تعمیرات هود

نصب هود مخفی در کابینت | بررسی مزایا و معایب هود مخفی

نصب هود مخفی در طراحی کابینت آشپزخانه امروزه بسیار متداول گشته است. هود مخفی دارای انواع گوناگونی می‌ باشد که هر کدام از آنها برای سبک مشخصی از آشپزخانه مناسب است. هود توکار و یا هود مخفی دارای مزایا و معایبی است. با توجه به طراحی‌ های مختلف و تنوع سلایق در دیزاین آشپزخانه سازندگان هود آن را در مدل‌ های مختلف فلزی، شیشه‌ ای و طرح‌ های گوناگونی به بازار ارائه نمودند. در بین همه این محصولات هود مخفی از مدرن‌ ترین نوع آن به شمار می‌ آید. کابینت هود مخفی در آشپزخانه باعث می‌ شود که هود دیده نشود و یکپارچگی زیبایی در کابینت‌ ها مشاهده گردد.

چرا از هود مخفی استفاده می‌ شود؟

امروزه بیشتر طراحی کابینت آشپزخانه در مسیری قرار گرفته که توجه مخاطب را به لوازم دکوری که در آشپزخانه موجود است جلب نماید. به همین خاطر می‌ توان هارمونی و هماهنگی بین کابینت‌ ها و ارتباط آنها با آشپزخانه به وضوح مشاهده نمود. چنانچه از هود فلزی یا شیشه‌ ای در آشپزخانه استفاده شود همه توجه‌ ها ناخودآگاه به طرف این تجهیزات جلب می‌ شود و کابینت که باید جلوه اصلی را داشته باشد دیده نخواهد شد. به همین خاطر طراحان با روش‌ های هوشمندانه‌ و به کمک طراحی هود مخفی در کابینت این دستگاه‌ ها را از معرض دید پنهان کرده و تمرکز مخاطبان را روی عناصر زیبا شناسی و کابینت‌ ها قرار می‌ دهند. علاوه بر تاثیر مثبتی که هود مخفی روی دکوراسیون آشپزخانه دارد استفاده نمودن از این تجهیزات و همچنین طراحی کردن کابینت‌ ها جهت مخفی نمودن هود می‌ تواند یک روش هوشمندانه در آشپزخانه‌ هایی باشد که ابعاد کوچکی دارد. استفاده از این گونه تجهیزات می‌ تواند باعث ایجاد فضای بیشتر در آشپزخانه شده و با ایجاد ظاهر یکدست در کابینت‌ ها محیط را بزرگتر و باز تر جلوه می‌ دهد.

انواع هود مخفی

هودهای مخفی که در کابینت‌ ها به کار برده می‌ شود را می‌ توان بر اساس ساختار مختلفی که دارند و از نظر ظاهر و همچنین دارای دودکش بودن و یا بدون دودکش به دسته‌ های مختلفی تقسیم بندی کرد. image4 8 1 انواع هود مخفی شامل موارد زیر می‌ شود:

  • هود مخفی دودکش دار
  • هود مخفی بدون دودکش
  • هود مخفی ثابت
  • هود مخفی تاشو
  • هود مخفی کشویی

در ادامه ویژگی هر کدام از هودهای بالا را به صورت جداگانه توضیح می‌ دهیم.

هود مخفی مدل دودکش‌ دار چه ویژگی‌ هایی دارد؟

برای استفاده نمودن از این هودها به علت وجود دودکش می‌ توان کابینت‌ های آشپزخانه را طوری طراحی کرد که تا سقف کشیده شده باشند زیرا دودکش هود مخفی تا سقف ادامه پیدا می‌ کند و برای ایجاد ظاهر زیبا در آشپزخانه باید کابینت هم تا سقف ادامه پیدا کند. در غیر این صورت آشپزخانه ظاهری نا مناسب و غیر یکنواخت پیدا خواهد کرد.

هود مخفی مدل بدون دودکش

طراحی کابینت‌ های آشپزخانه برای هود مخفی مدل بدون دودکش بسیار راحت‌ تر از مدل دودکش‌ دار می‌ باشد. از کابینت معمولی دو درب می‌ توان برای این هودها استفاده کرد و هود باید کاملاً داخل این کابینت جای بگیرد. برای نصب کردن این نوع از هودها لازم نیست که کابینت تا سقف آشپزخانه ادامه پیدا کند و کابینت با طراحی معمولی نیز می تواند پاسخگو باشد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات تخصصی انواع هود آشپزخانه در محل | نمایندگی تعمیرات هود در تهران

هود مخفی مدل تاشو

هودهای مدل تاشو ابعاد بسیار کمی دارند. بنابراین برای آشپزخانه‌ های کوچک بسیار مناسب هستند. طراحی کابینت‌ ها برای هودهای تاشو بسیار آسان می‌ باشد. تا زمانی که استفاده ای از این هودها نشود آنها از دید پنهان هستند و مخفی خواهند بود و زمانی که به آنها نیاز باشد باز می‌ شوند و تجهیزات آنها کاملاً دیده می‌ شود. این هودها در مقایسه با دیگر دستگاه‌ ها دارای قدرت کمی می‌ باشند اما ارزان‌ تر هستند.

هود مخفی مدل ثابت

این هودها همان هودهای معمولی هستند که به دیوار متصل می‌ شوند و به شکل ثابت در یک جا نصب می‌ گردند. این هودها از پر فروش‌ ترین تجهیزات می‌ باشند. هود مخفی ثابت دارای توان بالایی است و ابعاد مختلفی نیز دارد. هود مخفی ثابت به راحتی قابلیت طراحی دارد و با نصب نمودن آن دیگر هود در نمای ظاهری کابینت آشپزخانه مشاهده نمی‌ شود.

هود مخفی مدل کشویی

هود کشویی همان هود تاشو است و هنگامی که از آن هیچ استفاده‌ ای نمی‌ شود در معرض دید قرار ندارد. فقط از قسمت زیرین کابینت می‌ توان هود را مشاهده نمود ولی زمانی که به هود نیاز باشد به صورت کشویی می‌ توان هود را بیرون کشید و آن را مشاهده کرد. این هود هم قیمت پایینی دارد اما قدرت و توانایی آن زیاد نیست.

مزایای استفاده نمودن از هود مخفی

در سالیان اخیر به علت مزایایی که استفاده نمودن از هود مخفی در کابینت‌ های آشپزخانه دارد با استقبال خوبی در بین طرفداران مواجه گشته است. از جمله این مزایا می‌ توانیم موارد زیر را نام ببریم:

  • زیبایی ظاهر

از آنجایی که هود مخفی به علت قرار گرفتن داخل کابینت مشاهده نمی‌ شود می‌ تواند از آشفتگی دکوراسیون آشپزخانه تا حد زیادی جلوگیری کند. کابینت این هودها طوری طراحی می‌ شود که از ایجاد گسستگی در دکوراسیون کابینت جلوگیری نموده و هارمونی و هماهنگی جذابی هم در آشپزخانه ایجاد می‌ نماید.نصب هود مخفی در کابینت | بررسی مزایا و معایب هود مخفی

  • عدم اشغال فضا در آشپزخانه

یکی از مزایای هود مخفی عدم اشغال فضا در آشپزخانه می‌ باشد که در واقع مهم‌ ترین مزیت هود مخفی به شمار می‌ آید. کابینت هود مخفی می‌ تواند فضای اضافی را در اختیار کاربران بگذارد تا بتوانند استفاده ای بهینه‌ از کابینت آشپزخانه خود داشته باشند.

  • کارایی بهتر

معمولا هود مخفی در ابعاد متنوعی به بازار عرضه شده است و به علت طراحی این هودها کابینت‌ های مخصوص آنها به شکل خاصی طراحی می‌ شوند. این هودها دقیقاً روی صفحه قرار می‌ گیرند و می‌ توانند بهترین کارایی خود را داشته باشند.

  • مقرون به صرفه

هودهای مخفی که به شکل توکار تولید شده‌ اند نسبت به دیگر انواع خود ارزان‌ تر می‌ باشند. به همین خاطر خرید هود مخفی و استفاده نمودن از آنها بسیار مقرون به صرف است.

معایب استفاده نمودن از هود

با توجه به آنکه طراحی هود مخفی یا توکار به شکل کاملاً حرفه‌ای انجام می‌ شود و قابلیت ویژه و خاصی در آنها تعبیه می‌ گردد نمی‌ توان ایراد و عیبی را در ظاهر و کارکرد آنها بیان نمود ولی چنانچه بخواهیم دقیق‌ تر این محصول را مورد بررسی قرار دهیم و یک راهنمای کامل جهت تهیه هود و کابینت مخصوص آن ارائه کنیم می‌ توانیم بگوییم که چنانچه شما فردی هستید که مجلل‌ گرا می‌ باشید ممکن است طراحی ساده این هودها و کابینت‌ های آن از نظر شما یکی از معایب به شمار آید. علاوه بر آن به علت آنکه هود مخفی داخل کابینت قرار می گیرد لازم است که ابعاد دقیق آن مشخص گردد. چنانچه اندازه‌ گیری‌ ها دقیق نباشد برای نصب هود با مشکل روبرو خواهید بود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  معرفی بهترین هودهای آشپزخانه ایرانی و خارجی

نکات مهم پیش از خرید هود مخفی

چنانچه می‌ خواهید آشپزخانه مدرنی داشته باشید، هود مخفی یکی از تجهیزاتی است که می‌ تواند به مدرنیزه شدن آشپزخانه شما کمک کند و علاوه بر آن به جذابیت بصری آشپزخانه بیفزاید. دقت کنید که فقط تصمیم به خرید این هود و استفاده نمودن از تجهیزات آشپزخانه نمی‌ تواند ضامن کار آمد بودن و زیبایی دکوراسیون آن باشد. لازم است که در انتخاب و خرید هود آشپزخانه و دیگر تجهیزات به نحوه طراحی آنها و کابینت‌ های مخصوص برای این تجهیزات دقت کافی داشته باشید و به نکاتی توجه کنید.

دقت به ابعاد هود مخفی

با توجه که با آنکه استانداردهایی برای طراحی و ساخت هود و همچنین اجاق گاز وجود دارد اندازه‌ های استاندارد برای هود مخفی معادل ۳۰ در ۷۰ سانتیمتر می‌ باشد ولی امروزه اجاق گازهای بزرگ‌ تری هم در بازار هستند که باید با توجه به ابعاد اجاق گاز خود اقدام به خرید هود کنید. ابعاد کابینت با ابعاد هود باید متناسب باشد و چنانچه این تناسب برقرار نشود مشکلاتی در آینده برای آشپزی و آشپزخانه شما ایجاد خواهد کرد.

بررسی مدل و نوع هود

در قسمت‌ های قبلی به این موضوع اشاره نمودیم که هودها دارای انواع مختلف تاشو، ثابت، دودکش‌ دار، بدون دودکش، کشویی و … هستند. با توجه به شکل و ساختار ظاهری هودهای مخفی کابینت‌ ها با طراحی‌ های متفاوتی در آشپزخانه ساخته می‌ شود. به عنوان مثال هود مخفی تاشو یا کشویی فضای زیادی را در آشپزخانه شما اشغال نمی‌ کند بنابراین یونیت داخلی آن هم باید بر اساس هود و ابعاد آن باشد.

توجه به تکنولوژی و فناوری هود مخفی

در ساخت هود از تکنولوژی و فناوری‌ های مختلفی استفاده شده است و هودها دارای ویژگی‌ های متفاوتی می‌ باشند. به همین خاطر توصیه می‌ کنیم که پیش از خرید هود حتماً به این عوامل توجه کنید. نصب هود مخفی در کابینت | بررسی مزایا و معایب هود مخفینوع سنسورهایی که در هود به کار رفته، نوع موتور آن، سیستم ترموگارد، صدای هود و … از مواردی هستند که پیش از خرید لازم است به آنها توجه شود.

سخن پایانی

امروزه به علت استقبال از آشپزخانه مدرن و طراحی کابینت به صورت مدرنیزه، استفاده نمودن از هود مخفی هم افزایش پیدا کرده است. این هودها شبیه هود معمولی می‌ باشند و تنها به علت آنکه داخل کابینت نصب می‌ گردند نام مخفی را بر روی آنها گذاشته اند و شما کاربران عزیز باید پیش از خرید موارد مهمی را در نظر بگیرید و بر اساس آن انتخاب نمایید. استفاده از هود مخفی باعث زیباتر شدن دکوراسیون آشپزخانه شما می‌ شود و بر علاوه بر آن می‌ تواند کارایی بهینه‌ ای نیز داشته باشد.

نصب هود مخفی در کابینت

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نصب هود مخفی در کابینت، بررسی مزایا و معایب هود مخفی

امتیاز کاربر: ۲.۴ ( ۳ نتایج)

نوشته های مشابه

⨭نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید⨮

  1. سلام .به عنوان یک استاد کار با۲۰سال سابقه .بهتون بگم .هودهای مخفی تا چند سال دیگه از دور خارج میشن.اگه دلیلش رو خواستید تماس بگیرید.کامل توضیح بدم.۰۹۰۳۱۲۳۲۱۲۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا