تعمیرات تلویزیون

بررسی ویژگی های تلویزیون تی سی ال | تلویزیون تی سی ال بخریم یا نه؟

ایرادات رایج تلویزیون تی سی ال | معایب تلویزیون Tcl

بعضی از برندهای تلویزیون همچون TCLجدید بوده و تقریباً ناشناس مانده اند، ولی علیرغم جدید بودن، از محصولات با کیفیتی برخوردار هستند. از همین رو، مطلع بودن از مزایا و معایب تلویزیون Tcl در زمان خریداری آن می تواند کمک بزرگی در انتخاب درست تلویزیون باشد. در چندین سال گذشته، برای خرید تلویزیون می توانستیم از میان تعداد محدودی برند یکی را انتخاب کرده و خریداری کنیم. ولی امروزه با وجود کمپانی های بسیار که محصولاتشان را در تنوع بالا و کیفیت و قیمت های مطابق با هر بودجه و سلیقه ای ارائه می کنند، بایستی از مزایا و معایب برندهای مختلف آگاه بود و یکی را متناسب با معیارهای خود تهیه کرد.

معایب تلویزیون Tcl

هر کالایی، فارغ از برند خارجی یا داخلی دارای معایب مختص به خود است. تلویزیون های Tcl هم از این رویه جدا نیستند. یکی از معایب تلویزیون Tcl که امکان دارد با آن رو به رو شده باشید، عدم کارکرد درست سیستم هوشمند و یا اندرویدی آن است، که در بعضی از مدل ها رخ می دهد. گاهی اوقات سرعت سیستم عامل اندروید ضعیف می شود و بعضی از نرم افزارها بر روی آن پیاده سازی نمی شوند. همچنین ممکن است با هشدارهای مختلف برای بروز خطا مواجه شوید.

در تعدادی از تلویزیون های این برند هم امکان دارد مشکل صوتی به وجود آید، ولی به ندرت اتفاق می افتد. از معایب دیگر تلویزیون Tcl پایین بودن تعداد پورت های ورودی در تعداد اندکی از مدل های این تلویزیون است. چنانچه نیاز به اتصال وسیله های مختلف به دستگاه دارید، این مدل ها مناسب شما نیستند. چنانچه قرار باشد با دیدی کارشناسانه تر این موضوع را بررسی کنیم، باید گفت که کیفیت تصاویر در تلویزیون های Tcl نسبت به برندهای معتبر و شناخته شده چندان تعریفی ندارد.

در بعضی از مدل های این برند حتی نمی توانید گوشی هوشمند خود را به تلویزیون متصل کنید و چنانچه این گزینه برای شما مهم است بایستی به سراغ مدل ها و یا برندهای دیگر بروید.

حتما بخوانید:   بهترین برند تلویزیون در بازار ایران در سال 1402

بعضی مشکلات متداول تلویزیون Tcl

کمپانی Tcl در سال 2013، سومین سازنده بزرگ تلویزیون در جهان معرفی شد. تلویزیون های این برند تماماً دارای تجهیزات و کارکردی توسعه یافته و علمی هستند. اما علیرغم این مزایای بی‌نظیر، به وجود آمدن مشکل در تلویزیون های Tcl امکان دارد برای هر کاربری که از آن استفاده می کند، اتفاق بیفتد. این خرابی ها و معایب عبارتند از:

  • قطعی صدا که مرتبط با ایراد در Main Board است.
  • نمایش داده نشدن تصویر که مربوط به بک لایت یا Main Board است.
  • قطع و وصلی تصویر بعد از استفاده طولانی از تلویزیون
  • چشمک زدن چراغ حالت آماده به کار به صورت پیوسته
  • کم نور شدن و ناپدید شدن تصویر در نمایشگر
  • تاخیر در روشن شدن یا اصلاً روشن نشدن دستگاه که مرتبط با Board و پاور است.
  • پراکندگی رنگ ها و پدیدار شدن خط های عمودی یا افقی در نمایشگر
  • و …

در ادامه با ما باشید تا به علت به وجود آمدن و نحوه رفع بعضی از این ایرادات بپردازیم.

معایب تلویزیون Tcl

نمایشگر ضعیف و دارای نور اندک

همه تلویزیون های Tcl دارای نمایشگر ضعیف و نور اندک هستند. ممکن است عدم شفافیت و روشنایی کم در نمایشگر در دسته ایرادات تلویزیون های این برند قرار نگیرد ولی یکی از معایب تلویزیون Tcl به حساب می آید. از همین رو، زاویه دید در نمایشگرهای تلویزیون های Tcl نسبت به دیگر دستگاه ها تا حد زیادی ضعیف است. برای برطرف سازی این ایراد می توانید تلویزیون را در محیطی که فاقد پنجره است قرار دهید و تا جایی که می توانید در زمان تماشای تلویزیون نور محیط را کم کنید تا تصویری با وضوح بیشتر داشته باشید.

علت سوختن لامپ تصویر

یکی از ایراداتی که در تمامی تلویزیون ها ممکن است رخ دهد، سوختن لامپ تصویر آنها است. این مشکل اغلب در مدل های بدون ضمانت نامه بروز می کند. علاوه بر این، ایراد در قسمت بک لایت برد تلویزیون نیز یکی از مشکلاتی است که برای این تلویزیون ها به وجود می آید. هنگامی که با این ایراد روبه رو می شوید، تصویر تلویزیون کاملاً قطع می شود.

در تعدادی از تلویزیون های Tcl امکان دارد نخست تا مدتی تصویر تلویزیون قطع شود و پس از آن به طور کل تصویر سیاه شود. این موضوع به دلیل زیاد شدن تعداد لامپ های سوخته به مرور زمان است. این ایراد می تواند از بخش برد پاور هم باشد. زیرا منبع تغذیه تلویزیون نیروی مورد نیاز برای خاموش و روشن کردن دستگاه را تامین می کند. این ایراد را می توان با تعمیر منطقه برد و پاور توسط تکنسین های مجرب مجموعه ایبک امداد رفع کرد.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر پنل تلویزیون جی پلاس | نمایندگی تعمیرات تلویزیون جی

علت قطعی صدا

قطعی کامل صدا از دیگر ایراداتی است که در تلویزیون های Tcl به وجود می آید. در این مشکل اول صدای تلویزیون دارای قطع و وصلی است و در نهایت صدا به طور کامل قطع می شود. برای برطرف کردن این ایراد که یکی از معایب تلویزیون Tcl است بایستی پورت ها و ورودی های صدا مانند AV و HDMI را بررسی کنید و از متصل بودن درست آنها اطمینان حاصل کنید.

چنانچه کابل های ورودی دارای ایراد نباشند، مشکل مرتبط با مادربورد است. مشکلاتی که برای مادربورد به وجود می آید اغلب به دلیل کارکرد زیاد تلویزیون و داغ شدن آن است. البته به کارگیری کابل های HDMI نامرغوب هم می تواند سبب بروز ایراد یا خرابی در مادربورد و قطع شدن صدا شود.

علت هنگی در تلویزیون و کنترل از راه دور

گاهی اوقات اتفاق می افتد که تلویزیون روشن است ولی کنترل از راه دور عملکرد درستی ندارد و هیچ کاری انجام نمی دهد. در این مواقع، تلویزیون و کنترل از راه دور دچار هنگی شده اند. کنترل از راه دور را به خوبی مورد بررسی قرار دهید، چنانچه مطمئن هستید که باطری های آن قدرتمند و سالم هستند، بایستی کلیدهای تعبیه شده بر روی تلویزیون را بررسی کنید. در صورتی که این کلیدها هم به خوبی کار نکردند، برد تلویزیون احتیاج به تعمیر و در بعضی از شرایط نیازمند تعویض است.

علت پدیدار شدن خطوط افقی و عمودی در نمایشگر

از دیگر ایرادات که در نمایشگر تلویزیون های این برند به وجود می آید و از معایب تلویزیون Tcl به حساب می آید، پدیدار شدن خط های عمودی یا افقی در نمایشگر است. امکان دارد نمایشگر علیرغم آسیب دیدن و وارد شدن ضربه به آن، خطی به رنگ روشن به شکل عمودی یا افقی را در گوشه یا میانه تصویر نشان دهد. این ایراد به صورت کلی با صفحه نمایش تلویزیون مرتبط است. به دلیل اینکه این قطعات از قیمت بالایی برخوردار هستند، بهتر است برای تعمیر نمایشگر از تکنسین های مرکز تعمیر ایبک امداد کمک بگیرید.

علت با تاخیر روشن شدن تلویزیون

از دیگر ایراداتی که می تواند از معایب تلویزیون Tcl باشد، و با گذشت زمان در این تلویزیون ها به وجود می آید، خرابی های مرتبط با پاور است. خراب شدن یا سوختن پاور می تواند در نمایش تصاویر به ویژه تاخیر در روشن شدن تلویزیون موثر باشد. بروز خرابی در این قطعه سبب می شود تلویزیون دیرتر روشن شود و یا این روند در مدت زمان طولانی تر اتفاق بیفتد. سرانجام نیز به طور ناگهانی تلویزیون در حالت آماده به کار باقی می ماند و دیگر روشن نمی شود. این ایراد مرتبط با پاور دستگاه است که قادر است به Main Board نیز صدمه بزند.

حتما بخوانید:   پخش همزمان صدای تلویزیون از بلندگو و هدفون|تقویت صدای هدفون

علت خراب شدن پنل نمایشگر

مشکل دیگری که در تلویزیون های Tcl بروز می کند در بخش پنل نمایشگر آنها است که سبب ایراد در نمایش تصویر می شود. به وجود آمدن مشکل در این بخش باعث تاریک شدن تصویر و به وجود آمدن تصویری دو تایی در نمایشگر می شود. برای درک بهتر، تلویزیون روشنی را مد نظر داشته باشید، نخست تصویر از قسمت بالای نمایشگر به تدریج شروع به تاریک و سیاه شدن می کند و در نهایت این تاریکی کل نمایشگر را دربر می گیرد.

حتی ممکن است تصویر با حلقه ای از نور به شکل دو تایی نشان داده شود. برای برطرف سازی این ایراد بایستی بخش پنل نمایشگر به وسیله تکنسین ماهر و کارآزموده مجموعه ایبک امداد عیب یابی و برطرف شود.

معایب تلویزیون Tcl

شکستن و ضربه خوردن پنل تلویزیون Tcl

شکسته شدن یا ضربه خوردن پنل تلویزیون های برند Tcl ممکن است به علت های متفاوتی رخ دهد. عدم احتیاط در زمان جابه جا کردن، وارد شدن ضربه به صورت اتفاقی یا در زمان تمیز کردن نمایشگر و …  مواردی هستند که می توانند دلیلی برای بروز این مشکل باشند. چنانچه پنل تلویزیون Tcl دچار شکستگی شود، تلویزیون دیگر کاربردی نداشته و هیچ ارزشی ندارد. در این شرایط تنها می توانید دستگاه را با نمایشگر شکسته شده بفروشید.

نتیجه گیری

برای تعمیر یا عیب یابی تلویزیون های Tcl خود می توانید با مرکز تعمیر ایبک امداد تماس بگیرید. تکنسین های این مجموعه از تجربه، دانش و مهارت کافی در زمینه تعمیر این تلویزیون ها برخوردار هستند، و پس از تماس شما در هر نقطه از تهران که باشید به محل شما آمده و شروع به عیب یابی و برطرف کردن ایراد تلویزیون Tcl شما خواهند کرد. تمامی قطعاتی که برای شما تعویض می شوند اصل بوده و از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

31

معایب تلویزیون Tcl

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

ایرادات رایج تلویزیون Tcl

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x