تعمیرات لباسشویی

راهنمای فارسی و کاربردی ماشین های لباسشویی آریستون

ماشین لباسشویی آریستون- راهنمای فارسی ماشین‌های لباسشویی آریستون را برای شما همراهان ایبک امداد آماده کردیم. تا بتوانید تمام مشکلات خود را که در حوزه ی صفحه نمایش، راه اندازی، نصب و… دارید را رفع کنید.

کتابچه فارسی راهنمای ماشین لباسشویی آریستون:

قطعا شما بازدیدکننده محترم که در این صفحه حضور دارید به دنبال آموزش استفاده از ماشین لباسشویی آریستون هستید. قصد داریم در این مقاله جامع به آموزش استفاده از ماشین لباسشویی آریستون بپردازیم. بهتر است قبل از اینکه از دستگاه ماشین لباسشویی استفاده کنید این مقاله را تا آخر مطالعه کنید.

روش صحیح نصب ماشین لباسشویی آریستون

جهت نصب ماشین لباسشویی آریستون لازم است در ابتدا مکان مناسبی برای این دستگاه تعبیه کنید.

مکانی را که برای لباسشویی آریستون انتخاب شده لازم است به دور از وسایل حرارتی مثل مایکروفر، اجاق گاز و یا بخاری باشد.

همینطور به این نکته توجه کنید که برای راه اندازی ماشین لباسشویی حتما مکانی را انتخاب کنید که در نزدیکی آن شیر آب گرم و سرد، و مکانی جهت تخلیه آب وجود داشته باشد.

ضمنا دقت داشته باشید که مکان انتخابی شما باید حتما سطح صاف باشد چون لازم است که لباسشویی در مکان خود در حالت تراز کامل قرار داشته باشد.

به دور کارتن ماشین لباسشویی که به تازگی خرید کردید. معمولا دو تسمه ی پلاستیکی محکم قرار دارد. شما باید در ابتدا آن دو تسمه را از کارتن جدا کرده و سپس کارتن را به سمت بالا ببرید و دستگاه ماشین لباسشویی آریستون را از داخل کارتن خارج کنید.

بعد از اینکه ماشین لباسشویی در مکان درست خود قرار گرفت اکنون نوبت به اتصال شیر های آب است. رنگ شیر آب سرد معمولا آبی و رنگ شیر آب گرم معمولا قرمز است. البته در مواقعی هم امکان دارد که نشان H برای شیر آب گرم و نشان C برای شیر آب سرد بجای رنگ استفاده شود. اکنون باید شیلنگ‌های مربوط به هر شیر آب را به خودش متصل کنید، حالا وقت آن رسیده که لوله تخلیه آب لباسشویی را به محلی که برای اینکار در ساختمان تعبیه شده اتصال دهید.

ماشین لباسشویی آریستون5

لطفا به این موضوع دقت داشته باشید که مکان مناسب تخلیه آب لباسشویی در ارتفاع ۵۰ سانتی متری از کف باشد.

اکنون زمان آن رسیده که ماشین لباسشویی آریستون را به برق متصل کنید. توصیه می‌شود که در زمان راه اندازی ماشین لباسشویی آریستون از گزینه ی آبکشی جهت اجرای فرآیند تست استفاده کنید.

شیوه ی صحیح که برای تراز کردن ماشین لباسشویی آریستون باید استفاده کنید!

برای اینکه ماشین لباسشویی آریستون را تراز کنید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • جهت تراز کردن ماشین لباسشویی به یک انبردست نیاز دارید
 • درصورتی که پایه‌هایی که در قسمت جلویی لباسشویی قرار دارد بلند بود باید آنها را هم جهت با عقربه‌های ساعت بچرخانید.
 • بهتر است دستگاه به زمین نزدیک باشد، چون لرزش دستگاه بشدت کاهش پیدا می‌کند.
 • همواره در هر مرحله که اقدامات اولیه را جهت راه اندازی دستگاه انجام می‌دهید به این نکته دقت داشته باشید که دستگاه از تراز خارج نشده باشد و همواره این موضوع را بررسی کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی کنوود در تهران

در اثاث کشی ماشین لباسشویی آریستون را چگونه حمل کنیم؟

برای حمل ماشین لباسشویی آریستون باید کارهای زیر را به دقت انجام دهید:چگونگی حمل ماشین لباسشویی آریستون در هنگام اثاث کشی.

به طور کلی بسته بندی و حمل ماشین لباسشویی آریستون یکی از کارهایی است که باید طبق موارد خاصی انجام شود:

 • لباسشویی را با فوم یا پلاستیک های حبابدار بسته بندی کنید تا از خط و خش های احتمالی جلوگیری کنید.
 • برای حمل می‌توانید از چرخ های مخصوص و یا دو فرد متخصص باربری استفاده کنید.

ماشین لباسشویی آریستون 2

مهمترین نکاتی که در زمان استفاده از ماشین های لباسشویی آریستون باید بدانید:

رعایت کردن نکاتی که در ادامه در جهت استفاده از ماشین‌های لباسشویی آریستون به شما ارائه می‌شود به شما کمک می‌کند که طول عمر دستگاه لباسشویی را افزایش دهید. ما در ایبک امداد به این موارد اشاره می‌کنیم:

 • زمانی که از ماشین لباسشویی آریستون استفاده می‌کنید لازم است بدانید که بهتر است که بعد از اینکه چندین بار عمل شستشوی لباس ها را انجام دادید یکبار هم لباسشویی را بدون لباس روشن کنید چون این عمل باعث شستشوی خود لباسشویی می‌شود.
 • دقت کنید که باید از پودر یا مایع شوینده به میزان کافی استفاده کنید. زیرا استفاده بیش از حد شوینده منجر به خرابی دستگاه ماشین لباسشویی آریستون می‌شود و همینطور درصورتی که به میزان کافی از شوینده‌ها استفاده نکنید لباس‌های شما تمیز نمی‌شوند.
 • به یک نکته ی خیلی مهم دقت داشته باشید که دوشاخه ی برق ماشین لباسشویی آریستون نباید با آب در ارتباط باشد زیرا در اینصورت ممکن است دستگاه دچار برق گرفتگی و حتی آتش‌سوزی شوید.
 • بهتر است هر از گاهی لاستیک‌های درب دستگاه را بوسیله ی پارچه تنظیف تمیز کنید.
 • بهتر است که بعد از هر بار شستشو لباس‌ها درب دستگاه را نبندید و بگذارید باز بماند تا با این کار به دو هدف مهم دست پیدا کنید، اول اینکه مانع کپک زدگی دستگاه می‌شوید و دوم اینکه مخزن ماشین لباسشویی بو نمی‌گیرد.
 • بهتر است که سالی یکبار دستگاه ماشین لباسشویی آریستون را سرویس کنید. برای این منظور حتما با ایبک امداد تماس بگیرید.
 • بشدت توصیه می‌کنیم که از جرم گیر مناسب دستگاه ماشین لباسشویی آریستون استفاده کنید، چون قطعات به مرور زمان جرم می‌گیرند. به همین خاطر ممکن است دستگاه عملکرد درستی نداشته باشد. استفاده از جرمگیر این موضوعات را برطرف می‌کند.

همه چیز در مورد پنل نمایشگر ماشین لباسشویی آریستون:

قرار است در ادامه به بررسی تک تک دکمه های ماشین لباسشویی آریستون بپردازیم:

اصطلاحاتی که استفاده کنندگان ماشین لباسشویی آریستون با آن سروکار خواهند داشت شامل این موارد می‌باشد:

مخصوص لباس های نازک Delicate
مخصوص لباس های پشم دار و نخی Wool 
شستشوی دستی Hand wash
شستشوی ۳۰ دقیقه ای Quick 30
خشک کن و آبکش Rinse+spin
تخلیه آب Drain 
آبگیری pre wash
اضافه کردن آبکشی +Rinse
جلوگیری از چروک Crease care
اضافه کردن زمان برای شستشوی طولانی تر souk
لباس‌هایی از جنس مخمل Duvent 
شستشو همراه با بخار برای سه تکه Refresh 
ذخیره زمان Time save
لباس های در تماس مستقیم با پوست Skin Care
اتوکشی آسان، ضد چروک Esay care
مخصوص لباس های سیاه Black care
البسه ضخیم blanket
زمانبندی Favorit 
لباس های میکس و مختلط Mix 

 

 قفل کودک در ماشین‌ لباسشویی شرکت آریستون را چگونه فعال کنیم؟

روی ماشین لباسشویی دکمه ای به نام قفل کودک قرار دارد که مناسب زمانی است که دستگاه در حال کار کردن است و نمی‌خواهید کودکتان با دست زدن به دکمه کارکرد درست دستگاه را بهم بریزد. برای این کار در لباسشویی های آریستون باید از دکمه Child Lock که روی پنل دستگاه قرار دارد استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای ماشین لباسشویی یوروپلاس Europlus

ماشین لباسشویی آریستون3

 

چگونه ماشین لباسشویی آریستون را ریست کنیم؟

در واقع اکثر ماشین‌های لباسشویی امکان دارد دچار خطاهایی شوند عمده مشکلات و خطاها با روش ساده ای به اسم ریست کردن قابل حل است در واقع ماشین لباسشویی مد نظر ما در این مقاله یعنی ماشین لباسشویی آریستون قابلیت ریست کردن را دارد. بدین منظور شما لازم است، تا دکمه گردان برنامه ماشین لباسشویی را به روی حالت O قرار دهید و سپس دکمه استارت را فشار دهید تا دستگاه ماشین لباسشویی خاموش شود. کار تمام است. به همین سادگی ماشین لباسشویی آریستون شما ریست شد.

برای شستن لباس در ماشین های لباسشویی آریستون از کدام شوینده ها استفاده کنیم؟

یکی از پرتکرار ترین سوالاتی که پرسیده می شود این است که کدام شوینده برای ماشین لباسشویی آریستون کاربردی است امروزه برندهای مختلفی از شوینده‌ها در بازار وجود دارد. پودرهای لباسشویی پراستفاده ترین شوینده به شمار می رود. البته کپسول‌هایی شوینده مخصوص لباس های گرانبها در بازار وجود دارد. که بسیار گران قیمت هستند و مقرون به صرفه برای قشر متوسط رو به پایین جامعه نیستند.

گزینه بعدی که سهم قابل توجهی از بازار شوینده ها را به خودش اختصاص داده قرص‌های ماشین لباسشویی هستند. که برای ماشین‌های لباسشویی اتوماتیک کاربرد دارند.

برای اینکه ماشین لباسشویی آریستون را تمیز کنیم باید:

اولاً لازم است بدانید که اگر شما ماشین لباسشویی خود را تمیز نکنید مرتکب اشتباه بزرگی شده اید زیرا در صورتی که ماشین لباسشویی را تمیز نکنید به باکتری ها، قارچ ها و ویروس ها فرصت رشد را می دهید همینطور در بازه زمانی بلند مدت لباسشویی شما دچار مشکل و ایراد می شود.

 

برای جرم گیری لباسشویی آریستون چه روش هایی وجود دارد؟

بهترین روش خانگی برای جرم گیری لباسشویی آریستون استفاده از ترکیب سرکه و آب است شما باید این ترکیب را به پارچه تنظیف زده و سپس به محل هایی که جرم دارد بکشید همینطور کار دیگری هم می توانید انجام دهید این محلول را در قسمت مایع لباسشویی بریزید و دستگاه را در حالت دور کند قرار دهید بعد از اتمام شستشو درب دستگاه را باز کنید و داخلش را با پارچه تنظیف دیگری تمیز کنید. اگر شما این کار را هر دو ماه یکبار انجام دهید دستگاه لباسشویی آریستون شما از هرگونه آلودگی و بوی بد در امان می ماند.

 

کارهایی که برای افزایش طول عمر دستگاه لباسشویی آریستون خودتان باید انجام دهید:

 • بار اضافه در داخل مخزن ماشین لباسشویی قرار ندهید زیرا این کار باعث می شود قطعات ماشین لباسشویی فرسوده شده و عمر دستگاه شما کاهش پیدا کند

ماشین لباسشویی آریستون4

 • از مسدود نبودن فیلتر ماشین لباسشویی مطمئن شوید
 • مطمئن شوید که همیشه دستگاه شما در حالت تراز قرار دارد

در پایان اگر نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید می‌توانید با ایبک امداد تماس بگیرید همکاران ما در بخش پشتیبانی در کنارتان هستند تا شما بتوانید از ماشین لباسشویی آریستون استفاده کنید.

 

راهنمای فارسی ماشین لباسشویی آریستون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

ماشین لباسشویی آریستون-راهنمای فارسی ماشین لباسشویی آریستون-روش صحیح نصب ماشین لباسشویی آریستون-شیوه ی صحیح که برای تراز کردن ماشین لباسشویی آریستون

امتیاز کاربر: ۰.۴۵ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا