تعمیرات لپ تاپ

تعمیرات لپ تاپ ایسوس ASUS | نگهداری لپ تاپ ایسوس

تعمیرات لپ تاپ ایسوس ASUS | نگهداری لپ تاپ ایسوس، تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ ایسوس

تعمیرات لپ تاپ ایسوس شامل تعمیرات نرم افزاری و تعمیرات سخت افزاری می باشد، که بسیار تخصصی محسوب می شود. چنانچه می‌خواهید لپ تاپ ایسوس خود را تعمیر کنید، حتماً باید دستگاه خود را به افراد متخصص بسپارید. تعمیر کردن لپ تاپ ایسوس نیاز به تجربه و دانش کافی دارد و کار ساده‌ای نیست. پیشنهاد می شود، که تعمیر لپ تاپ خود را به افراد غیر حرفه ای که تخصصی در این زمینه ندارند، نسپارید. حتی اگر مشکل به وجود آمده جدی نباشد. برای نمونه وقتی صدای اسپیکر قطع می‌شود یا هر مشکل نرم افزاری و سخت افزاری دیگری که گریبان گیر لپ تاپ شده است.

تعمیرات مربوط به سی پی یو لپ تاپ ایسوس

از قطعه های اصلی لپ تاپ، سی پی یو دستگاه می باشد. در صورتی که سی پی یو لپ تاپ دچار ایراد و مشکلی شود، لپ تاپ ایسوس بلا استفاده خواهد بود. محاسبه همه عملیات هایی که در دستگاه انجام می‌شود و پردازش آنها را سی پی یو لپ تاپ ایسوس بر عهده دارد. در صورتی که سی پی یو لپ تاپ ایسوس خراب شود، با نشانه هایی مثل هنگ کردن لپ تاپ، خاموش شدن لپ تاپ و بوت نشدن آن همراه خواهد بود. چنانچه در لپ‌تاپ خود این علائم را مشاهده نمودید، باید لپ تاپ خود را به متخصص نشان دهید، تا دستگاه شما به صورت اصولی عیب یابی و تعمیر گردد.

تعمیرات مربوط به کارت گرافیک لپ تاپ ایسوس

در لپ تاپ ها کارت گرافیک وظیفه پردازش کردن داده ها و اطلاعات گرافیکی را بر عهده دارد. چنانچه با روشن کردن لپ تاپ ایسوس تصویری بر روی صفحه نمایش آن قابل مشاهده نبود و یا تصویر دارای خط های عمودی روی صفحه نمایش لپ تاپ داشت و یا قادر نبودید، که بر روی لپ تاپ ایسوس بازی گرافیکی اجرا نمایید، احتمالاً کارت گرافیکی دستگاه شما مشکلی دارد، که باید در کمترین زمان ممکن آن را تعمیر نمایید.

حتما بخوانید:   سرویس و تعمیرات لپ تاپ hp | مشکلات رایج لپ تاپ hp

درست کردن قاب لپ تاپ ایسوس

از خدمات رایج تعمیر لپ تاپ ایسوس و برندهای دیگر تعمیرات است، که مربوط به این دستگاه می باشد. احتمال دارد، که در برخی مواقع قاب لپ تاپ ایسوس دچار ترک یا شکستگی شود. در این شرایط باید قاب لپ تاپ ایسوس را تعمیر نمایید، تا آسیبی به کیبورد و ال سی دی لپ تاپ ایسوس وارد نشود.

افرادی که تعمیر لپ تاپ ایسوس را انجام می‌دهند، برای درست کردن قاب دستگاه از راهکارهای متفاوتی استفاده می نمایند. از جمله روش‌های رایج برای ترمیم قاب، چسباندن قسمت های ترک خورده یا شکسته با استفاده از چسب های مخصوص می باشد، ولی در اکثر مواقع بهتر است، که قابل لپ تاپ ایسوس عوض شود، تا ظاهر آن حفظ گردد.

تعمیرات مربوط به تاچ پد لپ تاپ ASUS

در برخی مواقع امکان دارد، که تاچ پد لپ تاپ ایسوس به درستی کار نکند و دستوراتی که توسط کاربر داده می‌شود به صورت صحیح اجرا نگردد. در این شرایط باید دلیل به وجود آمدن این مشکل را شناسایی نموده و در کمترین زمان ممکن آن را برطرف کرد.

گاهی امکان دارد اختلال تاچ پد به خاطر مشکلات نرم افزاری در لپ تاپ باشد، یعنی ممکن است، که لپ تاپ شما ویروسی شده باشد و یا سیستم عامل یا یکی از برنامه ها معیوب باشند، که در این حالت در لپ تاپ باید تعمیرات نرم افزاری انجام گردد. در صورتی که تاچ پد لپ تاپ ایسوس دچار شکستگی شده باشد، تعمیر آن کار راحت و ساده‌ای نخواهد بود. احتمال دارد، که قابل تعمیر نباشد و مجبور شوید، که آن را تعویض نمایید.

تعمیرات صفحه کلید لپ تاپ ASUS

عوامل گوناگونی می تواند موجب خراب شدن کیبورد یا صفحه کلید لپ تاپ ایسوس شود. از جمله این موارد می‌توان به ضربه وارد شدن، استفاده زیاد از صفحه کلید، نصب نبودن درایور، گرد و غبار، به روز رسانی نکردن کیبورد، آسیب فیزیکی وارد شده به کیبرد و… اشاره کرد. در صورتی که لپ تاپ مشکل نرم افزاری دارد، می‌توانید دوباره درایور صفحه کلید را نصب کنید یا آن را به روز رسانی نمایید. مشکلی که برای صفحه کلید لپ تاپ ایسوس به وجود آمده است، رفع گردد، ولی چنانچه مشکل به وجود آمده برای کیبورد یا صفحه کلید لپ تاپ ایسوس فیزیکی باشد، باید صفحه کلید به صورت دقیق عیب یابی شده و تعمیرات به صورت تخصصی برای آن انجام شود.

لپ تاپ ایسوس

مشکلات و ایرادات ال سی دی لپ تاپ ASUS

اگر ال سی دی لپ تاپ ایسوس دچار آسیب دیدگی و شکستگی شود، روند نمایش تصویر ها مختل گردیده و امکان دارد، که در صفحه نمایش تصویری مشاهده نشود. چنانچه مشکل به وجود آمده برای ال سی دی لپ تاپ ایسوس سطحی باشد، می‌توانید آن را تعمیر کنید و مشکل به وجود آمده را رفع نمایید، ولی در صورتی که صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس دچار شکستگی شدید شده باشد، احتمالاً قابل تعمیر نبوده و باید ال سی دی دستگاه خود را عوض کنید، تا بتوانید از لپ تاپ خود دوباره استفاده نمایید.

حتما بخوانید:   علل اصلی شارژ نشدن باتری لپ تاپ

تعویض یا تعمیر باتری لپ تاپ ASUS

اکثر کاربران می دانند، که از جمله قطعات مهم لپ تاپ ایسوس باتری این دستگاه می باشد. در صورتی که باتری لپ تاپ ایسوس دچار ایراد و مشکل شود، دستگاه به درستی شارژ نشده و یا به محض اینکه روشن می‌شود، دوباره خاموش خواهد شد. در این حالت کاربران مجبور می‌شوند، که از لپ تاپ خود در حالتی استفاده کنند، که به برق متصل است. در گاهی اوقات احتمال دارد، که باتری را نتوان تعمیر کرد. بنابراین بهتر است، که باتری لپ تاپ ایسوس را عوض کنید. در این شرایط باید از اورجینال و اصل بودن باتری جدید اطمینان داشته باشید و بدانید، که حتماً مشخصات پاور و مادربرد با دستگاه شما همخوانی داشته باشد.

لپ تاپ ایسوس

اختلال در مادربرد لپ تاپ ایسوس

از اختلالات رایج لپ تاپ ایسوس خراب شدن مادربرد این دستگاه می باشد. چون این قطعه بسیار حساس است در صورتی که کوچکترین علامت، که نشانه خراب بودن مادربرد لپ تاپ ایسوس است را مشاهده نمودید، باید بلافاصله نسبت به تعمیر آن اقدامات لازم را انجام دهید. در صورتی که مادربرد لپ تاپ ایسوس دچار خرابی شده باشد با علائم و نشانه هایی همراه خواهد بود، که با مشاهده هر کدام از آنها باید بدانید، که مادربرد لپ تاپ ایسوس خراب شده است. اگر در مادربرد لپ تاپ ایسوس خرابی و نقصی وجود داشته باشد، برای رفع مشکل به وجود آمده دو راهکار وجود دارد. اولین راهکار این است، که مادربرد لپ تاپ ایسوس تعویض شود و دومین راهکار هم تعمیر کردن مادربرد لپ تاپ ایسوس است.

تعمیر مشکلات مربوط به فن لپ تاپ ASUS

وقتی فن لپ تاپ کار می کند در حالت عادی صدای بسیار کمی خواهد داشت و اگر گوش خود را به آن نزدیک نکنید، متوجه صدای کار کردن فن نخواهید شد، ولی اگر از لپ تاپ ایسوس صدای تق تق می شنوید و گرما و حرارت دستگاه شما بیشتر از اندازه است احتمال دارد، که فن لپ تاپ دچار آسیب دیدگی شده باشد و در این شرایط نیاز خواهد بود، که فن دستگاه خود را تعمیر نمایید.

حتما بخوانید:   روش‌های اتصال ویدئو پروژکتور به لپ تاپ و کامپیوتر

ولی اگر مشکل به وجود آمده برای فن لپ تاپ ایسوس بسیار جدی است و امکان تعمیر آن وجود ندارد، باید فن لپ تاپ ایسوس را عوض کنید. این بهترین راهکار خواهد بود. چون هم می توانید از فن نو استفاده کنید، که در طول عمر مفید قطعه های دیگر تاثیر مثبتی خواهد داشت و هم اینکه عوض کردن فن لپ تاپ هزینه زیادی نخواهد داشت. برای اینکه به فن لپ تاپ دسترسی داشته باشید، باید قطعه های پشت بدنه لپ تاپ ایسوس مانند مادربرد را بیرون آورید، بنابراین برای تعمیر یا تعویض فن لپ تاپ مهارت و تخصص لازم خواهد بود. پس بهتر است، که لپ تاپ ایسوس را دستکاری نکنید و آن را به مرکز های معتبر تعمیر لپ تاپ ببرید.

لپ تاپ ایسوس

ترفند هایی برای نگهداری لپ تاپ ایسوس

ترفندهایی هایی که برای نگهداری لپ تاپ ایسوس به کار برده می‌شود، موجب خواهد شد، که در عملکرد لپ تاپ و همچنین عمر مفید دستگاه شما تاثیر بسزایی داشته باشد و لپ تاپ ایسوس عملکرد بهتری داشته باشد. در صورتی که از لپ تاپ ایسوس به صورت صحیح استفاده شود و مراقبت های لازم برای آن صورت بگیرد، کمتر نیاز به تعمیر دستگاه خواهید داشت. به طور میانگین اگر نکات مهم در نگهداری لپ تاپ ایسوس رعایت شود احتمال دارد، که عمر مفید دستگاه لپ تاپ شما دو برابر بیشتر شود.

  •  هارد دیسک لپ تاپ ایسوس خود را پاکسازی نمایید. هارد دیسک لپ تاپ از قطعه ها و اجزای مهم و اساسی این دستگاه می باشد، که اطلاعاتی مانند آهنگ، تصویر فیلم و… در آن ذخیره می شود. بهتر است برای محافظت از هارد دستگاه خود فایل هایی که به آنها دیگر نیاز ندارید را حذف نمایید.
  •  حافظه پنهان لپ تاپ ایسوس باید تخلیه شود. چون فایل هایی که در حافظه پنهان انباشته می شوند، موجب اختلال در عملکرد لپ تاپ ایسوس شده و سرعت آن را کاهش خواهد داد.
  • بهتر است برنامه های قدیمی را آپدیت نمایید. برنامه ها و سیستم های امنیتی قدیمی برای هکرها طعمه خوبی می باشد و به راحتی می توانند سیستم را هک کنند و از آن سوء استفاده کنند. وقتی که سیستم را آپدیت می نمایید، سرعت دستگاه شما بهبود خواهد یافت و عملکرد آن بسیار بهتر خواهد شد.

31

تعمیرات لپ تاپ ایسوس ASUS | نگهداری لپ تاپ ایسوس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

تعمیرات لپ تاپ ایسوس ASUS

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x