تعمیرات آبسردکن

علل گرم نشدن آب در آبسردکن و راه حل های آن

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

آبسردکن یکی از کاربردی ترین وسایل ای است که به تازگی در منازل ، ساختمان های اداری، شرکت ها ، بیمارستان ها و…. مورد استفاده قرار می گیرد.شما می توانید از آبسردکن برای مصارف مختلفی استفاده کنید مثلا شما در برخی نسل ها برای استفاده از آب خنک در تمام طول روز استفاده می کنید و در برخی از نسل های آن گرم کردن آب هم با شیر جداگانه به قابلیت های آن اضافه شده است.چالشی که در ارتباط  با این وسیله ممکن است با آن مواجه شوید گرم نشدن آب در آبسردکن است.

آبسردکن معمولا در دو مدل تک شیر و دو شیر عرضه می شود. مدل تک شیر آن فقط برای استفاده آب سرد مورد استفاده قرار می گیرد در حالی که مدل دو شیر آن هم برای آب سرد و هم برای آب گرم مورد استفاده قرار می گیرد که مسلما مدل دو شیر آن کاربردی تر است. تشخیص استفاده از آب گرم و آب سرد به ترتیب با نشانه های آبی و قرمز مشخص می شود.

در مورد کاربرد های بی شماری که آبسردکن ها دارند باید به این نکته هم توجه کرد که خیلی از افراد به جای استفاده از چای ساز از آبسردکن برای میل کردن نوشیدنی های گرم استفاده می کنند.حال ممکن است حالتی پیش بیاید که شما زمانی که می خواهید از آب سرد استفاده کنید متوجه می شوید که آب سرد نیست یا حتی زمانی که می خواهید از آب گرم استفاده کنید آب به درجه مورد نظر شما نرسیده است.

علل گرم نشدن آب در آبسردکن:

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود که آب  در آبسردکن گرم نشود از خراب بودن اتصال برق گرفته تا سوختن قطعات آن که ما در ادامه ما به بررسی رایج ترین دلایل می پردازیم:

دلیل اول گرم نشدن آب در آبسردکن- سوختن المنت:

فناوری ساخت آبسردکن هایی که به صورت دو شیر هستند این است که با استفاده از قطعه ای به نام المنت شروع به گرم کردن آب مورد نیاز شما می کنند که این قطعه در آبسردکن های تک شیر که فقط برای سرد کردن آب مصرفی شما در خانه یا محل کار به کار می رود استفاده نمی شود. حال ممکن است سوختن یا معیوب بودن این قطعه یعنی المنت باعث شود تا آب مورد نیاز شما گرم نشود. این دلیل جز یکی از دلایل اصلی گرم نشدن آب در آبسردکن شما می باشد که در ابتدای امر زمانی که با این مشکل مواجه شدید این قطعه را بررسی کنید و در صورت نیاز حتما با یک تعمیرکار حرفه ای در این زمینه در تماس باشید.reservoir watercooler

دلیل دوم گرم نشدن آب در آبسردکن-سوختن ترموستات:

دومین دلیلی که ممکن است باعث شود تا آبسردکن شما کارایی موردنظر شما را برآورده نکند این است که ترموستات آبسردکن شما دچار آسیب شده باشد که در این صورت شما نیاز به یک تعمیر کار  یا در صورت لزوم نیاز به تعویض دارید.ترموستات قطعه ای است که وسیله قطع و وصل کردن در آبسردکن را برعهده دارد و نقش مهمی در گرم کردن آب مصرفی شما در آبسردکن را دارا می باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تنظیم دمای آبسردکن | تأثیر دمای آبسردکن بر کیفیت آب

دلیل سوم گرم نشدن آب در آبسردکن-تغییر در تنظیمات:

گاهی اوقات ممکن است تنظیمات آبسردکن شما تغییر کرده باشد.به عنوان مثال در هنگام کار با دستگاه دستتان به اشتباه باعث شده باشد که تنظیمات تغییر کرده باشد. اگر مشکل به علت تغییر پیدا کردن تنظیمات باشد راه حل آن این است که دفترچه راهنما را مطالعه کنید و تنظیمات آبسردکن خود را دوباره تنظیم کنید.

دلیل چهارم گرم نشدن آب در آبسردکن-دمای پایین محیط:

گاهی اوقات علت گرم نشدن آب در آبسردکن وجود مشکل در خود آبسردکن نمی باشد بلکه ممکن است شرایط محیطی سبب شود تا این مشکل بوجود آمده باشد.مثلا به عنوان مثال ممکن است دمای محیطی که آبسردکن در آن قرار دارد خیلی پایین باشد و مسلما این دمای پایین روی گرم نشدن آب در آبسردکن خیلی تاثیر می گذارد. پس محل قرار گیری آبسردکن خود را هم اگر در شرایط محیطی زندگی میکنید که دمای پایینی دارد حتما درست انتخاب کنید.

دلیل پنجم گرم نشدن آب در آبسردکن-خراب بودن چراغ دستگاه :

در پشت دستگاه آبسردکن چراغی وجود دارد که نشان از سالم بودن یا نبودن آبسردکن شما در حالت گرم کردن آب دارد. این دکمه معمولا در پشت دستگاه قرار دارد و در فواصل زمانی معین خاموش و روشن می شود. حال اگر شما با وضعیتی مواجه شدید که این چراغ خاموش مانده بود و روشن نشد  نشان از این است که دستگاه عملکرد مطلوب خود را ندارد.

دلیل ششم گرم نشدن آب در آبسردکن-اتصال نامناسب برق:

گاهی اوقات علت گرم نشدن آب در آبسردکن این است که اتصالات برق به درستی کار نمی کند و دچار مشکل شده در نتیجه برق مورد نیاز دستگاه برای شما تامین نمی شود برای همین در صورتی که با مشکل گرم نشدن آب در آبسردکن مواجه شدید حتما ابتدا اتصالات برق را چک کنید و بعد از آن به بررسی سایر قطعات و علل دیگر بپردازید. در بهترین حالت کل سیستم را از برق جدا کرده و یا در جایی دیگر اتصالات را وصل کنید یا دوباره همانجا آن را متصل کنید اگر مشکل حل نشد دلایل دیگر را بررسی کنید یا با یک تعمیر کار و متخصص در این زمینه در تماس باشید.

دلیل هفتم گرم نشدن آب در آبسردکن-سوختن برد:

برد یکی از قطعات اصلی در هر وسیله ای می باشد و به عنوان قلب سیستم در نظر گرفته می شود گاهی اوقات علت گرم نشدن آب در آبسردکن می تواند آسیب یا خراب شدن  و سوختن کامل این قطعه باشد. اگر مشکل به خاطر خراب بودن یا سوختن برد باشد شیر آب  گرم و سرد هیچ کدام عملکرد درست خود را ندارد و معمولا این مشکل یکی از مشکلات جدی در آبسردکن می باشد و معمولا هزینه تعمیر گزافی دارد و حتما باید توسط متخصص در این زمینه این کار انجام شود.images 11

راه حل های رفع مشکل گرم نکردن آب در آبسردکن:

زمانی که آبسردکن شما دچار مشکل می شود و آب را گرم نمی کند همانطور که در بالا به آن اشاره شد می توان علت را در مسائل مختلفی جست و جو کنید که گاهی علت به آسانی اتصالات برق شماست که با تعویض محلی که آبسردکن قرار دارد و ایجاد اتصال جدید می توانید مشکل را حل کنید ولی گاهی اوقات مشکل جدی است مانند خراب بودن برد و شما به راحتی نمی توانید این مشکل را خودتان در خانه حل کنید و در اکثر اوقات هزینه گزافی به شما تحمیل می شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای کامل عیب یابی و تعمیر آبسردکن بوش BOSCH

حال برای کامل بودن موضوع بحثمان بعد از بررسی علل مختلفی که ممکن است پیش بیاید که آبسردکن شما آب مورد نیاز شما را گرم نکند به بررسی راه حل ها در این زمینه پرداخته می شود که به طور خلاصه در ادامه آمده است:

  • در ابتدا یکی از ساده ترین راه حل ها همانطور که قبلا هم به ان اشاره شده است این است که اتصال برق خود را چک کنید و از سالم بودن ان اطمینان حاصل کنید یا دستگاه آبسردکن خود را به پریز دیگری متصل کنید.
  • در پشت دستگاه آبسردکن چراغ چشمک زنی وجود دارد که وضعیت سالم بودن یا نبودن آبسردکن شما در نسل های دو شیر نشان می دهد. گاهی با بررسی چراغ مربوطه متوجه می شوید که آبسردکن دچار مشکل شده و باید آن را تعمیر کنید.
  • گاهی اوقات ممکن است شما در محیطی زندگی می کنید که هوا در آنجا بسیار سرد است و دمای محیط پایین است و این موضوع سبب می شود تا آبسردکن شما کارایی مطلوبی را نداشته باشد و نتیجه ی آن گرم نشدن آب در آبسردکن شما باشد.
  • گاهی اوقات سهوا ممکن است بر اثر عوامل مختلف مانند ضربه ناگهانی به آبسردکن یا عوامل دیگر تنظیمات در آبسردکن شما بهم بخورد و نتیجه ی آن گرم نشدن آب در آبسردکن شما باشد. برای برگرداندن تنظیمات به حالت ایده آل ابتدا دفترچه راهنمای مربوط به آبسردکن  خود را مطالعه کنید و تنظیمات را بررسی کنید و به حالت ایده آل خود برگردانید.
  • توصیه می شود که ابتدا راه حل های بالا را بررسی کنید و در صورت حل نشدن عیب دستگاه حال قطعات دستگاه را بررسی کنید چون ممکن است مشکل در برد،ترموستات یا حتی المنت دستگاه باشد که نقش کلیدی در گرم شدن آب در آبسردکن شما را برعهده دارد.

برای بررسی دلایل و راه حل های بیان شده در این مقاله اگر دانش کافی در این زمینه را ندارید حتما با یک متخصص و تعمیر کار حرفه ای در این زمینه در تماس باشید چون ممکن است بی تجربگی شما در این زمینه باعث تحمیل آسیب های جدی و هزینه های گزاف دیگری شود.

در این مقاله تلاش شد تا شما را با  دلایل اصلی که ممکن است آبسردکن شما دچار مشکل شود آشنا کنیم  و همچنین سعی کردیم راه حل های کلیدی در ارتباط با تعمیر آبسردکن  خود و حل مشکل گرم نشدن  آب در آبسردکن آشنا کنیم. برخی از این راه حل ها به سادگی چک کردن اتصالات برق و برخی هزینه گزافی دارند و مشکل تر هستند. در صورت وجود هر گونه سوال در این زمینه می توانید با کارشناسان ما در ایبک امداد در تماس باشید و سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ مطرح کنید و منتظر پاسخگویی از سمت کارشناسان ما باشید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

علل گرم نشدن آب در آبسردکن و راه حل های آن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

علل گرم نشدن آب در آبسردکن و راه حل های آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا