مجله لوازم خانگی

خدمات تعمیر چرخ گوشت براون Braun

نمایندگی تعمیر چرخ گوشت براون Braun | ارائه خدمات تعمیرات چرخ گوشت براون در تهران، کرج، گیلان

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در این مقاله می خواهیم شما را با چرخ گوشت براون آشنا کنیم اگر شما کمی اطلاعات فنی داشته باشید می توانید مشکلات سطحی دستگاه چرخ گوشت خود را برطرف کنید اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید در انتهای مقاله و در بخش دیدگاه ها پرسش خود را مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

آموزش تعمیر چرخ گوشت براون

احتمالأ شما هم از جمله افرادی هستید که به جای خرید گوشت چرخ کرده آماده، ترجیح می دهید که گوشت را خودتان در منزل چرخ کنید زیرا هم بهداشتی بوده هم قابل اطمینان تر است. چرخ گوشت براون یک چرخ گوشت باکیفیت، زیبا و محکم است ولی با وجود این باز هم ممکن است با ایراداتی روبرو شود در این مقاله می‌خواهیم برای شما روش های برطرف کردن مشکلات چرخ گوشت براون را توضیح دهیم.

 چرا چرخ گوشت درست کار نمی کند؟

اگر چرخ گوشت براون شما درست کار نمی کند دلایل بروز این مشکل موارد زیر است:

 1.  خرابی اورلود
 2. خرابی موتور
 3.  به چرخ گوشت برق نمی رسد.

۱- خرابی اورلود

یکی از دلایل روشن نشدن چرخ گوشت براون می تواند خرابی اورلود باشد اگر شما در زمینه تعمیر چرخ گوشت مهارت دارید می توانید به کمک یک اهم متر اورلود چرخ گوشت را تست کنید و اگر اورلود خراب بود آن را عوض کنید.

۲- خراب شدن موتور چرخ گوشت

داخل چرخ گوشت اجزای مختلفی مانند آرمیچر، هسته، زغال و غیره وجود دارد که اگر هر کدام از این قطعات خراب شود باعث خاموشی دستگاه چرخ گوشت شما می شود اگر موتور چرخ گوشت خراب شد حتماً باید مشکل را برطرف کنید.

۳- برق به چرخ گوشت نمی رسد

اگر متوجه شدید که برق به چرخ گوشت شما نمی رسد باید ابتدا از اتصال چرخ گوشت به پریز برق اطمینان پیدا کنید. در مرحله بعد پریز برق را تست کنید امکان دارد دچار قطعی شده باشد. برای این منظور چرخ گوشت را به پریز دیگری وصل کنید.

چرا چرخ گوشت براون روشن نمی شود؟

یکی از مهمترین مشکلاتی که ممکن است برای چرخ گوشت شما به وجود بیاید روشن نشدن چرخ گوشت می باشد در صورت بروز این مشکل موارد زیر را بررسی کنید:

 • امکان دارد پریزی که شما دستگاه خود را به آن وصل کرده اید دچار مشکل شده باشد به همین دلیل از پریز دیگری استفاده کنید.
 • از وصل بودن دوشاخه به پریز برق اطمینان پیدا کنید.
 • دلیل دیگری که می تواند باعث بروز این مشکل شود خراب شدن موتور چرخ گوشت است در این صورت باید با نمایندگی های تعمیرات چرخ گوشت براون تماس بگیرید.
 • خراب شدن کلید می تواند باعث روشن نشدن دستگاه شود در این صورت باید به وسیله تعمیرکار کلید های چرخ گوشت تعویض شود.

چرخ گوشت براون

دلایل صدای زیاد در چرخ گوشت براون چیست؟

یکی دیگر از مشکلات متداول در چرخ گوشت، صدای زیاد دستگاه است البته به طور طبیعی همه چرخ گوشت ها در هنگام کار کردن صدا دارند ولی اگر متوجه شدید که این صدا غیر عادی و بیش از حد است  باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • امکان دارد تکه استخوان داخل چرخ گوشت شده و با تیغه برخورد کند و باعث تولید صدا شود برای اینکه از این مشکل جلوگیری کنید باید گوشت را کامل تمیز کنید و استخوان های آن را درآورید.
 • اگر روغن قطعات داخل دستگاه چرخ گوشت تمام شود باعث ایجاد صدا در چرخ گوشت براون خواهد شد برای برطرف کردن کردن این مشکل باید چرخ گوشت خود را روغن کاری کنید.
 • احتمال دارد صدای به وجود آمده در اثر اشکال در بلبرینگ های دستگاه باشد در این صورت باید حتماً تعمیر چرخ گوشت خود را به تعمیرکار بسپارید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر جارو شارژی پارس خزر | آموزش عیب یابی جاروشارژی Pars Khazar

دلایل بیرون نیامدن گوشت از چرخ گوشت براون چیست؟

یکی دیگر از مشکلاتی که حتماً برای شما هم به وجود آمده این است که در هنگام استفاده از چرخ گوشت متوجه می شوید که گوشت از آن خارج نمی شود اگر با این مشکل روبرو شدید موارد زیر را بررسی کنید:

 • وجود رگ و استخوان در گوشت می تواند مانع حرکت گوشت شده و از خارج شدن گوشت از دستگاه جلوگیری کند برای اینکه مشکل را برطرف کنید گوشت را کامل از رگ و استخوان و چربی ها پاک کرده و به طور خالص داخل چرخ گوشت بریزید.
 • مسدود شدن سوراخ های خروجی چرخ گوشت هم می تواند باعث خارج نشدن گوشت از چرخ گوشت شود اگر با این مشکل روبرو شدید این قسمت را تمیز بشویید.
 • اگر تیغه چرخ گوشت کند شود باعث خواهد شد که گوشت به راحتی چرخ نشده و از چرخ گوشت بیرون نیاید در این صورت می‌توانید تیغه چرخ گوشت را تیز کرده و یا یک تیغه جدید خریداری کنید.

دلایل جرقه زدن چرخ گوشت براون چیست؟

اگر در هنگام استفاده از چرخ گوشت متوجه شدید که داخل چرخ گوشت جرقه می زند موارد زیر را بررسی کنید:

 • از ورود رطوبت به چرخ گوشت جلوگیری کنید رطوبت می تواند باعث جرقه زدن چرخ گوشت شود.
 • خیس بودن گوشت هایی که برای چرخ کردن آماده کرده اید می تواند باعث جرقه زدن داخل چرخ گوشت براون شود برای اینکه از این مشکل جلوگیری کنید گوشت خیس را داخل چرخ گوشت نریزید.
 • جرقه می تواند به دلیل مشکلات قطعات داخلی چرخ گوشت باشد در این صورت باید با تعمیرکار تماس بگیرید.
 • چرخ گوشت خود را روی سطح عایق بگذارید تا از به وجود آمدن جرقه در اثر اصطکاک در چرخ گوشت جلوگیری کنید.

چگونه اصطکاک را در چرخ گوشت براون از بین ببریم؟

یکی از مشکلات متداول در همه چرخ گوشت ها اصطکاک می باشد اصطکاک در داخل تمام دستگاه های چرخ گوشت وجود دارد نباید در این مورد نگرانی داشته باشید شما می توانید بدون کمک تعمیرکار این مشکل را برطرف کنید یکی از دلایل مهم وجود اصطکاک در داخل چرخ گوشت کثیف بودن چرخ گوشت است شما می توانید قطعات داخلی چرخ گوشت را تمیز کنید و آن را داخل یخچال قرار دهید تا ۳۰ دقیقه بماند به این ترتیب مشکل اصطکاک در دستگاه برطرف خواهد شد.

چرا موتور چرخ گوشت براون روشن شده اما چرخ حلزونی نمی چرخد؟

این مشکل در چرخ گوشت براون به دلایل متفاوتی ممکن است اتفاق بیفتد که مهمترین آنها عبارت است از:

 1. قسمت انتهایی آرمیچر هرز شده است
 2. چرخ دنده خراب شده است.
 3. قسمت انتهایی مارپیچ چرخ گوشت ساییده شده است.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از همزن برقی کاسه ای یا میکسر

برای برطرف کردن این مشکل باید موارد زیر را انجام دهید:

 1.  آرمیچر را در چرخ گوشت براون خود پیدا کرده و آن را از دستگاه خارج کند بعد از اینکه آرمیچر را خارج کردید آن را بررسی کنید و اگر هرزشدگی در آن وجود داشت آن را تعمیر و یا عوض کنید.
 2. داخل جعبه دنده دستگاه، چرخ دنده قرار گرفته است که می تواند مشکل نچرخیدن حلزونی به دلیل خراب شدن جعبه دنده باشد برای برطرف کردن این مشکل آن را باز کنید و قسمت هایی را که خراب است عوض کنید.
 3. اگر موارد بالا را انجام دادید ولی مشکل برطرف نشد بهتر است مارپیچ چرخ گوشت را بررسی کنید امکان دارد دچار ساییدگی شده باشد.
 4. انتهای این مارپیچ برآمدگی وجود دارد که این برآمدگی چرخیده و باعث چرخش حلزون خواهد شد.

نکات ایمنی برای نگهداری صحیح چرخ گوشت براون

در ادامه می خواهیم برای شما نکاتی را بیان کنیم که با رعایت آنها می توانید طول عمر چرخ گوشت خود را زیاد کنید:

 • برای تمیز کردن قسمتهای برقی چرخ گوشت هیچ وقت از پارچه خیس استفاده نکنید و دستگاه را هم با آب نشوید.
 • برای اینکه گوش را به داخل دستگاه فشار دهید هیچ گاه از انگشتان دست خود استفاده نکنید.
 • سیم اتصال و کلید چرخ گوشت را مرتب چک کنید.
 • وقتی که از چرخ گوشت استفاده کردید قطعات آن را کامل شسته و خشک کنید.
 • دقت داشته باشید که هیچگاه نباید بیش از حد مجاز از چرخ گوشت به طور مداوم استفاده کنید بهتر است در صورت زیاد بودن گوشت ها در هنگام کار، به چرخ گوشت خود حداقل ۲۰ دقیقه استراحت بدهید تا خنک شود.
 • یکی از نکاتی که باید به آن دقت کنید محل نگهداری چرخ گوشت براون می باشد این مورد بسیار اهمیت دارد و برای زیاد شدن طول عمر چرخ گوشت شما بسیار مهم است.
 • چرخ گوشت را در محلی نگهداری کنید که رطوبت وجود نداشته باشد زیرا رطوبت بر موتور دستگاه اثر می گذارد و عملکرد آن را دچار اختلال می کند.

تمیز کردن اصولی قطعات چرخ گوشت

یکی از مراحل نگهداری صحیح و اصولی چرخ گوشت تمیز کردن قطعات آن است تمیز کردن اصولی و درست قطعات باعث می شود که چرخ گوشت شما عمر بیشتری داشته باشد و کمتر خراب شود برای تمیز کردن قطعات چرخ گوشت بعد از استفاده از آن قطعات را از هم باز کرده و داخل آب گرم خیس کنید و سپس آن را با اسکاچ و مایع ظرفشویی تمیز بشویید. قطعات را روی حوله گذاشته تا کاملاً خشک شود سپس دوباره با یک پارچه آن را کامل خشک کنید تا هیچ رطوبتی در آن باقی نماند. بعد از سر هم کردن قطعات حتماً روی دستگاه خود را با وسیله‌ای بپوشانید تا حشرات و حیوانات به داخل چرخ گوشت نفوذ پیدا نکنند.

چرخ گوشت براون

نتیجه گیری

در این مقاله برای شما مشکلات متداول چرخ گوشت براون و همچنین روش های نگهداری چرخ گوشت را توضیح دادیم تا به راحتی بتوانید با رعایت کردن این موارد عمر چرخ گوشت خود را افزایش دهید اگر در این زمینه نظر و یا سوالی داشتید می توانید در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

خدمات تعمیر چرخ گوشت براون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

 چرا چرخ گوشت درست کار نمی کند؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا