تعمیرات لباسشویی

نکات مراقبتی و نگهداری از ماشین لباسشویی که عمر آن را دو برابر می کند.

قرار ندادن اجسام سنگین بر روی لباسشویی | استفاده درست از نرم کننده و سفید کننده

برای عملکرد درست و کارایی بالای ماشین لباسشویی باید به مراقبت اصولی از ماشین لباسشویی بپردازید تا بتوانید طولانی مدت از این ابزار پرکاربرد استفاده نمایید. خراب شدن ماشین لباسشویی سبب از کار افتادن سیستم شستشو و خشک کن آن خواهد شد که در این صورت باید از افراد تعمیرکار و متخصص جهت رفع آن کمک بگیرید. برای بهره مندی از عمر طولانی مدت لباسشویی باید نسبت به نکات مراقبتی اصولی خاصی توجه کنید. نکاتی که برای نگهداری لباسشویی ذکر شده است، سبب عمر طولانی آن خواهد شد. با مراقبت اصولی از ماشین لباسشویی خود می توانید سالیان دراز از این محصول استفاده کنید و از کارکرد فوق العاده آن بهره مند گردید.

مراقبت اصولی از ماشین لباسشویی

برای اینکه از لباسشویی خود به شکل درست و اصولی کار کنید، بهتر است به دفترچه راهنمای آن توجه فرمایید. زیرا به دلیل تنوع در مدل های لباسشویی نگهداری آنها نیز با یکدیگر متفاوت است. با توجه به نکات کلیدی برای ماشین لباسشویی می توانید از عملکرد صحیح آن بهره مند شوید.

مطالعه دفترچه راهنمای مخصوص لباسشویی بهترین گزینه برای رعایت اصول نگهداری از این ابزار پرکاربرد به شمار می رود. با وجود دفترچه راهنما به راحتی می توانید در صورت ایجاد ارور و مشکل به وجود آمده در لباسشویی به دفترچه آن مراجعه کنید و راهکاری مناسب را برای تعمیر در پیش بگیرید.

نکات زیر جزء مراقبت های اصولی از ماشین لباسشویی محسوب می شوند که توجه به این موارد از اهمیت بالایی برخوردار است.

به طور کلی از قرار دادن هرگونه اجسام چه سبک و چه سنگین از روی ماشین لباسشویی جدا خودداری کنید، زیرا با فشار بر روی قطعات داخلی سبب ایجاد مشکل در آن خواهد شد.

باز کردن درب به شکلی درست

زمانی که قصد دارید درب لباسشویی را باز و بسته کنید، بهتر است با دقت بالا و به آهستگی این کار را انجام دهید. با محکم کوبیدن درب ممکن است میکروسوئیچ موجود در درب دچار خرابی گردد.

حتما بخوانید:   راهنمای برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی کنوود Kenwood

زمانی که این قطعه خراب شود، درب دیگر قادر به بسته شدن نخواهد بود و در صورتی که درب بسته نشود، چرخه شستشو آغاز نمی شود. زمانی که دکمه استارت لباسشویی را زدید و لباسشویی کار نکرد، باید به خراب شدن قطعه میکروسوئیچ شک نمایید.

برخورداری از ظرفیت مدنظر

معمولا لباسشویی ها از مقدار ظرفیت مناسبی برخوردار هستند که در این صورت بهتر است نسبت به ظرفیت لباسشویی از آن استفاده کنید. با استفاده درست از ظرفیت لباسشویی می توانید فضای موجود در لباسشویی را برای شستن لباس فراهم سازید.

زمانی که لباس بیش از آن اندازه درون لباسشویی وجود داشته باشد به موتور لباسشویی فشار وارد خواهد شد که از این رو به مرور زمان موتور دستگاه از کار می افتد. همچنین در صورتی که لباس بیش از اندازه درون لباسشویی کم باشد، هم ممکن است مشکلاتی را برای آن ایجاد کند.

تفکیک لباس در لباسشویی

زمانی که قصد استفاده از لباس را دارید بهتر است لباس ها را از شدت آلودگی و جنس پارچه ها تفکیک کنید تا رنگ آنها با یکدیگر ترکیب نشود. بهتر است لباس کودکان را به صورت جداگانه در لباسشویی بشویید، زیرا این لباس ها حساسیت بالایی دارند.

تنظیم درجه دستگاه

با توجه به شدت آلودگی لباس خود بهتر است لباسشویی را در درجه ای مناسب تنظیم کنید تا هم آلودگی لباس شما برطرف گردد و هم اینکه به لباسشویی فشاری وارد نشود.

نکات مراقبتی لباسشویی

خشک شدن مخزن داخلی دستگاه

بهتر است بعد از هر بار استفاده از ماشین لباسشویی حتما درب آن را باز بگذارید تا مخزن درون لباسشویی به طور کامل خشک گردد. با انجام این کار از زنگ زدن دیگ لباسشویی جلوگیری خواهد شد و همچنین اجازه رشد کپک و قارچ وجود نخواهد داشت.

محیط خیس و مرطوب برای رشد کپک ها بهترین مکان به شمار می روند که از این رو ممکن است سلامتی شما را با مشکل مواجه نماید. همچنین بعد از هر بار استفاده از ماشین لباسشویی حتما دور تا دور لاستیک درب را خشک کنید تا از پوسیدگی آن جلوگیری شود.

تمیز کردن دستگاه

یکی از مهم ترین نکات مراقبتی برای استفاده طولانی از ماشین لباسشویی تمیز کردن فیلتر لباسشویی است. فیلتر تمامی کثیفی های لباس را به خود می گیرد، از این رو تمیز نکردن طولانی مدت این قطعه سبب ایجاد مشکل خواهد شد.

حتما بخوانید:   راهنمای برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی LG

عواملی مثل دکمه، سکه، کرک و پرز نیز ممکن است در قسمت فیلتر قرار گیرد، بنابراین تمیز کردن این قطعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

همچنین از تمیز کردن محفظه جا پودری لباسشویی غافل نشوید. علاوه بر اینکه باید تمامی قطعات لباسشویی را تمیز کنید، تمیز کردن و ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی نیز اهمیت زیادی دارد.

برای پاک کردن و ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی بهترین راه حل استفاده از سرکه و جوش شیرین خواهد بود. سرکه و جوش شیرین به دلیل قدرت پاک کنندگی بالا از رشد و تجمع باکتری ها در محیط داخلی ماشین لباسشویی جلوگیری خواهند کرد.

توجه به صدای دستگاه

در برخی مواقع ممکن است لباسشویی در هنگام کار سروصدا و لرزش زیادی داشته باشد که در این صورت باید علت این سروصدا را بیابید. معمولا مهم ترین علت برای لرزش و سروصدای لباسشویی مربوط به تراز نبودن دستگاه در محل خواهد بود. در صورتی که ماشین لباسشویی شما در مکان موردنظر تراز نباشد، ممکن است مشکلات زیادی را برای قطعات داخلی دستگاه ایجاد کند.

استفاده از مواد شوینده مناسب

زمانی که قصد استفاده از مواد شوینده برای ماشین لباسشویی را دارید، حواستان به کیفیت مواد شوینده باشد. زیرا بی کیفیت بودن آن سبب ایجاد مشکلاتی خواهد شد. مواد شوینده ای که معمولی هستند، به طور کلی با ایجاد کف بسیار زیاد سبب ایجاد یک لایه روی درام و شیلنگ دستگاه خواهند شد که به مرور زمان سبب پرورش قارچ ها می شوند.

با استفاده از مواد شوینده مناسب از ایجاد مشکلات زیادی می توانید جلوگیری نمایید. وجود این لایه بر روی قطعات لباسشویی ممکن است به قسمت های الکتریکی و مکانیکی ماشین لباسشویی آسیب وارد کند. بنابراین با انتخاب درست از ماشین لباسشویی می توانید از عملکرد صحیح آن به شکل طولانی مدت بهره ببرید.

استفاده درست از نرم کننده و سفید کننده

زمانی که می خواهید از سفید کننده و یا نرم کننده درون ماشین لباسشویی استفاده کنید حواستان باشد به اندازه و درست این کار را انجام دهید. با ریختن نرم کننده زیاد درون ماشین لباسشویی ممکن است مشکلات خطرناکی برای دستگاه ایجاد گردد.

بنابراین برای استفاده از نرم کننده به اندازه یک قاشق غذاخوری از آن استفاده کنید تا سلامت دستگاه و لباس درون آن نیز حفظ شود. در هنگام استفاده از سفیدکننده ها هم زیاده روی نکنید، زیرا با درصد بالایی از غلظت می تواند سبب آسیب به قطعات داخلی دستگاه شود.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی زیمنس Siemens

زمانی که از سفیدکننده های غلیظ استفاده می کنید، بهتر است به مقدار یک قاشق غذاخوری درون لباسشویی بریزید. همچنین در مواقعی که از سفیدکننده معمولی استفاده می کنید می توانید به مقدار دو قاشق غذاخوری درون لباسشویی بریزید.

حواستان باشد امروزه ماشین های لباسشویی که تولید می شوند با کارایی بسیار بالای خود از مقدار کمی آب استفاده می کنند پس بهتر است از مقدار کمی شوینده استفاده کنید.

با رعایت نکات فوق به راحتی می توانید از ماشین لباسشویی خود در طولانی مدت استفاده کنید و از عملکرد بالای آن بهره مند گردید.

نکته ای مهم در زمینه نگهداری اصولی از ماشین لباسشویی

مراقبت اصولی از ماشین لباسشویی از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو بهتر است نسبت به نگهداری این وسیله کاربردی بسیار حساس باشید. نکته ای که می تواند سبب افزایش طول عمر محصول شما گردد، سرویس دوره ای ماشین لباسشویی توسط افراد ماهر و تخصصی در این زمینه است.

با سرویس کردن دوره ای لباسشویی می توانید میزان آلودگی و کثیفی قطعات را به طور کامل از بین ببرید و از ایجاد مشکلات بزرگتر جلوگیری کنید.

همچنین برای عملکرد درست ماشین لباسشویی بهتر است از محافظ های مخصوص استفاده کنید. و از اتصال مستقیم به برق جدا خودداری کنید. زیرا ممکن است به دلیل نوسانات برقی اختلالی در کارکرد دستگاه ایجاد گردد.

نکات مراقبتی لباسشویی

نتیجه گیری

مراقبت اصولی از ماشین لباسشویی سبب عملکرد بالای دستگاه در دراز مدت خواهد شد. از این رو بهتر است نسبت به نگهداری این محصول گران قیمت از دقت و حساسیت بالایی برخوردار باشید. در صورتی که به شکلی درست و اصولی از ماشین لباسشویی خود استفاده نکنید ممکن است به مرور زمان دستگاه دچار مشکل شود و کارایی آن از کار بیافتد.

در صورتی که ماشین لباسشویی شما با مشکل مواجه شد، بهتر است از افراد متخصص و کاربلد در این زمینه کمک بگیرید. شرکت ایبک امداد یکی از شرکت های فعال در زمینه تعمیر لوازم خانگی محسوب می شود که با سابقه ای طولانی بهترین عملکرد را در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

بهتر است با رعایت نکات لازم از عملکرد بالای لباسشویی خود لذت ببرید و از پرداخت هزینه های مکرر برای تعمیر جدا خودداری نمایید.

31

مراقبت اصولی از ماشین لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

مراقبت اصولی از ماشین لباسشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x