تعمیراتتعمیرات آبسردکن

روش نصب مخزن شناور دار آبسردکن افترون

یکی از آبسردکن های پرطرفدار و تقریباً کم قیمت، آبسردکن افترون می باشد که ساختار ساده ای داشته و در اماکن مختلف آن را مشاهده می کنیم وقتی شما این آبسردکن را می خرید حتما باید روش سرهم کردن مخزن شناور آن را بدانید تا بتوانید از این دستگاه استفاده کنید ما می‌خواهیم در این مقاله از ایبک امداد روش نصب مخزن شناور دار آبسردکن افترون را برای شما توضیح می دهیم.

اجزای تشکیل دهنده آبسردکن افترون

آبسردکن افترون

آبسردکن افترون دارای یک مخزن آب و دو شیر گرم و سرد می باشد که به کمک آن، دمای آب تنظیم می شود البته دمای آب گرم در این دستگاه به اندازه ای است که شما بتوانید چای و قهوه بنوشید و دمای آبسرد آن هم برای نوشیدن مناسب می باشد در پشت آبسردکن افترون یک کلید قرار داده شده که برای روشن و خاموش کردن آن مورد استفاده قرار می گیرد این کلید در کنار فیوز دستگاه قرار دارد در قسمت مخالف، شما می توانید این کلید را ببینید و شیر تخلیه هم در قسمت میانی دستگاه قرار دارد.

وقتی که شما آبسردکن افترون را خریدید قبل از اینکه آن را نصب کنید یک ساعت صبر کنید، اگر در قسمتی از ساختمان نوسانات برق بود آبسردکن را به جای دیگری منتقل کنید و دقت داشته باشید برای استفاده از آبسردکن از محافظ برق استفاده کنید تا دستگاه شما آسیب نبیند. اگر در دستگاه آب نبود به هیچ وجه آن را روشن نکنید وقتی هم که مخزن آن را پر از آب کردید و روی دستگاه گذاشتید، باید چند دقیقه صبر کنید با این کار شما، هم دستگاه کاملاً از آب پر می شود و هم اینکه به تعادل می‌رسد.

روش نصب مخزن شناور دار آبسردکن افترون

برای اینکه از این مخزن ها استفاده کنید شما باید آن را مستقیم به شیر آب شهری متصل کنید اما برای این کار تغییراتی هم باید انجام دهید ما در ادامه مطالب برای شما نصب مخزن شناور دار آبسردکن افترون را مرحله به مرحله توضیح می دهیم البته احتمال دارد این روش نصب را بتوانید برای آبسردکن های دیگر هم استفاده کنید:

۱- پیچ های دو طرف پشت آبسردکن را که در بالای آن قرار دارد باز کنید.

۲- بعد از این که پیچ ها را باز کردید کاملاً قسمت بالایی را جدا کرده و آن را در بیاورید.

۳- در این هنگام شما چند صفحه سفید را روی هم می بینید که همه آنها را می توانید از یکدیگر جدا کنید.

۴- وقتی موفق شدید درون مخزن را کاملا ببینید و تمام صفحات رویی را هم برداشتید، آنگاه صبر کنید.

۵- الان فقط بخش بالایی را روی مخزن قرار دهید دقت داشته باشید صفحه های میانی سفید رنگ به هیچ وجه نباید در روی مخزن باشند باید شما بتوانید مخزن را ببینید.

۶- اکنون آبسردکن افترون شما آماده می باشد و باید شما مخزن را هم آماده کنید مخزن را کاملاً روی دستگاه گذاشته و شیلنگ را که روی آن قرار دارد به آب وصل کنید سپس شناور را هم درست تنظیم کنید.

روش نصب و تنظیم کردن شناور

شناوری که روی آب سردکن قرار دارد می تواند مقدار ورودی آب شهری به منبع آبسردکن را کنترل و تنظیم کند و در روی آن هم نصب می شود وقتی که شما خواستید آن را وصل کنید باید ابتدا در منبع را باز کرده و واشر و مهره شناور را بطور صحیح در روی آن ببندید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر ماشین ظرفشویی ناسیونال | راهنمای و تعمیر

دقت داشته باشید در این مرحله درب مخزن را کاملا بسته و شیلنگ آب را هم متصل کنید.

آموزش چگونگی تنظیم آب سرد در مخزن شناور دار آبسردکن افترون

آبسردکن افترون

اگر متوجه شدید که در آبسردکن افترون آب به اندازه کافی سرد نمی باشد و دستگاه شما عملکرد درستی ندارد ابتدا آن را خاموش کرده و سپس کلیدی را که مخصوص تنظیم کردن دما است، بچرخانید برای این منظور شما باید از پیچ گوشتی استفاده کنید زیرا کلید بسیار سفت است.

دلیل نشت آب، از آب سرد کن چه می باشد؟

اگر بعد از این که مخزن را نصب کردید متوجه شدید که از آن آب نشت می کند احتمالاً آن را درست نصب نکرده اید یا اینکه جنس بدنه آبسردکن مرغوب نمی باشد بعضی از بدنه ها از مرغوبیت لازم برخوردار نیستند و وقتی که از آب پر می شوند از کناره های آن آب بیرون می آید در این صورت شما باید بدنه جداگانه ای بخرید که مستحکم باشد و ابعاد بزرگی هم نداشته باشد زیرا مخزن های بزرگ استقامت کمتری دارند.

سینی آبریزی که در پایین اهرم آبسردکن نصب شده وقتی از آب پر شود سرریز خواهد شد احتمال دارد که شما این سرریزی سینی را با نشتی آب سردکن اشتباه بگیرید.

 

چرا آب از آبسردکن افترون خارج نمی شود؟

اگر با مشکل خارج نشدن آب از آب سرد کن افترون مواجه شدید باید بگوییم که دو دلیل اصلی می تواند باعث بروز این مشکل شود که عبارتند از:

۱- مخزن پر می شود ولی آب از آن خارج نمی شود: در این صورت شما می توانید برای رفع این مشکل برق دستگاه را قطع و وصل کنید البته بهتر است که بین این قطع و وصل کردن یک ساعت فاصله باشد یعنی شما برق دستگاه را قطع کنید و یک ساعت صبر کرده بعد آن را وصل کنید یا احتمال دارد که دمای دستگاه شما تنظیم نباشد و آب داخل مخزن یخ بزند در این صورت آب نمی تواند از مخزن خود خارج شود زیرا مسیر آن مسدود می باشد برای رفع مشکل کافیست که دمای مخزن را تنظیم کنید و به این صورت مشکل برطرف خواهد شد.

۲-  لوله مخزن نامناسب است: مخزن ها هم لوله کوتاه هستند و هم لوله بلند، مخزن هایی که لوله آنها کوتاه می باشند سرعت آب را کم خواهند کرد زیرا حباب‌های هوا مهلت آزاد شدن را نخواهند داشت اگر شما از دستگاه آب سرد کن لوله کوتاه استفاده می کنید حتماً باید از یک نگهدارنده در زیر دستگاه خود استفاده کنید تا به این صورت مشکل شما برطرف شود.

خنک نشدن آب در آبسرد کن افترون

اگر متوجه شدید که آب سرد کن شما آب را خنک نمی کند احتمال دارد مقدار استفاده شما از آب خنک زیاد باشد و این طبیعی است که سیستم خنک کننده فرصت کافی برای سرد کردن آب دوباره ندارد.

ولی اگر تعداد استفاده کنندگان از آبسردکن کم باشد و مدت زیادی هم دستگاه روشن بوده ولی همچنان آب به اندازه لازم سرد نیست، شما باید به دنبال علت این مشکل باشید دلایلی که می تواند باعث بروز این مشکل شود عبارتند است:

  • خرابی فن و کویل ها
  • تمام شدن گاز خنک کننده
  •  خرابی ترموستات و…

چرا آب به جوش نمی آید؟

اگر شما از آبسردکن دو منظوره استفاده می کنید یعنی هم باید آب سرد داشته باشید و هم آب داغ، اگر آب کامل داغ نمی شود برای برطرف کردن این مشکل باید مراحل زیر را انجام دهید:

پیشنهاد آی‌بک امداد :  شناخت کامل موتور ماشین ظرفشویی

قبل از هر اقدامی باید از روشن بودن کلید آب داغ اطمینان پیدا کنید کلید آب داغ در پشت آبسردکن قرار داده شده است اگر کلید آب داغ فعال باشد چراغ جلو روشن خواهد شد و دستگاه باید آب داغ تولید کند. در داخل آبسردکن مخزنی قرار دارد مخصوص آب داغ و المنت، که برای تولید کردن آب داغ باید زمان کافی داشته باشد بنابراین وقتی که چراغ آب داغ روشن می شود به این معنی می باشد که دستگاه در حال گرم کردن آب است و باید به آن فرصت بدهید. اگر متوجه شدید که چراغ قرمز رنگ خاموش شده است ولی آب هنوز کاملاً داغ نشده، آنگاه باید قسمت های داخل دستگاه را کاملا بررسی کنید احتمال دارد که سیم های داخلی قطع شده و یا اینکه المنت آن خراب شده باشد اگر شما خودتان در کارهای فنی مهارتی دارید می توانید این مورد را برطرف کنید ولی اگر مهارت فنی ندارید بهتر است که با خدمات پس از فروش سازنده دستگاه تماس بگیرید.

۵- تغییر کردن طعم و مزه آب

یکی دیگر از مشکلاتی که احتمال دارد برای آبسردکن شما به وجود بیاید تغییر در طعم و مزه آب می باشد اگر مدت زیادی شما از آب سرد یا آب داغ آبسردکن استفاده نکنید طبیعی است که آب بو بگیرد و علت آن هم ماندن آب برای مدت طولانی در مخزن آبسردکن است. برای برطرف کردن این مشکل ابتدا باید مخزن بیرون را کاملاً شسته و سپس ضدعفونی کنید. اگر دستگاه شما فیلتر تصفیه آب دارد باید فیلتر ها را تعویض کرده و مخزن دستگاه را با آب تمیز پر کنید.

در مرحله دوم باید لوله های داخلی و مخزن دستگاه را کاملا تمیز کنید برای این منظور مقداری جوش شیرین، آب و سرکه را با یکدیگر ترکیب کنید و به وسیله آن مخزن و لوله های آب سردکن را بشویید.

۶- کم بودن فشار آب سرد یا گرم

وقتی شما اهرم را فشار می دهید احتمال دارد فشار آب سرد و یا آب گرم شما کم باشد و شما حس کنید که چیزی مانع بیرون آمدن آب می شود در این حالت احتمالاً لوله های داخلی انتقال آب رسوب گرفته است برای اینکه این مشکل را برطرف کنید باید لوله ها را با محلول جوش شیرین و سرکه کاملاً تمیز کنید و حتما برای دستگاه از آبی استفاده کنید که تصفیه شده باشد. اگر آب داغ شما با این مشکل رو به رو شد احتمالاً فشار آب بالا است و باعث می شود که آب کاملاً تخلیه نشود برای حل این مشکل بهتر است صبر کنید تا آب کمی خنک شده و بعد از آن از آب گرم استفاده کنید.

نتیجه گیری:

ما در این مقاله از ایبک امداد روش نصب مخزن شناور دار آبسردکن افترون را برای شما به طور کامل توضیح دادیم همچنین مشکلات متداولی را که احتمال دارد برای آبسردکن افترون شما پیش بیاید بیان کردیم و روش برطرف کردن این مشکلات را هم گفتیم اگر با راهنمایی های ما موفق به برطرف کردن مشکل آبسردکن خود نشدید بهتر است که با خدمات پس از فروش سازنده دستگاه تماس بگیرید و رفع مشکل آبسردکن خود را به آنها بسپارید.

 

نحوه نصب مخزن شناور دار آبسردکن افترون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا آب در آبسردکن به جوش نمی آید

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا