تعمیرات هود

خدمات تعمیرات هود آریستون Ariston | راهکار افزایش قدرت مکش

دستگاه هود آریستون ممکن است به دنبال استفاده ی مداوم دچار خرابی گردد، که باید در کوتاه ترین زمان عیب یابی شده و تعمیر گردد‌. که نمایندگی تعمیرات هود آریستون، با تعمیرکارهای متخصص این خدمات را ارائه می دهند. آریستون برند مطرح و معتبری است که در تمام دنیا نمایندگی های خود را برپا کرده است، در سال های اخیر با توجه به شرایط کنونی نمایندگی های اصلی بیشتر برندها در کشور بسته شده است، اما نمایندگی هایی که به صورت واسطه ای کار می کنند، خدمات پشتیبانی را ارائه می دهند، در استان تهران نیز این خدمات را به طور گسترده توسط شرکت های گارانتی کننده انجام می شود، همچنین در صورت نیاز می توانید از خدمات ایبک امداد نیز استفاده کنید.

نمایندگی تعمیرات هود آریستون در شهر تهران

نمایندگی تعمیر هود آریستون در شهر تهران، تعمیر کاران با تجربه و حرفه‌ای دارد که در زمینه های مختلف دارای تخصص هستند و هر مشکلی که در هود آریستون شما پیش می آید را می توانند تشخیص دهند و آن را  برطرف سازند. همه متخصصین و کارشناسان نمایندگی تعمیرات این مجموعه دوره های فنی و تخصصی را در رشته تعمیر لوازم خانگی گذرانده اند. تعمیرکار ها در این دوره های آموزشی به خوبی آموزش دیده اند و کاملاً با کار آشنا شده اند، بنابراین هر مشکلی را در وسایل خانگی تشخیص داده و آنها را برطرف می کنند.

تعمیر کردن هود آریستون در محل

وسایلی که احتیاج به تعمیر دارند بهتر است در محل عیب یابی و تعمیر شوند. تعمیر هود در محل باعث می شود که در وقت و هزینه شما صرفه جویی گردد. همچنین می‌توانید به کار تعمیرکار نظارت داشته باشید. یکی دیگر از مزیت های تعمیر کردن هود آریستون در محل این است که، هود آریستون برای تعمیر به بیرون برده نمی شود و این مورد امکان آسیب دیدن دستگاه شما را با توجه به اندازه دستگاه کاهش خواهد داد.

راهنمای عیب یابی هود آریستون

هود آریستون

هود آریستون ممکن است به هر دلیلی از نوسانات برق شهری گرفته تا استفاده نامناسب و … دچار خرابی شود و در صورت خرابی این وسیله مهم باید سریعا به تعمیر آن اقدام کرد، اما مهمترین پیش نیاز در تعمیر یک وسیله برقی عیب یابی آن است ، استفاده از هود بسیار اهمیت دارد،  چرا که هود وظیفه ی تهویه را به عهده دارد و باعث می گردد همه ی ذرات معلق مثل دود و چربی و رطوبت، به داخل فیلتر هود مکش یابند. بنابراین خرابی هود و یا نبودن هود باعث ایجاد یک محیط نامطلوب در آشپزخانه خواهد شد.

دلیل روشن نشدن هود آریستون

زمانی ممکن است شما اقدام به روشن کردن هود آریستون نمایید ولی بازخوردی برای روشن شدن از این دستگاه به چشم شما نخورد، در این زمان ممکن است برق قطع باشد و… اما باید بدانید که هفت دلیل اصلی برای این مشکل وجود دارند که در ادامه این دلایل را با هم بررسی خواهیم کرد.

 1. قطع بودن پریز برق
 2. قطعی مدار سیم رابط
 3. فیوز مدار اصلی سوخته باشد
 4. کلید فرمان قطع باشد
 5. موتور هود نیم سوز شده باشد
 6. برد الکترونیکی خراب شده باشد
 7. فیوز داخل هود سوخته باشد

برق نداشتن پریز:

 • از یک پریز برق دیگر برای روشن کردن هود استفاده کنید.
 • با ترانس تایمر دار میزان ولتاژ برق تنظیم شود.
 • پریز خراب را با پریز جدید تعویض کنید.

سوختن فیوز اصلی مدار هود:

 • اگر فیوز اصلی مدار هود بسوزد هود کار نخواهد کرد.
 • چون جریان برق به دستگاه نخواهد رسید.
 • فیوز اصلی مدار باید تعویض شود.

قطع بودن مدار سیم رابط هود:

 • در صورت روشن نشدن هود باید مدار سیم رابط بررسی شود.
 • اگر سیم مدار رابط قطع شده به مدار برگردد، موجب روشن شدن هود می شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از پکیج آریستون | روش تنظیم دما در پکیج آریستون

سوختن فیوز داخل هود:

 • اگر فیوز داخل دستگاه هود خراب باشد روشن نمی شود.
 • فیوز هود به دلایل گوناگون ممکن است دچار آسیب و سوختگی شود.
 • برای رفع مشکل، باید فیوز داخل هود تعویض گردد.

قطع بودن کلید فرمان:

 • اگر هود روشن نمی شود ولی چراغ ها روشن است به احتمال زیاد مشکل مربوط به کلیدهای کنترل هود می باشد.
 • از اتصال کلیدهای کنترلی مطمئن شوید.
 • اگر کلید های کنترلی شکسته بود، آن ها را تعویض کنید.
 • اگر کلیدها لمسی باشد، شاید صفحه کلید خراب باشد.
 • تعویض کردن کلیدها، به تعمیرکار نیاز دارد.

نیم سوز شدن موتور دستگاه:

 • اگر دلیل روشن نشدن دستگاه از موتور باشد، باید موتور هود با موتور اصلی و فابریک جایگزین شود.

خرابی و سوختن برد الکترونیکی:

 • اگر برد الکترونیکی مشکلی داشته باشد هود روشن نمی شود.

هفت مشکل را در رابطه با روشن نشدن دستگاه هود با همدیگر بررسی کردیم، اما باید بدانید که این موارد تقریبا در حد بالایی تخصصی هستند و تنها مواردی مانند قطعی برق می‌تواند توسط شما رفع شود، پس اگر هود شما دچار چنین مشکلی شده است  باید از تعمیر کاران متخصص برای برطرف کردن مشکل خود تان یاری بخواهید.

دلیل صداهای غیر طبیعی هود آریستون

هود آریستون

اگر هود شما بیش از اندازه سر و صدا دارد و صدایش از حالت طبیعی خارج شده باشد، احتمالاً مشکلی در موتور آن به وجود آمده است که باید عیب یابی و برطرف گردد، اما اگر صدا در میزان کم بود ممکن است یکی از چهار مورد زیر باشد گه در ادامه مطرح و سپس بصورت کامل شرح خواهیم داد.

 • کثیف بودن فیلتر هوا، چون موتور با قدرت بیشتری کار می کند.
 • خراب بودن گیرپاژ موتور
 • کوچک بودن فضای آشپزخانه
 • خرابی و یا شکستگی پروانه

دلیل مکش ضعیف هود آریستون

اگر هود شما بوی ناشی از پخت و پز غذا را و یا عوامل دیگر را به خوبی تهویه نکند و ضعیف عمل کند. برای رفع ایراد این موارد را کنترل کنید:

 • نشان‌دهنده به وجود آمدن مشکلی در قسمت موتور باشد. باید در کمترین زمان نسبت به رفع ایراد اقدام کنید در غیر اینصورت ایراد شدیدتر شده و هزینه های شما نیز بیشتر خواهد شد.
 • کثیفی فیلتر: باید مرتب تمیز شود تا کارایی خوبی داشته باشد.
 • انسداد و گرفتگی خروجی هوا: مسیر هوای خروجی را بررسی کرده و از مسدود نبودن آن مطمئن شوید.
 • شکستگی یا بد فرم شدن پروانه: اگر پروانه هود ایراد داشته باشد، مکش ضعیف خواهد بود، بهتر است پروانه تعویض گردد.

دلیل روشن نشدن چراغ هود آریستون

یکی دیگر از مشکلات رایج در هود آریستون روشن نشدن چراغ ها می باشد، که  موجب می شود شما به طور کامل روی غذا دید کافی نداشته باشید. که می تواند به دلیل های زیر اتفاق بیافتد:

 1. سوختن لامپ هود، راهکار حل این مشکل: در این صورت باید لامپ هود تعویض گردد.
 1. سرپیچ لامپ به درستی اتصال ندارد، راهکار حل این مشکل: به وسیله یک مولتی متر از جریان برق در سرپیچ مطمئن شوید. اگر جریان برق در سر پیچ برقرار نبود، باید سر پیش را تعویض نمایید. احتمال دارد اتصالات سرپیچ لامپ قطع شده باشد و یا به دلیل حرارت بالا ذوب شده باشد. در هر صورت باید سرپیچ جدید تهیه کنید.
 1. سوئیچ لامپ هود خراب است. راهکار حل این مشکل: سوئیچ لامپ باعث عمل کردن لامپ هود می شود. اگر سوئیچ لامپ خراب باشد موجب می شود که چراغ ها روشن نشود. در این صورت سوئیچ لامپ که در پشت پنل کنترلی هود قرار دارد، را باید از نظر اتصال چک کنید. اگر اتصالات آن قطع بود  آن را به مدار برگردانید و یا در صورت نیاز باید آن را عوض کنید.
 1. سیم های لامپ و سرپیچ لامپ اتصال دارند. راهکار حل این مشکل: با یک مولتی متر بررسی کنید که ولتاژ برق به اندازه روشن شدن چراغ است یا خیر. اگر ولتاژ ۲۳۰ ولتی تولید نمی کند، اقدام به تعویض کنید.

دلیل لرزش هود آریستون

برخی اوقات هود آریستون در هنگام کار کردن می لرزد، نشان‌دهنده این است که یکی از اجزای دستگاه ایراد پیدا کرده است و یا شل شده است ، ابتدا در این موارد اقدام به بررسی و محکم کردن پیچ ها کنید و در صورتی که مشکل را پیدا نکردید لازم است با یک تعمیرکار برای بررسی قطعات داخلی هود تماس بگیرید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای آموزش تعمیر مایکروفر آریستون

دلیل چکه کردن آب از هود آریستون

چکه کردن آب و زنگ زدگی هود آریستون یکی دیگر از ایراداتی است که پیش می آید. افزایش تراکم رطوبت در خروجی هود یکی از علت های چکه کردن آب از هود است. چکه کردن آب سبب فرسودگی آن می شود. برای رفع این مشکل پوشش هود را برداشته سطح داخلی را به خوبی تمیز کنید تا رطوبتی در هود باقی نماند.

دلیل قطع شدن فیوز در زمان روشن شدن هود

اگر فیوز در زمان روشن شدن هود قطع می شود، احتمال دارد هود شما اتصالات بدنه داشته باشد. برای رفع آن نکات ایمنی را رعایت کنید و مدارهای داخلی را نیز بررسی کنید که اتصال نداشته باشند، در صورتی که اتصالی در مدار داخلی دستگاه وجود داشت باید با دانش کافی اقدام به تعمیر آن کنید و در صورت نداشتن دانش فنی باید از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

دلیل خوب کار نکردن هود آریستون در زمستان

اگر در فصل زمستان دستگاه خوب کار نکرد باید قبل از زمستان خروجی خرطومی را بررسی کنید، با توجه به بادهای شدیدتر در زمستان، با اشیا خارجی و یا لانه گذاری پرندگان امکان مسدود شدن دارند. به راحتی با، باز کردن راه خروجی هود مشکلتان را برطرف کنید.

راهنمای نگهداری از هود آشپزخانه آریستون

باید توجه داشته باشید که یکی از راه های افزایش کارایی یک وسیله، استفاده صحیح و نگهداری اصولی از آن می باشد. بنابراین برای افزایش طول عمر هود آشپزخانه و همچنین افزایش عملکرد آن بهتر است، اصول نگهداری از هود را بدانید و رعایت کنید. در این بخش به چند مورد اشاره می کنیم:

 • هود را در زمان مناسب روشن کنید: هود آشپزخانه در معرض حرارت قرار دارد، بنابراین هنگام آشپزی از هود استفاده کنید. باید به این نکته توجه داشته باشید که موتور هود آشپزخانه مدتی زمان می برد تا به دور مناسب برسد. پس بهتر است قبل از آشپزی آن را روشن کنید.
 • تنظیم مکش هود آریستون: هرچه تعداد بیشتری  از شعله های اجاق گاز شما روشن باشد بهتر است که هود را در دورهای قوی تر تنظیم کنید، در این صورت  با مکش بالا باعث می شود بوی نامطبوع در آشپزخانه نباشد.
 • خاموش کردن لامپ هود آریستون: برخی از افراد عادت بدی دارند که چراغ هود آشپزخانه را خاموش نمی کنند. اگر چراغ هود یکسره روشن باشد، موجب سوختن لامپ و ذوب شدن پلاستیک و مدار الکترونیکی متصل به آن خواهد شد.
 • نصب هود در ارتفاع مناسب: هود باید در ارتفاع استاندارد نصب گردد. نصب هود در ارتفاع کم، موجب افزایش دمای قطعات و موتور هود می شود. همچنین نصب هود در ارتفاع بالا، قدرت مکش هود را کم خواهد کرد.
 • تمیز نگه داشتن هود: هود را با استفاده از شوینده مناسب و همچنین دستمال و اسفنج نرم همیشه تمیز نگه دارید. این کار باعث افزایش کارایی هود می شود.
 • تعویض فیلتر هود: فیلتر هود دائماً در معرض آلودگی ها قرار دارد و خیلی زود کثیف و آلوده می شود. بنابراین به صورت دوره ای باید اقدام به تعویض آن کنید.

سخن آخر

هود آشپزخانه، وظیفه مهمی برای ایجاد هوای مطبوع در محیط خانه را برعهده دارد. بنابراین استفاده از هود موجب می شود تا چربی و بوی غذا در خانه نباشد. با رعایت نکات ساده می توانید عملکرد و عمر دستگاه را بیشتر کنید. اگر هود شما دچار آسیب و یا ایراد شد حتماً عیب یابی و تعمیر کنید که برای این کار باید از افراد متخصص و حرفه ای کمک بگیرید، همچنین می‌توانید در چنین مواقعی با تماس با تیم پشتیبانی ایبک امداد مشکلات خود را مطرح و درخواست پشتیبانی داشته باشید.

 

خدمات تعمیرات هود آریستون Ariston | راهکار افزایش قدرت مکش

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلیل صداهای غیر طبیعی هود آریستون چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا