیق نشتی و دلیل آن، باید دستگاه خود را بدون بار روشن کرده و اجازه دهید یک سیکل از شستشو انجام شود. در این حالت لباسشویی خود را به خصوص قسمت هایی که امکان نشت در آن بیشتر است را مورد بررسی قرار دهید.

شلنگ های ورودی و شلنگ تخلیه از موارد بسیار مهم در استفاده از لباسشویی می باشند، که هر دوی این ها می توانند دلیل نشتی در لباسشویی آبسال باشند. در قسمت پشتی لباسشویی شلنگ تخلیه قرار دارد. قبل از اینکه اقدامی انجام دهید، باید از اتصال درست آنها مطمئن شوید. در صورتی که سوپاپی که شلنگ و وان را متصل می‌کند خرابی داشته باشد، می‌تواند موجب نشت دستگاه شود.

یکی دیگر از عواملی که موجب نشت آب در ماشین لباسشویی آبسال مدل الگانس می‌باشد، ایراد و نقص در پمپ تخلیه است. پمپ تخلیه معمولاً در قسمت جلویی و پایی این دستگاه قرار دارد.

از عوامل بسیار مهمی که ممکن است موجب ایجاد نشتی و آب ریزی در لباسشویی آبسال شود لاستیک دور درب این دستگاه می باشد. چنانچه این لاستیک سوراخ بوده و پاره باشد، احتمال نشت آب از آن بیشتر خواهد بود. بنابراین اگر لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ایرادی دارد، حتما باید آن را عوض کنید.

خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی آبسال مدل الگانس

برد الکترونیکی این دستگاه از قطعات مختلفی مانند فیوز ها و خازن ها تشکیل می شود. اگر نوسان در برق ورودی لباسشویی وجود داشته باشد، موجب می شود، که قطعات برد الکترونیکی ماشین لباسشویی آبسال مدل الگانس خراب شده یا بسوزند. اگر این نوسان بسیار زیاد باشد احتمال دارد، که برد الکترونیکی دستگاه شما به صورت کامل بسوزد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی باکنشت Bauknecht

همچنین اگر ماشین لباسشویی در کارکرد خود نقص و عیبی داشته باشد و در نتیجه آن به برد الکترونیکی دستگاه آب نفوذ کند، اتصالی به وجود می آید و می سوزد. باید بدانید، که وقتی برد الکترونیکی ایرادی پیدا می‌کند، در اکثر مواقع قابل تعمیر نبوده و باید آن را عوض کنید.

در صورتی که فیوز یا خازن هایی که در برد الکترونیکی به کار رفته شده است، نیاز به تعمیر و تعویض داشته باشند، می‌توانید برد الکترونیکی را تعمیر کنید و دوباره از آن استفاده کنید، اما اگر بسوزد دیگر نمی توانید آن را تعمیر کنید و باید برد جدید تهیه کرده و بر روی دستگاه خود نصب نمایید. در این شرایط دقت داشته باشید، که برد الکترونیکی که تهیه می‌کنید حتماً مناسب و اورجینال باشد. در صورتی که برد الکترونیکی دارای کیفیت خوبی نباشد و از برند اورجینال استفاده نکنید، برای خرید کردن مجدد آن باید هزینه‌های زیادی را بپردازید.

حل نشدن مواد شوینده در لباسشویی آبسال مدل الگانس

وقتی که مواد شوینده در ماشین لباسشویی آبسال مدل الگانس حل نمی شود، در اولین مرحله حتماً باید محفظه مواد شوینده را بررسی کرده و در صورت کثیف بودن، آن را با دقت تمیز نمایید.

باید دقت داشته باشید، که حتماً برای شستشوی لباس‌های خود در لباسشویی آبسال مدل الگانس از مواد شوینده با کیفیت و مرغوب استفاده نمایید. بهتر است که از مایع شوینده به جای پودر شوینده استفاده نمایید.

از موارد دیگری که موجب می‌شود مواد شوینده در این دستگاه به خوبی حل نشود، می‌توان به این موارد اشاره نمود:

  • برای شستشوی لباس‌ها از آب بسیار سرد استفاده نکنید. چون در آب سرد مواد شوینده دیرتر حل می شوند، اما چنانچه آب دمای بیشتری داشته باشد، در زمان کمتری مواد شوینده شما حل خواهند شد.
  • دقت داشته باشید، که از مواد شوینده نباید بیش از اندازه استفاده کنید. برخی از افراد فکر می‌کنند، که با استفاده بیشتر از مواد شوینده لباس های آنها بهتر شسته می‌شود. اما اینگونه نیست و مواد شوینده اضافه موجب می شود، که بر روی لباس های شما لکه باقی بماند.
  • از دیگر مواردی که موجب می‌شود مواد شوینده به خوبی در ماشین لباسشویی آبسال مدل الگانس حل نشود، میزان سختی آب منطقه شما می باشد. هر چقدر آب سختی بیشتری داشته باشد، حل شدن مواد شوینده در آن سخت تر خواهد بود.
  • در صورتی که مواد شوینده را در زمان نامناسب اضافه کنید، مواد شوینده نمی توانند حل شوند. بنابراین قبل از اینکه لباس ها را درون دستگاه خود قرار دهید پیشنهاد می شود، که مواد شوینده را در محفظه بریزید، تا زمان بیشتری برای حل شدن داشته باشند.

لباسشویی آبسال

سخن تکمیلی

استفاده کردن از ماشین لباسشویی آبسال مدل الگانس موجب می شود، که شما با مصرف انرژی کمتر و سرعت بیشتر لباس های خود را مورد شستشو قرار دهید. در صورتی که در حین استفاده از این دستگاه متوجه شدید، لباسشویی شما ایرادی پیدا کرده است، بهتر است، که تا عیب یابی و تعمیر کامل از ماشین لباسشویی استفاده نکنید. چون امکان دارد، که مشکلات کوچک آسیب‌های زیادتر و بزرگتری به ماشین لباسشویی شما وارد کنند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

ماشین لباسشویی آبسال مدل الگانس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی مشکلات رایج ماشین لباسشویی آبسال مدل الگانس

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا