تعمیرات لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی آریستون | ارور های لباسشویی آریستون

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

برند آریستون برند ایتالیایی است که تحت مالکیت کمپانی ایندزیت است. این برند لوازم خانگی‌های گوناگون را با بالاترین کارایی و سطح کیفیت به بازار عرضه می‌کند. ماشین لباسشویی آریستون به علت کیفیت مناسب و عملکرد عالی به یکی از برندهای محبوب در بین کاربران تبدیل شده است.

چنانچه ماشین لباسشویی آریستون با مشکلاتی مثل آبریزش دستگاه، تخلیه نشدن آب و یا هر مشکل دیگری مواجه شود، حتماً باید از تعمیرکاران متخصص برای تعمیر ماشین لباسشویی آریستون کمک بگیرید تا در کمترین زمان ممکن به مشکل دستگاه شما رسیدگی کنند.

عیب‌یابی و تعمیر ماشین لباسشویی آریستون

اگر مشکل به وجود آمده برای دستگاه شما جزئی است، می‌توانید با ریست کردن آن را برطرف نمایید. برای ریست کردن ماشین لباسشویی آریستون فقط باید دستگیره برنامه ماشین لباسشویی آریستون را روی نقطه مشکی قرار دهید و پس از گذشت سه ثانیه دکمه پاور ماشین لباسشویی را بزنید تا خاموش گردد. ریست کردن ماشین لباسشویی آریستون کار راحتی است.

در صورتی که مشکل به وجود آمده جدی‌تر است بهتر است که برای تعمیر ماشین لباسشویی آریستون از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. چنانچه مشکلات زیر برای دستگاه شما به وجود آمد، باید اقدامات لازم برای عیب‌یابی و تعمیر ماشین لباسشویی آریستون را انجام دهید:

 • تخلیه نشدن آب دستگاه
 • لرزش و تکان خوردن بسیار زیاد ماشین لباسشویی
 • بسته یا باز نشدن درب ماشین لباسشویی
 • گرم نشدن آب دستگاه
 • خراب بودن و مشکل داشتن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی
 • خراب بودن تسمه موتور
 • نچرخیدن دیگ لباسشویی
 • نشان دادن ارور در صفحه نمایش
 • روشن نشدن نمایشگر ماشین لباسشویی
 • کاهش کیفیت شستشو

بهتر است بدانید همه مشکلات و ایراداتی که ذکر شد، برای برطرف شدن لزوماً به تعمیرکار نیازی نخواهند داشت. در برخی مواقع مشکلاتی مثل لرزش ماشین لباسشویی را می‌توانید فقط با تراز کردن برطرف نمایید.

تعمیر ماشین لباسشویی آریستون

ارورها و کدهای خطای ماشین لباسشویی آریستون

سریع‌ترین راه برای عیب‌یابی و تعمیر ماشین لباسشویی آریستون توجه به ارورها و کدهای خطایی است که روی نمایشگر دستگاه قابل مشاهده می‌باشد. این ارورها به دو صورت روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی دیده می‌شوند:

 • در صورتی که صفحه نمایش، ال سی دی داشته باشد، ۲ عدد به همراه حرف E به نمایش در می‌آیند.
 • در صورتی که دستگاه دارای ال‌سی‌دی نباشد، چراغ‌های ال ای دی روی دستگاه چشمک می‌زنند.
حتما بخوانید:   بررسی و معرفی ماشين لباسشویی اسنوا SNOWA و راهنمای استفاده از آن

ارور F10 لباسشویی آریستون

این کد خطا به معنی نبود آب سرد در ماشین لباسشویی آریستون است. در حقیقت اگر در هنگام شست و شو به دستگاه آب سرد وارد نگردد و مانعی برای آن وجود داشته باشد، این کد خطا را در نمایشگر خواهید دید.

برای برطرف کردن این ارور در ماشین لباسشویی آریستون، در ابتدا باید بررسی نمایید که شیر آب سرد باز است و شلنگ تخلیه پیچ نخورده است. با رفع مشکل این ارور پاک خواهد شد. برای تعمیر ماشین لباسشویی آریستون در این شرایط به حضور تکنیسین نیازی نخواهد بود.

ارور F11 ماشین لباسشویی آریستون

دلیل نمایان شدن این ارور در ماشین لباسشویی آریستون قطع بودن آب گرم است. این ارور می‌تواند به علت بسته بودن شیر آب گرم یا تا خوردن شلنگ تخلیه و همچنین سرد بودن دمای محیط به نمایش در آید. بنابراین برای تعمیر ماشین لباسشویی آریستون در این شرایط باید مواردی که بیان شد را با دقت مورد بررسی قرار داده و در صورت وجود ایراد و مشکل آن را رفع نمایید.

ارور F12 و F13 لباسشویی آریستون

این ارورها نیز به مشکل آب گرم و آب سرد در ماشین لباسشویی آریستون مربوط هستند. برای برطرف کردن مشکل به وجود آمده باید شیر آب گرم و سرد را بررسی کنید و همچنین از سالم بودن و تا نخوردن شلنگ تخلیه اطمینان حاصل نمایید.

ارور F14 لباسشویی آریستون

دلیل نمایان شدن این کد خطا در ماشین لباسشویی آریستون احتمالاً گرم نکردن آب در این دستگاه می‌باشد. معمولاً به علت وجود ایراد در المنت و سنسور حرارتی دستگاه این مشکل به وجود می‌آید. به همین دلیل برای برطرف کردن این کد خطا تعمیر ماشین لباسشویی آریستون از متخصص باید کمک بگیرید تا در صورت لزوم تعویض المنت یا سنسور حرارتی انجام شود.

ارور F15 لباسشویی آریستون

این کد خطا به علت ایراد در شلنگ و تخلیه نشدن آب به وجود می‌آید. این مشکل معمولاً به علت نصب نادرست شلنگ تخلیه ایجاد می‌شود که نتیجه آن تخلیه نشدن آب دستگاه است. برای جلوگیری از بروز این خطا، باید ارتفاع مناسب برای دستگاه در نظر گرفته شود و نصب ماشین لباسشویی با رعایت اصول انجام شود به این ترتیب لوله‌ها دچار گرفتگی نخواهند شد.

حتما بخوانید:   ارور ماشین لباسشویی گرنیه Gorenje

ارور F16 لباسشویی آریستون

وقتی که سطح آب ماشین لباسشویی آریستون بالا باشد، این ارور در صفحه نمایش ظاهر می‌شود. برای برطرف کردن این مشکل باید آب ورودی را قطع نمایید تا در دیگ ماشین لباسشویی سطح آب بیشتر نشود. به این ترتیب کد خطا ناپدید خواهد شد.

ظاهر شدن ارور F17

این ارور در ماشین لباسشویی آریستون به معنی بسته نشدن درب آن می‌باشد. در برخی مواقع ممکن است که یکی از قطعات مختلف درب دستگاه مثل میکروسوئیچ دچار ایراد شده باشد. برای تعمیر ماشین لباسشویی آریستون در این شرایط باید در ابتدا درب آن را مورد بررسی قرار داده و محکم ببندید.

چنانچه ارور برطرف نشد، احتمالاً میکروسوئیچ آن ایراد پیدا کرده است که باید برای تعمیر و یا تعویض قطعه از متخصصین کمک بگیرید تا قطعات با کیفیت را جایگزین کنند.

ارور F20 و F21 لباسشویی آریستون

این کدهای خطا در ماشین لباسشویی آریستون به علت خرابی و ایراد در ترمستور دستگاه به وجود می‌آید. با توجه به اینکه این ایرادات تخصصی هستند، باید تکنسین حرفه‌ای آن را مورد بررسی قرار داده و برای برطرف کردن و تعمیر ماشین لباسشویی آریستون اقدامات لازم را انجام دهند.

ارور F30 و F31 لباسشویی آریستون

اگر مشکلی در درایو موتور ماشین لباسشویی آریستون وجود داشته باشد، این کد خطا در نمایشگر ظاهر خواهد شد. برای تعمیر ماشین لباسشویی آریستون در این شرایط باید برنامه‌ریزی دستگاه خود را دوباره اجرا نمایید. در صورتی که ارور برطرف نگردید، باید موتور را چک کنید و از متخصص حرفه‌ای بخواهید که دستگاه شما را بررسی کند و ایرادات به وجود آمده در موتور را برطرف نماید.

ارور F33 لباسشویی آریستون

این ارور نشان دهنده مشکل و ایراد در سوئیچ فشار ماشین لباسشویی می‌باشد. به علت ایراد و خرابی این قطعه سطح آب در لباسشویی بالاتر خواهد رفت که در این صورت نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی آریستون پیدا خواهید کرد. در این شرایط تکنسین قطعه سوئیچ فشار، محفظه مربوط به سوئیچ و شلنگ را مورد بررسی قرار داده و در صورت وجود مشکل، اقدامات لازم برای تعمیر و تعویض آن را انجام خواهد داد.

ارور F40 و رفع آن

وقتی که در سطح زیر حفاظت ماشین لباسشویی آب جمع می‌شود، این ارور را مشاهده خواهید کرد. برای برطرف کردن آن باید از افراد حرفه‌ای در این حوزه کمک بگیرید تا مشکل به وجود آمده در قطعات مختلف دستگاه را برطرف نماید. این افراد به صورت اصولی تعمیر ماشین لباسشویی آریستون را انجام خواهند داد.

حتما بخوانید:   دلیل گشاد شدن لباس در ماشین لباسشویی چیست ؟

ارور های لباسشویی آریستون

نکات مهم برای افزایش عمر مفید ماشین لباسشویی آریستون

در صورتی که از ماشین لباسشویی آریستون به صورت صحیح و اصولی استفاده شود، در عین حال که عملکرد آن بهتر خواهد بود، طول عمر آن نیز افزایش پیدا می‌کند. با رعایت چند نکته ساده می‌توانید تا سال‌ها بدون مشکل از دستگاه خود استفاده نمایید.

 • پس از ۳۰ بار استفاده از ماشین لباسشویی بهتر است که برای جرم‌گیری آن را بدون بار روشن نمایید. به این ترتیب قطعات مختلف آن از هرگونه رسوب و جرم پاک خواهند شد.
 • در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی آریستون جدید و قدیمی از مواد شوینده به اندازه مناسب استفاده کنید و همچنین به کیفیت آن توجه کنید و حتماً از نوع مرغوب آن استفاده نمایید. در صورتی که مواد شوینده کمتر استفاده کنید، لباس‌ها تمیز نخواهند شد و اگر مواد شوینده بیش از اندازه استفاده کنید، به دستگاه خود آسیب می‌رسد.
 • به صورت مرتب لاستیک درب ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید.
 • وقتی که چرخه شستشو به اتمام می‌رسد، بهتر است که درب دستگاه خود را برای مدتی باز بگذارید تا خشک شود. به این ترتیب از ایجاد بوی نامطبوع و کپک زدگی جلوگیری خواهد شد.
 • همواره به ظرفیت ماشین لباسشویی خود توجه داشته باشید و آن را بیش از اندازه پر یا خالی روشن نکنید.
 • برای ماشین لباسشویی خود از محافظ برق استفاده کنید. این کار موجب می‌شود که به علت نوسانات برق دستگاه شما آسیب نبیند و نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی آریستون نباشد.
 • قبل از اینکه لباس‌ها را داخل ماشین لباسشویی قرار دهید، باید آنها را از نظر رنگ و جنس جداسازی کنید تا کیفیت شستشو در ماشین لباسشویی آریستون بهتر باشد و لباس‌های شما آسیب نبینند.

سخن تکمیلی

به یاد داشته باشید که عیب یابی و تعمیر وسایلی مانند ماشین لباسشویی آریستون از جمله کارهای حساس و تخصصی است. بنابراین بهتر است که دستگاه توسط افراد حرفه‌ای مورد بررسی قرار بگیرد، اما در برخی مواقع که مشکل به وجود آمده جزئی است، می‌توانید تعمیر ماشین لباسشویی آریستون را خودتان انجام دهید.

برای اینکه ماشین لباسشویی شما کمتر نیاز به تعمیر پیدا کند، حتماً به نکات استفاده و مراقبت از آن توجه کافی داشته باشید. در این صورت تا سال‌ها برای ماشین لباسشویی شما مشکلی به وجود نخواهد آمد و عملکرد آن نیز بهتر خواهد شد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

تعمیر ماشین لباسشویی آریستون | ارورهای لباسشویی آریستون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

عیب‌یابی و تعمیر ماشین لباسشویی آریستون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x