برندها

راهنمای خرید اسپرسو ساز با این نکات ساده می‌شود

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

در منزل اکثر افرادی که قهوه دوست هستند، دستگاه اسپرسو ساز وجود دارد. به این ترتیب می‌توانند وقتی که از خواب بیدار شدند، به سرعت قهوه درست کنند. در صورتی که می‌خواهید این تجربه لذت بخش را داشته باشید، باید یکی از بهترین دستگاه‌های اسپرسو ساز را تهیه کنید. در ابتدا بهتر است که تفاوت قهوه ساز و اسپرسو ساز را بدانید و سپس برای اینکه انتخاب مناسبی داشته باشید، باید آگاهی لازم در مورد نکات مهم خرید اسپرسو ساز داشته باشید.

آیا خرید اسپرسو ساز ضروری است؟

اولین بار ایتالیایی‌ها به دنیا اسپرسو را معرفی کردند. با توجه به اینکه این گونه دماوری قهوه برای اکثر افراد لذت بخش بود، در سال ۱۸۸۴ فرد ایتالیایی به نام آنجلو موریوندو اولین اسپرسو ساز که شباهت زیادی به سماور داشت را طراحی نمود. این دستگاه با گذشت زمان تغییرات زیادی کرده و در آخر، در دهه ۱۹۵۰ در کشور انگلیس و سپس در کشور آمریکا معرفی گردید. در این موقع استارباکس به میدان آمد و اسپرسوهای خود را به بازار عرضه کرد و به این ترتیب افراد زیادی را به قهوه‌های خود علاقمند نمود.

امروزه دستگاه‌های اسپرسو ساز با طرح‌های بسیار متنوع در بازار وجود دارند. به گونه‌ای که در اکثر آشپزخانه‌ها دستگاه‌های جمع و جور اسپرسو ساز وجود دارد.

خرید دستگاه اسپرسو ساز برای همه ضروری نیست، اما برای افرادی که در طول روز قهوه زیاد میل می‌کنند، متفاوت است. منطقی نخواهد بود که این افراد در طول روز چندین بار برای خوردن قهوه به کافه بروند. بنابراین دستگاه اسپرسو ساز از ملزومات مهم زندگی آنها محسوب می‌شود.

راهنمای خرید اسپرسو ساز

انواع اسپرسو ساز

در صورتی که به اسپرسو علاقه دارید، بهتر است بدانید که برای درست کردن این قهوه راه‌های متفاوتی وجود دارد. برای آماده کردن این نوشیدنی خوش طعم و خوش عطر دستگاه‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارت هستند از:

موکاپات

نخستین گزینه برای دستگاه اسپرسو ساز خانگی مواپات است. قبل از هر چیز باید بدانید که طعم اسپرسویی که با این دستگاه تهیه می‌شود با اسپرسو سازهای برقی متفاوت خواهد بود، اما این به این معنی نیست که برای درست کردن قهوه موکاپات گزینه مناسبی نیست، برخلاف تصور بسیاری از افراد علاقه زیادی به طعم اسپرسوهایی که با این دستگاه آماده می‌شوند، دارند. استفاده از این دستگاه برای افرادی که طعم تلخ قوه را می‌پسندند، مناسب خواهد بود.

حتما بخوانید:   لوازم خانگی بهی Behi تولید کدام کشور است؟

دستگاه اسپرسو ساز دستی

دستگاه اسپرسو ساز دستی معمولاً جنبه تزیینی دارد، اما برای افراد متخصص در زمینه طبخ قهوه این گونه نیست. اگر از جمله افرادی می‌باشید که دوست دارید همه مراحل تب را خودتان انجام دهید، خرید اسپرسو ساز دستی به شما پیشنهاد می‌گردد. با استفاده از دستگاه اسپرسو ساز دستی می‌توانید روی تمام مراحل طبخ اسپرسو نظارت داشته باشید، اما استفاده از آن کمی سخت است. چون اگر حتی فقط یکی از مراحل طبخ قهوه به صورت صحیح انجام نشود، اسپرسو در نهایت دارای طعم مناسب و خوبی نخواهد بود.

در طراحی دستگاه اسپرسو ساز دستی اهرم‌هایی دیده می‌شود که فنری یا مستقیم هستند. دستگاه‌هایی که دارای اهرم دستی هستند، با زور بیشتری کار می‌کنند.

دستگاه اسپرسو ساز نیمه اتوماتیک

خرید اسپرسو ساز نیمه اتوماتیک برای افرادی که به طبخ اسپرسو علاقمند هستند، ولی در این زمینه تجربه کافی ندارند، گزینه مناسبی خواهد بود. با توجه به اینکه در دستگاه اسپرسو ساز نیمه اتوماتیک پمپ‌های برقی تعبیه شده است، استفاده از آنها در مقایسه با اسپرسو سازهای دستی راحت‌تر می‌باشد. اما نکته مهم در مورد اسپرسو ساز نیمه اتوماتیک، قیمت مناسب و کارایی بالای آن می‌باشد. به همین علت از پر فروش‌ترین دستگاه‌ها است.

خرید اسپرسو ساز اتوماتیک

در دستگاه‌های اسپرسو ساز هرچه کنترل‌های دستی کمتر باشد، کار با آن راحت‌تر و آسان‌تر خواهد بود. بنابراین طبیعی است که با اسپرسو سازهای تمام اتوماتیک فرایند طبخ با پمپ الکتریکی خودکار آسان‌تر خواهد بود. البته برخی از افراد مایل هستند مراحل طبخ قهوه را خودشان به صورت کامل انجام دهند. این افراد روی طعم و عطر اسپرسو بسیار حساس می‌باشند. خرید اسپرسو ساز اتوماتیک برای این افراد پیشنهاد نمی‌شود.

ویژگی‌های اسپرسو ساز

برای خرید اسپرسو ساز اولین قدم آشنایی با این گونه دستگاه‌ها می‌باشد، اما مدل‌ها و برندهای متنوع در بازار افراد را با چالش‌های جدید مواجه می‌کنند. اولین سوالی که پیش می‌آید، این است که دستگاه‌های اسپرسو ساز چه تفاوت‌هایی با هم دارند. معمولاً هر کدام از آنها مجهز به بعضی از کاربردها و قابلیت‌ها می‌باشند. در ادامه آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

آسیاب قهوه

عطر و طعم قهوه‌های تازه بسیار دل انگیز می‌باشند. به همین علت افرادی که قهوه‌خور حرفه‌ای هستند، مایل می‌باشند که قهوه خود را شخصاً آسیاب کنند. وجود آسیاب قهوه در اسپرسو ساز کار را برای افراد راحت‌تر می‌کند. با استفاده از اسپرسو سازهایی که به این دستگاه مجهز می‌باشند، خرید آسیاب جداگانه لازم نخواهد بود. به این ترتیب موجب صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود. برای افرادی که فضای محدودتری دارند، این گزینه بسیار مناسب است.

حتما بخوانید:   کیفیت تلویزیون اسنوا چگونه است؟ | مشخصات تلویزیون اسنوا

فیلتر آب

چنانچه در مورد طبخ قهوه اطلاعاتی داشته باشید، حتماً می‌دانید که در عطر و طعم کلی اسپرسو آب نقش بسیار مهمی دارد. بنابراین دستگاه‌های اسپرسو سازی که دارای فیلتر آب هستند، می‌توانند اسپرسو هایی با طعم بسیار خاص و فوق العاده به شما دهند. اسپرسو ساز دارای فیلتر آب هر نوع طعم و بوی اضافه آب را در نوشیدنی شما حذف خواهد کرد. در هنگام خرید اسپرسو ساز باید به فیلتر آب دستگاه توجه نمایید.

گرم کردن فنجان

دستگاه‌های اسپرسو ساز حرفه‌ای گزینه گرمکن فنجان را دارند. در صورتی که نوشیدنی گرم برای شما حائز اهمیت است، پیشنهاد می‌شود که در خرید اسپرسو ساز از وجود قابلیت گرمکن فنجان در دستگاه مورد نظر اطمینان حاصل کنید.

تنظیمات قابل برنامه‌ریزی

دستگاه‌های اسپرسو سازی که دارای این قابلیت هستند، این امکان را برای افراد فراهم خواهند کرد که با تغییر دادن برنامه طعم اسپرسوی خود را بهتر کنند. بنابراین می‌توانید با اسپرسو ساز با قابلیت تنظیمات قابل برنامه‌ریزی، تنظیمات درست و اصولی انجام داده و اسپرسو با طعم به یاد ماندنی را درست کنید.

قابلیت درست کردن قهوه‌های مختلف

هر کدام از دستگاه‌های اسپرسو ساز با توجه به طراحی که دارند، می‌توانند قهوه‌های مختلفی را تهیه کنند. در این میان دستگاه‌هایی وجود دارند که امکان تهیه فقط یک نوع قهوه را دارند. با استفاده از دستگاه اسپرسو ساز می‌توانید قهوه‌های زیر را تهیه کنید:

 • اسپرسو: قهوه خالصی می‌باشد که از دستگاه اسپرسو ساز خارج می‌شود.
 • ماکیاتو: اسپرسویی که روی آن کمی فوم و شیر کف دار ریخته شده است.
 • کاپوچینو: این اسپرسو شیر بیشتری نسبت به ماکیاتو دارد.
 • لاته: این اسپرسو در مقایسه با کاپوچینو شیر کمتری با لایه فوم نازک دارد.
 • موکا: وقتی به کاپوچینو شکلات اضافه می‌شود، این نوشیدنی حاصل می‌گردد.

راهنمای خرید اسپرسو ساز

در هنگام خرید اسپرسو ساز مانند خرید دستگاه‌های دیگر باید به نکات مهم آن توجه نمایید. در صورتی که در خرید این دستگاه تجربه‌ای ندارید، توصیه می‌شود نکاتی که در ادامه گفته می‌شود را با دقت مطالعه نمایید. این نکات کمک خواهند کرد که بهترین دستگاه اسپرسو ساز را با توجه به نیاز خود انتخاب و خریداری نمایید.

 • توجه به برند اسپرسو ساز: در هنگام خرید دستگاه اسپرسو ساز باید به برند آن توجه نمایید. برندهای معتبر در طرح‌های مختلف وجود دارند و در منزل می‌توانید با استفاده از آنها اسپرسویی با طعم واقعی درست نمایید.
 • جنس بدنه: با توجه به نیاز خود باید به جنس بدنه دستگاه اسپرسو ساز توجه نمایید. برخی از آنها از آلومینیوم یا استیل ضد زنگ هستند در صورتی که به قهوه تلخ‌تر علاقمند هستید، می‌توانید جنس استیل را انتخاب کنید.
 • توان دستگاه: یکی دیگر از نکات مهم خرید اسپرسو ساز این است که به توان دستگاه مورد نظر توجه نمایید و بدانید که با چه قدرتی یک فنجان قهوه تهیه می‌شود. توان موتور دستگاه مورد نظر به صورت مستقیم بر روی کیفیت قهوه موثر خواهد بود.
 • پرتافیلتر: پرتافیلتر سطح کیفی دستگاه را نشان می‌دهد. چنانچه این بخش از جنس پلاستیک یا استیل باشد، در استقامت و وزن دستگاه تأثیر خواهد گذاشت. سبد پرتافیلتر دستگاه اسپرسو ساز معمولاً از دو نوع غیر فشرده و فشرده می‌باشند و اسپرسو سازهای خانگی مجهز به نوع فشرده آن می‌باشند.
 • طراحی فیلتر اسپرسو: طراحی سبدهای پنتافیلتر نیز در بازده اسپرسو ساز موثر خواهند بود. به همین علت در بعضی از برندها در طراحی فیلترها تغییراتی انجام شده است و به این ترتیب امکان استفاده از کپسول نیز علاوه بر پودر قهوه در آنها فراهم شده است. بنابراین ضروری است که در هنگام خرید اسپرسو ساز به این مورد نیز توجه کافی داشته باشید.
 • عملکرد دستگاه: برای آگاهی یافتن از نحوه عملکرد هر کدام از دستگاه‌های اسپرسو ساز می‌توانید با افرادی که با آن دستگاه‌ها کار کرده‌اند، مشورت نمایید.
حتما بخوانید:   راهنمای خرید دستگاه گریل برقی | انواع دستگاه گریل

راهنمای خرید اسپرسو ساز

سخن تکمیلی

در هنگام خرید اسپرسو ساز باید بدانید که از دستگاه خود چه انتظاری دارید و نوع قهوه‌ای که به آن علاقمند هستید را مشخص نمایید.هر دستگاهی قابلیت‌ها و عملکردهای متفاوتی دارد. در مواقعی که بدانید به کدام نوع قهوه بیشتر علاقه دارید، می‌توانید از بین مدل‌های مختلف انتخاب مناسب‌تری داشته باشید. همچنین در صورتی که میزان بودجه شما مشخص باشد، می‌توانید دستگاه‌هایی در همان حدود را مورد بررسی قرار دهید.

در هنگام خرید اسپرسو ساز به فضای آشپزخانه خود نیز توجه کنید. اگر فضای شما محدودتر است، می‌توانید از دستگاه‌های جمع و جورتر استفاده نمایید. اما اگر فضای کافی در آشپزخانه شما وجود دارد، می‌توانید از بین دستگاه‌های بزرگتر نیز انتخاب خود را انجام دهید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

راهنمای خرید اسپرسو ساز با این نکات ساده می‌شود

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای خرید اسپرسو ساز

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x