تعمیرات لباسشویی

راهنمای آپشن‌های ماشین‌های لباسشویی آریستون Ariston

همه ی تنظیماتی که بروی ماشین‌های لباسشویی آریستون تعبیه شده برای آسایش مصرف کنندگان قرار داده شده است. تمامی این تنظیمات برگرفته از فناوری مدرن و بروز می‌باشد. که برای این منظور در لباسشویی تعبیه شده‌اند تا لباس‌های شما را با بهترین کیفیت شستشو دهند.

قصد داریم تا در این مقاله از مجموعه ایبک امداد تمام گزینه‌های روی ماشین لباسشویی آریستون را با هم بررسی کنیم، در ادامه به بررسی معانی کلمات و واژه‌هایی که روی ماشین لباسشویی آریستون ثبت شده می پردازیم:

بررسی علامت‌های روی ماشین‌های لباسشویی کمپانی آریستون:

هدف مجموعه ی ایبک امداد پرورش نیروهای متخصصی است که بعد از تعمیر با کیفیت دستگاه ماشین لباسشویی آریستون شما باعث شوند که طول عمر مفید دستگاه شما افزایش پیدا کند. همینطور ما در این مقاله قصد داریم که برای افزایش دانش بازدیدکنندگان محترم به معرفی و تعریف نشانه‌هایی که بروی ماشین لباسشویی آریستون شما قرار دارد بپردازیم. فقط به این موضوع دقت داشته باشید که نشانه‌های روی ماشین لباسشویی در مدل های مختلف متفاوت است.

ماشین لباسشویی آریستون

شرح واژه های ثبت شده بروی ماشین‌های لباسشویی کمپانی آریستون

اگر دقت کرده باشید به روی پنل تنظیمات ماشین لباسشویی آریستون چندین کلید و دکمه قرار دارد. که هر کدام از این دکمه ها وظایف خاصی را انجام می‌دهند.

در ادامه به بررسی هر یک از این نشانه ها می پردازیم:

کلید Start/Pause

کاربرد دکمه شروع/توقف که به روی ماشین لباسشویی آریستون قرار دارد به شرح زیر است:

اگر به روی گزینه استارت یا شروع فشار دهید، ماشین لباسشویی شروع به کار می کند.

اگر به روی دکمه پاز یا توقف فشار دهید ماشین لباسشویی شما متوقف خواهد شد.

کلید Child lock

کلید چایلد لاک یا قفل کودک که به روی پنل ماشین لباسشویی آریستون تعبیه شده کاربرد آن به شرح زیر است:

با فشردن این کلید دسترسی فرزندان خردسال شما به کلید‌های تعبیه شده به روی پنل سلب خواهد شد به این خاطر که سایر دکمه‌ها از کار خواهند افتاد تا اینکه شما مجدداً قفل کودک را غیرفعال کنید.

کلید Delay

کلید دیلی یا همان کنترل زمانی از جمله کلید‌هایی است، که به روی پنل ماشین های لباسشویی آریستون تعبیه شده است. در ادامه به شرح کاربرد این دکمه می‌پردازیم:
شما با فشار دادن این دکمه می‌توانید برای ماشین لباسشویی آریستون خودتان برنامه زمان بندی تعیین کنید، و شروع شستشو را به تاخیر بیندازید.

ماشین لباسشویی آریستون

کلید Spin

کلید اسپاین یا شدت چرخش که به روی پنل ماشین لباسشویی آریستون قرار دارد، برای این منظور تعبیه شده است که، شدت و دور ماشین لباسشویی را کنترل کند. به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید سرعت محفظه ماشین لباسشویی را کنترل کنید.

‌کلید Temp

کلید چرخشی تمپ یا دما از جمله دکمه‌هایی است که در قسمت پنل تنظیمات ماشین لباسشویی آریستون قرار دارد. کاربرد آن به شرح زیر است:
شما می‌توانید دمای درون محفظه ماشین لباسشویی آریستون خود را به گونه‌ای تنظیم کنید. که مناسب با جنس لباس شما باشد. به عنوان مثال برای لباس‌های نخی و ظریف دمای مخصوص این لباس‌ها را تنظیم کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  همه چیز در مورد کاسه نمد ماشین لباسشویی | تعویض کاسه نمد ماشین لباسشویی

مانیتور

مانیتور یا صفحه نمایش از جمله امکاناتی است که به روی پنل لباسشویی‌های کمپانی آریستون قرار دارد. در واقع کاربرد مانیتور‌هایی  که در این لباسشویی‌ها قرار دارند این است که، همه فرمان‌هایی که اجرا می‌شوند را در صفحه نمایش نشان دهد. مواردی مانند قفل کودک مدت زمانی که برای شستشوی لباس‌ها تعیین می‌کنید. و مدت زمانی که تا پایان هر سری شستشو باقی مانده است. از جمله مواردی است که در این صفحه نمایش نشان داده می‌شود.

Option button کلید

کلید آپشن در تنظیمات که در قسمت پنل تنظیمات در ماشین‌های لباسشویی کمپانی آریستون قرار دارد. تنظیمات اصلی ماشین لباسشویی را در دسترس شما قرار می‌دهد.

کلید On/Off

کلیدهای آن و آف یا کلید‌های روشن یا خاموش که در ماشین‌های لباسشویی آریستون قرار دارند جهت خاموش کردن دستگاه شما و یا روشن کردن ماشین لباسشویی در این دستگاه تعبیه شده است.

تنظیمات شستشو

تنظیمات شستشو که با چرخش دکمه‌ی بزرگ قسمت پنل تنظیمات در ماشین‌های لباسشویی کمپانی آریستون تغییر می‌کند، با چرخاندن این دکمه گزینه‌های متفاوتی در پنل نمایشگر ماشین‌های لباسشویی آریستون نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید برنامه شستشوی مورد نظر خودتان را در جهت شستشوی انواع مختلف لباس‌ها را انتخاب کنید. ما در ادامه به شرح کامل تک‌تک این گزینه ها می‌پردازیم همراه ما باشید:

گزینه‌ Cleaning Action

گزینه کلین اکشن در قسمت تنظیمات چرخشی ماشین‌های لباسشویی کمپانی آریستون قرار دارد، برای انتخاب توان یا تعداد دور چرخش محفظه‌های لباسشویی آریستون کاربرد دارد.

بازدید کننده گرامی در ادامه تمام برنامه های شستشوی لباس در ماشین لباسشویی آریستون را که برای انواع مختلف جنس‌های پارچه‌ای شما در این دستگاه تعبیه شده را بررسی می‌کنیم. و تک تک موارد را برای شما شرح می‌دهیم. تا شما بتوانید از تنظیماتی که برای راحتی شما در این دستگاه تعبیه شده نهایت استفاده را ببرید. به همین منظور در ادامه به توضیحات تک تک موارد می پردازیم از شما بازدید کننده محترم که در این صفحه حضور دارید تقاضا میکنیم، تا پایان این مقاله همراه ما باشید. که با نحوه صحیح استفاده از برنامه های شستشو آشنا شوید. با ما همراه باشید:

ماشین لباسشویی آریستون

گزینه Cotton

گزینه کتان که شما در مدل‌های مختلف ماشین‌های لباسشویی کمپانی آریستون این گزینه را در قسمت تنظیمات چرخشی مشاهده می‌کنید.

در واقع گزینه کتان مخصوص شستشوی لباس هایی از جنس نخ و کتان است. همینطور لباس‌های زیر آقایان و بانوان را می‌شود، با این گزینه شستشوی کامل داد. دمایی که برای شستشوی لباس ها در حالت کتان مناسب است، دمای بین ۴۰ تا ۹۰ درجه است. ضمن شما نباید بیش از ۱۰ کیلوگرم لباس را در این مدل لباسشویی های آریستون که در حالت کتان تنظیم است درون محفظه لباسشویی بریزید.

بهترین حالت برای دور موتور در در شستشوی لباس‌های کتان و نخی استفاده از ۱۶۰۰ RPM است.

گزینه Synthetic

در ادامه با نحوه شستشوی لباس‌ها با استفاده از این گزینه که در ماشین‌های لباسشویی آریستون قرار دارد آشنا می‌شوید.

در واقع این گزینه به صورت ویژه برای آن دسته از لباس‌هایی طراحی شده است که، از جنس الیاف‌های مصنوعی تولید شده اند. مثل بلوز‌ها، پیراهن‌ها و… می‌توان گفت که دمای مناسب جهت شستشوی این مدل لباس‌ها ۶۰ درجه است. ضمناً برای شستن اینگونه لباس‌ها شما مجاز نیستید، که بیش از پنج و نیم کیلوگرم لباس را درون محفظه لباسشویی آریستون قرار دهید. همینطور ایده‌آل‌ترین سرعت چرخش در این لباسشویی‌ها در زمانی که به روی گزینه ی کتان تنظیم شده باشند  ۱۰۰۰RPM است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی صنام SANAM
گزینه Anti Stain

این گزینه مخصوص شستن لباس‌هایی است که معمول هر روز آنها را می‌شویید به همین خاطر لباسشویی‌های آریستون این گزینه را تحت عنوان ضد لکه قرار داده است. ضمن شما برای لباس‌هایی که به شدت کثیف هستند نمی‌توانید از این گزینه استفاده کنید. میزان دمایی که برای شستشو با این گزینه استفاده می شود دمای ۴۰ درجه است همینطور شما مجاز نیستید که بیش از ۶ کیلوگرم لباس درون محفظه بریزید.

گزینه Fast 30

گزینه فست ۳۰ یا شستشو در مدت زمان ۳۰ دقیقه جزو گزینه‌هایی است که در برنامه‌های شستشو در لباسشویی کمپانی آریستون قرار داده شده است. بدین منظور که شستشوی لباس‌های شما را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهد. این گزینه هم برای شستشوی لباس‌های به شدت کثیف کاربرد ندارد. دمای مناسب برای حالت شستشوی ۳۰ دقیقه ای، ۳۰ درجه است. ضمناً حجم لباس برای شستشو با استفاده از این گزینه نباید بیش از ۴ کیلوگرم باشد.

گزینه Eco Cotton 60

این گزینه جهت صرفه جویی به شدت بالای مصرف انرژی در ماشین لباسشویی آریستون تعبیه شده است. شما زمانی که از این گزینه استفاده می‌کنید باید به این نکته توجه کنید که دمای ایده آل ۶۰ درجه است و نباید مقدار لباس ها از حد مجاز ۱۰ کیلوگرم تجاوز کند.

گزینه Ultra Delicate:

یکی از مهمترین برنامه های است که برای شستشو و طرز کار با ماشین‌های لباسشویی کمپانی آریستون مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد که بیشتر مناسب البسه‌های  بسیار نازک مانند لباس خواب و لباس  زیر کاربرد دارد.

گزینه Wool
از این حالت برای شستشوی لباس های پشمی و ضخیم در ماشین‌های لباسشویی کمپانی آریستون استفاده می‌شود که حجم مجاز برای بارگیری در آن تا یک کیلوگرم می باشد و دمای مورد استفاده برای شستن لباس‌ها چهل درجه است.

گزینه Rinse/Spin

مناسب تخله آب و آبکش کردن لباس‌ها از این گزینه استفاده می شود.

گزینه  Duvet

مناسب برای انواع پارچه‌های بسیار بزرگ مانند ملحفه، رو مبلی و… می باشد.
میزان دمای مناسب برای شستشو در این حالت سی درجه است.
برای پاک کنندگی بالا بهتر است به صورت تکی اقدام به شستشوی هر کدام از این موارد نمایید.

گزینه baby:

گزینه‌های تنظیمات روی ماشین‌های لباسشویی کمپانی آریستون شما را برای شستشو بهتر کمک می کند.
این گزینه مناسب برای شستشو لباسهای حساس مانند لباس کودک می باشد که برای از بین بردن لکه ها و چرک بروی لباس فرزند شما مناسب است
دمای مورد استفاده چهل درجه سانتی گراد و حداکثر حجم بارگیری شش کیلوگرم می‌باشد.

به طور کلی می‌توان از برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی آریستون به این صورت نتیجه گیری کرد که در مرحله اول برای حفظ کیفیت لباس‌ها بعد از شستشو باید گزینه مناسب برای هر جنس لباس را انتخاب کرد. و در مرحله بعد برای بهینه سازی مصرف انرژی می بایست نکات این برنامه ها به طور کامل بررسی کنید.

تنظیمات ماشین لباسشویی آریستون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی علامت‌های روی ماشین‌های لباسشویی کمپانی آریستون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا