تعمیرات لباسشویی

راهنمای ارور e50 لباسشویی آاگ AEG |نحوه عیب یابی و رفع کدخطا

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

برای پیدا کردن عیب و رفع کردن ارور e۵۰ ماشین لباسشویی برند آاگ اول از همه باید یک سری نکات را بدانید که از جمله آن‌ها می‌توان به علت ارور E۵۰ ماشین لباسشویی آاگ اشاره کرد. در این مطلب به موارد بسیار مهمی از جمله نحوه رفع ارور e۵۰ ماشین لباسشویی آاگ، علت کد خطای ماشین لباسشویی آاگ e۵۰ و نحوه رفع آن می‌پردازیم.

خلاصه توضیحات علت‌های نمایش ارور‌های e۵۰ ماشین لباسشویی برند آاگ:

برای اینکه وقت خوانندگان این مطلب گرفته نشود در این سر تیتر از مقاله خلاصه ای از کل مقاله را آورده ایم:

ارور e۵۰ در لباسشویی های آاگ چه می باشد؟
  • مشکل در برد اینورتر
  • خرابی در سیم کشی های داخلی ماشین لباسشویی
  • خرابی در موتور دستگاه
روش های عیب‌یابی کد های خطای e۵۰ در لباسشویی آاگ چیست:
  • روش های عیب یابی ماشین لباسشویی تخصصی می باشد.
  • برای عیب یابی برد های اینورتر باید از متخصص این کار استفاده نمایید.
روش‌های رفع ارور e۵۰ در لباسشویی آاگ چگونه است:
  •  برای رفع کردن این ارور فقط کافیست ماشین لباسشوی خود را ریست نمایید.

دلایل ارور e۵۰ در ماشین لباسشویی آاگ چه می باشد:

از بزرگترین خطاهایی که ممکن است در دستگاه ماشین لباسشویی آاگ ببینید خطای e۵۰ می‌باشد. این نشان می‌دهد که برد اینور‌تر دچار مشکل شده است و یا اینکه قطعات دیگری دارای خرابی می‌باشند. در چنین زمانی دستگاه با نمایش دادن ارور e۵۰ به افراد اعلام می‌نماید که دستگاه نمی‌تواند مشکلات مربوط به ماشین لباسشویی را تشخیص دهد. اما قطعات ماشین لباسشویی نیز ممکن است دچار مشکل شوند. از جمله می‌توان به مشکلات زیر اشاره کرد: مشکلات مربوط به موتور، خرابی در برد اینورتر، مشکل در اتصالات سیم کشی ماشین لباسشویی و…

  • مشکل در برد اینورتر
  • خرابی در سیم کشی های داخلی ماشین لباسشویی
  • خرابی در موتور دستگاه

برد اینورتر

مشکلات برد اینورتر از علل هشدار e۵۰ در ماشین لباسشویی برند آاگ:

برد اینورتر در کنار برد اصلی دستگاه قرار دارد که یک برد کوچک است و این برد تمام عملکرد موتور ماشین لباسشویی را کنترل می نماید.موتور های اینورتر بسیار پیشرفته تر از موتور های معمولی می باشند که روش چرخیدن دستگاه را به طور کامل تغییر می دهند. این کار باعث صرفه جویی در مصرف انرژی برق می شود و همچنین باعث افزایش کیفیت شستشوی لباس ها به میزان بسیار زیادی می شود.

فناوری اینورتر قابلیت این را دارد که وزن لباس‌های درون دیگ ماشین لباسشویی را تخمین بزند و با استفاده از آن نیرویی که لازم است تا دیگ راه اندازی شود را از موتور دستگاه می‌خواهد. خرابی و سوختگی در این برد باعث این می‌شود که عملکرد برد الکتریکی دچار مشکلات جدی شود. تعمیرات و عیب‌یابی بردهای اینورتر نیاز به افراد متخصص و دانش و ابزار خاصی را دارد از این رو ما توصیه می‌کنیم برای این کار با ایبک امداد تماس بگیرید و از تعمیرکاران ما در خواست کنید تا این خطا را از دستگاه شما رفع نماید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای رفع ارور E30 ماشین لباسشویی آاگ

مشکلات در سیم کشی داخلی ماشین لباسشویی از دلیل‌های ارور e۵۰:

از دیگر دلایل مهمی که می‌تواند ایجاد کننده‌ی کد ارور e۵۰ در دستگاه ماشین لباسشویی AAG شود، مربوط به قسمت سیم کشی‌های الکترونیکی برد اصلی و همچنین سایر قطعات دستگاه مانند برد اینورتر و همچنین موتور است. در این حالت است که برد اصلی ماشین لباسشویی اطلاعات درستی را از برد اینورتر دریافت نمی‌نماید که باعث ایجاد خطای e۵۰ بر روی پنل ماشین لباسشویی آاگ می‌شود. برای اینکه بتوانید این ارور را رفع نمایید باید دستگاه را از برق بکشید. و بعدا دوباره به برق وصل نمایید. اگر از کانکتورها استفاده می‌کنید توصیه میکنیم که تمامی سیم‌های دستگاه را تعویض نمایید و یا کانکتورهای جامد استفاده نمایید.

مشکلات موجود در موتور علت برای ایجاد کد خطای e۵۰ ماشین لباسشویی برند آاگ:

در برخی موارد، به نظر می‌رسد که برد کنترل در شرایط عالی قرار دارد، اما هنگام اجرای دستورات از برد کنترل، موتور آسیب می‌بیند. در این حالت امکان دارد دیگ ماشین لباسشویی طبق برنامه روشن نشود، فرآیند مربوط به شستشو لباس در دستگاه با مشکلاتی رو به رو می‌شود و همینطور امکان دارد صدای شستشو دستگاه افزایش یابد. در این حالت قطعه‌ی مادربرد حتما کد‌های خطای e۵۰ مربوط به ماشین لباسشویی آاگ را روی صفحه پنل نشان می‌دهد. برای اینکه بتوانید دلایل این کد خطا را بیابید باید دستگاه را به صورت کامل بررسی نمایید. در اکثر مواقع ماشین لباسشویی آسیبی ندارد و فقط کربن موتور لباسشویی تمام می‌شود که به راحتی می‌توان آن را تعویض کرد.

روش عیب‌یابی ارور e۵۰ در لباسشویی:

اگر با چنین خطایی مواجه شدید، قطعا مشکلی جدی است و باید در اسرع وقت برطرف شود. پیشنهاد می‌شود حتما از خدمات تعمیرات لوازم خانگی شرکت ایبک امداد استفاده کنید. برای عیب‌یابی ماشین لباسشویی باید قطعات اصلی ماشین را بررسی کرد که نیاز به تجربه و دانش دارد.

روش رفع کردن ارور e۵۰ در ماشین لباسشویی برند آاگ:

برای رفع کردن خطای مربوط به کد e۵۰ ماشین لباسشویی برند آاگ، باید ماشین لباسشویی را اول از همه از برق بکشید، ۱ دقیقه منتظر بمانید و دوباره دستگاه را به برق وصل کنید. همچنین شما می‌توانید با استفاده کردن از فیوزهای که در پنل سوئیچ برق موجود می‌باشد، برق را قطع کنید. اگر آن را از برق جدا کرده‌اید و دوباره نصب کرده اید، مهم است که مطمئن شوید شلنگ‌ها پیچ خورده یا گیر نکرده‌اند و شیر آب متصل به دستگاه کاملا باز می‌باشد. دستگاه ماشین لباسشویی را روشن نمایید، برنامه‌ی شستشوی مناسب را انتخاب کنید و شروع کنید، اگر چرخه‌ی شستشوی دستگاه به شکل همیشگی شروع به کار نماید مشکل دستگاه حل شده است. بررسی نمایید که آیا دوباره روی نمایشگر دستگاه همان خطا نمایش داده می‌شود یا خیر. اگر نمایش داده نشد در واقع دستگاه درست کار می‌کند.

هزینه ی تعمیرات مربوط به ارور e۵۰  ماشین لباسشویی چقدر است:

با فشار دادن چند دکمه و بررسی ماشین لباسشویی می‌توانید برخی از مشکلات را خودتان حل کنید.

اما برخی از مشکلات ماشین لباسشویی آاگ جدی‌تر هستند و باید در این زمینه تخصص بیشتری داشته باشید.

در چنین شرایطی باید از یک تعمیرکار مجرب بخواهید تا مشکلات ماشین لباسشویی شما را بررسی کند.

اما اگر سوال شما این است که هزینه تعمیر ماشین لباسشویی آاگ چقدر است، باید بگوییم که هزینه تعمیر کاملا متفاوت است.
بسته به شدت مشکل (های) ماشین لباسشویی، هزینه آن نیز متفاوت خواهد بود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلیل ارور oe در ماشین لباسشویی سامسونگ samsung

به عنوان مثال، وقتی ماشین لباسشویی با یک تماس تلفنی و فشار دادن چند دکمه تعمیر می‌شود، ممکن است هزینه‌ای برای شما نداشته باشد.

و ماشین لباسشویی از کار افتاده است.

اما وقتی با ارور e۵۰ ماشین لباسشویی AEG مواجه می‌شوید، مشکل کمی پیچیده‌تر می‌شود.

و برای رفع این خطاها باید تعمیرکار دستگاه شما را از نزدیک ببیند و بررسی نماید.

بنابراین می‌تواند مشکل را بیشتر بررسی کند و با دیدن ماشین لباسشویی مشکل را برطرف کند.

مشکل خرابی برد اینورتر ماشین لباسشویی:

در کنار برد اصلی ماشین لباسشویی، یک برد کوچک دیگر در نزدیکی موتور اینورتر ماشین‌های لباسشویی قرار داده شده است تا عملکرد موتور را کنترل کند. موتور‌های اینورتر موتوری بسیار پیشرفته و خاص می‌باشند که می‌تواند روش چرخش دیگ دستگاه را بسیار متنوع کند و علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی، کیفیت شستشو را تا حد زیادی بهبود بخشد.

این فناوری اینورتر می‌تواند وزن لباس‌های داخل قابلمه را اندازه گیری کند و بر این اساس می‌تواند نیروی مورد نیاز برای تکان دادن قابلمه را از موتور درخواست کند.

خرابی در برد اینورتر باعث ایجاد مشکلاتی در نوع عملکرد موتور ماشین لباسشویی و حرکات دیگ می‌شود و این ارور لباسشویی روی صفحه ظاهر می‌شود. از آنجایی که تشخیص ایراد و تعمیر برد اینورتر نیاز به اطلاعات تخصصی و ابزار خاص دارد، توصیه می‌شود با مرکز ایبک امداد تماس گرفته و کد خطای E۵۰ ماشین لباسشویی آاگ را به تعمیرکار بسپارید.

موتور ماشین لباسشویی آاگ

خرابی در موتور های ماشین لباسشویی:

در بعضی از مواقع دیده شده که برد‌های اینورتر کاملا سالم می‌باشند اما موتور قادر به اجرای دستورات از برد اینورتر نیست. در این حالت دیگ طبق برنامه کار نمی‌کند و فرآیند شستشو با مشکل مواجه می‌شود و می‌تواند صدای شستشو را زیاد کند.

در این حالت برد اصلی دستگاه به ناچار ارور e۵۰ ماشین لباسشویی آاگ را روی صفحه نمایش می‌دهد. برای یافتن علت اصلی خرابی موتور باید این قسمت به صورت تخصصی بررسی شود. در برخی موارد موتور خراب نمی‌شود و فقط زغال‌های موتور فرسوده می‌شوند که به راحتی قابل تعویض هستند.

قطعی در اتصالات سیم کشی ماشین لباسشویی:

از مهم‌ترین دلایلی که باعث شود با کد خطای ماشین لباسشویی آاگ e۵۰ مواجه شوید، قسمت اتصال الکترونیکی برد اصلی و سایر قطعات مانند برد اینورتر و موتور است.

در این صورت برد اصلی اطلاعات صحیحی از عملکرد صحیح برد اینورتر و موتور دریافت نمی‌کند و به ناچار این ارور لباسشویی روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود.

برای رفع ارور ۵۰ ماشین لباسشویی آاگ به دلیل قطع شدن اتصالات، لازم است پنل جلویی را باز کرده و پس از خاموش شدن کامل دستگاه، سیم‌های متصل به برد اینورتر و موتور را بررسی کنید.

اگر اتصالات فرسوده شده اند، توصیه می‌شود تمام سیم‌ها را تعویض کنید یا اتصالات را محکم در جای خود نصب کنید. لازم به ذکر است که هنگام تعویض سیم‌ها باید از سیم‌های لباسشویی آاگ اصل و با کیفیت استفاده کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

آموزش رفع ارور e۵۰ لباسشویی برند آاگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

آموزش رفع ارور e۵۰ لباسشویی برند آاگ و همچنین میزان هزینه ی تعمیرات مربوط به این ارور چه میزان می باشد و...

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا