مجله ساختمان

ایجاد دکوراسیون زمستانی اتاق خواب | چیدمان اتاق خواب در زمستان

تصور کنید که در یکی از آن روز های سرد زمستان قرار دارید و بعد از یک روز کاری سخت به منزل خود برگشته اید، به طور قطع در لحظه اول به دنبال جای مناسبی برای استراحت هستید. به همین دلیل به اتاق خواب رفته و در جای گرم خود زیر پتو دقایقی را استراحت می کنید. به خاطر تایم تقریبا طولانی که بعد از خستگی در اتاق خواب می گذرانید بسیار مهم است که این مکان دکوراسیون مناسبی را داشته باشد. در فصل سرد سال یک دکوراسیون زمستانی اتاق خواب بهترین چیزی است که می توانید به خودتان هدیه دهید.

روش های ایجاد دکوراسیون زمستانی اتاق خواب چیست

در قدم اول باید بگوییم که در تغییر دکوراسیون های فصلی نیازی به خرید ابزار جدید نیست بلکه می توان به راحتی با خلاقیت و سلیقه با استفاده از وسایلی که در منزل داریم برای هر فصل دکوراسیون های کوچک و زیبایی را ایجاد کرد. به طور مثال با شنیدن اسم زمستان اولین چیز سرمای فصل است که به ذهن می رسد. به همین دلیل برای دکوراسیون زمستان در اتاق خواب باید از گزینه هایی استفاده کنید که حس گرما و نرمی را القا کند.

برای انجام این کار نیازی نیست پول خرج کنید و هزینه تراشی کنید. زیرا با ایده هایی بسیار معمولی می توانید دکوراسیون هایی بسیار خاص را ایجاد کنید. با برخی از ایده های ساده در ادامه آشنا می شوید:

استفاده از پارچه های زمستانی

در ابتدا به دنبال پارچه ها و بافت ها بروید. به خصوص پارچه هایی که دارای الیاف زمستانی و گرم است مانند پارچه های خزی، پشمی، بافتی و مخمل. حالا امکان دارد این سوال پیش بیاید که از این پارچه استفاده ای می شود کرد. شما می توانید به راحتی از این جنس پارچه ها برای روکش کوسن ها و یا رو بالشی ها استفاده نمایید. همچنین می توانید از یک پتو مخمل گون برای گرم کردن تخت استفاده نمایید.

البته تنها استفاده از این پارچه ها دکور زمستانی به شما نمی دهد. باید به رنگ ها نیز دقت داشته باشید. به طور مثال برای زمستان از رنگ های گرم استفاده نمایید. برای تزیین کف می توانید از فرشینه های خزی استفاده نمایید. به همین آسانی می توانید با مقدار کمی پارچه دکور های زمستانی زیبایی بسازید.

استفاده از نور طبیعی در اتاق خواب

در فصل سرد زمستان یکی از لذت بخش ترین اتفاقات تابیدن نور خورشید به خانه است. البته می دانید که در این فصل نور روز کم است و خورشید کمتر به خانه شما می تابد. به این علت می توانید از نور های مصنوعی نیز در کنار نور طبیعی برای منزل خود استفاده نمایید. پیشنهاد ما به شما برای اینکار این است که در صورت وجود سقف کاذب از نور مصنوعی به صورت مخفی و پراکنده استفاده نماید.همچنین می توانید از انواع آباژور های ایستاده یا کنار تختی استفاده نمایید. همچنین می توانید برای تزیین اتاق خواب از ریسه ها استفاده کنید تا همیشه نور های گرم زرد در اتاق خود داشته باشید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چسب آجر چیست؟ | کاربرد چسب آجر و انواع آن

دکوراسیون زمستانی اتاق خواب

در دکوراسیون اتاق خواب از رنگ های مختلف استفاده کنید

رنگ ها یکی از تاثیر گذار ترین عوامل پر دکوراسیون منزل می باشند. رنگ های مناسب می تواند روحیه شادابی به اهالی خانه ببخشد. در فصل زمستان از معجزه رنگ ها غافل نگردید. استفاده از رنگ های گرم و شاد در این فصل می تواند از روز های سرد و کسل کننده برای شما روز های گرم و روشنی بسازد. رنگ های گرم را همه می شناسند به طور مثال می توان از رنگ های قرمز، نارنجی، زرد و قهوه ای به عنوان رنگ گرم نام برد. از این رنگ ها می توانید در دکوراسیون اتاق خواب، روتختی و حتی سرویس بهداشتی استفاده کنید.

اگر به رنگ های تیره علاقه ای ندارید پیشنهاد ما به شما استفاده از رنگ هایی مندد سفید، ابی و خاکستری است که باعث روشن تر شدن فضای اتاق خواب می شود.

از اکسسوری و وسایل زمستانی استفاده کنید

بعضی مواقع می توانید در دکوراسیون از وسایل کوچکی استفاده کنید. یکی از بهترین پیشنهادات برای ایجاد دکوراسیون زمستانی استفاده از وسایل ریز دکوری مانند شمع و اکسسوری های چوبی است. به راحتی می توانید با استفاده از یک پاف چوبی و شمع های کوچک و بزرگ برای اتاق خواب خود یک دکوراسیون زمستانی بسیار زیبا داشته باشید. همچنین می توانید از مواردی مانند مکرومه برای دکور اتاق خود استفاده نمایید.

دکوراسیون زمستانی اتاق خواب

از عود و عطر های گیاهی با بوی قهوه و دارچین استفاده کنید

بوی خوب در منزل باعث ایجاد فضایی آرام بخش می شود. اما مجبور نیستید برای ایجاد این بوی خوش از اسپری های خوش بو کننده و یا عود های مصنوعی استفاده نمایید. گیاهان طبیعی بسیاری وجود دارد که بوی بسیار آرامش و خوبی دارند. می توانید در خوش بو کردن منزل خود از آن استفاده کرده و لذت ببرید. همچنین می توانید در منزل خود گیاهان خوش بو را پرورش دهید که باعث عطر آگین شدن منزل با بوی طبیعت می شوید.

دود کردن عود در منزل خاصیت های زیادی دارند. با این کار فضای مناسبی برای ریلکس کردن و مدیتیشن آماده می شود. افرادی که علاقه به رایحه های درمانی دارند می توانند از عود در منزل استفاده کنند. امروزه یکی از اصلی ترین نت های عطر ها از عود می باشد و طرفداران زیادی نیز دارد. برای داشتن اتاقی آرامش بخش و خوشبو در اتاق خواب خود می توانید از عود های دست ساز استفاده کنید.

استفاده از قالیچه در اتاق خواب

می توانید به جای موکت از قالیچه در دکور اتاق خواب استفاده کنید. زیرا نظافت قالیچه آسان تر است و حذف آن در دکور نیز کار راحتی است. همچنین می توانید قالیچه را به راحتی با مورد دیگری تعویض کنید. پس یکی از بهترین گزینه ها برای ایجاد دکوراسیون در فصول مختلف است. برای فصل زمستان می توانید از طرح های مخصوص این فصل استفاده نمایید.

در اتاق خواب قالیچه باید به اندازه ای باشد که از اطراف تخت حدود ۵۰ سانتی متر بیرون بیاید. البته اگر کف اتاق پارکت است می توانید برای بحث تزیینی کار از قالیچه های کوچک نیز در بخشی از اتاق استفاده نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تاثیرات گچبری دیوار بر معماری داخلی

سعی کنید در فصل زمستان از قالیچه های پشمی و خزی برای اتاق خواب خود استفاده نمایید. که بعد از بیدار شدن حس گرما به شما بدهد.

نکاتی در رابطه با دکوراسیون زمستانی اتاق خواب

 • برای اینکه یک دکوراسیون زمستانی در اتاق خود داشته باشید نیاز نیست هزینه های گزافی پرداخت کنید.
 • یکی از راحت ترین روش ها برای ایجاد دکور زمستانی تغییر دکوراسیون با عناصر زمستانی است.
 • در کنار شومینه یا بخاری اتاق خواب خود یک صندلی برای نشستن و ریلکس کردن قرار دهید.
 • از شمع های پرتقالی در فضای زمستانی خود استفاده کنید.
 • از مبل و روتختی به رنگ های گرم و تیره برای این فصل استفاده نمایید.
 • از شمع هایی به رنگ نارنجی، زرشکی و قرمز استفاده نمایید.
 • از عناصر گرم برای چیدمان زمستانه استفاده نمایید.
 • از شمع ها می توانید برای ایجاد فضای عاشقانه در این فصل سرد استفاده نمایید.
 • دیگر گزینه ای که به شما در ایجاد فضای گرم کمک می کند استفاده از عود هایی با بوی دارچین، وانیل و .. است.
 • برای دیوار های روشن از تابلو هایی به رنگ های گرم و تیره استفاده نمایید.
 • در فصل زمستان کف زمین را کاملا فرش کنید.
 • رنگ فرش مناسب این فصل رنگ های خنثی و گرم است.
 • از نور طبیعی در اتاق خواب غافل نشوید.
 • هر سدی جلوی پنجره وجود دارد که از ورود نور به اتاق خواب جلوگیری می کند را بردارید تا نور به خوبی به اتاق بتابد.
 • از پرده های متحرک برای پنجره های اتاق خواب استفاده کنید تا در طول روز با کنار زدن آن ها نور بیشتری دریافت کنید.

برترین رنگ ها در دکور زمستانی اتاق خواب چیست

 • برای فصل زمستان بهترین رنگ ها، رنگ گرم است. از جمله رنگ های گرم می توان به رنگ های نارنجی، قرمز، زرد و همچنین سبز های تیره اشاره کرد که برای تم های زمستانی بسیار مناسب هستند.
 • رنگ های چرک نیز برای زمستان مناسب است.
 • رنگ آبی تیره نیز اگر با رنگ های خنثی ترکیب کنید یک دکور زمستانی عالی به شما می دهد.
 • در فصل زمستان می توانید از رنگ هایی مانند طلایی و کرم نیز استفاده کنید تا فضایی گرم برای شما ایجاد کند.
 • رنگ های یاد آور آتش و خورشید برای فصل زمستان بسیار مناسب هستند.
 • با استفاده از این رنگ ها می توانید فضای خسته کننده اتاق خود را به یک فضای گرم و شاداب در فصل سرد زمستان تبدیل کنید.
 • در اتاق خواب که فضایی برای استراحت و آرامش است بهترین ترکیب رنگ استفاده از رنگ های گرم در کنار رنگ های خنثی می باشد.

نتیجه گیری

در این مقاله تلاش کردیم تا بهترین روش ها را برای ایجاد یک دکوراسیون زیبای بهاری در فصل زمستان برای اتاق خواب را شرح دهیم. فصل زمستان به دلیل سرمای زیاد فصلی بسیار کسل کننده و دلگیر است که می تواند این فضا را با استفاده از رنگ های گرم و المان هایی خاصی در اتاق خواب تبدیل به یک فضای گرم و دلنشین کرد، تا بعد از یک روز کاری سخت با استراحت در این مکان به آرامش خاصی برسید.

ایجاد دکور زمستانی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

در این مقاله با راهکار های ساخت دکور زمستانی برای اتاق خواب آشنا می شوید.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا