تعمیرات لباسشویی

علت صدای زیاد ماشین لباسشویی ال جی چیست | رفع مشکل صدای زیاد در لباسشویی LG

گاهی اوقات لباس‌ها را داخل ماشین لباسشویی ال جی می‌ریزید و دکمه پاور آن را می‌فشارید و به سراغ کارهای خود می‌روید پس از مدتی سر و صدای آزاردهنده و غیر عادی از ماشین لباسشویی به گوش شما می‌رسد سر و صدا در ماشین لباسشویی‌ ها هنگام کار عادی می‌باشد اما چنانچه این صدا بیشتر از حد معمول شود خبر از ایجاد مشکلی در سیستم می‌دهد اطلاع از علت بروز سر و صدا در ماشین لباسشویی ال جی می‌تواند به تعمیر و رفع مشکل آن کمک کند

خراب شدن بلبرینگ ماشین لباسشویی ال جی

یکی از دلایل ایجاد صدا در ماشین لباسشویی ال جی خراب شدن قطعه‌ بلبرینگ دستگاه می‌باشد. همه مدلهای ماشین لباسشویی دارای بلبرینگ هستند که وظیفه آن کمک به مخزن یا دیگ ماشین لباسشویی برای چرخیدن درست است. بلبرینگ قطعه دایره‌ای شکلی است که از تعداد زیاد قسمت‌های توپی شکل تشکیل شده و بر روی یک خط جای گرفته‌اند. هنگامی که دیگ شروع به چرخیدن می‌کند قطعات بلبرینگ هم حرکت می‌کنند. استفاده نادرست و مداوم از ماشین لباسشویی ال جی، ریختن شوینده‌ های غیر استاندارد و همچنین ریختن لباس بیشتر از ظرفیت دستگاه به مدت طولانی باعث خراب شدن بلبرینگ می‌شود و توپ‌های کوچک امکان حرکت درست را از دست خواهند داد. این توپ‌ها وقتی شروع به حرکت می‌کنند، شما صدای جیرجیر یا تق تق را از ماشین لباسشویی می‌شنوید.

ولی گاهی اوقات بلبرینگ خراب نشده است و تنها نیاز به روغن کاری دارد. یکی از علامت‌ هایی که نشان می‌دهد بلبرینگ به روغن کاری نیاز دارد شنیدن صدای ساییدگی و یا فشردگی به هنگام کار دستگاه می‌باشد. برای آنکه مطمئن شوید دلیل صدا دادن دستگاه بلبرینگ است می‌توانید دیگ ماشین لباسشویی را با دست خود بچرخانید، چنانچه به هنگام چرخیدن صدای ناهنجار و عجیبی از آن شنیدید متوجه می‌شوید که بلبرینگ خراب شده و باید تعویض گردد. چنانچه ماشین لباسشویی در حین خشک نمودن لباس‌ها و یا قرار گرفتن بر روی دور تند دچار لرزش و سروصدای زیادی شد لازم است که بلبرینگ مورد بررسی قرار گرفته و در صورت نیاز تعویض شود.

خراب شدن کمک فنر ماشین لباسشویی ال جی

لباسشویی ال جی دارای ساختار پیچیده‌ای می‌باشد و مشکل ایجاد صدا در آن فقط محدود به خراب شدن بلبرینگ نیست. عامل دیگری که می‌تواند باعث ایجاد صدا در ماشین لباسشویی ال جی شود خراب شدن کمک فنر آن می‌باشد. علت صدای زیاد ماشین لباسشویی ال جی چیست | رفع مشکل صدای زیاد در لباسشویی LGکمک فنر در ماشین لباسشویی‌ هایی که درب از جلو هستند به کار می‌رود. چنانچه این قطعه دچار خرابی شود لرزش‌ها و ارتعاشات دیگ کنترل نمی‌شود و محفظه هنگام کار کردن به بدنه برخورد کرده و ایجاد صدا می‌کند. کمک فنر شکلی مشابه با آچار دارد و چنانچه خرابی آن رفع نشود به قطعات دیگر دستگاه آسیب وارد می‌کند.

فرسوده شدن کوپلینگ موتور ماشین لباسشویی ال جی

ماشین لباسشویی‌هایی که موتور آنها تسمه ندارد انتقال قدرت و توان از موتور به جعبه دنده بر عهده کوپلینگ می‌باشد. کوپلینگ‌ ها از دو قطعه پلاستیکی تشکیل شده‌ اند و در بین آنها یک کوپلینگ لاستیکی هم وجود دارد. با استفاده زیاد و گذشت زمان این امکان می‌ باشد که هر کدام از کوپلینگ‌ های پلاستیکی دچار فرسودگی شوند و کارکرد خود را از دست بدهند. علاوه بر آن ریختن لباس بیشتر از ظرفیت مجاز در دستگاه باعث می‌شود که کوپلینگ‌ ها از کار بیفتند. چنانچه به تازگی متوجه شده‌اید که ماشین لباسشویی شما حین کار دارای لرزش و سروصدای زیادی می‌ باشد چک کردن کوپلینگ‌ ها را فراموش نکنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مشکلات رایج سینما خانگی ال جی LG و تعمیر آن

پاره شدن تسمه در ماشین لباسشویی ال جی

یکی دیگر از عواملی که باعث ایجاد صدا در ماشین لباسشویی می‌ شود پاره شدن تسمه و یا خراب شدن آن می‌باشد. ماشین لباسشویی هایی که مدل درب از بالا هستند در گوشه دیگ آن تسمه‌ هایی تعبیه شده‌اند که موجب می‌شود دیگ در قسمت وسط ماشین قرار بگیرد. استفاده زیاد از ماشین لباسشویی این احتمال را به وجود می‌ آورد که تسمه پلاستیکی دچار آسیب شده و پاره شود. با پاره شدن تسمه دیگ به هنگام چرخیدن به بدنه دستگاه برخورد می‌کند و ایجاد سروصدا خواهد کرد. این نکته را هم در نظر بگیرید که چنانچه محفظه ماشین لباسشویی بیشتر از ظرفیت مجاز آن پر شود سنگین شده و تسمه به علت تحمل وزن زیاد کشیده می‌ شود و دچار آسیب می‌گردد. ماشین لباسشویی‌ هایی که درب از جلو هستند وظیفه اتصال دیگ و موتور در آنها بر عهده تسمه می‌باشد. این قطعات هم چنانچه استفاده نادرستی از آنها شود به مرور زمان دچار آسیب می‌ شوند. حتی یک خراش کوچک بر روی این تسمه‌ ها هم می‌تواند موجب تولید صدا حین کار کردن گردد. اگر تسمه پاره شده باشد دیگ نمی‌چرخد.

تراز نبودن ماشین لباسشویی ال جی

اهمیت تراز بودن لباسشویی یکی از نکات بسیار مهمی است که معمولاً توجه زیادی هم به آن نمی‌شود. چنانچه ماشین لباسشویی شما تراز نباشد و یا سطحی که دستگاه روی آن قرار دارد کاملا صاف نباشد لباسشویی هنگام کار کردن دچار لرزش و سروصدای زیادی می‌شود.علت صدای زیاد ماشین لباسشویی ال جی چیست | رفع مشکل صدای زیاد در لباسشویی LG تعمیرکار هنگام نصب کردن ماشین لباسشویی از ابزارهایی جهت تراز کردن دستگاه استفاده می‌نماید. تراز نبودن ماشین لباسشویی می‌تواند ایجاد سروصدای زیادی در دستگاه کرده و به قطعات داخلی آن هم آسیب وارد کند.

شل شدن قطعات سیمانی

بهتر است بدانید که علت سنگینی بعضی از ماشین لباسشویی‌ ها وجود تکه‌ های سیمانی داخل آن می‌باشد که وظیفه آنها سنگین‌ تر نگه داشتن دیگ و یا محفظه به هنگام چرخش می‌باشد. به عبارت دیگر برای آنکه دیگ به هنگام چرخش حرکت نکند و دچار لرزش نشود از تکه‌های سیمان در ماشین لباسشویی استفاده می‌کنند. برخی اوقات ایجاد صدای تق تق در ماشین لباسشویی به علت شل شدن همین تکه‌های سیمانی می‌باشد. ماشین لباسشویی‌ ها برای آنکه ثابت نگه داشته شوند و تعادل ماشین در آنها حفظ شود دارای دو عدد از این وزنه‌ ها هستند که وزن آنها به طور متوسط ۲۵ کیلوگرم می‌باشد و چنانچه این تکه‌ ها شل شوند محفظه هم آزاد حرکت می‌کند و ایجاد سروصدا خواهد کرد.

خراب شدن پولی در ماشین لباسشویی

وظیفه انتقال توان و قدرت در ماشین لباسشویی بر عهده پولی می‌باشد. این قطعه قدرت را از موتور که محرک است به محور درام که متحرک است انتقال می‌دهد. پولی‌ ها می‌توانند روغن و گرد و غبار زیادی به خود جذب کنند و چنانچه خراب شوند صدای جیغ مانندی هم ایجاد خواهند کرد. در این شرایط سرویسکار جهت تعمیر ماشین لباسشویی پولی را به خوبی بررسی می‌کند و چنانچه لازم بود قطعه دیگری جایگزین آن خواهد کرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش گام به گام تعمیرات بخارشو ال جی LG

خراب شدن کلاچ در ماشین لباسشویی

یکی دیگر از قطعاتی که خراب شدن آن باعث ایجاد سر و صدای زیاد در ماشین لباسشویی به هنگام آبکشی می‌شود کلاچ است. این قطعه به تنظیم سرعت چرخش دیگ می‌ پردازد و باعث می‌شود که سرعت دیگ به صورت تدریجی افزایش پیدا کند و از افزایش ناگهانی سرعت جلوگیری می‌ نماید. با خراب شدن و فرسودگی کلاچ تنظیمات ماشین لباسشویی به هم می‌خورد و محفظه هنگام چرخش صدای زیادی تولید می‌ کند. نکته مهم این است که کلاچ قابل تعمیر نمی‌باشد و تنها راه برطرف کردن آن تعویض است.

خراب شدن پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی

پمپ تخلیه در لباسشویی وظیفه انتقال آب به محفظه و همچنین تخلیه آب کثیف پس از اتمام مراحل شستشو را بر عهده دارد. چنانچه هنگام خروج آب از ماشین لباسشویی سروصدایی مثل جیرجیر از دستگاه شنیدید باید پمپ تخلیه بررسی شود. معمولاً پمپ تخلیه در بخش جلویی ماشین لباسشویی و در سمت راست آن قرار گرفته است. برای بررسی پمپ تخلیه باید پنل آن را باز کنید و فیلتر و پمپ را کاملاً تمیز نمایید. گیر کردن اجسام خارجی داخل پمپ می‌ تواند باعث ایجاد سروصدا در دستگاه شود. شلنگی که به پمپ تخلیه متصل است را جدا کنید و آبی که داخل آن وجود دارد را در ظرفی خالی نمایید. پس از تمیز کردن فیلتر و پمپ تخلیه جهت ضدعفونی کردن و تمیز کردن ماشین لباسشویی باید اقدام کنید. چنانچه پس از انجام این مراحل باز هم سروصدا از لباسشویی ال جی شنیدید حتماً از تعمیرکار کمک بگیرید.

انسداد در شیر ورودی آب

چنانچه متوجه شدید هنگامی که آب داخل ماشین لباسشویی پر می‌شود از دستگاه سروصدای زیادی به گوش می‌رسد لازم است که شیر ورودی را بررسی نمایید. سختی و املاح آب به مرور می‌توانند باعث ایجاد رسوب و بروز انسداد در شیر ورودی آب شود.علت صدای زیاد ماشین لباسشویی ال جی چیست | رفع مشکل صدای زیاد در لباسشویی LG با گرفتگی شیر ورودی، ماشین لباسشویی حین پر شدن سروصدای زیادی تولید خواهد کرد. تعمیرکار جهت رفع این ایراد می‌تواند آن را تعویض نماید.

سخن پایانی

یکی از متداول‌ ترین مشکلاتی که ممکن است در ماشین لباسشویی ال جی پیش آید صدای زیاد از دستگاه می‌باشد. این مشکل می تواند دلایلی ساده مثل وجود جسم فلزی مانند سکه داخل دیگ دستگاه داشته باشد و یا دچار مشکلات جدی‌ تری مثل خراب شدن یکی از قطعات لباسشویی شده باشد. در هر صورت وجود این مشکل در ماشین لباسشویی می‌تواند بسیار آزار دهنده باشد. در این مقاله از ایبک امداد علت سروصدای زیاد در ماشین لباسشویی ال جی را مورد بررسی قرار دادیم و جهت رفع آن راهکارهایی را به شما عزیزان ارائه کردیم. لازم به ذکر است که علل سروصدای زیاد در ماشین لباسشویی فقط مختص برند ال جی نیست و در همه برندهای مختلف مثل سامسونگ، دوو، پاکشوما، بوش، ایندزیت، اسنوا و … یکسان می باشد.

 

 

علت صدای زیاد ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

علت صدای زیاد ماشین لباسشویی ال جی چیست؟ رفع مشکل صدای زیاد در لباسشویی LG

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا