تعمیرات لباسشویی

ارورها و کدهای خطای ماشین لباسشویی فریجیدر

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

یکی از برندهای فعال در حوزه لوازم خانگی برند فریجیدر است که فعالیت آن در کشور آمریکا است. این برند در ابتدا بخشی از جنرال موتور بوده است، اما پس از مدتی به شرکت الکترولوکس منتقل شد. این برند معروف و معتبر تولید محصولاتی مانند ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی، ساید بای ساید، کولر گازی، مایکروفر و… می‌پردازد.

یکی از قابلیت‌های ماشین لباسشویی فریجیدر نمایشگر آن است که همه ارورها و کدهای خطای ماشین لباسشویی فریجیدر در این صفحه به نمایش در می‌آیند. بنابراین وقتی که اروری بر روی صفحه نمایش نمایان می‌گردد، تعمیرکاران می‌توانند قطعه معیوب شده را راحت‌تر پیدا کرده و مورد بررسی قرار دهند و به این ترتیب مشکل به وجود آمده را رفع کنند.

انواع کدهای خطای ماشین لباسشویی فریجیدر

با دانستن معنا و مفهوم هر کدام از کدهای خطای ماشین لباسشویی فریجیدر به راحتی می‌توان مشکل به وجود آمده را برطرف کرد. این قابلیت موجب می‌شود که زمان عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی به شدت کاهش پیدا کند. در ادامه به بررسی برخی از انواع کدهای خطای ماشین لباسشویی می‌پردازیم:

ارور E11 ماشین لباسشویی فریجیدر

این کد خطاب به معنای طولانی شدن زمان پر کردن آب ماشین لباسشویی است. برای برطرف کردن این کد خطا باید اطمینان حاصل کنید که فلکه آب باز است و پس از آن پمپ تخلیه، شلنگ ورودی آب و قطعه شیر برقی را با دقت مورد بررسی قرار دهید تا در صورت وجود انسداد و مشکل در هر کدام از آنها، اقدامات لازم برای رفع انجام شود.

ارور E13 ماشین لباسشویی فریجیدر

این کد خطا به علت نشت هوا در لوله سنسور فشار آب یا نشت آب در مخزن به نمایش در می‌آید. بنابراین باید لوله هوای سنسور فشار سطح آب و یا مخزن شستشو را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه نشتی در هر یک از آنها وجود داشت، باید در کمترین زمان ممکن قطعه مورد نظر را تعویض نمایید.

حتما بخوانید:   ویژگی‌های ماشین لباسشویی دوو | راهنمای خرید لباسشویی دوو

ارور E14 ماشین لباسشویی فریجیدر

یکی دیگر از کدهای خطای ماشین لباسشویی فریجیدر E14 است که به علت جای نگرفتن آهنربای سوئیچ نی مغناطیسی قسمت پایینی قفل ماشین لباسشویی رخ می‌دهد. برای اینکه بتوانید این کد خطا را برطرف کنید، باید سوئیچ نی و همچنین آهنربای آن را تعویض نمایید. بدین ترتیب این ارور پاک می‌شود.

ارور ماشین لباسشویی

ارور E21 ماشین لباسشویی فریجیدر

ارور در ماشین لباسشویی فریجیدر نشان می‌دهد که تخلیه آب دستگاه به صورت صحیح انجام نمی‌شود. چنانچه پمپ تخلیه ایراد و مشکلی داشته باشد، این کد خطا را خواهید دید. بنابراین باید پمپ تخلیه را از ماشین لباسشویی خود جدا نموده و انسدادها و گرفتگی‌های آن را برطرف کنید.

ارور E31 و E32 ماشین لباسشویی فریجیدر

چنانچه ارتباط بین برد ماشین لباسشویی و سنسور فشار سطح آب وجود نداشته باشد، این کد خطا به نمایش در می‌آید. برای رفع مشکل به وجود آمده، باید سنسور سطح آب عوض شود.

ارور E35 لباسشویی فریجیدر

اگر سنسور فشار سطح آب ماشین لباسشویی تشخیص بیش از حد سرریزی آب را داشته باشد، این کد خطا روی نمایشگر ماشین لباسشویی فریجیدر به نمایش در می‌آید. برای رفع این ارور باید مونتاژ دریچه ورودی و قطعات شیر برقی مورد بررسی قرار بگیرند و در صورتی که مشکلی در هر کدام از آنها وجود دارد، باید برطرف گردد.

ارور E38 ماشین لباسشویی فریجیدر

یکی دیگر از کدهای خطای ماشین لباسشویی فریجیدر E38 است. وقتی که در لوله هوای ماشین لباسشویی گرفتگی وجود داشته باشد، این کد خطا به نمایش در می‌آید. برای برطرف کردن مشکل به وجود آمده باید سنسور فشار سطح آب دستگاه را چک نموده و تعمیرات آن را انجام دهید.

ارور E41 ماشین لباسشویی فریجیدر

این کد خطا نشان می‌دهد که درب دستگاه باز است و یا امکان دارد که در قفل ماشین لباسشویی ایراداتی وجود داشته باشد. بنابراین باید  درب ماشین لباسشویی و همچنین سیم‌کشی‌هایی که به آن مربوط است را مورد بررسی قرار دهید تا در صورتی که مشکلی آمده است، آنها را رفع نمایید.

ارور E43 و E44 لباسشویی فریجیدر

این ارور نشان می‌دهد که در مدار قفل درب ماشین لباسشویی مشکل و ایرادی وجود دارد. برای برطرف کردن آن باید مونتاژ قفل درب واشر و سیم‌های آن را بررسی نمایید و در صورتی که مشکلی وجود دارد، آنها را تعمیر کنید.

کدهای خطای ماشین لباسشویی فریجیدر

ارور E45 ماشین لباسشویی فریجیدر

این کد خط را نشان می‌دهد که در صفحه کنترل ماشین لباسشویی فریجیدر ایرادی وجود دارد. برای برطرف کردن این کد خطا باید دستگاه خود را از برق کشیده و پس از گذشت چند دقیقه دوباره آن را به برق متصل نمایید. در صورتی که کد خطا برطرف نشد، باید صفحه کنترل ماشین لباسشویی خود را عوض کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای نصب و راه اندازی لباسشویی وستل Vestel

ارور E47 ماشین لباسشویی فریجیدر

این کد خطا در ماشین لباسشویی فریجیدر نشان می‌دهد که در هنگام برنامه چرخش درب دستگاه باز است. برای برطرف کردن این کد خطا در دستگاه خود باید قفل درب ماشین لباسشویی و سیم‌کشی‌ها را مورد بررسی قرار دهید و به این ترتیب این ارور را برطرف نمایید.

کد خطای E52 ماشین لباسشویی فریجیدر

یکی دیگر از کدهای خط‌های ماشین لباسشویی فریجیدر که بسیار رایج است، E52 می‌باشد که می‌دهد سیگنالی که از فشارسنج ماشین لباسشویی به موتور درایو می‌رسد، کافی نیست. بنابراین برای رفع ارور باید برد دستگاه، سیم‌کشی‌ها و واشر بررسی شوند و در صورت وجود مشکل، تعمیر و یا تعویض آنها انجام شود.

کد خطای E53 ماشین لباسشویی فریجیدر

چنانچه در برد کنترل موتور ماشین لباسشویی ولتاژ پایین باشد، این ارور در صفحه نمایش نمایان خواهد شد. وقتی که در برد ایرادی وجود داشته باشد، می‌تواند موجب شود که لباس‌ها در ماشین لباسشویی به خوبی خشک نشوند و مشکلات دیگری نیز به وجود آیند.

پیشنهاد می‌شود که وقتی این کد خطا را مشاهده می‌کنید، با نمایندگی محصول خود تماس حاصل کنید تا افراد متخصص برد کنترل موتور و همچنین سیم‌کشی‌های مربوط به آن را چک کرده و ایراد دستگاه را برطرف کنند.

کد خطای E54 ماشین لباسشویی فریجیدر

وقتی که سرعت موتور ماشین لباسشویی بیش از اندازه زیاد باشد، این کد خطا مشاهده خواهد شد. بنابراین برای اینکه این ارور را برطرف کنید، باید از تکنسین متخصص در این حوزه کمک بگیرید تا قطعات موتور دستگاه شما و همچنین برد کنترل را مورد بررسی قرار دهند و ایرادات به وجود آمده را برطرف کنند.

کد خطای E55، E56، E57 لباسشویی فریجیدر

در مواقعی که موتور دستگاه بیش از اندازه گرم شود و در اینورتر جریان بالا باشد و یا در موتور جریان بالایی وجود داشته باشد، این کدهای خطا را در صفحه نمایش ماشین لباسشویی فریجیدر مشاهده خواهید کرد. برای عیب یابی و تعمیر این کدهای خطای ماشین لباسشویی فریجیدر باید موتور دستگاه مورد بررسی قرار بگیرد و در صورت وجود مشکل، موتور باید عوض شود.

اگر موتور ایرادی ندارد و به راحتی می‌چرخد این احتمال وجود دارد احتمال دارد که لوله چرخش شکسته باشد. اگر چرخش به حالت یکسان انجام می‌شود، مقاومت سیم پیچ‌های موتور باید بررسی شود.

حتما بخوانید:   دفترچه راهنمای لباسشویی ال جی LG | راهنمای دکمه های لباسشویی ال جی

کد خطای E67 لباسشویی فریجیدر

توجه داشته باشید که این ارور نیز از جمله ارورهای حساس و خطرناک است که باید حتماً توسط افراد با تجربه و با مهارت مورد بررسی قرار بگیرد. در هنگام مشاهده این ارور احتمالاً مشکل مربوط به برد کنترل الکترونیکی است و ولتاژ در آن نادرست می‌باشد.

کد خطای E75 ماشین لباسشویی فریجیدر

یکی دیگر از کدهای خطای ماشین لباسشویی فریجیدر E75 است که نشان می‌دهد مدار سنسور دمای آب ماشین لباسشویی خرابی و ایراد دارد. باید در این مواقع قطعه شیر برقی چک شود تا اگر ایرادی وجود دارد، قطعه مورد نظر تعویض شود. چنانچه در این قسمت مشکلی وجود نداشت، باید برد کنترل الکتریکی بررسی شده و اگر مشکلی در آن وجود دارد، تعویض آن انجام شود.

رفع کدهای خطای ماشین لباسشویی فریجیدر

همانطور که گفته شد یکی از قابلیت‌های ماشین لباسشویی فریجیدر این است که ایرادات و مشکلات به وجود آمده را به صورت کد خطا و ارور نمایش می‌دهد. در مواقعی که کدهای خطای ماشین لباسشویی فریجیدر مشاهده می‌شود، باید در کمترین زمان ممکن اقدامات لازم برای عیب یابی و تعمیر دستگاه انجام شود. چون امکان دارد با گذشت زمان مشکلات کوچک به مشکلات جدی‌تری تبدیل شوند.

با توجه به اینکه عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی از جمله کارهای بسیار حساس است، پیشنهاد می‌گردد که رفع کدهای خطای ماشین لباسشویی و تعمیر آنها را به افراد با مهارت و متخصص در این حوزه بسپارید. در این صورت مشکلات به وجود آمده به صورت صحیح و اصولی مورد بررسی قرار گرفته و برطرف خواهند شد و دیگر بر روی صفحه نمایش دستگاه خود این ارورها را مشاهده نخواهید کرد.

سخن تکمیلی

ماشین لباسشویی از جمله دستگاه‌هایی است که از قطعات و اجزای گوناگون تشکیل شده است و احتمال دارد که در هر کدام از این اجزایی ایرادات و خرابی‌هایی به وجود آید. در این شرایط مشکلات و ایرادات داخلی به صورت ارورها و کدهای خاص نمایان می‌شوند. در این مواقع مصرف کنندگان اختلالات داخلی به وجود آمده در دستگاه خود را تشخیص می‌دهند و برای رفع آنها اقدام می‌کنند.

هر کدام از کدهای خطای ماشین لباسشویی فریجیدر معنایی دارند که می‌توانید به کمک آنها عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی را در زمان کمتر و به صورت دقیق‌تر انجام دهید. البته توجه داشته باشید که فقط برخی از ارورها مربوط به ایرادات جزئی هستند و در منزل می‌توانید آنها را برطرف کنید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

ارورها و کدهای خطای ماشین لباسشویی فریجیدر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

کدهای خطای ماشین لباسشویی فریجیدر

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x