تعمیرات لباسشویی

روش ریست ماشین لباسشویی بوش | زمان مناسب برای ریست لباسشویی بوش

لباسشویی‌های جدید ویژگی‌هایی دارند که به شما کمک می‌کند اگر ماشین لباسشویی درست کار نکرد و یا اینکه شما کد خطایی را در نمایشگر مشاهده کردید، دستگاه خود را دوباره راه‌اندازی کرده و مشکل را برطرف کنید. البته در لباسشویی‌ها روش‌های زیادی برای ریست کردن وجود دارد تا شما دستگاه خود را راه اندازی دوباره کنید. مثلاً در لباسشویی بوش برای راه اندازی دوباره، سه روش وجود دارد که شما را با آنها آشنا خواهیم کرد.

دلایلی که باعث می‌شود شما نیاز به ریست دستگاه داشته باشید، چیست؟

همانطور که گفتیم لباسشویی‌های مدرن و جدید قابلیت ریست کردن دارند و شما می‌توانید در هنگام نیاز آنها را راه اندازی دوباره کنید. دلایلی که باعث می‌شود دستگاه نیاز به ریست داشته باشد مواردی مانند قطع و وصل شدن برق، بار لباس به مقدار زیاد در لباسشویی، توزیع نامناسب لباس و یا ولتاژ نامناسب در دستگاه لباسشویی می باشد.

مشکلات جزئی که در ماشین لباسشویی بوش به وجود می‌آید همیشه هم نیاز به تعمیرکار ندارد و گاهی شما می‌توانید به وسیله ریست کردن مشکل را به راحتی برطرف کنید مشکلاتی که با ریست برطرف می‌شود عبارتند از:

 • قطع شدن ناگهانی برق
 • اضافه بار لباس در ماشین لباسشویی بوش
 • مسدود بودن فیلترها
 • ارور یا کدهای خطا در لباسشویی بوش

اگر متوجه شدید که لباسشویی شما نیاز به ریست کردن دارد باید دقت داشته باشید که قبل از فشار دادن این دکمه و یا حتی درآوردن کابل برق، حتماً ابتدا دست‌های خود را خشک کنید و سپس ماشین لباسشویی خود را ریست کنید.

ماشین لباسشویی بوش

۱- قطع ناگهانی برق

وقتی برق به طور ناگهانی قطع می‌شود کارکرد دستگاه لباسشویی بوش مختل خواهد شد و یا حتی ممکن است اصلاً کار نکند. وقتی هم که دوباره برق وصل می‌شود ممکن است دستگاه عمل کرد عادی خود را از سر نگرفته و با مشکل روبرو شود. در این صورت برای اینکه عملکرد دستگاه را به حالت عادی برگردانید باید آن را ریست کنید.

۲- اضافه بار لباس در ماشین لباسشویی بوش

اگر مقدار لباس زیادی در ماشین لباسشویی خود قرار دهید، باعث می‌شود دستگاه نامتعادل شود. به همین دلیل ممکن است که در وسط عملیات شستشو متوقف شود و یا اینکه اصلاً روشن نشود. در این صورت ابتدا باید بعد از خاموش شدن لباسشویی، درب دستگاه را باز کنید و لباس‌های اضافه را از آن خارج کنید. سپس ماشین لباسشویی خود را ریست کنید تا مشکل برطرف شود. دقت داشته باشید که هیچگاه در ماشین لباسشویی بیشتر از حد مجاز لباس نریزید زیرا در این صورت با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات اتو بوش BOSCH | آموزش استفاده از اتو بوش

۳- فیلترها در لباسشویی بوش مسدود شده باشند.

اگر فیلترها در لباسشویی بوش مسدود شده باشد، باعث می‌شود دستگاه خوب کار نکرده و در عملکرد خود دچار اختلال شود. در این صورت لباسشویی را ریست کنید تا عملکرد درستی داشته باشد. دقت داشته باشید تمیز کردن به موقع فیلتر‌های لباسشویی بوش، به عملکرد بهتر لباسشویی کمک زیادی می کند.

۴- ارورها و کدهای خطا در ماشین لباسشویی بوش

اگر متوجه شدید که برای لباسشویی شما مشکلی به وجود آمده و این مشکل به وسیله ارورهایی در روی نمایشگر لباسشویی نشان داده می‌شود، می‌توانید دستگاه را ریست کنید تا کدهای خطا از روی نمایشگر پاک شده و لباسشویی بوش کار خود را شروع کند. البته گاهی ممکن است این کدهای خطا به دلیل خرابی لباسشویی بوش باشد. در این صورت باید به تعمیرکار مجرب مراجعه کنید.

چرا باید لباسشویی بوش را ریست کنیم؟

ریست کردن ماشین لباسشویی به شما کمک خواهد کرد مشکلاتی را که در دستگاه به وجود آمده برطرف کنید. البته به این نکته مهم توجه کنید که تمام مشکلات لباسشویی مانند معیوب شدن و یا خراب شدن قطعات دستگاه را نمی توان با ریست کردن برطرف کرد و حتماً باید به وسیله یک تکنسین ماهر مشکل را برطرف کنید و قطعات خراب را تعمیر و یا تعویض کنید.

اگر لباسشویی شما از حرکت افتاده و متوقف شد، ابتدا برق دستگاه لباسشویی را بررسی کنید. اگر دیدید برق در جریان است باید در مرحله دوم بار لباس را در دستگاه بررسی کرده و همچنین از توزیع لباس به طور درست و صحیح در لباسشویی اطمینان پیدا کنید. اگر مشکل از این موارد نبود، حالا شلنگ تخلیه را چک کرده و از مسدود نبودن آن اطمینان پیدا کنید. در صورتی که کارهای گفته شده را انجام دادید ولی باز هم دستگاه شما کار خود را شروع نکرد، باید دو شاخه را از پریز برق درآورید و دوباره آن را به برق بزنید.

به این نکته مهم توجه کنید برای اینکه مشکلات لباسشویی بوش را برطرف کنید هیچگاه با فواصل کم دستگاه لباسشویی را ریست نکنید. مخصوصاً بعد از اینکه کدهای خطا را در روی لباسشویی مشاهده کردید، زیرا بعضی از این ارورها و کدهای خطا و یا حتی مشکلات دیگر احتمال دارد به دلیل خراب شدن قطعات ماشین لباسشویی باشد و ریست کردن نه تنها مشکل را برطرف نکند بلکه خرابی‌های لباسشویی را هم بیشتر کند.

حتما بخوانید:   راهنمای خرید ارزانترین ماشین لباسشویی ایرانی

ریست ماشین لباسشویی بوش بوسیله دکمه ریست

ریست کردن دستگاه لباسشویی بوش بسیار مهم بوده و حتماً باید در زمان مناسب آن را انجام دهید. ریست کردن وقتی کارساز است که لباسشویی شما در وسط عملیات شستشو متوقف شود و یا برنامه شستشو اصلاً شروع نشده و یا اینکه دستگاه شما نچرخد. همانطور که در ابتدا هم گفتیم اگر اختلالی که در دستگاه به وجود آمده، به دلیل خراب شدن و معیوب شدن قطعات باشد، به هیچ وجه ریست کردن مشکلی را حل نمی‌کند و حتماً باید به متخصص مراجعه کنید. البته ریست کردن یکی از کاربردهای مهم در لباسشویی است که می‌توانید به وسیله آن ارورها و کدهای خطا را برطرف کنید. کدهای خطا مشکلاتی را که در دستگاه لباسشویی ایجاد می‌شود در روی صفحه نشان داده و به کمک چراغ ال ای دی به شما اطلاع می‌دهد. ماشین‌های لباسشویی‌های بوش تنوع زیادی دارند به این شکل که چهار سری مختلف بوده و و روش ریست هر کدام هم با هم فرق می‌کند.

ریست ماشین لباسشویی بوش بدون استفاده از دکمه ریست

راحت‌ترین کار برای اینکه شما ماشین لباسشویی بوش خود را ریست کنید این است که دو شاخه کابل را از پریز در بیاورید و ۵ دقیقه صبر کرده و سپس دکمه استارت را در لباسشویی فشار دهید. باید ۵ ثانیه دکمه را نگه دارید حالا دوشاخه را به پریز برق وصل کنید. در این صورت باید یک برنامه شستشو را که نیاز دارید انتخاب کنید و صبر کنید ببینید آیا مشکل برطرف شده یا خیر؟

ریست ماشین لباسشویی بوش در ‌مدل هایی که قابل برنامه‌ریزی هستند.

در این روش شما می‌توانید ماشین لباسشویی خود را به وسیله ولوم برنامه‌هایی که مخصوص ریست است، راه‌اندازی دوباره و ریست کنید، یعنی فقط این لباسشویی به وسیله برنامه ریزی ریست و راه اندازی دوباره می‌شود. برای این منظور به روش زیر عمل کنید:

 • ابتدا ولوم را در حالت خاموش بگذارید که وضعیت آن مانند ساعت ۱۲ باشد.
 • بعد از آن باید درب دستگاه را بسته و ولوم آن را در روی حالت ساعت ۶ قرار دهید.
 • چند ثانیه صبر کنید حالا دکمه Spin یا چرخش را ۳ ثانیه نگه دارید.
 • در همین هنگام ولوم دستگاه را در حالت ساعت ۷ بگذارید و دوباره چند ثانیه صبر کنید.
 • در مرحله آخر دکمه چرخش را هم رها کنید و دوباره ولوم را در وضعیت off بگذارید.

ریست کردن لباسشویی‌های بوش در مدل‌هایی که قابل برنامه‌ریزی بوده و دکمه spin ندارند.

روشی را که برای ریست کردن لباسشویی بوش در این قسمت می‌گوییم، برای ریست لباسشویی‌هایی است که ولوم‌دار هستند و دکمه spin ندارند. ریست این لباسشویی‌ها به روش زیر انجام می‌شود:

 • در مرحله اول ولوم را در حالت off بگذارید و درب ماشین لباسشویی بوش را ببندید.
 • سپس دکمه استارت یا شروع را فشار دهید و آن را نگه دارید.
 • همزمان با این کار باید ولوم را هم در جهت خلاف عقربه‌های ساعت به آرامی بچرخانید و در روی حالت شستشوی سریع بگذارید.
 • حالا دکمه استارت را ۱۵ ثانیه نگه دارید و سپس آن را رها کنید.
 • بعد از آن ولوم دستگاه را در حالت off بگذارید.
 • در مرحله آخر لباسشویی بوش خود را روشن کنید و آن را تست کنید.
حتما بخوانید:   خدمات تعمیر ماشین لباسشویی حایر haier در تهران

با انجام روش‌هایی که برایتان بیان کردیم احتمالاً مشکل لباسشویی بوش شما برطرف می‌شود ولی اگر مشکل لباسشویی مربوط به خرابی قطعات و یا سوئیچ درب لباسشویی باشد، حتماً باید برای تعمیر آن به مراکز تخصصی تعمیر لباسشویی بوش مراجعه کنید.

در صورتی که دکمه ریست کار نکرد چه کار کنیم؟

اگر بعد از اینکه دکمه ریست را فشار دادید و عملیات گفته شده را هم انجام دادید، ولی متوجه شدید که دستگاهتان هیچ تغییری نکرده، احتمالاً دکمه خراب شده است. باید سوئیچ درب لباسشویی و تایمر را هم بررسی کنید. ممکن است نیاز به تعمیر و یا حتی تعویض داشته باشند. البته توصیه می‌کنیم این کار را به یک متخصص ماهر بسپارید‌.

چگونه از خراب شدن لباسشویی بوش جلوگیری کنیم؟

ریست کردن ماشین لباسشویی می‌تواند راه سریع و راحتی برای رفع بیشتر مشکلات لباسشویی باشد ولی با این حال باید دقت کنید که در مرحله اول بهتر است از ایجاد مشکلات در لباسشویی خود جلوگیری کنید. برای این منظور باید موارد زیر را رعایت کنید:

 • لباسشویی را بیش از اندازه پر نکنید: پر کردن بیش از اندازه لباسشویی باعث می‌شود دستگاه نامتعادل شده و در وسط عملیات شستشو متوقف شود. معمولاً تمام لباسشویی‌های بوش دستور عملی برای حداکثر ظرفیت بارگیری لباسشویی دارند. بهتر است حتماً به این مورد توجه کنید.
 • ماشین لباسشویی را به طور مرتب تمیز کنید: تمیز نگه داشتن ماشین لباسشویی به شما کمک می‌کند از خرابی‌های آن جلوگیری کنید. حتماً باید فیلترها را تمیز کرده و از گرفتگی آنها جلوگیری کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد که دستگاه لباسشویی شما کمتر خراب شده و نیاز به تعمیر نداشته باشد.

ماشین لباسشویی بوش

سخن پایانی

شاید به نظرتان ریست ماشین لباسشویی کمی سخت باشد، مخصوصاً اگر با این کار آشنایی کامل نداشته باشید. با انجام مراحلی که در این مقاله برایتان بیان کردیم به راحتی می‌تواند لباسشویی بوش خود را ریست کنید. ریست کردن به شما کمک می کند که بیشتر مشکلات به وجود آمده و کدهای خطا را در دستگاه لباسشویی بوش برطرف کنید.

31

روش ریست ماشین لباسشویی بوش

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

زمان مناسب برای ریست لباسشویی بوش

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x