تعمیرات لباسشویی

راهنمای برنامه‌های شستشو در ماشین لباسشویی آاگ AEG

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

ماشین لباسشویی آاگ جزء دسته لوازم خانگی باکیفیت و البته پرمصرف آلمانی به حساب می آید که به علت استفاده از فناوری های پیشرفته در ماشین لباسشویی خود مانند برخورداری از تنوع فراوان در برنامه های شستشو باعث شهرت جهانی آن گردیده است. همانطور که از تاریخچه کمپانی آاگ بر می آید، این شرکت ید طولایی در تولید بهترین و با کیفیت ترین لوازم برقی خانگی دارد.

راهنمای برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی آاگ AEG

تصور کنید شما دستگاه پیشرفته ای مانند ماشین لباسشویی آاگ را در منزل خود داشته باشید؛ اما به علت عدم آگاهی لازم تنها از یک نوع برنامه شستشو برای البسه استفاده کنید. در این صورت هم کیفیت شستن لباس ها به شدت پایین می آید و هم بر کارکرد برخی قطعات ماشین لباسشویی آاگ تأثیر منفی خواهد گذاشت.

اکنون پرسشی که وجود دارد این است که چگونه می توان از روش کارکرد و برنامه شستشوی ماشین لباسشویی آشنا شد؟! در ادامه این مطلب ایبک امداد قصد دارد به بررسی راهنمای برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی آاگ AEG بپردازد. در این مطلب به سوال های زیر پاسخ می‌دهیم.

 • کدام برنامه شستشو برای لباس های مختلف بهترین انتخاب است؟
 • دکمه های روی پنل ماشین لباسشویی به چه معناست؟
 • طرز کار و برنامه های شستشوی لباسشویی آاگ AEG چیست؟

یادگیری کامل استفاده درست از ماشین لباسشویی آاگ باعث کارکرد بهینه و اصولی ماشین لباسشویی شما خواهد بود.

علامت های روی ماشین لباسشویی به چه معنا هستند؟

باید در نظر داشته باشید که هر کدام از این علامت ها بر حسب مدل ماشین لباسشویی می تواند متفاوت باشد. در ادامه مطلب بعضی از دکمه های پرکاربرد ماشین لباسشویی را معرفی خواهیم کرد.

برنامه های شستشوی لباس در ماشین لباسشویی آاگ AEG

از طریق ولوم روی پنل ماشین لباسشویی می توانید برنامه‌ای که برای لباس های شما مناسب می باشد را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که ولوم باید در جهت عقربه های ساعت چرخانده شود

Power: این دکمه جهت خاموش و روشن کردن دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

Start/Nachlegen: شروع و توقف

این علامت بر روی ماشین لباسشویی آاگ نشان دهنده:

 • Start جهت شستشوی لباس
 • متوقف کردن شستشو
 • در صورت نیاز به عوض کردن برنامه شستشو از این دکمه می توانید استفاده کنید.

صفحه نمایش

وظیفه نمایشگر در ماشین لباسشویی آاگ عبارتند از:

 • مدت زمان اجرای برنامه های شستشو
 • اعلام کدهای خطا
 • دکمه های روشن در حین شستشو
 • دمای نشانگر دمای آب
 • نشانگر سرعت چرخش موتور
 • نشانگر حالت کنونی ماشین لباسشویی از قبیل تخلیه، آب گیری و …

Vorwasche / برنامه شستشوی اولیه

این برنامه شستشو در ماشین لباسشویی آاگ به معنای

 • شستشوی اولیه لباس ها
 • جهت استفاده از شستشوی اولیه لباس هایی که بسیار کثیف می باشند

Abpumpen / تخلیه

جهت تخلیه آب این دکمه مورد استفاده قرار می گیرد.

Delay / تاخیر

جهت ایجاد تاخیر در شستشوی لباس ها استفاده می گردد.

Temp/ دما

جهت تنظیم دما برای شستشوی لباس ها در ماشین لباسشویی آاگ می باشد.

Speed Perfect/ انتخاب سرعت چرخش

جهت انتخاب کردن سرعت چرخش موتور از این دکمه استفاده می شود.

هنگام استفاده کردن از ماشین لباسشویی دقت داشته باشید که باید به اصطلاحات روی پنل ماشین لباسشویی توجه کنید.

معرفی و بررسی برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی آاگ

در این بخش به بررسی و معرفی برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی آاگ می پردازیم. اصلی ترین و مهم ترین برنامه ها را مرور می‌کنیم.راهنمای برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی آاگ AEG

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تاریخچه و کشور سازنده برند آاگ AEG | محصولات شرکت آاگ

koch/bunt

از این برنامه جهت شستن لباس هایی که جنسشان کتان یا نخ می باشد، استفاده می شود. همچنین برای شستن لباسهای رنگی و سبک مانند لباس خواب می توان از این برنامه استفاده کرد.

Vorwasche

برنامه پیش شستشو؛ از این برنامه می توان جهت شستن اولیه لباس هایی که بسیار کثیف می باشند استفاده کرد. دقت کنید که در این برنامه از پودر ماشین لباسشویی استفاده نمی گردد.

Pflegeleicht

شستن لباس های مصنوعی؛ یکی دیگر از برنامه های شستشو در لباسشویی آاگ می باشد که جهت شستن لباس هایی که جنسشان از الیاف مصنوعی می باشد مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین می‌توانید جهت شستن لباس هایی که معمولاً به صورت روزمره مورد استفاده قرار می گیرند، از این برنامه کمک بگیرید.

 • دمای مورد استفاده در این برنامه به جنس لباس ها آسیبی وارد نمی کند.
 • دقت کنید هرگز جهت شستن لباس های حساس و نخی از این برنامه شستشو استفاده نکنید.

Mix/Schnell ترکیبی

در این برنامه شستشو می توان لباس هایی که جنس و رنگ های متفاوت از یکدیگر را دارند با هم شست. توجه کنید لباس هایی که جنسشان ظریف است این برنامه برای آن ها مناسب نیست.

wolle لباس های پشمی

این برنامه جهت شستن لباس های پشمی مورد استفاده قرار می گیرد. شستن لباس ها به وسیله این برنامه هیچ حساسیتی درست نمی کند.

Spulen/Schleudern آب کشیدن و خشک کردن

این برنامه مخصوص آبکشی و خشک کردن می باشد و در اتمام برنامه شستشو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Abpumpen تخلیه

جهت تخلیه کردن آب ماشین لباسشویی آاگ از این برنامه می توان استفاده کرد.

ExtrKurz شستشوی ۱۵ دقیقه ای

جهت شستن سریع لباس ها می توان از این برنامه شستشو در ماشین لباسشویی های آاگ استفاده کرد. دقت داشته باشید این برنامه جهت لباس های خیلی چرب و خیلی کثیف مورد استفاده نمی باشد. وقتی زمان کافی جهت شستن لباس ندارید می توانید از این برنامه استفاده کنید. جهت شستن لباس های روزمره،  بهترین گزینه این برنامه می باشد.

Sensitive/ لباس های حساس

از این برنامه می توان جهت شستن لباس های مخصوص و حساس استفاده کرد. این برنامه جهت شستن لباسهای زنانه کاربرد دارد.

Sports Wear/لباس ورزشی

این برنامه جهت شستن کفش ورزشی و لباس های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد.

اقدامات لازم پیش از شستشوی لباس ها با ماشین لباسشویی آاگ

پیش از شروع کار با ماشین لباسشویی آاگ باید نکاتی را مورد توجه قرار دهید که بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.

 • جدا کردن لباس ها از هم: بر اساس جنس و رنگ لباس ها باید لباس ها را دسته بندی کنید. در هنگام انجام این کار توجه داشته باشید لباس ها را بر اساس رنگ آنها در سه گروه سفید یا خاکستری روشن، سیاه یا تیره و لباس های رنگی دسته بندی کنید. اگر ملحفه یا حوله و یا پارچه های سنگین در میان لباس های شما وجود دارد، بهتر است آنها را جدا کرده و بعداً بشویید.
 • چک کردن لیبل لباس ها: توجه کردن به دستورالعمل هایی که در لیبل مراقبت از لباس ها وجود دارد، می‌تواند از فرسودگی آنها جلوگیری کند. امکان دارد لباس شما با اتو یا سفید کننده و یا حتی با آب گرم آسیب ببیند. بنابراین قبل از شروع انجام کار به لیبل آن دقت کنید.
 • تنظیم کردن برنامه ماشین لباسشویی: ماشین های لباسشویی امروزه طوری طراحی شده اند که با یک لمس ساده می توانید تنظیمات آن را انجام داده و یا حتی این تنظیمات را ذخیره کنید.
 • چرخش دورانی: چرخش ماشین لباسشویی بر پایه تعداد دورهای ماشین در دقیقه حساب می شود. برای شستشوی لباس های ظریف چرخش باید چیزی در حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ دور در دقیقه و برای لباس های سنگین ۱۰۰۰ دور در دقیقه باشد. همچنین سرعت چرخش و دمای آب در تنظیمات لباسشویی باید بر اساس جنس پارچه تنظیم شود.
 • کنترل دما: این ویژگی همان تنظیم دمای آب می باشد. ماشین هایی که درب آن ها از جلو باز می شود، نسبت به سایر لباسشویی ها، سیستم مجهز تری جهت کنترل دمای آب دارند.
 • خیساندن لباس ها: یکی از تکنولوژی هایی که امروزه در لباسشویی ها به کار گرفته شده است تاخیر در شستن لباس می باشد. این ویژگی به شما این امکان را می دهد که لباس هایتان را قبل از شستشو مدتی خیس کنید.
 • شستشوی سریع: این برنامه به شما کمک می کند که لباس هایی که زیاد کثیف نیستند در مدت زمان کوتاه تری شسته شوند.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی آاگ AEG | راهنمای شستشو و نگهداری

راهنمای برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی آاگ AEG

اقداماتی در هنگام شستشوی لباس

اولین قانون در استفاده از ماشین لباسشویی انتخاب شوینده مناسب می باشد. سعی کنید شوینده هایی را انتخاب کنید که در دمای پایین هم بتوانند کارایی خوبی داشته باشند.

 • استفاده از مقدار مناسبی از شوینده: برای آن که مقدار مناسب از شوینده را داخل دستگاه بریزید، لازم است دستورالعملی که بر روی بسته بندی نوشته شده است را بخوانید. اگر آبی که استفاده می کنید دارای املاح معدنی زیادی می باشد، پس باید از شوینده بیشتری نیز استفاده کنید.
 • متناسب با ظرفیت لباسشویی، لباس ها را داخل ماشین لباسشویی بریزید: ماشین لباسشویی باید متناسب با ظرفیتش پر شود. برای اینکه لباسشویی بتواند شستشو را به خوبی انجام دهد باید فضای کافی داشته باشد.
 • از نرم کننده های لباس استفاده کنید: مراقب باشید که بیشتر از حد خط ماکسیمم، محفظه مخصوص را از مایع نرم کننده پر نکنید.
 • تنظیم دمای آب: دمای آب را می توانید بر اساس جنس لباس و همچنین اطلاعاتی که بر روی لیبل درج شده است تنظیم کنید. بهتر است همیشه لباس ها در دمای پایین تری شسته شوند.
 • انتخاب چرخش مناسب: با توجه به اطلاعاتی که بر روی لیبل درج شده و اطلاع از الیاف پارچه و جنس آن، بهترین انتخاب را برای چرخش انجام دهید.
 • شروع شستشو: درب ماشین لباسشویی را بسته و دکمه استارت را بزنید.
 • اتمام شستشو: بعد از پایان شستشو می توانید لباس ها را از دستگاه خارج کرده تا رطوبت اضافی لباس گرفته شود و کاملا خشک گردد.

سخن آخر

کمپانی بزرگ آاگ تولید کننده انواع لوازم برقی خانگی می باشد و یکی از با کیفیت ترین محصولات موجود در بازار است. ماشین لباسشویی آاگ AEG از تولیدات این کمپانی است و به علت کیفیت بسیار زیاد توانسته نظر مصرف کنندگان را به خود جلب کند. آگاهی از نحوه عملکرد هر دستگاه می تواند در استفاده بهتر از آن بسیار کمک رسان باشد. لذا ایبک امداد در این مقاله به بررسی دفترچه راهنمای فارسی ماشین لباسشویی آاگ AEG پرداخته و تمامی برنامه های شستشوی لباس را معرفی کرده است تا بنا به نیاز خود و همچنین جنس و الیاف لباس یا پارچه بتوانید بهترین برنامه را جهت شستشو انتخاب کنید تا هم نتیجه بهتری بگیرید و هم در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.

البته لازم به ذکر است انتخاب درست برنامه شستشوی لباس و همچنین نگهداری اصولی و درست از ماشین لباسشویی می تواند باعث افزایش طول عمر دستگاه شده و باعث عدم تحمیل هزینه های سرسام آور تعمیر و یا خرید دوباره می شود. امیدواریم با مطالعه این مطلب پاسخگوی سوالات شما بوده باشیم. جهت مشاوره، پشتیبانی و پرسش می توانید با تلفن های تماس ایبک امداد تماس حاصل فرمائید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا