آموزش لوازم خانگی

برای تعویض لوازم خانگی به حداقل چه میزان بودجه نیاز است؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

میزان عمر مفید هر کدام از لوازم خانگی که در منزل مورد استفاده قرار می‌گیرند بستگی به نوع آنها، طریقه استفاده شما و کاربری آنها خواهد داشت. شما باید بدانید که برای تعویض لوازم خانگی زمان مناسب، چه زمانی است؟ و در همان موقع برای تعویض لوازم خانگی خود اقدامات لازم را انجام دهید. در این شرایط مدیریت هزینه‌ها را در دست خواهید داشت.

البته امروزه قیمت سرسام آور لوازم خانگی، موجب شده است که خانواده‌ها برای خرید آنها وسواس و دقت زیادی به خرج دهند. اکثر افراد مایل هستند که لوازم خانگی با برند معروف تهیه کنند. چون این وسایل گارانتی معتبر دارند. بنابراین در مواقعی که مشکلی برای هر کدام از این لوازم خانگی‌های معتبر به وجود آید، می‌توان قطعه معیوب آن را جایگزین کرد و یا در نهایت تعویض آن وسیله توسط شرکت انجام خواهد شد.

برای برخی از افراد ممکن است که این سوال پیش آید که زمان تعویض لوازم خانگی چه زمانی بوده و یا چه زمانی باید وسایل قدیمی را کنار گذاشت و آن را با وسیله نو جایگزین نمود؟ بنابراین بهتر است که عمر مفید وسایل خانه خود را بدانید.

لوازم خانگی شامل کدام وسایل می‌شود؟

لوازم خانگی شامل وسایلی می‌باشد که روزانه را در منزل آسان‌تر می‌کنند. این لوازم، زندگی بشر متحول نموده و موجب شده است که کیفیت زندگی افراد بسیار بالاتر رود. بنابراین خرید و یا تعویض لوازم خانگی موجب آسایش و رفاه افراد می‌شود.

از بعضی از لوازم خانگی مانند یخچال، اجاق گاز، چرخ گوشت، ماکروفر و چای‌ساز برای نگهداری و تهیه غذا در آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. از بعضی دیگر از لوازم خانگی نیز مانند ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی و بخارشو و جاروبرقی برای نظافت استفاده می‌شود. گروه دیگری از لوازم خانگی نیز برای سرگرمی و تفریح استفاده می‌شود که می‌توان از جمله به سینمای خانگی، تلویزیون، ساندبار و… اشاره کرد.

تعویض لوازم خانگی

چه زمانی تعویض لوازم خانگی انجام شود؟

قبل از اینکه بخواهید تعویض لوازم خانگی را انجام دهید، باید بدانید که در برخی مواقع می‌توانید مشکلات به وجود آمده برای آنها را با یک تعمیر کوچک برطرف نمایید. اما چگونه متوجه شویم که لوازم خانگی دیگر قابل تعمیر نیستند و یا وقت تعویض لوازم خانگی فرا رسیده است؟

حتما بخوانید:   ارورهای ماکروفر ناسیونال National | کدهای خطای مایکروفر ناسیونال

برای رسیدن به پاسخ این سوال باید به نکته مهم توجه داشته باشید. اولین نکته این است که عمر مفید دستگاه و مدت زمان کارکرد لوازم خانگی خود را بدانید. دومین نکته هم مربوط به هزینه‌های لوازم خانگی می‌شود. در برخی مواقع ممکن است که هزینه‌های تعمیر پیاپی لوازم خانگی از هزینه تعویض آنها بیشتر باشد. بنابراین در این حالت بهتر است که لوازم خانگی خود را با مدل‌های جدید تعویض نمایید.

عمر مفید لوازم خانگی

هر کدام از وسایل و لوازم خانگی دارای عمر مفید مشخصی می‌باشند. البته عمر مفید هر کدام از آنها با توجه به سرویس‌های دوره‌ای، برند تولید کننده، نوسان برق و در آخر با توجه به نحوه استفاده و میزان استفاده کاربر متفاوت خواهد بود. هرچه مراقبت از لوازم خانگی شما بهتر انجام شود و نحوه استفاده از آن را به صورت اصولی انجام دهید، عمر مفید لوازم خانگی شما بیشتر خواهد بود. در ادامه به صورت کلی عمر متوسط هر کدام از وسایل و زمان مناسب تعویض لوازم خانگی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

یخچال و فریزر ساید

بهترین زمان برای تعویض لوازم خانگی مانند یخچال و فریزر ساید به طور متوسط هر ۱۵ سال یک بار می‌باشد. با این کار شما قادر خواهید بود که دستگاه‌هایی با میزان مصرف انرژی کمتر تهیه نمایید. بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که میزان مصرف انرژی یخچال ساید که طول عمر آن بیشتر از ۱۰ سال است، در مقایسه با یخچال ساید نو، دو برابر خواهد بود.

برای اینکه طول عمر مفید یخچال فریزر ساید خود را افزایش دهید. نباید آنها را در کنار لوازم گرمایشی مانند اجاق گاز یا آبگرمکن قرار دهید. این کار موجب می‌شود که انرژی هدر رفته و گاز یخچال شما در مدت زمان کمتری تمام شود. همچنین در هنگام انتخاب مکان مناسب برای یخچال و فریزر ساید خود به این نقطه نیز باید توجه داشته باشید که از دیوارهای اطراف فاصله مناسب را برای آن در نظر بگیرید تا از آسیب دیدن موتور یخچال خود جلوگیری نمایید.

ماشین ظرفشویی

زمان مناسب تعویض لوازم خانگی هایی مانند ماشین ظرفشویی بستگی به نحوه محافظت شما خواهد داشت. در صورتی که به صورت مرتب قطعات، درب و محفظه آن را تمیز نمایید، ماشین ظرفشویی تا ده سال می‌تواند برای شما به خوبی کار کند و کارایی آن کاهش پیدا نکند.

حتما بخوانید:   مقایسه اتو پرس و اتو معمولی

در صورتی که به فکر صرفه‌جویی در برق و آب هستید، پیشنهاد می‌شود که پس از گذشت ۱۰ سال ماشین ظرفشویی خود را تعویض نمایید. ماشین ظرفشویی باید به صورت مداوم مورد استفاده قرار بگیرد. در غیر این صورت شلنگ، واشر و قطعات پلاستیکی آن خشک شده و می‌پوسند.

ماشین لباسشویی

چنانچه ماشین لباسشویی شما به صورت مرتب نظافت شود و سرویس دوره‌ای آن را با دقت انجام دهید، عمر مفید ماشین لباسشویی شما بین ۱۰ الی ۱۲ سال خواهد بود. وقتی که سرویس دوره‌ای این دستگاه به صورت مرتب انجام می‌شود، موجب می‌شود که عمر مفید آن افزایش پیدا کند و به این ترتیب انرژی کمتری مصرف خواهد شد.

در زمان نصب ماشین لباسشویی باید دقت داشته باشید که دستگاه را به صورت تراز قرار دهید. چون در صورت تراز نبودن، وقتی ماشین لباسشویی در دور تند کار می‌کند، برای آن مشکلاتی مانند صدای زیاد به وجود خواهد آمد. همچنین تراز نبودن ماشین لباسشویی زمینه را برای صدمه دیدن و خرابی آن فراهم می‌کند و طول عمر مفید ماشین لباسشویی کمتر خواهد شد.

مایکروفر

طول عمر مفید دستگاه‌های مایکروفر معمولاً ده سال است. این عدد می‌تواند با توجه به مدل دستگاه و برند آن متغیر باشد. توجه داشته باشید که خرابی مایکروفر احتمال دارد که خطرات جدی و جانی داشته باشد. بنابراین در صورتی که متوجه شدید مایکروفر شما ایرادی پیدا کرده است هر چند جزئی، در کمترین زمان ممکن اقدامات لازم برای تعمیر و یا تعویض لوازم خانگی انجام دهید.

جاروبرقی

طول عمر مفید جاروبرقی‌ها معمولاً بین ۸ الی ۱۰ سال می‌باشد. اما باید توجه نمایید در صورتی که بی‌احتیاطی‌هایی مانند مکش آب با جاروبرقی را انجام دهید، امکان دارد که این دستگاه حتی ۸ سال نیز عمر نکند. باید پاکت جاروبرقی خود را در زمان مناسب تعویض کنید. تمیز کردن آشغال‌های بزرگ و گیر کردن آنها موجب می‌شود که جاروبرقی شما در دراز مدت با مشکلاتی مانند سوختن و یا نیم سوز شدن موتور مواجه شود. بنابراین برای اینکه بتوانید طول عمر مفید جاروبرقی خود را افزایش دهید، از آن به صورت صحیح و اصولی استفاده نمایید.

تلویزیون

افرادی که در زمینه لوازم خانگی کارشناس هستند، عمر مفید تلویزیون را بین ۱۰ تا ۱۵ سال می‌دانند. در کاهش و یا افزایش طول عمر تلویزیون مواردی مانند محل قرارگیری تلویزیون و استفاده درست از آن موثر خواهند بود. چنانچه تلویزیون شما در مجاورت وسایل گرمایشی یا سرمایشی قرار بگیرد و یا در دسترس کودکان باشد، در مدت زمان کمتری دچار خرابی خواهد شد.

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی موریس | راهنمای تعمیر لوازم خانگی موریس

ممکن است که کودکان ناخواسته چیزی را به طرف تلویزیون پرتاب کرده و موجب از بین رفتن پیکسل‌ها و در برخی مواقع سوختن کامل تلویزیون شوند.

تمیز کردن تلویزیون باید به روش اصولی انجام شود و از دستمال‌های مخصوص این کار برای آن استفاده نمایید تا بر روی صفحه تلویزیون شما خط و خشی ایجاد نشود. بهتر است که در مواقعی که از تلویزیون استفاده نمی‌کنید، حتماً آن را در حالت خاموش قرار دهید. چون اگر این دستگاه برای مدت طولانی روشن بماند، هم موجب مصرف بیشتر انرژی شده و هم موجب کمتر شدن عمر مفید آن خواهد شد.

تلویزیون

چرخ گوشت

عمر مفید چرخ گوشت به طور متوسط ۶ الی ۸ سال می‌باشد که بستگی به طریقه استفاده کاربران دارد. اگر به چند نکته ظریف توجه شود، عمر مفید چرخ گوشت بیشتر خواهد بود. برای اینکه طول عمر دستگاه خود را بیشتر کنید، بهتر است که از چرخ کردن سبزیجات، پیاز و دیگر مواد آبدار در این دستگاه خودداری نمایید. چون در این صورت به قسمت‌های مختلف چرخ گوشت آب نفوذ کرده و موجب می‌شود که دستگاه شما با مشکلاتی مواجه شود.

پس از اینکه چرخ گوشت را استفاده کردید، باید قسمت‌های قابل شستن آن را به صورت کامل مورد شستشو قرار داده و خشک کنید. توجه داشته باشید که پس از تمیز کردن قسمت‌های مختلف دستگاه را بررسی کنید تا کوچک‌ترین چربی یا گوشت داخل آن باقی نماند. چون این موضوع ممکن است که موجب کند شدن تیغه‌ها یا زنگ زدگی آنها شود و به این ترتیب عمر مفید چرخ گوشت شما بسیار کمتر خواهد شد و کارایی لازم را نخواهد داشت.

سخن تکمیلی

در مواقعی که چندین سال از وسایل استفاده می‌شود، موقعی می‌رسد که هزینه تعویض لوازم خانگی از هزینه چند بار تعمیر پیاپی کمتر خواهد بود. در این شرایط تعویض لوازم خانگی منطقی‌تر به نظر خواهد آمد. البته باید بدانید که نگهداری مناسب، تعمیر منظم و استفاده صحیح و اصولی از لوازم خانگی موجب می‌شود که طول عمر لوازم بیشتر شود.

برای خرید یا تعویض لوازم خانگی دقت زیادی باید داشته باشید. با توجه به بودجه‌ای که دارید بهترین کالا را که دارای کیفیت مناسبی است را خریداری نمایید. چون تعویض لوازم خانگی نیاز به پرداخت هزینه‌های بسیار زیادی دارد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

برای تعویض لوازم خانگی حداقل به چه میزان بودجه نیاز داریم؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی نکات مهم تعویض لوازم خانگی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x